Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

E ovako. Ja sam poceo da idem kod ljekara kad sam imao 51 godinu. Zasto? Zato sto mi je otac umro u 59-toj. Isto tako sestra u 59-toj. Na ulici. Samo klonuli. I ja skontao da bih mogao otici na kontrolu . I sta se dogadja? Covjek pronasao da imam dijabetis. Sljedece godine pronasao veliki pritisak. Inace po mom misljenju ja zdrav kao dren.I tu je sve pocelo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Clash said:

A za ove nevakcinisane vec ce Milenko objasniti sta sa njima.

Pa aparthejd, naravno :classic_biggrin: Eto, na primeru zubara, ako bi se od njih očekivalo da stave u čekaonicu potvrdu o vakcinaciji za sve koji rade u ordinaciji, jedino što je fer to je da i oni od klijenta traže da pokaže potvrdu da je vakcinisan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, koca popovic said:

Uh Milenko jeli ti to ozbiljno. Ti plombu regulises sa dvokomponentnim lepkom.

Pre je to radio sa superlepkom pa nije se bas pokazalo.

Sad superlepak koristi samo za botoksiranje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne, ovo je na naučnoj bazi, jer super lepak u vlažnoj sredini popušta :classic_biggrin: Smejte se vi, ali ovo je završilo posao, nema tu, pobeda ili smrt. Godinu dana se pazim, a sad za malo zbog glupe plombe da idem golim dupetom u koprive da ne bih sačekao mesec dana dok ne prođu tri nedelje od revakcine, radije bih sam sebi izvadio zub :lol_2: Uostalom onaj kakosezove je sam sebi operisao slepo crevo, pa šta :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svakako nije trebalo da stavljas epoksi u usta jebo ga ti, em sto je stetno, ako ti krene nedajboze neki proces ispod tako zalepljenje plombe, ne da ces ici golim dupetom u koprive, nego ces da trcis golim dupetom u koprive kroz sipurak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sunshine State said:

Kao pripadnik Fajzer elite, smatram da ima dobrih ljudi i medju Sinofarm sirotinjom i medju Astra Zeneca mucenicima, pa cak i medju zatucanim Sputnjikovcima, i ja prvenstveno gledam kakav je ko covek!

Pozdravio te Uspeh Zapad Petrovic.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AgroLaki said:

Svakako nije trebalo da stavljas epoksi u usta jebo ga ti, em sto je stetno, ako ti krene nedajboze neki proces ispod tako zalepljenje plombe, ne da ces ici golim dupetom u koprive, nego ces da trcis golim dupetom u koprive kroz sipurak.

Pa dobro, neće to stajati tako sto godina, a i proverio sam prvo, i rizik je bio prihvatljiviji nego da ta rupa ostane prazna, ili da idem blizu široke narodne mase bez revakcine :classic_biggrin: U stvari se i ne oseća, ala ga opravio, svaka mu čast :lol_2: A možda sam smislio novi način za popravku zuba, ko zna :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sunshine State said:

Kao pripadnik Fajzer elite, smatram da ima dobrih ljudi i medju Sinofarm sirotinjom i medju Astra Zeneca mucenicima, pa cak i medju zatucanim Sputnjikovcima, i ja prvenstveno gledam kakav je ko covek!

 

To tvoj cip govori kroz tebe. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, neće to stajati tako sto godina, a i proverio sam prvo, i rizik je bio prihvatljiviji nego da ta rupa ostane prazna, ili da idem blizu široke narodne mase bez revakcine :classic_biggrin: U stvari se i ne oseća, ala ga opravio, svaka mu čast :lol_2: A možda sam smislio novi način za popravku zuba, ko zna :classic_biggrin:

 

Pao si mi u ocima kao istaknuti autosovinista, sad si mi malo ispao kao iz dnevne doze prosecnog srbende:

'Suje Vucica, nece primi kinesku vakcinu, ka'e testiraju je nad nama, čekam bajo Fajzera, samo provereno.... Stavlja epoksi lepak u usta, opravio sam je ka' nova.

 

😄

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa privremeno, dok ne proradi vakcina, šta fali :lol_2: Vidis da vrši poso :classic_biggrin:

 

46 minutes ago, Clash said:

Pre je to radio sa superlepkom pa nije se bas pokazalo.

Sad superlepak koristi samo za botoksiranje.

 

Ja sam to rešio superlepkom sad kad su bili praznici, ispao zub na kočiću u subotu uveče, prvi radni dan utorak...

 

Držalo lepo 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Laki21 said:

 

 

Ja sam to rešio superlepkom sad kad su bili praznici, ispao zub na kočiću u subotu uveče, prvi radni dan utorak...

 

Držalo lepo 🙂

 

Brt sta sa desnima, sta s jezikom, unutrasnjom stranom obraza...Sta ako se nesto zalepi, a superlepak hoce i da "sprzi" meso...Vi ste nacisto blesavi ljudi, manite se ovih prakticnih saveta za prosecne Srbende, i preporucujem da se stvatno drzimo teme topika, a veceras to je tehnicki pregled automobila i problem plivajuceg zamajca pri kupovini polovnjaka 🙂

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dropkick Murphys said:

I kad dobije sastav vakcine - ne prepoznaje ništa od sastojaka, ne ume ni da ih pročita. 

Cuj ne prepozna. Ma ti ljudi sve znaju. Kao na primjer covjek u Srbiji meni govorio kako se zivi u Norveskoj. Ja zivim ovdje ( u Norvskoj ) preko 20 g. a on nikad krocio ovdje ubjedjivao me da ja nemam pojma o Norveskoj. Hm nasi ljudi.

6 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Brt sta sa desnima, sta s jezikom, unutrasnjom stranom obraza...Sta ako se nesto zalepi, a superlepak hoce i da "sprzi" meso...Vi ste nacisto blesavi ljudi, manite se ovih prakticnih saveta za prosecne Srbende, i preporucujem da se stvatno drzimo teme topika, a veceras to je tehnicki pregled automobila i problem plivajuceg zamajca pri kupovini polovnjaka 🙂

Sto si bre na kraj srca. Tema je ono sto naidje. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, neće to stajati tako sto godina, a i proverio sam prvo, i rizik je bio prihvatljiviji nego da ta rupa ostane prazna, ili da idem blizu široke narodne mase bez revakcine :classic_biggrin: U stvari se i ne oseća, ala ga opravio, svaka mu čast :lol_2: A možda sam smislio novi način za popravku zuba, ko zna :classic_biggrin:

 

@Milenko Puzigaca

 

Ja ne verujem. Mislim da se šalite, vidim ove smajlije. Ako je ipak istina, šokirana sam. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa stvarno. I to, a i ovo neka tema ide kako ide. I tako je zamrla. Kad smo kod super lepka, koji se inace jos od osamdesetih koristi u te svrhe, pre tri godine, zato sto sam bezboznik, na uskrs sam nesto radio, zbog toga sam kaznjen tako sto mi se okliznuo "skalpel" zvani utility knife, i kako nije bas bio slucaj da se zove hitna pomoc, a mrzelo me da se cimam kad su tri neradna dana da ja idem tamo zbog beznacajne ogrebotine, evo ovo je rezultat. Pocetno stanje, za dva dana, i posle pet dana, a sad se oziljak i ne vidi. Svi su govorili da sam lud - "sam sebe lepiš" , pa šta? Nisam ja kriv što oni nisu čuli da se super lepak baš za ovo i koristi, a to sa samolepljenjem su u stvari sve pripreme za totalno rasulo, kao u onim filmovima sa virusima, i Srbenda ili ne, ko sam sebi ne pomogne kad zatreba, nece mu pomoci ni tri konca i svi zubari ovog sveta zajedno :lol_2:

 

spacer.png
 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...