Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Jbg, ja jesam ponekad u fazonu šta ja to logički propuštam u glavi pa mi nikako nisu jasni ljudi koji ne žele da se vakcinišu (anegdotalno, iz moje okoline, na kraju se ispostavi da se generalno plaše igle ili su u fazonu ama neću i tačka (dok me ne nateraju)), tkd imam perverzni hobi da pogledam šta to, recimo Nestorović i ostali kažu a da se lako prima u plebsu.

 

Najbolje prolaze poluinformacije, recimo 16% vakcinisanih Fajzerom su završili u bolnici (informacija glasi da je 16% onih koji su prijavili neželjeni efekat zahtevalo hospitalizaciju).

 

Recimo: poluinformacija: od 13 miliona fajzerovanih Amera, umrlo 343.

Informacija glasi da je u roku od (valjda) nedelju dana od vakcinacije prvom dozom, kada je bila faza vakcinisanih najstarijih, umrlo njih 343, što je na nedeljnom nivou u okviru procenta opšte smrtnosti u Americi (ili manje).

Takođe: PCR test je lažan, virus nije izolovan (u fazonu gde je slika) itd.

Ono što mi je najinteresantnije to je da svi bez problema svaki dan gutaju šaku vitamina i teških metala (s naglaskom na cink), kad ih pitaš kako s tim nemaju problem (u fazonu, to što nešto ima lepo ime (vitamin) je i dalje hemija) najčešći odgovor je: pa ja i tako gutam gomilu tabela (za srce, pritisak i svašta nešto).

Edited by stray_cat
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uh, gde bas u Kragujevcu da su vrsili istrazivanje.

 

Pa kaze: 

Quote

Podaci su iz kragujevačkog Doma zdravlja, preko kog se registruju svi vakcinisani i oboleli u ovom gradu. Istraživanjem je obuhvaćen period od 1. januara do pre oko dve nedelje, 31. marta, a u istraživanje je uključeno 28.630 vakcinisanih i preko 100.000 nevakcinisanih.

 

Quote

Već tu imamo prve najšire rezultate - od nevakcinisanih obolelo je 8,11 odsto, a od vakcinisanih 2,03 odsto. Brojka se smanjuje s revakcinacijom na 1,17 odsto, a tri nedelje nakon revakcinacije je 0,57 odsto.

 

 

Quote

Tako je od 8.272 obolela koji se nisu vakcinisali (8,11 odsto) pneumoniju dobilo 1,57 odsto, a u bolnicu je moralo od ukupnog broja njih 1,23 odsto. Upalu pluća među vakcinisanima je dobilo 0,56 odsto, revakcinisanih 0,25 dosto i tri nedelje posle revakcinacije 0,11 odsto.

 

 

Vakcinović solidan! 

  • Like 10
  • Love 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AgroLaki said:

Uh, gde bas u Kragujevcu da su vrsili istrazivanje.

 

Sačekajte mesec dana pa onda pričajte o tome. Ja tvrdim i dalje, pogrešili smo ko kuća sa ovom šećernom vodicom i obiće nam se o glavu. Znam lekare iz KC i DZ, kažu mi ljudi, kako im izvade iglu sa kineskim sranjem, sat vremena posle su im u kovid ambulanti. Ima tu još par komšija, jedan primio fajzera, jedan kineza. Ovaj sa fajzerom sam renovira stan, iznosi šut i blokove sa osmog sprata i sve na leđima, jer riknuo lift. Ovaj mučenik sa sinofarmom takođe renovira stan, ne može jednu letvicu parketa da podigne pa sve baca kroz prozor, zagađuje okolinu. Plus su ovi kinezi dovoljno potuljeni da će ga virus stići tek kad završi sa renoviranjem, taman misli gotovo kad ono opala, dobar dan korono, izvolte na kiseonik i respirator, džaba ste sređivali stan. I naravno da je bolje da se komšija nije ni vakcinisao uopšte nego sinofarmom, em bi bolje renovirao stan em se ne bi razboleo. Pametnom dosta.

 

:s_d:

  • Like 2
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, CheshireCat said:

Kako ne shvatate da je to sa Sinofarmom Mek završio kao i inače botujući na kontra stranu :default_coffee:

 

Bogami, kako je izbacio Rafu iz Monte Karla, ovo sa Sinofarmom mu je obično prepodne. Sledeća vest, Bajden daje nogobulj Fajzeru i kupuje od Sinofarma 500 miliona doza. 

 

Iz Kine stižu pakovanja. Svi se pitaju zašto je Kristofer Lambert na kutiji...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Pametnom dosta.

 

 

Eh, a gde je 'ko razume shvatiće'?

Kragujevac (da ga zovemo Kragujevax?) do Emirata!

 

"Naučnici su došli do zaključka da posle skoro dve nedelje od druge doze "Sinofarm" vakcine, ima više od 90 odsto efikasnosti u sprečavanju hospitalizacije u slučaju zaraze, 95 odsto u sprečavanju da oboleli koji je vakcinisan izbegne intenzivnu negu, a 100 odsto sprečava smrtne ishode."

"Već duže od mesec dana Emirati svakodnevno beleže oko 2.000 novozaraženih, ali oni svakog dana testiraju i do 250.000 osoba pa je njihov procenat zaraženih manji od 1 odsto"

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, handys said:

 

Eh, a gde je 'ko razume shvatiće'?

Kragujevac (da ga zovemo Kragujevax?) do Emirata!

 

"Naučnici su došli do zaključka da posle skoro dve nedelje od druge doze "Sinofarm" vakcine, ima više od 90 odsto efikasnosti u sprečavanju hospitalizacije u slučaju zaraze, 95 odsto u sprečavanju da oboleli koji je vakcinisan izbegne intenzivnu negu, a 100 odsto sprečava smrtne ishode."

"Već duže od mesec dana Emirati svakodnevno beleže oko 2.000 novozaraženih, ali oni svakog dana testiraju i do 250.000 osoba pa je njihov procenat zaraženih manji od 1 odsto"

 

U originalnom clanku stoji 93 posto, okacio sam link. Znamo li ukupan broj hospitalizovanih kod nas u proteklih godinu dana? E, kako bi bilo dobro da 93 posto njih uopste nije bilo hospitalizovano, ili da 95 posto onih koji su zavrsili na intenzivnoj nezi nisu doziveli tu aprijatnost u svom zivotu. 

Jasno da Fajzer kida, ali nije ni ovo za bacanje.

Sto se onih nasih brojki iz istrazivanja u Kragujevcu tice, treba uzeti u obzir i da je Sinofarm vakcinu primio najveci broj nasih starijih sugradjana - samim tim su dobijeni rezultati iznad svih ocekivanja.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

U originalnom clanku stoji 93 posto, okacio sam link. Znamo li ukupan broj hospitalizovanih kod nas u proteklih godinu dana? E, kako bi bilo dobro da 93 posto njih uopste nije bilo hospitalizovano, ili da 95 posto onih koji su zavrsili na intenzivnoj nezi nisu doziveli tu aprijatnost u svom zivotu. 

Jasno da Fajzer kida, ali nije ni ovo za bacanje.

Sto se onih nasih brojki iz istrazivanja u Kragujevcu tice, treba uzeti u obzir i da je Sinofarm vakcinu primio najveci broj nasih starijih sugradjana - samim tim su dobijeni rezultati iznad svih ocekivanja.

 

To baš razmišljam sad.

 

Ovde fali podatak o godinama, tek tada može da se u potpunosti oceni rezultat. Ovako još uvek nije potpuna informacija, ali svakako raduje što maltene svi zvanični podaci koje dobijamo ukazuju da Sinopharm ipak radi posao u dobrom obimu. Nije Fajzer, ali svakako bolje nego alternativa u kojoj ljudi uopšte nisu vakcinisani.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AgroLaki said:

Uh, gde bas u Kragujevcu da su vrsili istrazivanje.

...

Očigledno nisu uključili likove iz McLeod-ove zgrade u toj studiji. Čista zavera.

 

Šalu na stranu, imam rezerve prema bilo kojim brojkama iz Srbije, pogotovo posle ovakvog prikrivanja pravog broja umrlih. I da, 100% sam svestan rizika da će McLeod ovo da iskoristi kao municiju da "dokaže" da je on u pravu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...