Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, urosg3 said:

I ja sam hteo Pariz 🙂 Nema veze  ide leto smislićemo nešto. Valjda. 
Moja nomadska duša voli da idemo kolima na more, volim vožnju, volim tu slobodu gde smo da sednemo u auto i obiđemo sve što valja u okolini. Onda smo ograničeni na radijus od recimo 2k kilometara, što je ok u suštini.
Malo me bedači ove godine gde god zabodemo, ono voziš celu noć, kako treba, negde u zoru ili malo kasnije na cilju, lepo spustim krov od auta i taman da sednemo na lokalni doručak negde i ...
I onda mi dođe konobar sa maskom ima da mi sruši sneška, šta sam koji k... uopšte i išao na more kao da sam upao u operacionu salu umesto na odmor 🙂
Još se nadam ali slaba vajda.

mozes UAE, em masovno vakcinisu, em sve otvoreno. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

mozes UAE, em masovno vakcinisu, em sve otvoreno. :classic_biggrin:

žena mog života je banovala arapske zemlje sa mape destinacij. Mislim da je u pravu. 
Sve je počelo jednom bezazlenom raspravom, ima tome lepih godina...
(znam nije mesto za ovakve rasprave, ali ne znam gde i da pišem, a mislim da je, hmm, zabavno?)

Sedimo mi i slušamo / gledamo neke vesti, valjda iz Francuske gde je neka osoba x nešto oko hidžaba i prava da se nosi/ne nosi, ili joj je zabranjeno ili ne sećam se tačno, elem...
Ispada da kada putuješ u islamsku zemlju - moraš da poštuješ verska osećanja, i običaje i ženama svašta nešto nije ili dozvoljeno ili se ne savetuje. Ok gost si ako ti se ne dopada niko te ne bije po ušima da ideš tamo. Ali sad vidi apsurda - kada osoba iz zemlje, koja sa punim pravom traži da poštuješ lokalne običaje dođe u Evrope, i to po pravilu u neku od razvijenih zapadnih zemalja odjednom se zaboravlja potreba da se poštuju lokalni običaji nego se zahteva da domaćin poštuje običaje društva iz kojeg stranac dolazi.

Malo me ta isključivost i očigledna politika društvenih dvostrukih aršina nervira, pa sam i ja banovao UAE sa liste željenih destinacija, svet je dovoljno veliki i lep i bez njihovih versko/društvenih ograničenja, i putovaćemo tamo gde se uklapamo kakvi smo. Tako da je Turska najislamskije što nameravamo da istražujemo, bili smo, hvala na pitanju nekoliko puta i nisam nešto impresioniran.

Neka budu Plitvice, ove godine, ovo što sam iskopao po Airbnb sasvim odgovara. A jesen, pa Pariz kako 🙂

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Arapske zemlje samo sam.

Meni je supruga em plavusa, em hmm i napredna i nazadna tako da kazem.

Na onim bazarima, susevima kako se vec zovu u Tunisu, ziv ne mozes ostati, glavna riba. 
Tako da smo zavrsili sa Tunisom na njenu zalost.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Clash said:

Arapske zemlje samo sam.

Meni je supruga em plavusa, em hmm i napredna i nazadna tako da kazem.

Na onim bazarima, susevima kako se vec zovu u Tunisu, ziv ne mozes ostati, glavna riba. 
Tako da smo zavrsili sa Tunisom na njenu zalost.

Ma ne moras sam, ali da ti supruga ili sestra nisu plavuse. Secam se komsinice bliznakinje jedna plavusa druga crnka, i otisle na letovanje u Tursku, kaze neki Turcin ovoj crnki, koliko zeli kamila za plavusu :classic_biggrin:

Sta zanm, ja volim te destinacije, Turska, Liban, Jordan, Iran,...ne zelim da idem u UAEniti SA, niti Kuvajt, nemam neku zelju ni da posetim USA, Kanada da i tako. Uglavnom svi smo razliciti. Moje definitivne destinacije Grcka, Kipar, Turska. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Clash said:

Arapske zemlje samo sam.

Meni je supruga em plavusa, em hmm i napredna i nazadna tako da kazem.

Na onim bazarima, susevima kako se vec zovu u Tunisu, ziv ne mozes ostati, glavna riba. 
Tako da smo zavrsili sa Tunisom na njenu zalost.

 

I moja isto! Daj da organizujemo jedan djuture aranzman za Tursku, pa da se otuda vratimo sa kamilama i benzinskim pumpama! 

  • Like 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

I moja isto! Daj da organizujemo jedan djuture aranzman za Tursku, pa da se otuda vratimo sa kamilama i benzinskim pumpama! 

Brate ja ne dam ovu moju za sve kamile na svetu, pa šta da radim sa kamilom? Šta vam pada na pamet cccc 🙂

al` će da nas masakrira moderacija sunce ti žarko pobiće nas kao dezinficijens Covid

  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Brate ja ne dam ovu moju za sve kamile na svetu, pa šta da radim sa kamilom? Šta vam pada na pamet cccc 🙂

al` će da nas masakrira moderacija sunce ti žarko pobiće nas kao dezinficijens Covid

Što, meni zabavno da vas čitam. Taman mi uz neki krajnje dosadan posao povremeno vraća osmeh na lice. BTW, i ja imam plavušu, ultra agresivnu Amazonku, koja je streptomicin za Crnogorce, možeš misliti tek za Arape. Al ne dam je ni za šta na svetu.

  • Like 4
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:

Brate ja ne dam ovu moju za sve kamile na svetu, pa šta da radim sa kamilom? Šta vam pada na pamet cccc 🙂

al` će da nas masakrira moderacija sunce ti žarko pobiće nas kao dezinficijens Covid

 

Realno, samo gluposti neke pisete ovde. Samo vas gledam i mislim se dokle cete. Uljudite se malo.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Tomiprunet said:

Lupam jer se rade experimenti i istrazivanja na misevima, koji su kao sto znamo isto sto i ljudi, samo sto izgledaju kao misevi. Nije ni cudo sto i pored tolikih vakcina , sve imaju nuz pojave. Zasto se ti naucnici ne experimentisu medjusobno? Citam par dana unazad o nasim slobodama, kao nema pravo niko da vrsi experimente na nama ( ljudima) ali ko smo mi da odlucimo da mi mozemo da vrsimo experimente na misevima, zecevima, simpanzama,...? Juce gledam neku emisiju, uhvatili su jato gusaka negde na grenlandu i stavili im na vratove gps da ih prate gde lete i kuda idu? Pa koga to interesuje gde guske idu, nek idu gde hoce, sta me briga , nek lete slobodno. Ovako su im nakacili ogrlice od pola kile na vrat, i kad se slucajno neka obesi nikoga ne briga. Isto tako ogrlica za macke ili kerove. Isto juce citam kako je nekog biologa istukla hobotnica. pa sta je diras mamlaze jedan, ostavi je namiru. da li ona dodje iz vode tebe dirati? i onda sta sve radimo sa zivotinjama insektima, biljkama nije ni cudo sto imamo sve ove viruse. Jedni jedu sismise, a drugi ih koriste u experimentalne svrhe, i jedni i drugi su isti jer riskiraju da virus predje sa zivotinje na coveka. ali ne ovi su moroni pa ih jedu a ovi drugi moroni ih koriste u naucne svrhe.

 

Ovo si sve u pravu, ali je isto tako ovo i veliko ..anje.  Taj svet je odavno otisao na onom istom fijakeru, sto bi reko Pantic, a ovo ti je sad 
 

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, urosg3 said:

Brate ja ne dam ovu moju za sve kamile na svetu, pa šta da radim sa kamilom? Šta vam pada na pamet cccc 🙂

al` će da nas masakrira moderacija sunce ti žarko pobiće nas kao dezinficijens Covid

Sve ok.

Eddard bira kupace gacice da sarmira svapske bakutanere u banji, nema vremena za ovo.

Inace je ovo analiza post covid putovanja, sve vezano za temu.

Jedino ovo sa kamilama da prebacimo na topik ekonomija u doba korone.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Nešto se mislim, nakon ove rasprave čijaženabolja, a simptom korone je gubitak čula ukusa i mirisa - jel`te, e pa onda nije se pojavila prošle godine, nešto tu nije u redu...
Debelo nije u redu.
Kako su ove divne žene baš nas izabrale, a da ne primete simptome je neobjašnjivo, pa koja smo banda neopavana...
Očigledno je korona dugo dugo ovde 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Akiro said:

Sve kafane bi radile, naravno isključivo napolju, ako treba uz gas grejalice pa neka dignu cene koliko treba, ali bi se razmak između stolova i ljudi uterivao, ako treba, pendrekom, i, naravno strogim novčanim kaznama za lokale ali i za budale, koji na silu spajaju stolove. Prodavnice bi sve radile, morale bi u svoje klima uređaje/ventilacione sisteme da ugrade odgovarajuće filtere i ulaz 1 osoba na 25m2 prostora, ulaz u zatvoren prostor minimum sa KN95, ništa hirurške i krpene maske, uz strogu kontrolu i još strože kazne za one, koji ne ispoštuju, ali i beskamatne kredite za uvođenje potrebnih filtera i poreske benficije za smanjen obim posla.

 

Isto i za radna mesta, ili prozori i provetravanje na svakih sat vremena (ili koliko bi već trebalo) ili adekvatni filteri u ventilacionom sistemu. Sastanci uživo maksimalno skraćeni, i povremeni upadi policije da kontroliše jel se nose maske. Maske i ostale mere naravno na trošak poslodavca, uz poreske beneficije od strane države.

 

Obavezno vakcinisanje za sve, koji rade u bliskom kontaktu sa ljudima - lekare, prodavce, administrativne službenike, ugostiteljske radnike, prosvetu, policiju, frizere/masere/kozmetičare,... Ko sam ore njivu, njemu ne treba vakcina, ko radi sa ljudima, nema tu demokratije. Niko ne može biti primoran na vakcinu kao takvu, ali treba postaviti uslove za obavljanje određene delatnosti pa ko voli nek izvoli, ko ne voli, nek se prekvalifikuje za delatnost gde nikog me ugrožava.

 

Grčki model za mlađane ljubitelje Corona žurki, masovnih roštiljada i/ili opijanja uz nepoštovanje distance, maski i ostalih mera. Kazna od 300 Eura za goste i 3.000 Eura za organizatore je iz raja izašla. Dosledno sprovođenje kazni, brza naplata, ako treba uz pomoć izvršitelja.

 

Stimulativne beneficije za vakcinisane i one sa antitelima. Pozorište, koncerti, izložbe, normalan život u zatvorenim i otvorenim prostorima. Može i svadba/žurka od 1.000 ljudi, koncert sa 10.000 posetilaca, ako su svi vakcinisani.

 

Pa, Slaviša, jel sam ispunio očekivanja?

 

Ja bih dopunila ova pravila.

 

1. Brisanje svih antivakser i antimasker naloga na svim, bukvalno na svim društvenim mrežama i kažnjavanje onih TV koje dovode u goste antivaksere i kazne tim antivakserima 

 

2. Stalna kampanja za vakcine na svim televizijama, radio stanicama, na svim društvenim mrežama 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Sad ce Mek da izrazi skepsu i po ovoj temi.

sad ce Mek da vam objasni da nemate pojma, u negovoj zgradi zive najlepse zene/devojke (ta zgada je legendarna). :classic_biggrin:

Edited by wwww
  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

BTW, prekjuče 69k, juče 75k vakcinisanih, najviše od početka...

 

Gomile mladih ispre DZ gde se nije zakazivalo.

 

Ladno su čekaali onog retarda da se vakciniše, pa i oni.

 

 

Doslovno nije postojala, ne postoji niti će ikada postojati gluplja nacija.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...