Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, stray_cat said:

Iz prve ruke: koleginica koja je "preležala" kovid19 u decembru, koja je uradila antitela (na spajk protein) pre vakcinacije da proveri i imala 50 puta više od nečega referentnog, opet se zarazila i bila pozitivna.

 

Ima 40- godina, bez pratećih bolesti, nepušač, zdrava, prava.

 

Prvi put se zarazila od sina, tinejdžera koji se aktivno socijalizuje. Prvi put imala temperaturu par dana, gubitak mirisa i ukusa, ali ostalo ništa. Muž imao malo teže simptome i tok bolesti ali izbegao bolnicu i njemu ništa (on se sad vakcinisao).

 

Drugi put, OPET se zarazila od sina, muž nije. Bila u baš bliskim kontaktima, grljenje, ljubi ga majka, muž nije. Od simptoma imala sada kijavicu, otišla na testiranje, pozitivna, kaže da joj nije bilo ništa, posle dve nedelje, evo je na nogama.

 

Zaključak: od direktnog bliskog kontakta sa zaraženom osobom nikakva preležana antitela ili vakcina ne mogu da pomognu u smislu da se osoba sa antitelima ne zarazi opet i ne širi zarazu dalje.

 

Zasto ljudi i idu da se testiraju zbog kijavice??

 

Hocemo sad ceo zivot, za svaku jednodnevnu temperaturu od 37 i kijanje, ici na testiranje?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sunshine State said:

 

Zasto ljudi i idu da se testiraju zbog kijavice??

 

Hocemo sad ceo zivot, za svaku jednodnevnu temperaturu od 37 i kijanje, ici na testiranje?

Pa da, i maske, i distanca i pranje ruku, ne smemo biti neodgovorni. Možemo nekog da zarazimo i šta onda?

Testiranje je najbolja prevencija
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stray_cat said:

od direktnog bliskog kontakta sa zaraženom osobom nikakva preležana antitela ili vakcina

 

Sigurno da veliku ulogu igra kolicina primljenog virusa. 

Samo, bilo bi dobro da antitela shvatimo ne kao izbacivace ispred diskoteke, vec kao komunalce koji rasturaju korona zurku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni meni nije jasno to sa testiranjem na antitela.

Ja na primer imam rezultat 8531,8, znači The Undisputed Champion, one and only, Serbian Stallion, GOAT, pa to uopšte ne spominjem i ne smaram ljude sa tim. 

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Sunshine State said:

 

Zasto ljudi i idu da se testiraju zbog kijavice??

 

Hocemo sad ceo zivot, za svaku jednodnevnu temperaturu od 37 i kijanje, ici na testiranje?

 

Otkucah: iz prve ruke, tj iz njene priče. Da l' je imala još neke simptome, a nije htela da mi kaže, u  to ne ulazim.

 

2 minutes ago, handys said:

 

Sigurno da veliku ulogu igra kolicina primljenog virusa. 

Samo, bilo bi dobro da antitela shvatimo ne kao izbacivace ispred diskoteke, vec kao komunalce koji rasturaju korona zurku

 

Taman sam ovo hteo i sam da otkucam, karikiram, i da primiš meleon vakcina, ako ti neko bolestan kine u lice a ti udahneš, nema šanse da se ne zaraziš.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, handys said:

 

Sigurno da veliku ulogu igra kolicina primljenog virusa. 

 

 

Da. Šekler je detaljno objasnio koliko čestica virusa mora da dođe u kontakt sa nekim ko nije bolestan da bi taj neko imao blaži, srednje teži i najteži oblik koronavirusa.

 

14 minutes ago, stray_cat said:

 

Otkucah: iz prve ruke, tj iz njene priče. Da l' je imala još neke simptome, a nije htela da mi kaže, u  to ne ulazim.

 

 

Taman sam ovo hteo i sam da otkucam, karikiram, i da primiš meleon vakcina, ako ti neko bolestan kine u lice a ti udahneš, nema šanse da se ne zaraziš.

 

Možda je imala još neki simptom. 

 

Ja sam nedavno imala kijavicu i malo sam kašljala. Nisam išla kod lekara. Pila sam par dana Paracetamol. Sada sam ok. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djura.net said:

otvoreni pabovi u UK posle mnoogo meseci pauze.

 

Engleska-pabovi-1024x683.jpg

Nije to ništa. Baš sam se vratio iz jednog bara u Sidneju, krcat do daske, salsa veče. Mogao bih da postavim slike ali ne bih da vam još više stajem na muku :wink2:

 

To ti je tako kada nemaš community transmission.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, stray_cat said:

Iz prve ruke: koleginica koja je "preležala" kovid19 u decembru, koja je uradila antitela (na spajk protein) pre vakcinacije da proveri i imala 50 puta više od nečega referentnog, opet se zarazila i bila pozitivna.

 

Ima 40- godina, bez pratećih bolesti, nepušač, zdrava, prava.

 

Prvi put se zarazila od sina, tinejdžera koji se aktivno socijalizuje. Prvi put imala temperaturu par dana, gubitak mirisa i ukusa, ali ostalo ništa. Muž imao malo teže simptome i tok bolesti ali izbegao bolnicu i njemu ništa (on se sad vakcinisao).

 

Drugi put, OPET se zarazila od sina, muž nije. Bila u baš bliskim kontaktima, grljenje, ljubi ga majka, muž nije. Od simptoma imala sada kijavicu, otišla na testiranje, pozitivna, kaže da joj nije bilo ništa, posle dve nedelje, evo je na nogama.

 

Zaključak: od direktnog bliskog kontakta sa zaraženom osobom nikakva preležana antitela ili vakcina ne mogu da pomognu u smislu da se osoba sa antitelima ne zarazi opet i ne širi zarazu dalje.

 

1 hour ago, stray_cat said:

 

Otkucah: iz prve ruke, tj iz njene priče. Da l' je imala još neke simptome, a nije htela da mi kaže, u  to ne ulazim.

 

 

Taman sam ovo hteo i sam da otkucam, karikiram, i da primiš meleon vakcina, ako ti neko bolestan kine u lice a ti udahneš, nema šanse da se ne zaraziš.

 

Ni ovo nije tačno, 6 dana sam bio u nezaštićenom kontaktu sa mamom, od toga 4 u bliskom da bliži biti ne može - disala mi direktno u lice i to doslovno brektala - kada sam je prebacivao iz kreveta u kolica i obratno (imala je 85 kg tada, koliko i ja, nimalo lagan zadatak kada nekoga noge ne služe), i nešto slabijem - hranjenje, presvlačenje... dok nije dobila dijagnozu kovida. Pretpostavljam da je skoro nemoguće primiti veću dozu virusa no što sam ja u tom periodu primio - pa ili je Ivermektin svemoćan ili sam imun, ne vidim drugog odgovora.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

 

 

Ni ovo nije tačno, 6 dana sam bio u nezaštićenom kontaktu sa mamom, od toga 4 u bliskom da bliži biti ne može - disala mi direktno u lice i to doslovno brektala - kada sam je prebacivao iz kreveta u kolica i obratno (imala je 85 kg tada, koliko i ja, nimalo lagan zadatak kada nekoga noge ne služe), i nešto slabijem - hranjenje, presvlačenje... dok nije dobila dijagnozu kovida. Pretpostavljam da je skoro nemoguće primiti veću dozu virusa no što sam ja u tom periodu primio - pa ili je Ivermektin svemoćan ili sam imun, ne vidim drugog odgovora.

 

Mozda samo asimptomatican?

Link to comment
Share on other sites

ocigledno ima prirodno imunih, pre iskreno verujem da je neko priodno imun, nego da bilo koji lek stiti 100% od zarazavanja, kad cak ni najbolje vakcine ne stite 100%..ili neki ljud nisu supreprenosioci..znam slucaj jedne lujke, dok trajalo vanredno stanje, plasila se italijanskog scenarija, dok je trajalo vanedno stanje, letos je namrno isla kod drugarice, zarazene, i jela njenim koriscenim prioborom, i nista, inace je antivakserka..ocigledno je priodno imuna, ili se virus ne prenosi lizanjem kasika..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

 

Ni ovo nije tačno, 6 dana sam bio u nezaštićenom kontaktu sa mamom, od toga 4 u bliskom da bliži biti ne može - disala mi direktno u lice i to doslovno brektala - kada sam je prebacivao iz kreveta u kolica i obratno (imala je 85 kg tada, koliko i ja, nimalo lagan zadatak kada nekoga noge ne služe), i nešto slabijem - hranjenje, presvlačenje... dok nije dobila dijagnozu kovida. Pretpostavljam da je skoro nemoguće primiti veću dozu virusa no što sam ja u tom periodu primio - pa ili je Ivermektin svemoćan ili sam imun, ne vidim drugog odgovora.


Glupo pitanje, da nemate macku kod kuce? Negde sam citao da su vlasnici macaka vise imuni na coronu, zbog drugog soja korone koji je odavno prisutan kod macaka. Kako se secam, tad si uzimao samo one tablete za pse koje imaju bas prenisku dozu ivermektina, nije mi realno da je on toliko pomogao. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...