Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

9 minutes ago, Harmonika said:

ocigledno ima prirodno imunih, pre iskreno verujem da je neko priodno imun, nego da bilo koji lek stiti 100% od zarazavanja, kad cak ni najbolje vakcine ne stite 100%..ili neki ljud nisu supreprenosioci..znam slucaj jedne lujke, dok trajalo vanredno stanje, plasila se italijanskog scenarija, dok je trajalo vanedno stanje, letos je namrno isla kod drugarice, zarazene, i jela njenim koriscenim prioborom, i nista, inace je antivakserka..ocigledno je priodno imuna, ili se virus ne prenosi lizanjem kasika..

Ja sam bio uveren da nema šanse da me zakači. Da mi je odličan imunitet i stanje organizma. I to sve zato jer sam 3 dana tokom decembra bio u bliskom kontaktu sa trojicom kolega koji su se zarazili. Za istim računarom sedeli satima, stolica do stolice, bukvalno se dodirivali dok smo gledali u isti monitor. Koristili zajednički službeni telefon... Niko maske nije nosio. Ali eto, što žena može da te zezne ne može niko :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knipex said:

Ja sam bio uveren da nema šanse da me zakači. Da mi je odličan imunitet i stanje organizma. I to sve zato jer sam 3 dana tokom decembra bio u bliskom kontaktu sa trojicom kolega koji su se zarazili. Za istim računarom sedeli satima, stolica do stolice, bukvalno se dodirivali dok smo gledali u isti monitor. Koristili zajednički službeni telefon... Niko maske nije nosio. Ali eto, što žena može da te zezne ne može niko :classic_biggrin:

:smiley33:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, stray_cat said:

Iz prve ruke: koleginica koja je "preležala" kovid19 u decembru, koja je uradila antitela (na spajk protein) pre vakcinacije da proveri i imala 50 puta više od nečega referentnog, opet se zarazila i bila pozitivna.


PCR ili antigenski?

 

4 hours ago, vanjabarsa said:

apropo senilnosti-demencije-zaboravnosti, nas prof. klinicki farmakolog tvrdi da kod starijih osoba udarne doze levofloksacina i njihovo produzeno davanje covid pacijentima je neurotoksicno ( inace je br. neurona ionako deficitaran) a da infekcija virusom nema nikakve veze i apsolutno je protiv onolikog davanja ovog i njemu srodnih antibiotika .


Da, fluorohinoloni nisu baš preporučljivi za starije, kod nas postoji Roter Brief (crveno upozorenje), a ni FDA ne daje ovakva upozorenja uzalud:

 

https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/fda-updates-warnings-fluoroquinolone-antibiotics-risks-mental-health-and-low-blood-sugar-adverse
 

Veruje i da u Srbiji postoji isto, sad to što ga niko ne šljivi, to je druga priča. Samo rokaj, a to što njegova upotreba kod kovida nigde nije dokazana kao korisna, well...

 

10 minutes ago, AgroLaki said:


Glupo pitanje, da nemate macku kod kuce? Negde sam citao da su vlasnici macaka vise imuni na coronu, zbog drugog soja korone koji je odavno prisutan kod macaka. Kako se secam, tad si uzimao samo one tablete za pse koje imaju bas prenisku dozu ivermektina, nije mi realno da je on toliko pomogao. 


Meni moje dve nisu pomogle... Doduše ko zna, pre neki dan pročitam ovde da vakcina protiv gripa ( ✔️) ublažava težinu kliničke slike, sad da mačke ( ✔️✔️) pomažu - možda sam ja u stvari trebao već odavno da budem 2ft under... 🤷‍♂️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, handys said:

 

Mozda samo asimptomatican?

 

Jok, radio sam Igm dva puta, 7 pa 15 dana posle.

 

29 minutes ago, AgroLaki said:


Glupo pitanje, da nemate macku kod kuce? Negde sam citao da su vlasnici macaka vise imuni na coronu, zbog drugog soja korone koji je odavno prisutan kod macaka. Kako se secam, tad si uzimao samo one tablete za pse koje imaju bas prenisku dozu ivermektina, nije mi realno da je on toliko pomogao. 

 

Imam mačku.

 

PS

 

Znači na Ivermektin, Artemisiju i NAC treba dodati i mačku.

 

Edited by Laki21
  • Like 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki21 said:

 

Jok, radio sam Igm dva puta, 7 pa 15 dana posle.

 

 

Imam mačku.

 

PS

 

Znači na Ivermektin, Artemisiju i NAC treba dodati i mačku.

 

I pljuge, ne više od dve i ne manje od pakle dnevno 🙂

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, zoe Bg said:

Sta ti je rekla @major josip :lol_2:

 

Da ću je u grob oterati ako primim revakcinu. xd

Rekao sam joj da, u tom slučaju,  taman onda odlazimo zajedno :classic_biggrin:

 

Ne znam, svestan sam tog rizika, ali koliko sam shvatio posle revakcine nije bilo toliko tih slučajeva, a generalno sam i vakcinu primio više zbog toga da ne bih bio bolestan ako ne moram, da bih bio opušteniji kad sam sa starijima, ali i da bih doprineo kraju epidemije i vraćanje normalnom životu, a ne jer sam se plašio da ću umreti od korone ili da ću biti teži slučaj.

 

I dalje mislim da Astra više daje nego što potencijalno oduzima posmatrajući iz tog ugla, tako da ne bih primao drugu vakcinu umesto nje ako ostane da se daje u Srbiji i za nas mlađe. Mislim da nema potrebe. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, major josip said:

I dalje mislim da Astra više daje nego što potencijalno oduzima posmatrajući iz tog ugla, tako da ne bih primao drugu vakcinu umesto nje ako ostane da se daje u Srbiji i za nas mlađe. Mislim da nema potrebe. 

I meni je Astra prvi izbor, ako i dalje bude dostupna kad budem mogao da primim. 20.04. imam zakazan kontrolni pregled kod doktora pa ću da je pitam šta mi savetuje, odnosno koliko bih trebao da čekam za primanje vakcine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Covid-19: US agencies call for pause in Johnson & Johnson vaccine

 

Ocito nesto slicno u mehanizmu dejstva ima kod AZ and J&J

 

"In a joint statement, the FDA and the Centers for Disease Control and Prevention (CDC) said they were "reviewing data involving six reported US cases of a rare and severe type of blood clot in individuals after receiving the J&J vaccine".

It said the clotting was called cerebral venous sinus thrombosis (CVST). The statement said that this type of blood clot needed a different treatment than usual."

 

"U zajedničkoj izjavi, FDA i Centar za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) rekli su da "pregledaju podatke koji uključuju šest prijavljenih  slučajeva retke i teške vrste krvnog ugruška kod pojedinaca nakon prijema J&J vakcine u US".

Rečeno je da se zgrušavanje naziva cerebralnom venskom sinusnom trombozom (CVST). U izjavi se navodi da je za ovu vrstu krvnog ugruška potreban drugačiji tretman od uobičajenog."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Eddard said:

JJ koristi isti Adenovirus kao i Sputnik prva doza... samo insinuiram, kleše.

 

Jaoj...ja onda Boga da molim da se vakcinišem Fajzerom ...a radije bih Sputnikom. 

 

Btw, da li neko zna kada će i da li će kod nas doći i ostale dve ruske vakcine? Jedna od njih se prima u jednoj dozi. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:


Glupo pitanje, da nemate macku kod kuce? Negde sam citao da su vlasnici macaka vise imuni na coronu, zbog drugog soja korone koji je odavno prisutan kod macaka. Kako se secam, tad si uzimao samo one tablete za pse koje imaju bas prenisku dozu ivermektina, nije mi realno da je on toliko pomogao. 

Macka + unuk u predskolskoj ustanovi=imunitet bolji od Clashovog.....😁

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Предраг Кон: Вучић пажљиво ослушкује како се народ понаша, има однос према мерама који већина нашег народа има и зато је добро прихваћен у народу

 

Врло брзо ћемо ми, кад се спусти активност вируса, за једно месец и по, два, дозволити се буде на отвореном простору без маске“, изјавио је Кон за Н1.

sad ispade da su okupljanja na otvorenom najveci epidemioloski rizik, o Jurama, naravno, ni reci..

Edited by Harmonika
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pletilja said:

Direktorka kovid bolnice danas: brazilski soj registrovan u Srbiji....

Klikbejt naslov, nije jos utvrdjeno da je prisutan, demantovano..to ona smao pretpostavlja..inace, opet citam kako se zale ljudi na uslove rada tamo...

Edited by Harmonika
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Jaoj...ja onda Boga da molim da se vakcinišem Fajzerom ...a radije bih Sputnikom. 

 

Btw, da li neko zna kada će i da li će kod nas doći i ostale dve ruske vakcine? Jedna od njih se prima u jednoj dozi. 

Primis Fajzera prvu dozu, Sputnik drugu.

Kineza moze izmedju, on je ionako secerna vodica.

Sali se Eddard, zajebava mene za Sputnik, ovako mozes insinuirati za svaku vakcinu, lek, ma za sta god hoces.

Moj ti je savet da sto pre zavrsis ovo svoju odiseju sa vakcinama posto se sve vise zaplices u nedoumicama i gomili kontraverznih informacija i poluistina i lazi.

Edited by Clash
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, urosg3 said:

recite mi da sam naseo na click bait news da se sa Svetog Vinsenta zbog erupcije vulkana evakuišu samo vakcinisani?
neka gužva pa sam natrčao, e sad sam izpizdeo.
Da li je moguće???

Videla i ja juce negde naslov ali nisam procitala.

Link to comment
Share on other sites

https://abcnews.go.com/ABCNews/volcanic-eruption-caribbean-forces-thousands-evacuations/story?id=76984728

Quote

Royal Caribbean International and Celebrity Cruises are sending ships to St. Vincent in the Caribbean to evacuate residents currently at risk from a potential eruption of the island’s La Soufriere volcano which has seen increasing activity in recent days,” a statement said. “Both cruise lines are working closely with St. Vincent authorities to assist residents most at risk.”

Gonsalves said only vaccinated residents who have been checked and identified by Dr. Simone Keizer-Beache, the St. Vincent and the Grenadines chief medical officer, will be allowed to board the ships out of an abundance of caution.

Each ship will accommodate up to 1,500 residents, who will be taken to neighboring islands that have agreed to receive the evacuees, according to Carnival Cruise Line.

 

Quote

Thousands of people who have not yet been vaccinated remained on land on Friday and are staying at local hotels in safe zones, Gonsalves said.

 

Edited by wwww
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...