Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

8 minutes ago, Sunshine State said:

Tolika hospitalizacija i toliki dijagnosticki  pregledi pozitivnih po Srbiji, morali su rezultirati nekim pristojnijim brojkama.... ne znam zasto je to tako tesko prihvatiti?

Lično ovde ne verujem ni da je sunčano kada sunce bez ijednog oblačka sija a kamoli ako to ONI objave. 

 

Grčka nije dobar reper, jer je njihovo državno zdravstvo isto ako ne i gore od našeg.

 

Međutim, da smo mi u bilo čemu bolji od civilizovanog sveta, pa još uz statistiku, koju dirigira ekipa, koja još nije zinula a već slagala, to stvarno ne mogu da poverujem. Doduše, ako su se u nabavku opreme i jačanje kapaciteta ugradili, a nema sumnje da jesu, možda je nešto i do "naprednijeg" Covid-zdravstva. Ali ne tolika razlika. A tolika hospitalizacija je dovela do toga da je maltene cela država postala Covid bolnica. Koliko li je to smrti kod drugih bolesti, koje nisu mogle da budu tretirane ili adekvatno tretirane, prouzrokovalo? Grci su ograničili kapacitete za Covid, nisu baš u potpunosti zapostavili sve ostalo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na temu trombova priča mi dobar drug koji pored glavnog zanimanja još radi iz hobija i kao košarkaški trener mladjih kategorija i kaže da su u klubu, u juniorskom timu, imali dečka 2003 godište koji je posle korone imao problema sa trombozom i trombovima

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, JohnnyDragon said:

Mnogo se ljudi opterećujete temom , ne znam da li se slažete, ali ja mislim da ćemo ovako živeti još minimum 4,5 god, ako ne i doveka. 

Nadam se ipak samo još dve godine, no videćemo. Mogući su i neki gadni scenariji, viđeni u SF-filmovima. Kod Covida je dosta toga nepredvidljivo.

 

Ali, primeti nešto drugo, ovde se u zajedničkom interesu ujedinilo i repato i kuso i sve živo, razmenjujemo informacije, podržavamo jedni druge, saosećamo, ... Inače bi se minimum na politici i na sportu poklali samo tako, prštali bi banovi na sve strane. 

  • Like 14
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, JohnnyDragon said:

Mnogo se ljudi opterećujete temom , ne znam da li se slažete, ali ja mislim da ćemo ovako živeti još minimum 4,5 god, ako ne i doveka. 

 

Čemu takav pesimizam? Seti se prošle zime i proleća, nismo znali šta nas je snašlo. Sada već raspravljamo o tome koja je vakcina bolja, Englezi se vraćaju u normalu lagano...biće to već mnogo bolje 2022. Jedino što ćemo verovatno morati da se vakcinišemo svake godine, ovo sranje neće nestati i na kraju će mutirati u neki izuzetno gadan grip. Moraće i virus da promeni strategiju kako bude nailazio na sve veći broj vakcinisanih, smanjuje mu se rezervoar za divljanje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Laki21 said:

 

Mogu zamisliti tvoju facu... :)))

 

Ja imam jako nizak prag tolerancije za gluposti inace, ali na ovu logiku nakon sto su mi obrve otisle na teme, morala sam i ja da se valjam od smeha.

Ako su im pokazali i Amerima da nece oni njihove vakcine (Pfizer, probala sam da objasnim poreklo ali sam prosto odustala).

 

Inace reakcija na informaciju da se moj klinac (21) vakcinisao je "ih jbga nije trebao, mlad je, posle nece imati decu".

 

Meni je inace takav povremeni razgovor sa SR, odmor za mozak.

 

Inace, za vas lokalce kako se tamo u SR dobija PCR test a da nije 9,000?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Akiro said:

Nadam se ipak samo još dve godine, no videćemo. Mogući su i neki gadni scenariji, viđeni u SF-filmovima. Kod Covida je dosta toga nepredvidljivo.

 

Ali, primeti nešto drugo, ovde se u zajedničkom interesu ujedinilo i repato i kuso i sve živo, razmenjujemo informacije, podržavamo jedni druge, saosećamo, ... Inače bi se minimum na politici i na sportu poklali samo tako, prštali bi banovi na sve strane. 

Mislim da je za gadnije scenarije malkoo kasno, kako god. Da ne elaboriram, ali prihvatanje je legitimna faza

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Akiro said:

Nadam se ipak samo još dve godine, no videćemo. Mogući su i neki gadni scenariji, viđeni u SF-filmovima. Kod Covida je dosta toga nepredvidljivo.

 

Ali, primeti nešto drugo, ovde se u zajedničkom interesu ujedinilo i repato i kuso i sve živo, razmenjujemo informacije, podržavamo jedni druge, saosećamo, ... Inače bi se minimum na politici i na sportu poklali samo tako, prštali bi banovi na sve strane. 

Dobro, istina. 

Mislim da je smesna prica sa vakcinama, iz vise aspekata, i totalno nepotkrepljiva..

Btw jel video neko one Švabe što rekoše da daju 1M evrova ko god im donese izolovan korona virus? 

https://www.samueleckert.net/isolat-truth-fund/?fbclid=IwAR3X8zxLGVTiOclZVpQVAvtJvCgjMCExr1WZgTp8cCGpfbLjmjDeB8IrYWs

 

@implant pa kako da budem optimističan, vakcina od ŠTITI, preko lagane varijante, pa nema smrti do moze da se umre, jbg jer godine... Mislim, takva uveravanja mogu ja da ti dam, a nisam SZO. 

 

5 minutes ago, implant said:

 

Čemu takav pesimizam? Seti se prošle zime i proleća, nismo znali šta nas je snašlo. Sada već raspravljamo o tome koja je vakcina bolja, Englezi se vraćaju u normalu lagano...biće to već mnogo bolje 2022. Jedino što ćemo verovatno morati da se vakcinišemo svake godine, ovo sranje neće nestati i na kraju će mutirati u neki izuzetno gadan grip. Moraće i virus da promeni strategiju kako bude nailazio na sve veći broj vakcinisanih, smanjuje mu se rezervoar za divljanje. 

Englezi su prošle godine imali manji broj neto danas. 

Videćemo, ne verujem da će da ga istrebe, očekujem još talasa, očekujem APOKALIPSU ljudske samosvesti zapravo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

Jedno sam definitivno ukačio: Grci testiraju kao poblesaveli da bi uhvatili što veći broj asimptomatičnih i stavili ih u karantin. Što je možda i pametno. Ne bih smeo da se usudim ni da nagađam koliko bi kod nas bilo novozaraženih, kada bi se sprovodio broj testova kao kod Grka i kada naši ne bi lagali čim zinu.

 

 

 

Jeste pametno, ali ne znam kako to rade.

 

Osoba X ne zna da ima koronu. Nema nijedan jedini simptom. Dobro se oseća. 

 

Kako se i gde testira ta osoba koja, pošto nema nijedan simptom i ništa je ne boli, ne ide kod lekara. Zbog toga npr ne radi ni lab analizu-antitela i Spike protein. 

 

Ozbiljno me zanima kako Grčka testira ljude, kako hvata te asimptomatične prenosioce korone?

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, JohnnyDragon said:

Mnogo se ljudi opterećujete temom , ne znam da li se slažete, ali ja mislim da ćemo ovako živeti još minimum 4,5 god, ako ne i doveka. 

 

Ja sam takođe pesimista, ali ja mislim da ćemo se sa koronom u formi pandemije boriti do proleća sledeće godine...bar mi u Srbiji..

 

U nekoj budućnosti verovatno će korona biti jedna vrsta gripa. 

 

Zašto sam pesimista?  Pesimista sam jer vidim samo na FB-u broj mojih poznanika, prijatelja koji neće da se vakcinišu.

 

Ta glavna antivakserka, psihijatar, učestvovala je na prošlim parlamentarnim izborima i osvojila oko 22K glasova.  Ako svaki njen glasač i sadašnji fan ubedi članove svoje porodice da se ne vakcinišu, a oni dalje svoje prijatelje...i...da li ćemo i kada i kako dostići 80 posto kolektivnog imuniteta? 

 

Volela bih da grešim...ali skoro da sam i pogodila broj zaraženih prošlog meseca ( glasala sam za 6K a bilo je otprilike oko 5K zaraženih i više ). 

 

A što se tiče opterećenja ovom temom..Ne znam.. ovde smo se svi zbližili i često se nasmejemo...i ovde nisu važne političke stranke ili klubovi za koje navijamo.

 

Koliko znam, nijedan forumaš koji piše najviše na ovoj temi nije dobio ni warn ali ni ban.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, JohnnyDragon said:

Dobro, istina. 

Mislim da je smesna prica sa vakcinama, iz vise aspekata, i totalno nepotkrepljiva..

Btw jel video neko one Švabe što rekoše da daju 1M evrova ko god im donese izolovan korona virus? 

https://www.samueleckert.net/isolat-truth-fund/?fbclid=IwAR3X8zxLGVTiOclZVpQVAvtJvCgjMCExr1WZgTp8cCGpfbLjmjDeB8IrYWs

 

@implant pa kako da budem optimističan, vakcina od ŠTITI, preko lagane varijante, pa nema smrti do moze da se umre, jbg jer godine... Mislim, takva uveravanja mogu ja da ti dam, a nisam SZO. 

 

 

Za vakcine smo znali u startu da nisu 100% zaštita; na žalost, kod starijih i bolesnih ljudi taj procenat je daleko manji, tako je sa svakim lekom. Međutim, sada ipak imamo i neke izveštaje koji ukazuju da i stariji ljudi koji su vakcinisani prolaze sa lakšim simptomima i što je najvažnije, prežive. Seti se prošle zime i horor priča iz staračkih domova, kada se nije znalo ništa o pravilnim protokolima lečenja a vakcine su bile tek u razvojnoj fazi. Ja bih sačekao da vidimo kako će Engleska proći sa ovim otvaranjem, ako sve bude ok znači da smo relativno blizu pobede - ako svi odrade ono što treba, naravno, tj. vakcinišu svoje stanovništvo. Ova situacija u kojoj ljudi iz Zapadne Evrope dolaze u Srbiju da se vakcinišu i organizuju se vakcina-ture za Srbiju je velika sramota, nadam se da će se svi dozvati pameti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, implant said:

Međutim, sada ipak imamo i neke izveštaje koji ukazuju da i stariji ljudi koji su vakcinisani prolaze sa lakšim simptomima i što je najvažnije, prežive. 

Ovo je laž kao i sve što nam kaže naš KŠ jer ja znam za ljude koji su umrli od kovida posle obe vakcine, najmlađi 42 godine iz Valjeva. A znamo i za javne ličnosti koje su dobile koronu bas posle vakcine dan, dva a ne prethodnih godinu i po.. Teska prica. 

Verujete institucijama Svrbije koje kažu/lažu da je bilo samo 700 neželjenih reakcija?Verujte da naša elita ne koristi maske od starta pandemije,arče, banče i lumpuju koliko im i gde im vojla.. ili da su primili vakcinu pre nego što je izmišljena?

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Zašto sam pesimista?  Pesimista sam jer vidim samo na FB-u broj mojih poznanika, prijatelja koji neće da se vakcinišu.

 

Ta glavna antivakserka, psihijatar, učestvovala je na prošlim parlamentarnim izborima i osvojila oko 22K glasova.  Ako svaki njen glasač i sadašnji fan ubedi članove svoje porodice da se ne vakcinišu, a oni dalje svoje prijatelje...i...da li ćemo i kada i kako dostići 80 posto kolektivnog imuniteta? 

 

Ne bih se ja brinuo oko tih mudonja koji glume ludilo. Kada ih budu uslovili Grci, poslodavci i država raznim suptilnim i manje suptilnim metodama, bošće se u oko, pazi šta ti kažem. Lako je lajati na Fejsbuku, život je ipak malo drugačiji...još kada se sve zalaufa u Zapadnoj Evropi pa i oni stisnu jer neće da u komšiluku imaju potencijalni rezervoar zaraze, biće bodenje u oba oka. Videćemo pred sezonu letovanja, ja očekujem jedan solidan stampedo za vakcinaciju.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ovo je laž kao i sve što nam kaže naš KŠ jer ja znam za ljude koji su umrli od kovida posle obe vakcine, najmlađi 42 godine iz Valjeva. A znamo i za javne ličnosti koje su dobile koronu bas posle vakcine dan, dva a ne prethodnih godinu i po.. Teska prica. 

Verujete institucijama Svrbije koje kažu/lažu da je bilo samo 700 neželjenih reakcija?Verujte da naša elita ne koristi maske od starta pandemije,arče, banče i lumpuju koliko im i gde im vojla.. ili da su primili vakcinu pre nego što je izmišljena?

 

 

Dobro druže, nema potrebe za takvim tonom i optužbama. U rečenici koju si citirao ne piše apsolutno ništa od toga što si ti sada naveo, pogledaj ponovo. Ja se u svakom slučaju povlačim iz ove rasprave jer će se pretvoriti u beskorisno ubeđivanje, a i ne volim da me neko bez razloga optužuje da lažem. Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

@implant U pravu si. Znam bar dve antimaskerke i antivaskerke koje vole da putuju. I zbog putovanja će morati da se vakcinišu. 

 

Jedna od njih dve me je danima maltetirala na Fejsu- slala mi je video klipove, ubeđivala da ću umreti ako nosim masku, da ću dva meseca posle vakcine umreti...i zbog nje mesec dana nisam bila na Fejsu, a ni na netu 🙂 

 

Ova druga, svoje ideje, pored Fejsa širi i na Tviteru. A putovanja stvarno mnogo, mnogo voli..

 

I nadam se da si u pravu, i da ćemo svi skinuti maske na otvorenom za mesec, dva- po rečima Kona- nadam se da će bar to pogoditi.   

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Evo, i u mom selu vakcinisu, i u okolnim, doduse, izgleda da s euglavnom clanovi partije pozivaju, valjda je i do odziva..ali, ni to nije lose, neka se, uz ovo vec vakcinisano, vakcinisu clanovi partije, to je vec bar 50%..e, sad, kako ce svari dalje izgledati, tesko je reci..ovaj talas se zasada polako spusta, da li cese i kojim tempom nastaviti videcemo, po mnom parametrim, trebalo bi, ali, opet..kontam da nas bar na leto ceka zatisje, na jesen nas korona ceka svakako, e tu cemo videtio kkao ce s eponasati, koliko siriti, da li ce ovoliko mucenje sa prokuzavanjem i vakcinisanje dati rezultate..ali kontam da nas jos jedna sezona maksimum ceka..da ce bar do jeseni 2022 biti endemski grip..

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

 

Dobro druže, nema potrebe za takvim tonom i optužbama. U rečenici koju si citirao ne piše apsolutno ništa od toga što si ti sada naveo, pogledaj ponovo. Ja se u svakom slučaju povlačim iz ove rasprave jer će se pretvoriti u beskorisno ubeđivanje, a i ne volim da me neko bez razloga optužuje da lažem. Pozdrav!

Pa niko tebe ne optužuje. 

Pričam o zvaničnoj statistici. 

A nisi inače čuo da je umro čika Vlasta, i Tozovac posle njega??

A bili su revakcini. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@implant U pravu si. Znam bar dve antimaskerke i antivaskerke koje vole da putuju. I zbog putovanja će morati da se vakcinišu. 

 

Jedna od njih dve me je danima maltetirala na Fejsu- slala mi je video klipove, ubeđivala da ću umreti ako nosim masku, da ću dva meseca posle vakcine umreti...i zbog nje mesec dana nisam bila na Fejsu, a ni na netu 🙂 

 

Ova druga, svoje ideje, pored Fejsa širi i na Tviteru. A putovanja stvarno mnogo, mnogo voli..

 

I nadam se da si u pravu, i da ćemo svi skinuti maske na otvorenom za mesec, dva- po rečima Kona- nadam se da će bar to pogoditi.   

 

Sve 5, osim Kona - ako on kaže da treba da se skinu maske ja odmah stavljam i vizir.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Jeste pametno, ali ne znam kako to rade.

 

Osoba X ne zna da ima koronu. Nema nijedan jedini simptom. Dobro se oseća. 

 

Kako se i gde testira ta osoba koja, pošto nema nijedan simptom i ništa je ne boli, ne ide kod lekara. Zbog toga npr ne radi ni lab analizu-antitela i Spike protein. 

 

Ozbiljno me zanima kako Grčka testira ljude, kako hvata te asimptomatične prenosioce korone?

 

 

Nemam pojma. Pratim samo grčke vesti na engleskom, što je ipak ograničen repertoar, pa tu još najčešće samo statistike, izuzev ako ima sočnih detalja pandurskih prekoračenja vlasti. 

 

Grci u takvim brojevima sprovode testove da do sada mora da su pokrili brojčano celo stanovništvo. Pošto to nije slučaj, verovatno ima jadnika, koji su višestruke žrtve testiranja, t.j. da ide tu dosta toga po profesiji ili nekim drugim kriterijumima na redovnoj bazi. Za jednog drugara, lekara u Covid bolnici kod nas ovde, znam da ga redovno testiraju. Ne mogu da se setim, možda sad i lupam, ali nešto tipa dva puta nedeljno.

 

Mogu Grci hladno svo zdravstveno osoblje u državnom zdravstvu, administraciji, vojsci, policiji, prosveti (kada radi), etc, da testiraju, a mogu hladno i privatne firme sa svojim zaposlenima da to rade. Plus oni istražuju kretanje zaraženih više nego mi i svaki dan u izveštajima ide i brojka, koja se zasniva na poznatim slučajevima. Sad, oni nisu Korea ili Singapur, ali su svakako zainteresovaniji za praćenje od nas. Ne mogu baš sve da pohvataju, ali evo primer: privatna studentska žurka od pre dve nedelje sa 52 osobe, koje su sve pokažnjavane i zapisane. Ako samo jedna osoba sa te liste bude pozitivna, ima sve da ih ujure na test. Ako se u nekoj firmi pojavi zaražen, moguće da uhvate sve zaposlene da istestiraju.

 

Znači, idu mnogo šire nego naši, koji hvataju samo obolele slučajeve. Tome u prilog ide i činjenica da je negde otprilike trećina testova PCR a ostalo su brzi antigenski testovi, na kojima Grci ne štede. Za 20 Ojrića za brzi antigenski test, koji možeš da uradiš u maltene bilo kojoj privatnoj laboratoriji, ljudi se verovatno dosta testiraju i za svoj groš. Uostalom, kod Grka stvarno postoje privatne zdravstvene ustanove i prakse, koje neće da te prime na konsultaciju ili pregled, ako ne dođeš sa negativnim brzim testom, starim pola sata do sat.Kod nas većina čeka na besplatno državno zdravstvo a i tu ih, kako sam čuo, često odbiju ako nemaju ozbiljne simptome. Kod Grka je, sada već drugi put, najavljeno da će brzi antigenski testovi za samotestiranje moći na kiosku da se kupe. (BTW, kod njih na kioscima ima i neka osiromašena gandža sa minimumom THC-a na kioscima zvanično da se kupi, što ne bi i brzi testovi)

 

Eto, toliko mogu da nagađam znajući situaciju, pošto mi nigde nije naleteo tekst sa obrazloženjem, ali veoma visok udeo brzih testova to negde potvrđuje.

 

 

 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@implant smajli koji se smeje je zbog Kona. Rekao je to na N1-bilo je direktno uključenje.

 

Govorio je i o meri koju su uveli- da se maske nose u baštama kafića kada se popije piće.

 

Da li to znači da kad popijem to piće ne smem više da zapalim nijednu cigaretu, već moram da sedim sa maskom i čekam da taj neko ko sedi sa mnom završi svoje piće? 

 

Ne idem u kafiće od kako je počela pandemija, ali pitam..za one koji idu..

   

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@implantJedna od njih dve me je danima maltetirala na Fejsu- slala mi je video klipove, ubeđivala da ću umreti ako nosim masku, da ću dva meseca posle vakcine umreti...i zbog nje mesec dana nisam bila na Fejsu, a ni na netu 🙂 

Pa što ne blokiraš to, ili to ne može tamo? Ja sam takve u startu još pre godinu dana blokirao u svemu. Kao u onoj epizodi White Christmas serije Black mirror, blokiras ga ti i zavrsis posao, to je zakon. Sto zbog takvih ti da se sklanjas :classic_huh:

 

Prvo ih blokiras, a onda ti njima posaljes ovo:

 

 

 

:lol_2:

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@implant smajli koji se smeje je zbog Kona. Rekao je to na N1-bilo je direktno uključenje.

 

Govorio je i o meri koju su uveli- da se maske nose u baštama kafića kada se popije piće.

 

Da li to znači da kad popijem to piće ne smem više da zapalim nijednu cigaretu, već moram da sedim sa maskom i čekam da taj neko ko sedi sa mnom završi svoje piće? 

 

Ne idem u kafiće od kako je počela pandemija, ali pitam..za one koji idu..

   

 

Ma te njihove "mere" su budalaština, sve je to savijanje i krivljenje zdrave logike do pucanja a pri tome se ne kontroliše ni sprovođenje tih bednih mera koje, kao, imamo. Ne rade kafići, samo su izneli stolove. Na skoro svim firmama piše obavezno nošenje maske, unutra Sodoma i Gomora (čast izuzecima). Kao strogo kontrolišemo noćne klubove, a CarGo vozači mi pričaju da po celu noć razvoze ekipu. Mislim, jasno je sve, nema država para pa mora da gleda kroz prste a i da se ne zameri glasačima i "biznismenima"; da ti pravo kažem, smučili su mi se svi a najviše ovaj blesavi narod, tj. jedan njegov dobar deo.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@implant smajli koji se smeje je zbog Kona. Rekao je to na N1-bilo je direktno uključenje.

 

Govorio je i o meri koju su uveli- da se maske nose u baštama kafića kada se popije piće.

 

Da li to znači da kad popijem to piće ne smem više da zapalim nijednu cigaretu, već moram da sedim sa maskom i čekam da taj neko ko sedi sa mnom završi svoje piće? 

 

Ne idem u kafiće od kako je počela pandemija, ali pitam..za one koji idu..

   

Kod nas bi kao mere trebalo uvesti pre svega d au firmama i fabrikama svi nose maske, i to n95, i d ako god moze, radi od kuce, i da se en trpa gsp ljudima, te mere bi stvarno dale rezultate, make my word, ali, to nikada nece uvesti kao meru..

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...