Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

5 minutes ago, McLeod said:

 

U vezi sa cim da se zajebem? Sa koronom? Da me nece Kinez spasti ako bi se to desilo? :roflmao:

 

Bio sam nekoliko puta u dodiru sa zarazenima na poslovnim sastancima i sa devojkinom majkom i sestrom. Mozda sam i bio bolestan, ali sam bio negativan na PCR testu, koji sam prijavio.

 

A pazim se kao Akiro. Hvala na brizi, ali nema potrebe.

Mozda si i zarazio nekoga kao atipicni zarazeni?

Slobodno cekaj jedno 80 godina da se ispitaju sve moguce posledice vakcine kao sto je bilo sa vakcinom potiv TBC, pa da primis sigurnu - ako ne pandrknes negde usput.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Mozda si i zarazio nekoga kao atipicni zarazeni?

Slobodno cekaj jedno 80 godina da se ispitaju sve moguce posledice vakcine kao sto je bilo sa vakcinom potiv TBC, pa da primis sigurnu - ako ne pandrknes negde usput.

ma, posle jedne doze Fajzera je zasticen milion posto, posle druge, besmrtan si..a ako daleko bilo Sinofarm primi, to je gore nego d se zarazi bez iste..evo, Slovenci pametni, oni se zarazavaju namerno, bolje i to engo SInofarm da prime, daleko bilo..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
...
Btw, seća li se još uvek neko onih skoro 30 staraca koji su umrli posle Fajzera?


Kako da ne.
To je doduše od drugog Fajzerovog proizvoda i druge doze... uzete zajedno sa prvom :default_coffee:

Sent from my phone using their app

  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Da li se neki ljudi stvarno prave ludi ili im je stvarno stav i mišljenje toliko plitko da kažu za nekog od 80, 90 godina da je umro nakon vakcine? Pa zar nikada niko nije čuo za vakcinu protiv gripa i da se neko ipak zarazi gripom? Virusi mutiraju.

 

Kondom ne štiti od side, kondom ne štiti od trudnoće, što ga koristiš? Pa manje su ti šanse za tako nešto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Kronostime said:

Mozda si i zarazio nekoga kao atipicni zarazeni?

Slobodno cekaj jedno 80 godina da se ispitaju sve moguce posledice vakcine kao sto je bilo sa vakcinom potiv TBC, pa da primis sigurnu - ako ne pandrknes negde usput.

 

O cemu ti pricas? Kakve posledice?

 

Ja hocu vakcinu koja radi svoj posao. Astra Zeneka i da je zaista odgovorna za trombove iskreno me zabole, primio bi 10 doza pre nego sto bih primao Kineza jer je kao vecina drugih stvari koje Kinezi prave - govno.

 

edit: vidim da niko ni ne cita, ni ne razume o cemu je problem, mrzi me da vas prijavljujem sve za podmetanje, ja antivakser hahaha jebem ti, ovo nema nigde na svetu.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Cemu to @McLeod, ne pricamo o Zvezdi i Partizanu pa da ovo postane tata tema.

Niko, ali niko ovde ne kaze da Sinofarm cudo od vakcine. Svi kazu da je u ovoj situaciji  bolja od nicega i da e spasila neke zivote.

Nece biti bas to tvoje da je cisto govno i da nanosi stetu jer se ljudi opuste posle nje. Nema obimnijih istrazivanja ni za jednu vakcinu i onda imamo samo odokativna nagadjanja prozeta subjektivnim utiskom koji se svede na Amerika najbolja, ostallo govno.

To ti je onda kao ovo moje, da je Sputnjik car medju vakcinama jer imam milijardu antitela.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ako je Sinofarm govno od vakcine, onda su sve vakcine kojima smo se do sada (pre koronacirkusa) vakcinisali - govna.

 

Ja sam znao da Sinofarm od svih vakcina ima najmanju verovatnoću da proizvede antitela pre nego što sam vakcinisao. To je bila moja odluka, nisam hteo da čekam.

 

U mojoj okolini, ovi što su bili neodlučni, sada se masovno vakcinišu Fajzerom. I ja ću za 6-7 meseci, možda i ranije ako mi bude trebalo za putovanje.

 

Ne vidim svrhu vakcinometrije, bar ovde na forumu svi imamo elementarna znanja o tome kako koja vakcina "okida".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Atreid said:

Ajd, nek je sa srecom :15:

 

 

Viđu ti ala se napredovalo. A do juče maltene su se unučići u destilerijama punili ručno, u plastičnom koritu za kupanje beba punom rakije, a onda se stavljali na traku da ih mašina samo zatvori i da im zalepi etikete, a sad sve automatizovali. To je napredak! 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

Bilo bi super da takva ekstrapolacija moze da se vrsi. Jer uporedjujes revakcinisane Kinezom i ljude koji su na bolnickom lecenju a primili su jednu dozu. Ovog decka koji je pomenut ne treba ni da racunas, jer u samom postu stoji da je po klinickoj slici zarazen primio vakcinu (sto ga je moguce i dovelo na posmatranje u bolnicu, inace ne bi bio tamo). Zarazene sa jednom dozom Kineza ne mozes ni da prebrojis, ko zna koliko ih je, vrlo verovatno 20-30% od ukupnog broja zarazenih kad smo imali ovaj skok ako ne i vise.

 

Tako da ako hoces da uporedjujes tako, uporedjuj te brojke.

 

 

 

Znaci ja ne mogu da vrsim ekstrapolaciju iz glave, ali ti mozes da kazes da je vrlo verovatno 20%-30% pozitivnih vakcinisanih bar jednom dozom? 

 

2 hours ago, McLeod said:

 

 

Ja nigde nisam ni napisao da su druge vakcine svemoguce. Ja nisam laik, iako nemam diplomu koja je bliska bilo kojoj medicinskoj nauci, ghostwritovao sam clanke koji su zavrsavali u vrlo citanim casopisima i portalima na engleskom jeziku (kad vec moram da potezem taj glupi argumentum ad autoritatem), i siguran sam da znam mehanizam delovanja vakcina bolje od 90% vas koji pisete ovde. Tako da ako hocete da se raspravljate, da me zajebete sa tim glupostima i ucitavanjima, jer mogu i ja malo drugacije da pricam sa vama.

 

E jbg, moj cale je doktor veterine i bukvalno se svaki dan bavi vakcinama kao konsultant, firme za koje radi ga šalju na seminare po Evropi koje organizuju proizvođači. Nije doktor za ljude, ali znanje iz ove oblasti mu je relevantno, tako da sam iz njegovih monologa i ja što šta naučio, i objašnjavao sam šta i kako mnogim prijateljima koji nisu bili sigurni u vezi vakcinacije, ali ti i ja nemamo fundamentalna znanja medicinske nauke da možemo stvarno da razumemo mehanizam imunog sistema. 

Mogu i ja da napišem super članak o Holt-Wintersovom univarijantnom modeliranju, jer to koristim, ali me jebe što nisam studirao matematiku, pa bih u stvarno detaljnoj konverzaciji, pukao kao zvečka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, stray_cat said:

Ako je Sinofarm govno od vakcine, onda su sve vakcine kojima smo se do sada (pre koronacirkusa) vakcinisali - govna.

 

Ja sam znao da Sinofarm od svih vakcina ima najmanju verovatnoću da proizvede antitela pre nego što sam vakcinisao. To je bila moja odluka, nisam hteo da čekam.

 

U mojoj okolini, ovi što su bili neodlučni, sada se masovno vakcinišu Fajzerom. I ja ću za 6-7 meseci, možda i ranije ako mi bude trebalo za putovanje.

 

Ne vidim svrhu vakcinometrije, bar ovde na forumu svi imamo elementarna znanja o tome kako koja vakcina "okida".

 

Mislim da Mcl nije u fazonu vakcinometrije.

 

On jednostavno ima jednu hipotezu, za koju ja inače mislim da je definitivno vredno diskutovati i istražiti na nekom višem nivou. Tj. užasno je važno da u nekom skorijem periodu dobijemo neki institucionalan odgovor na nju kroz podatke države.

 

Problem je što on polazi sa stanovišta kao da je apsolutno i 100% u pravu i svoju hipotezu dokazuje nekim anegdotalnim slučajevima ili čak i pogrešnim predstavljanjem i tumačenjem postojećih podataka. Zbog prethodnog staža koji ima na forumu i ranijih sukoba naleteo je na malo tvrđi odgovor i onda je usledilo klasično ukopavanje u šanac, kontriranje i teranje inata. Jbg, ni prvi ni poslednji put.

 

Dok čekamo (nadam se ne uzaludno) zvanične podatke države, bilo bi strava kad bi nam @urosg3 predstavio podatke koje on ima, a koje je spominjao više puta. Siguran sam da bi značilo svima nama koji smo primili kinesku vakcinu i poznajemo ljude koji su je primili. Jer ovako anegdotalno bukvalno može da se čuje svašta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko oće', u svakom trenutku može da se isprsi s 20ak evrićai proveri stanje antitela. Ako su mu brojke nedovoljne, bar ovde u Srbiji može da proba da se vakciniše nekom drugo vakcinom.

 

Mislim, ja to neću da radim, boli ne uvo, ali tehnički, ne vidim nikakav problem na individualnom nivou.

 

Ko je primio vakcinu, pa se zbog toga "opustio" i zarazio, jbg, funkcionalna nepismenost većine stanovnika ove zemlje kad tad mora da dođe na naplatu.

 

Pametnom dosta, ko je zbunjen, taj je u čudu itd.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Fora je što ljudi u tu brojku antitela učitavaju mnogo više nego što ona znači. Rekli su stručnjaci hiljadu puta na TV-u da to nema preterano svrhe raditi i da određeni broj anitela ništa ne garantuje.

 

Ja bih zato mnogo više voleo da čujem podatke direktno sa terena.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...