Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ova zajebancija sa Astrom je poprilican samar procesu vakcinacije u EU. A tek u ostalim zemljama koje ozbiljno racunaju na nju i zbog cene i transporta i cuvanja.

S druge strane, posto potraznja na trzistu diktira sve, a pozraznja u EU je velika, eto Sinofarma u EU a Mek kadar nevera.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Clash said:

Ova zajebancija sa Astrom je poprilican samar procesu vakcinacije u EU. A tek u ostalim zemljama koje ozbiljno racunaju na nju i zbog cene i transporta i cuvanja.

S druge strane, posto potraznja na trzistu diktira sve, a pozraznja u EU je velika, eto Sinofarma u EU a Mek kadar nevera.

 

Razumem ja taj pristup: pesimista do koske, pa ako bude dobro - dobro i jest', a ako ne bude - 'esam vam rek'o 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ih, zamisli da Nedimovic zataji? Pa odrekao bi ga se vozd!

 

Ovde svi koje znam vakcinisani.... i stvarno, ako gledate izvestaje, nema mog grada na spisku s nekim znacajnijim brojkama zarazenih.

Sta reci osim svaka cast, tako treba. :classic_smile:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ih, zamisli da Nedimovic zataji? Pa odrekao bi ga se vozd!

 

Ovde svi koje znam vakcinisani.... i stvarno, ako gledate izvestaje, nema mog grada na spisku s nekim znacajnijim brojkama zarazenih.

Pa kad se ne druzite. 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicklord said:

Najjače kako napisa da kriva raste a kriva pada i još pošalje link gde se to vidi

 

Gde pada i u odnosu na sta? Pogledaj malo Izrael ponovo da vidis kako kriva pada posle vakcine. Ovo sto vidis u UAE je potpuno random kretanje koje mozes videti u milion drugih zemalja, kao sto smo pricali vec pre nedelju dana, pa da se ne ponavljam.

 

Kriva raste poslednjih par dana posle pada koji je mogao biti prouzrokovan time sto su domacice u Abu Dabiju manje isle po trznim centrima, ista verovatnoca kao za Sinofarm. Jer da je od Sinofarma, ne bi ponovo pocelo da raste, kao sto ne raste u Izraelu koji ce uskoro imati nulu na strani daily cases.

 

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Ovo je zakljucak u rangu "Bentli je bolji od Dachie"

 

Nema potrebe za "stating the obvious" i zakljucak da je Pfizer bolji od Sinopharma.

Pitanje je da li je bolje Sinopharm ili nista?

 

Pa ne znamo Florido draga, jer nemamo podatke, da imamo mogao bih da ti dam odgovor na to pitanje. U tom slucaju bi odgovor mogao da bude - isto ti se uhvati.

 

1 hour ago, shonke said:

Vala, tromb u krvnim sudovima mozga je baš za gledanje kroz prste...
 

 

Naravno da jeste ako nema veze sa vakcinom. A i da ima veze sa vakcinom i da postoji sansa 1 u 450 hiljada (ili koliko rekose) da umres, to je opet bolje nego sansa koju ti daje govno od vakcine koje primis misleci da si zasticen, a zapravo nisi, pa se razbolis i umres od bolesti od koje bi trebalo da te ista vakcina stiti.

 

INACE, u Srbiji je do sad vise ljudi umrlo, a da su primili bar jednu dozu Sinofarma od korone, nego sto je u svetu umrlo ljudi posle Astra Zeneke.

 

Pa vi vidite.

Link to comment
Share on other sites

Koliko je ljudi ukupno primilo AZ u svetu a koliko ih je dobilo ove trombove? Poslednji info koga se sećam je nekih 15 miliona u UK i (lupam) 17 ljudi koji su umrili posle vakcinacije, od retkog oblika tromboze. Ali, sličana situacije je bila i sa Fajzerom u UK, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Clash said:

Pa kad se ne druzite. 

Pa sta, i ne treba da se druze sa takvima. Sto se mene tice ispostavilo se da je ova pandemija dosla kao porucena da razotkrije malo to. Ovo sa AZ je nebitno, i medijski preuvelicano, i ne utice na razotkrivanje, a sta se razotkriva, pa generalnu anticivilizacijsku orijentaciju tih 75% tzv građana "zapadnog balkana". Svako ko kenja o vakcinama, o zaverama i wgaf, sve je to anticivilizacijski element i reakcija. Zasto bi neko uopste hteo sa takvima da se druzi.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Ovo je zakljucak u rangu "Bentli je bolji od Dachie"

 

Nema potrebe za "stating the obvious" i zakljucak da je Pfizer bolji od Sinopharma.

Pitanje je da li je bolje Sinopharm ili nista?

 

Kako ja razumem Meka, on ima misljenje da u odnosu na to sto Srbi nisu disciplinovani kao npr... Kinezi 😄 , je BOLJE ne primiti nista, jer bi onda ljudi nastavili da se cuvaju jace i tako je manja verovatnoca da se zaraze, nego da prime Sinopharm, spuste gard i na kraju se zaraze.

U nekim ''laboratorijskim'' uslovima, ja mislim da je @McLeod u pravu, ali posto milion sinopharm vakcina nece biti zamenjeno sa milion doza Fajzera ili Sputnjika, onda je potrebna korektivna reakcija u vidu jake medijske i propagandne kampanja (koje je iskreno donekle i bilo), koja glasi: Nastavite normalno da se cuvate kao i do sada, SVE vakcine deluju tek nakon 2 meseca. 

 

Takodje, @McLeod mislim da kada pises o ovome, uzimas u obzir, odnosno stavljas naglasak samo na one outliere koji spuste gard nakon primanja vakcine. Moje misljenje je da je i u ovom slucaju u pitanju Normalna raspodela, gde na jednom kraju imas one koji ce nakon primanja vakcine jos vise da se paze sad maksimalno, samo da izdrze jos 2 meseca, na drugom ove sto skinu masku posle 5 dana od primanja prve doze, a da zapravo najvise ima ljudi koji se i dalje cuvaju isto kao i pre, sto nam je posle godinu dana zivota sa maskama, nekako uslo i u naviku. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, McLeod said:

 

 

INACE, u Srbiji je do sad vise ljudi umrlo, a da su primili bar jednu dozu Sinofarma od korone, nego sto je u svetu umrlo ljudi posle Astra Zeneke.

 

Pa vi vidite.

Jel' ima neki link, neko istrazivanje za ove dve tvrdnje? Ali ne ono, znam 5 coveka zarazenih posle sinofarma a jednog posle astre. Nego neki reprezentativni podatak. 

Edited by feanorlfc
Link to comment
Share on other sites

Ne treba ti nikakav link, samo poznatih ljudi koji su primili bar jednu dozu Kineza je bilo preko 10, sto si mogao da procitas po novinama. Ukupno je od AZ (navodno) u celom svetu umrlo 20-ak ljudi.

 

Brojka je vrlo verovatno u rangu nekoliko stotina ljudi.

 

Ne pricam o zarazenima posle Sinofarma, pricam o umrlima. Sto ne bi smelo da se desava ni posle prve doze, a kamoli druge (a i takvih ima).

 

Ako pricamo o zarazenima, ja sam znam dvocifren broj ljudi koji su zarazeni posle prve (cesce), ali i druge doze Sinofarma. Ne znam apsolutno nikog ko se zarazio posle bilo koje druge vakcine, ako je primio obe doze, znam par koji su se zarazili posle ili u vreme prve doze sputnjika i fajzera.

Link to comment
Share on other sites

Ja samo znam za sebe da sam godinama kao praćka i od kako sam Djubre primio, kao da me neko posuo kofom gov..a!
I još pored svih ovih novih komplikacija u Evropi koji se vezuju za Djubre sasvim sigurno ne želim da se igram i da glumim većeg katolika od Pape, sta ja ima da trčim ako jedan od čelnika Pfizera kaže da nije siguran u bezbednost vakcina, da će sačekati da vidi kako će proći. 
Uostalom i SZO nije načisto koliko su vakcine od pomoći, kako su i sami rekli. 
Ko hoće, neka se revakciniše AZ, sve podržavam, ja da mogu da vratim vreme, ne bih se boo, eno moja hanuma nije htela, hvala Bogu kao praćka je, čuvamo se kako i koliko treba, i to je onda isto, jer kada si vakcinisan opet sve em nosis masku, em distanca, em te ne cuva, jer kao sto rekoh, od toga da ne moze, doslo se do toga da i revakcinisan ako ti je zapisano mozes od korone da mreš. 
Mene i moju blizu familiju je djubre spasilo.
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Eh sad, moja koleginica zakacila Covid izmedju dve doze moderne, pocetak upale pluca, co amoxi nedelju dana, druga doza se tad ne daje. Moji rodjaci u Srbiji (stariji ljudi) pozitivni posle prve doze sinofarma. Dva dana temperatura i nista osim toga. Zakljucak: sinofarm bolje stiti. Kad bi se zajebavali. Takvi dokazi bukvalno nista ne vrede.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa ja ne zelim da pricam o anegdotalnim dokazima, ali jedino to imamo. Ali i sa anegdotalnim dokazima je ocigledno da najvise takvih slucajeva ima posle Sinofarma, maltene svaki drugi nije zasticen, kod drugih vakcina svaki deseti (sto je i normalno).

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, McLeod said:

INACE, u Srbiji je do sad vise ljudi umrlo, a da su primili bar jednu dozu Sinofarma od korone, nego sto je u svetu umrlo ljudi posle Astra Zeneke.

 

Pa vi vidite.

 

Jel može bar mala doza ozbiljnosti ili je ovo prava korona zajebancija tema?

 

Od Asta vakcine su umrli ljudi koji su imali ugrušak u krvnim sudovima mozga kao nuspojavu te vakcine.

 

Ljudi koji su umrli posle prve doze Sinofarma su umrli od korona virusa. Da li bi bio ljubazan da nam kažeš podatak koliko je ljudi umrlo posle prve doze AZ, SPV, PB, M, J&J vakcine pa da uporedimo babe i babe a ne frogs i grandmothers?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja znam par ljudi u beogradu koji su se vakcinisali Sinopharmom i jedino to su hteli, bilo je bukvalno ili kinez ili nista, on je bar prirodan... Po meni bolje sto su se vakcinisali nego da nisu.

 

Sto se tice AZ, sad se pitam - francuzi od sutra stavljaju u promet lokalno napravljeni Pfizer, krajem meseca otprilike lokalno spakovanu Modernu a u junu pocinje J&J, jedino AZ nije nigde uprogramirana. Da li su francuzi znali unapred za probleme sa AZ  ? Ili obratno? insistiraju na problemima jer se AZ nece davati?

Btw izgleda ovde niko nece Modernu sto je sada veliko pitanje zasto? ozbiljno se pitaju, objave se termini za Pfizer i prodato tj rezervisano u sekundi, objave se termini za Modernu - nista se ne desava. Za sada nema objasnjenja nikakvog

Edited by ciao
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, shonke said:

 

Jel može bar mala doza ozbiljnosti ili je ovo prava korona zajebancija tema?

 

Od Asta vakcine su umrli ljudi koji su imali ugrušak u krvnim sudovima mozga kao nuspojavu te vakcine.

 

Ljudi koji su umrli posle prve doze Sinofarma su umrli od korona virusa. Da li bi bio ljubazan da nam kažeš podatak koliko je ljudi umrlo posle prve doze AZ, SPV, PB, M, J&J vakcine pa da uporedimo babe i babe a ne frogs i grandmothers?

 

S tim sto veza izmedju AZ i ugrusaka jos uvek nije dokazana, dok je veza izmedju Sinofarma i smrti od korone posve jasna - ljudi mislili da su zasticeni kad ono prc.

 

Da te podsetim, vakcinu primamo da bar ne bismo zaglavili bolnicu od korone.


Cemu sluzi vakcina od koje je prvo bilo pa dobro prva doza ne znaci nista umro covek jebiga, pa je posle bilo e i druga doza ne znaci nista ako ne prodje bar mesec dana, pa su podigli na sedam nedelja, pa sad kad umiru i ljudi posle sedam nedelja od revakcinacije onda bude jbg, tako se zalomilo, bas je on taj 1 od 100 kojeg nije zastitilo od smrtnog ishoda.

 

Ne znam samo koliko ljudi treba da se razboli i umre pa da malo koriguju tih 70% od razboljevanja a 99% od komplikacija i smrti, posto je ocigledno da veze s vezom nema.

Link to comment
Share on other sites

Ako sam razumeo  u Njemackoj je Fajzer vec razvucen na 6 nedelja. Predlozi su i da se prati UK model i da se sa Fajzerom ide na 12 nedelja razmak. 

U Britaniji se to pokazalo vrlo efikasno, bolnice prazne, smrtnost drasticno opala. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...