Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts



Sta su ti rekli, jeli to akutna stvar, ili cemo svi morati sve da zapisujemo u notes?


Eto vidiš, i to sam zaboravio da pitam... Pitaću na sledećoj viziti. Ako ne zaboravim... [emoji16]

Sudoku za sve :classic_biggrin:


E, zajebancija, ali meni "propisali" neku aplikaciju za treniranje mozga kao deo terapije, believe it or not [emoji28]. NeuroNation se zove, za ove dementne da probaju.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ja pitala, zbog burazera i rekli mi da alergija na penicilin nema veze, samo na vakcine, i pitaju ako nosis epipen. Naravno kad je on otisao isto mu to rekli i primio vakcinu normalno, a on je par puta imao teske alergijske reakcije, toliko da je zavrsio u bolnici. Znaci to ih uopste ovde ne interesuje.

Ovo ti pisem u USA. 

Mislim da to lekari tamo lupaju.

 

kod nas cekas 15min posle vakcine, a ako imas historiju alergicnih reakcija onda mislim pola sata.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Eddard said:


 

 


Eto vidiš, i to sam zaboravio da pitam... Pitaću na sledećoj viziti. Ako ne zaboravim... emoji16.png



E, zajebancija, ali meni "propisali" neku aplikaciju za treniranje mozga kao deo terapije, believe it or not emoji28.png. NeuroNation se zove, za ove dementne da probaju.

 

Kakvi forumasi takav i moderator.

Sve zrelo za peMziju.

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nonick said:

 

kod nas cekas 15min posle vakcine, a ako imas historiju alergicnih reakcija onda mislim pola sata.

Isto je i u USA, 15 za svakog, 30 minuta za one sa znanim alergijama.

Edited by ControlFreak
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nonick said:

 

kod nas cekas 15min posle vakcine, a ako imas historiju alergicnih reakcija onda mislim pola sata.

Da, isto i ovde. Ali ja sam bas pitala za to sa penicilinom zbog burazera, i zato sto ima jos neke alergije, za koje cak i ne znamo sta su. On je recimo, zato sto ima izuzetno burne reakcije morao da ceka pola sata, a meni su za manje alergije rekli nema veze 15 minuta. 

Rekli su mi proveru kod lekara traze samo ako si imao alergicnu reakciju na bilo koju vakcinu.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Harmonika said:

Citam za skole, vracaju model od 1 septembra, da li se nesto menjalo uopste od tada, ako preskocimo onaj zimski raspust, i ovo online stp je uvedeno pre mesec dana, vise nemam evidenciju sta je kad kako bilo

Danas smo dobili poruku u roditeljskoj grupi, nastavak jeste 19. i rutina po starom, jedan dan u školi pola odeljenja drugi dan druga polovina.

Link to comment
Share on other sites

Niži osnovci idu normalno u školu. 5. - 8. razreda će ići dan kući - dan u školi.
Srednje škole i gimnazije idu nedelju dana škola - nedelju dana online. To je raspored od 19.4. a bio je i od 1.9.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nonick said:

kod nas cekas 15min posle vakcine, a ako imas historiju alergicnih reakcija onda mislim pola sata.

 

Da, oni koji nemaju alergije čekaju 15 min posle vakcine. Moja tetka sa istorijom alergija i burnih reakcija, išla je prvo kod svog lekara. On joj je dao savet da se vakciniše što pre, pre proleća, to je i uradila- prošlo je mesec dana od revakcine.

 

I prvi put i drugi kad je revakcinisana čekala je pola sata posle vakcine.

 

Svaki tim koji daje vakcine- dr i medicinska sestra imaju pored vakcine i lekove za anafaltički šok ( da li sam pogodila reč ) u slučaju da je neko alergičan na neku od komponenti vakcine, i za one koji su alergični na penicilin, prašinu, polen, etc... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, shonke said:

Meni npr samo desna. Leva nikad.
Posle kad stojim dok perem ruke kad počne osećaj da se vraća imam utisak da sam na akupunkturi.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

U mojoj prvoj porodici imali smo samo 1 kupatilo sa pripadajucim inventarom na nas 4. Ako bi se neko "zbog radi sebe" zadrao duze od 10 minuta u kupatilu, sledovalo mu je lupanje na vratima i jedno kaplarsko " Smesta da si izasao/la, hoces da dobijes tromb"....mama nije mogla da podnese da se " kocimo" citajuci novine ili knjigu tamo gde i car ide peske. Na svaku pobunu, citirala je dr Semajera, naseg divnog lekara koji je, navodno, znao napamet statistiku umrlih na wc sholji. Od tromba.

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Pletilja said:

U mojoj prvoj porodici imali smo samo 1 kupatilo sa pripadajucim inventarom na nas 4. Ako bi se neko "zbog radi sebe" zadrao duze od 10 minuta u kupatilu, sledovalo mu je lupanje na vratima i jedno kaplarsko " Smesta da si izasao/la, hoces da dobijes tromb"....mama nije mogla da podnese da se " kocimo" citajuci novine ili knjigu tamo gde i car ide peske. Na svaku pobunu, citirala je dr Semajera, naseg divnog lekara koji je, navodno, znao napamet statistiku umrlih na wc sholji. Od tromba.

Wc solja >>> AZ

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Da, oni koji nemaju alergije čekaju 15 min posle vakcine. Moja tetka sa istorijom alergija i burnih reakcija, išla je prvo kod svog lekara. On joj je dao savet da se vakciniše što pre, pre proleća, to je i uradila- prošlo je mesec dana od revakcine.

 

I prvi put i drugi kad je revakcinisana čekala je pola sata posle vakcine.

 

Ovamo gde sam ja primio vakcinu, sve suprotno od onoga što se piše po forumu. 

Prvo, stalno se pisalo o sjajnoj organizaciji, što ne kažem da nije na mestima gde su išli, ali u domu zdravlja gde sam bio (Beograd), 30ak ljudi čeka u hodniku da budu prozvani i čeka se oko pola sata, što je duplo više od svega onoga što su mi drugi rekli. Vakciniše samo jedna sestra. 

 

Kad sam ušao, niko mi nije tražio ličnu kartu da potvrdi da sam to baš ja. Pitali za alergije i da li sam preležao već koronu i potvrdili još jednom za koju vakcinu sam došao. 

Nisu rekli ni koje su nuspojave, a u saglasnosti sam potpisao da mi je lekar to objasnio : ), ni da treba da se sedne ispred 15ak min, nisu dali ni papirić sa potvrdom o vakcini i datumom revakcine. 

 

Možda su podrazumevali da ja sve to već znam, ali biće dobro ako nisam dobio neku šećernu vodicu/fiziološki rastvor, pošto me je i rame boluckalo samo jedan dan i to je to : D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Nisu rekli ni koje su nuspojave, a u saglasnosti sam potpisao da mi je lekar to objasnio : ), ni da treba da se sedne ispred 15ak min, nisu dali ni papirić sa potvrdom o vakcini i datumom revakcine. 

 

Možda su podrazumevali da ja sve to već znam, ali biće dobro ako nisam dobio neku šećernu vodicu/fiziološki rastvor, pošto me je i rame boluckalo samo jedan dan i to je to : D 

 

To baš zvuči jako neprofesionalno. Valjda se podrazumeva da ne znamo pa da nas profesionalci obaveste i savetuju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ControlFreak said:

 

To baš zvuči jako neprofesionalno. Valjda se podrazumeva da ne znamo pa da nas profesionalci obaveste i savetuju.

Ma naravno. Ja sam malo ublažio ovim "podrazumevaju". 

 

Inače, od tih 30ak što su ušli pre mene, samo 10ak je selo ispred, max 5-10 minuta posle vakcine. Ostali su odmah napustili dom zdravlja. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...