Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Tri nedelje nakon revakcinacije ponovo uradio test i promenio laboratoriju. Na onom testu na antitela (IgG S-protein), gde preko 50 kao imaš antitela, imao bednih 1.035, supruga 2.649, a čuo sam za lika, koji je imao nešto preko 26.000. Uglavnom svi, koje znam sa Pfizerom, imaju preko 3.000. Doduše, u privatnom krugu supruga i ja smo jedini, koji su imali zero reakcije na vakcinu. Oni, koji su kukali, imaju bolje rezultate. Nisam  baš zadovoljan, sa time treba da idem kod zubara i još gomile lekara, plus po neka administracija. Lepa je priča o memorijskim ćelijama i da se antitela jave po potrebi, ali veća brojka bi dala ipak bolji osećaj. Sledeći put Sputnjik. 

Edited by Akiro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Knipex said:

@major josip

 

Izolacija je po protokolu 14 dana i to ne samo za tebe nego i za ukućane, bez obzira da li su pozitivni ili ne. Tako je i nama bilo, čim je supruga testirana pozitivno (subota) mi smo dobili rešenje o samoizolaciji (ponedeljak) u trajanju od 14 dana.

 

Što se tiče toga zašto baš 14, objašnjavano je prošle godine i pisano je i ovde. Ne mogu sad da se setim detalja, ali neko od upućenijih će već napisati.

@urosg3

 

 I ukućani su mi do sada svi bili u izolaciji i ja razumem zašto tu dve nedelje ( period zaražavanja+ inkubacije, a u teoriji čak može da prođe i više od dve nedelje) A prolazio sam i ja kroz sve to jer mi je otac bio pozitivan prošle godine(čitava dva dana, pisao sam o tome) i isto dve nedelje sam imao izolaciju iako mi ništa nije bilo.

Meni samo nije jasno zbog čega me sada drže ovoliko, ako su mi svi nalazi uredni i ako se već došlo do nekih saznanja koliko infekrivnost traje i da gde god sam čitao piše 10 dana od pojave simptoma(a meni evo sutra prolazi 10 dana od testa!).

 

Drugarica dobila temperaturu par dana nakon što je drug saznao da ima koronu. Nije se testirala, odležala dve nedelje jer studira i otišla napolje. Meni je sutra dve nedelje od tog simptoma što se javio. I sad zato što sam odlučio kasnije na kraju ipak da se testiram da bih bio odgovoran i iako ovo generalno nisu česti simptomi korone plus sam vakcinisan, dobio sam kao nagradu još pet dana izolacije.

 

Pritom sam radio od kuće sve ovo vreme jer mi je bilo dobro, što znači da sam samo ostao u kući isto ovo vreme i da nisam otišao u ambulantu sutra bi po pravilima mogao biti napolju. 

Edited by major josip
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Akiro said:

Tri nedelje nakon revakcinacije ponovo uradio test i promenio laboratoriju. Na onom testu na antitela (IgG S-protein), gde preko 50 kao imaš antitela, imao bednih 1.035, supruga 2.649, a čuo sam za lika, koji je imao nešto preko 26.000. Uglavnom svi, koje znam sa Pfizerom, imaju preko 3.000. Doduše, u privatnom krugu supruga i ja smo jedini, koji su imali zero reakcije na vakcinu. Oni, koji su kukali, imaju bolje rezultate. Nisam  baš zadovoljan, sa time treba da idem kod zubara i još gomile lekara, plus po neka administracija. Lepa je priča o memorijskim ćelijama i da se antitela jave po potrebi, ali veća brojka bi dala ipak bolji osećaj. Sledeći put Sputnjik. 

 

1277815_365484756929347_2059535505_o.jpg

 

:capone_2::18:😂

  • Love 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Akiro said:

Tri nedelje nakon revakcinacije ponovo uradio test i promenio laboratoriju. Na onom testu na antitela (IgG S-protein), gde preko 50 kao imaš antitela, imao bednih 1.035, supruga 2.649, a čuo sam za lika, koji je imao nešto preko 26.000. Uglavnom svi, koje znam sa Pfizerom, imaju preko 3.000. Doduše, u privatnom krugu supruga i ja smo jedini, koji su imali zero reakcije na vakcinu. Oni, koji su kukali, imaju bolje rezultate. Nisam  baš zadovoljan, sa time treba da idem kod zubara i još gomile lekara, plus po neka administracija. Lepa je priča o memorijskim ćelijama i da se antitela jave po potrebi, ali veća brojka bi dala ipak bolji osećaj. Sledeći put Sputnjik. 

Akiro, ozbiljan si covek, cuj 26.000?!

Pa da je to moguce, zar ne bih ja imao toliko a ne ovih sampionskih 8.531,8?

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ciao said:

 

Vidi se po ovim graficima da su mladji ljudi - do 35 vrlo malo ugrozeni, to i jeste populacija koja nece da se vakcinise bar ovde u Fra a pretpostavljam da je svuda manje vise isto.

Nije im frka od covida, kazu ne grize ih vise savest da ce da ugroze roditelje ili slicno jer oni sada imaju vakcine pa neka se vakcinisu ili su se vec vakcinisali. Ovi sa kojima komuniciram na poslu pa usput priupitam za vakcinu da li imaju nameru, uglavnom kazu da im ne pada na pamet, nije da su antivakaseri u smislu tetanus i slicno to svi primaju (pitala sam eksplicitno) ali kazu ovo nece jer ko zna... a ne osecaju se ugrozeno. Sta im reci ?

 

Pa ništa, šta da im kažeš. I ja ih imam na poslu, standardno: kako ja mogu da te ugrozim ako si se vakcinisao?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Akiro, ozbiljan si covek, cuj 26.000?!

Pa da je to moguce, zar ne bih ja imao toliko a ne ovih sampionskih 8.531,8?

 

HeHe, tako su mi preneli. Moguće da ima još neka varijanta testa sem preko 1 i preko 50. A moguće i da te neko nadmašio kao šampiona. Izvor je verodostojan. Znam samo da supruga sada meri patku samnom jer ima dva i po puta jaču meru. Hebeš ove moderne vakcine. Sledeći put uzimam neku sirovinu a la AZ ili Sputnjik. 💪

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Akiro said:

HeHe, tako su mi preneli. Moguće da ima još neka varijanta testa sem preko 1 i preko 50. A moguće i da te neko nadmašio kao šampiona. Izvor je verodostojan. Znam samo da supruga sada meri patku samnom jer ima dva i po puta jaču meru. Hebeš ove moderne vakcine. Sledeći put uzimam neku sirovinu a la AZ ili Sputnjik. 💪

 

Tvoj ivermektin ubi i koronu i mRNK i tuberkulozu i ebolu!

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, stray_cat said:

 

Pa ništa, šta da im kažeš. I ja ih imam na poslu, standardno: kako ja mogu da te ugrozim ako si se vakcinisao?

 

 

Evo sad cujem plan u Fra da se mladi nateraju da se vakcinisu - usloviti ulaz na koncerte, stadione i slicno samo uz vakcinu tj pass. To je neka ideja, evo sprema se otkljucavanje Francuske posle 7 meseci :smiley5:

 

Novost koja mi se svidja je da ce sada svi oni koji su testirani pozitivno dobiti besplatno Oksimetar - mislim da se tako zove i kod nas u Srbiji. Kazu to je vazno da mogu oni koji su pozitivni kontrolisu sami sebi kod kuce kiseonik i cim se tu nesto poremeti odmah idu u bolnicu jer kazu problem je sto dodju cesto kasno u bolnicu

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, stray_cat said:

 

Pa ništa, šta da im kažeš. I ja ih imam na poslu, standardno: kako ja mogu da te ugrozim ako si se vakcinisao?

 

 

Ja takvima obično kažem "moja trudna žena ne može da primi vakcinu, ako zbog tebe ili nekog sličnog zaglavi bolnicu i izgubim ženu i dete, lično ću da ti presudim". Svi takvi se obično tad uskopiste.

 

(ono jes' da mi je žena bila poslednji put trudna pre 15 godina, ali ako lažem porez ne plaćam)

  • Like 8
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Mada u Francuskoj od pre par meseci preporucuju vakcinisanje trudnicama (posle 4 og meseca mislim) i to Pfizer ili Moderna. Mislim da su to videli od amera pa prepisali pravilo. Ali mozda ovaj mladji kome to kazes to ne zna :smiley2:

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ciao said:

 

Vidi se po ovim graficima da su mladji ljudi - do 35 vrlo malo ugrozeni, to i jeste populacija koja nece da se vakcinise bar ovde u Fra a pretpostavljam da je svuda manje vise isto.

 

Gospodja i ja smo u toj -35 grupi, pa smo se vakcinisali, a i cca 80 posto ljudi sa kojima se druzimo a nasih su godina. Ono sto je zanimljivo da medju mladjim prijateljima i poznanicima nemam nijednog deklarisanog antivaxera.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ciao said:

 

Evo sad cujem plan u Fra da se mladi nateraju da se vakcinisu - usloviti ulaz na koncerte, stadione i slicno samo uz vakcinu tj pass. To je neka ideja, evo sprema se otkljucavanje Francuske posle 7 meseci :smiley5:

 

Novost koja mi se svidja je da ce sada svi oni koji su testirani pozitivno dobiti besplatno Oksimetar - mislim da se tako zove i kod nas u Srbiji. Kazu to je vazno da mogu oni koji su pozitivni kontrolisu sami sebi kod kuce kiseonik i cim se tu nesto poremeti odmah idu u bolnicu jer kazu problem je sto dodju cesto kasno u bolnicu

 

 

Recimo da još uvek nema dovoljno vakcina. Ali, kad se to desi, kad ih bude bilo više nego dovoljno, onda mi stvarno neće biti jasno kako se bilo kojoj državi isplati svakodnevni ogroman gubitak (finansijski, medicinski, obrazovni, kulturni itd) na ovaj ili onaj način zbog prisustva (ultra)zarazne bolesti, a da njeno svođenje na zanemarljivu meru i dalje bude zavisilo od slobodnog pojedinačnog izbora?

 

Mislim, koliko god da su političari gnjide kojima je najbitniji sledeći mandat, da l' je moguće da je bolji (neograničeni) lokdaun ili otvaraj sve (pa ko živ, ko mrtav - a nije samo to već i gomila onih oštećenog zdravlja, koji će češće na bolovanje ili će biti slabijeg radnog kapaciteta itd) od (polu(prisilne)) vakcinacije?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stray_cat said:

 

Mislim, koliko god da su političari gnjide kojima je najbitniji sledeći mandat, da l' je moguće da je bolji (neograničeni) lokdaun ili otvaraj sve (pa ko živ, ko mrtav - a nije samo to već i gomila onih oštećenog zdravlja, koji će češće na bolovanje ili će biti slabijeg radnog kapaciteta itd) od (polu(prisilne)) vakcinacije?

Kako prolazi dan za danom sve manje razumem zašto je vakcinacija dobrovoljna a ne obavezna, pokušavam da razumem i nikako mi ne ide. Ciničan kakav jesam sve sam skloniji da mislim da koncept polarizovanog društva sve više odgovara elitama i da je polarizacija po sebi postala cilj.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stray_cat said:

 

Pa ništa, šta da im kažeš. I ja ih imam na poslu, standardno: kako ja mogu da te ugrozim ako si se vakcinisao?

 

Pa sto bar ne kazes onima kojima znas da mozes tako nesto da kazes o cemu se u stvari radi: "kako ne shvatas da uopste nije u tome stvar, nego se ponasate kao suludi, i sa takvima ne zelim da imam nista, mozda moram, ali ne zelim" :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Gospodja i ja smo u toj -35 grupi, pa smo se vakcinisali, a i cca 80 posto ljudi sa kojima se druzimo a nasih su godina. Ono sto je zanimljivo da medju mladjim prijateljima i poznanicima nemam nijednog deklarisanog antivaxera.  

Pa to je zato što se ljudi obično druže sa sebi sličnima, i onda ovi koji su normalni tek kad odu u vojsku ili u auto školu imaju priliku da vide "svoj narod" izbliza :lol_2: Eventualno na poslu, ali to zavisi od posla, a vojska i auto skola ne mogu da omanu :lol_2:

  • Like 5
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa to je zato što se ljudi obično druže sa sebi sličnima, i onda ovi koji su normalni tek kad odu u vojsku ili u auto školu imaju priliku da vide "svoj narod" izbliza :lol_2: Eventualno na poslu, ali to zavisi od posla, a vojska i auto skola ne mogu da omanu :lol_2:

 

Bilo ranije - i kad putuješ vozom.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa to je zato što se ljudi obično druže sa sebi sličnima, i onda ovi koji su normalni tek kad odu u vojsku ili u auto školu imaju priliku da vide "svoj narod" izbliza :lol_2: Eventualno na poslu, ali to zavisi od posla, a vojska i auto skola ne mogu da omanu :lol_2:

 

Da se zapise negde da me je dr mr Puzigaca svrstao u normalne! 🙂 Realno, jedno od najvecih priznanja koje covek moze da dobije na forumu 🙂 Puzi, kad dobijem Oskara ili me izaberu za mis univerzuma, mensnovacu te u svom govoru 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa to je zato što se ljudi obično druže sa sebi sličnima, i onda ovi koji su normalni tek kad odu u vojsku ili u auto školu imaju priliku da vide "svoj narod" izbliza :lol_2: Eventualno na poslu, ali to zavisi od posla, a vojska i auto skola ne mogu da omanu :lol_2:

Nemam ni ja medju prijateljima nevakcinisane, doduse i nismo 35-. Pricam o mojim studentima koji su uglavnom 20-25 godina, neki PhD studenti malo stariji.  Studiraju prirodne nauke sto je jos neobicnije. Simpaticna, pametna deca uglavnom, ali ...

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...