Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

9 hours ago, Dropkick Murphys said:

Ovamo gde sam ja primio vakcinu, sve suprotno od onoga što se piše po forumu. 

Prvo, stalno se pisalo o sjajnoj organizaciji, što ne kažem da nije na mestima gde su išli, ali u domu zdravlja gde sam bio (Beograd), 30ak ljudi čeka u hodniku da budu prozvani i čeka se oko pola sata, što je duplo više od svega onoga što su mi drugi rekli. Vakciniše samo jedna sestra. 

 

Kad sam ušao, niko mi nije tražio ličnu kartu da potvrdi da sam to baš ja. Pitali za alergije i da li sam preležao već koronu i potvrdili još jednom za koju vakcinu sam došao. 

Nisu rekli ni koje su nuspojave, a u saglasnosti sam potpisao da mi je lekar to objasnio : ), ni da treba da se sedne ispred 15ak min, nisu dali ni papirić sa potvrdom o vakcini i datumom revakcine. 

 

Možda su podrazumevali da ja sve to već znam, ali biće dobro ako nisam dobio neku šećernu vodicu/fiziološki rastvor, pošto me je i rame boluckalo samo jedan dan i to je to : D 

O haosu prilikom vakcinacije u nasem Domu zdravlja sam i ja pisala.

Link to comment
Share on other sites

Posto nema tema teorije zavjere vezano za virus. 
Za nas...nekad ono s medjedom i bukvom zaista vazi 😁

edit:sklonise sa klix-a brze bolje 😁...prilican odron od portala, prepun potpaljivackih clanaka.....o pismenos'i ne bih. A nekad je bio sasvim ok.
Svojevremeno su po njima u Grckoj bili protesti u Solunu i Thessaloniki-ju 😄

Edited by Gistro Bančo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo: radio Bg2, doktorka otorinolaringolog: kod 40,5% ispitanika koji su imali srednje tesko obolenje kovida javlja se ostecenje sluha, izostanak prijema visokih tonova, ispitanici su svih starosnih grupa. Savet: obavezno se javiti lekaru jer je potrebna terapija da bi se sprecilo trajno ostecenje koje moze biti jednostrano ili obostrano. Pacijenti dobro reaguju na terapiju. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ako ste mladji od 30 god (sto 90 % ovih sto pisu ovde nisu), mozda je bolje da se drzite podalje od AZ vakcine

 

Mislim da je bila prica za zene mladje od 30 godina, doduse i tad je sansa 1 prema 100 000 ali ok, to je valjda veliki rizik.

 

Jel i za drugu dozu salju poziv kad dodje vreme, ili ti sam moras da racunas? Mislim na drugu dozu smrtonosne AZ vakcine nakon 12 nedelja.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Mislim da je bila prica za zene mladje od 30 godina, doduse i tad je sansa 1 prema 100 000 ali ok, to je valjda veliki rizik.

 

Jel i za drugu dozu salju poziv kad dodje vreme, ili ti sam moras da racunas? Mislim na drugu dozu smrtonosne AZ vakcine nakon 12 nedelja.

 

Ne zna se jos, jer prvi nesretnici su dobijali prvu dozu u fenruaru, pa se druga ocekuje u maju (za to malo vas koji prezivite do tad)

 

41 minutes ago, zoe Bg said:

Sta ti je rekla @major josip :lol_2:

 

Je l' on jos ziv?

Edited by Sunshine State
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Znaci bice:

 

"Halo, jel to taj i taj?"

 

"Jeste, izvolite?"

 

"Mi smo iz Batuta, vi ste u februaru primili vakcinu AstraZeneka, jel tako? Jos ste zivi, mrdate?"

 

"Za sada da..."

 

"Nista, aj onda cemo da probamo jos jednom da vas "roknemo" hehe, vakcinom...salim se malo... dodjite tog i tog maja, moze?"

 

"Pa ajde ako ne skapem do tad... Vidimo se!"

 

"Aj dace bog!"

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Iz prve ruke: koleginica koja je "preležala" kovid19 u decembru, koja je uradila antitela (na spajk protein) pre vakcinacije da proveri i imala 50 puta više od nečega referentnog, opet se zarazila i bila pozitivna.

 

Ima 40- godina, bez pratećih bolesti, nepušač, zdrava, prava.

 

Prvi put se zarazila od sina, tinejdžera koji se aktivno socijalizuje. Prvi put imala temperaturu par dana, gubitak mirisa i ukusa, ali ostalo ništa. Muž imao malo teže simptome i tok bolesti ali izbegao bolnicu i njemu ništa (on se sad vakcinisao).

 

Drugi put, OPET se zarazila od sina, muž nije. Bila u baš bliskim kontaktima, grljenje, ljubi ga majka, muž nije. Od simptoma imala sada kijavicu, otišla na testiranje, pozitivna, kaže da joj nije bilo ništa, posle dve nedelje, evo je na nogama.

 

Zaključak: od direktnog bliskog kontakta sa zaraženom osobom nikakva preležana antitela ili vakcina ne mogu da pomognu u smislu da se osoba sa antitelima ne zarazi opet i ne širi zarazu dalje.

Edited by stray_cat
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

apropo senilnosti-demencije-zaboravnosti, nas prof. klinicki farmakolog tvrdi da kod starijih osoba udarne doze levofloksacina i njihovo produzeno davanje covid pacijentima je neurotoksicno ( inace je br. neurona ionako deficitaran) a da infekcija virusom nema nikakve veze i apsolutno je protiv onolikog davanja ovog i njemu srodnih antibiotika .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sudeći po WHO, pandemija je ušla u kritičnu tačku. Opet! Ako ne se neko seća neka me ispravi, čini mi se da je ovo 57. kritična tačka, jubilarna.

Hajde kad samo ovde:
 

Quote

Pisano jutros, pa gde je to lepo vreme, ili je ostatak vesti isto tako verodostojan. U Hrvatskoj napadalo ohoho snega evo stiže i ovde. Lepo vreme...

Edited by urosg3
dnevnikov dodatak
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, stray_cat said:

Iz prve ruke: koleginica koja je "preležala" kovid19 u decembru, koja je uradila antitela (na spajk protein) pre vakcinacije da proveri i imala 50 puta više od nečega referentnog, opet se zarazila i bila pozitivna.

 

Ima 40- godina, bez pratećih bolesti, nepušač, zdrava, prava.

 

Prvi put se zarazila od sina, tinejdžera koji se aktivno socijalizuje. Prvi put imala temperaturu par dana, gubitak mirisa i ukusa, ali ostalo ništa. Muž imao malo teže simptome i tok bolesti ali izbegao bolnicu i njemu ništa (on se sad vakcinisao).

 

Drugi put, OPET se zarazila od sina, muž nije. Bila u baš bliskim kontaktima, grljenje, ljubi ga majka, muž nije. Od simptoma imala sada kijavicu, otišla na testiranje, pozitivna, kaže da joj nije bilo ništa, posle dve nedelje, evo je na nogama.

 

Zaključak: od direktnog bliskog kontakta sa zaraženom osobom nikakva preležana antitela ili vakcina ne mogu da pomognu u smislu da se osoba sa antitelima ne zarazi opet i ne širi zarazu dalje.

pa dobro, bar je oba puta blazi oblik imala, ovigledno sus tecena antitela ipak nesto pomogla..muz je ocigledno prirodno imun, cim je dvaput izbegao d auopste zakaci..ima li uopste istrazivanja, ima li prirodno imunih na kovi,d i u kolikom procentu, minimum

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...