Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Just now, McLeod said:

Ovamo Astra Zeneka stopirana verovatno zbog gluposti, a Kinez se daje u milionskim dozama, a da niko ne stavi prst na celo i kaze ajde da proverimo efikasnost vakcine u realnim uslovima.

 

Pa stvarno su gluposti sto je neko umro posle AZ vakcine (EMA approved), strasno sta nam rade...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Ne smara to mene uopste niti mi smeta sprdnja, samo se jako opasna prica kod nas fura.

 

Ovamo Astra Zeneka stopirana verovatno zbog gluposti, a Kinez se daje u milionskim dozama, a da niko ne stavi prst na celo i kaze ajde da proverimo efikasnost vakcine u realnim uslovima.

 

Pa hajde da vakcinu za grip damo u februaru/martu, u jeku epidemije, pa da pricamo o efikasnosti?

 

Koliko puta treba da se kaze da trenutak kad se vakcina kao sto je Sinopharm daje nije idealan, ali vremena za cekanje boljeg trenutka ili boljih vakcina nemamo?

Edited by Sunshine State
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wwww said:

A kad je to Tozovac vakcinisan i revakcinisan? Kog datuma?

Ovde:

https://www.prva.rs/vesti/info/334004/preminuo-predrag-zivkovic-tozovac

pise da je primljen u bolnicu 5.3., znaci da se zarzio negde posle 20.2.

Da bi imao punu zastitu morao je da bude revakcinisan bar 20.1. a da je prvu dozu dobio oko Nove Godine.

Da li je?

https://www.glas-javnosti.rs/drustvo/tozovac-preminuo-nakon-primljene-vakcine-legendarni-pevacmolio-da-ga-puste-iz-bolnice-da-umre-u-svojoj-kuci-3445

 

Sve ti piše u tekstu. 

Edited by JohnnyDragon
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ovaj se ocigledno skroz oduzeo 😂 Mada, i dalje se iz ovog ugla ne vidi da je pravi špric 😁

 

Pricao njegov politicki otac da se plasi igle. 

Verovatno ga nakljukali nekim lekovima da mu smanje anksioznost. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, JohnnyDragon said:

Pa ne pise sve.

Ne pise kad se Tozovac vakcinisao i revakcinisao, a do sad smo savladali da kod kineske vakcine duze vremena treba da se razvije maksimalna zastita koju ona pruza (neke 4 sedmice posle 2. doze, ili bese duze?). U onom tekstu s prve pise da je primljen u bonicu 5.3.,  pa sam proracunala odokativno kad bi moralo da je primio 1. dozu, pa da moze da se kaze da je vakcina djubre (tj. da ne stiti onako kako je obecano).

Hadzimanov se vakcinisao 5.3. (meni se cini, na osnovu njegovog komentara da je to bila 1. doza), umro 27.3.. Znaci da se zarazio nekako odmah posle primanja te doze vakcine (iz njegovog komentara se da zakljuciti da je odmah po primanju doze popustio s oprezom), sto ce reci da vakcina nije imala dovoljno vremena da stvori potrebna antitela.

Glas javnosti onako pausalno insinuira da je za njihovu smrt kriva vakcina, tj. da su umrli uprkos propisnoj zastiti vakcnacijom. Sto se meni cini kao netacno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Harmonika said:

sto je inace jako korisno pred primanje vakcine..

 

Vakcinisan je taj odavno, kao i još čopor njegovih doglavnika, plus ko zna šta još dobijaju za jačanje imuniteta.

 

Jednostavno nikakve logike nema da se, od javnih ličnosti, hospitalizuju i umiru estradni umetnici, glumci, bivši i sadašnji sportisti, a niti jedan jedini političar vladajuće stranke sekte.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, wwww said:

Hadzimanov se vakcinisao 5.3. (meni se cini, na osnovu njegovog komentara da je to bila 1. doza), umro 27.3.. Znaci da se zarazio nekako odmah posle primanja te doze vakcine (iz njegovog komentara se da zakljuciti da je odmah po primanju doze popustio s oprezom), sto ce reci da vakcina nije imala dovoljno vremena da stvori potrebna antitela.

Vasil Hadžimanov je zamolio da mediji i na društvenim mrežam ne zloupotrevljavaju očevu smrt zarad ličnih ciljeva. Zafir je primio samo jednu dozu, inače je bio težak srčani bolesnik.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Inače nisam hteo da pišem, ali tetke od mog ćaleta - jedna 81, druga 93. Obe su vakcinisane sa Sinofarmom i obe su se zarazile sa koronom. Elem, bolest su preležale za par dana bez ikakve specijalne terapije i bez posledica.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Pa stvarno su gluposti sto je neko umro posle AZ vakcine (EMA approved), strasno sta nam rade...

 

Kljucno je posle, a jos kljucnije ne od korone, ali neka se proveri, ja nemam nista protiv. Za ovo sto se nama radi kineskom vakcinom je glupost, i da je to direktna nuspojava vakcine, opet se mnogo redje desava nego tezak oblik korone posle zarazavanja, sto ce reci, opravdano je primiti tu vakcinu. Mi primamo vakcinu koju nijedno regulatorno telo nije odobrilo, za koje imamo sture studije u drugoj fazi na trocifrenom i jedva cetvorocifrenom broju ucesnika a jebeno nista posle milion ljudi koji su istom revakcinisani. Svaki dan novi zarazeni i umrli posle prve a neki i druge doze, i nikom nista.

 

Potpuna sprdnja od drzave.

 

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Pa hajde da vakcinu za grip damo u februaru/martu, u jeku epidemije, pa da pricamo o efikasnosti?

 

Koliko puta treba da se kaze da trenutak kad se vakcina kao sto je Sinopharm daje nije idealan, ali vremena za cekanje boljeg trenutka ili boljih vakcina nemamo.

 

Da je jedina pa i da joj gledas kroz prste. Jedina je samo po tome koliko je neefikasna, jer se ovakve stvari NE DESAVAJU posle fajzera i AZ. Postoje slucajevi zarazavanja posle prve doze ovim vakcinama, ali retko ko je dogurao do bolnice i tad, uz sve pridruzene bolesti, ovde imamo zdrave i mlade ljude na kiseoniku posle revakcinacije, matori umiru, kao da nista nisu ni primili.

 

I ma koliko se vi pravili ludi, te cinjenice nece same od sebe nestati.

 

A ja cu ucutati kada budemo imali relevantne podatke na milionskom uzorku od strane regulatornog tela sa autoritetom.

 

Do tada, sve bliske ljude koji su primili tu vakcinu savetujem da se ponasaju kao da su nevakcinisani posto im je sansa kako stoje stvari u najboljem slucaju pola-pola da imaju kakvu-takvu zastitu. A i ako su u tih 50% koji su neka antitela razvili i tu je veliko pitanje koliko su zapravo zasticeni, posto se i sa antitelima lagano razboljevaju.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Do tada, sve bliske ljude koji su primili tu vakcinu savetujem da se ponasaju kao da su nevakcinisani posto ima je sansa kako stoje stvari u najboljem slucaju da imaju kakvu-takvu zastitu. A i ako su u tih 50% koji su neka antitela razvili i tu je veliko pitanje koliko su zapravo zasticeni, posto se i sa antitelima lagano razboljevaju.

 

Pa to svi pricamo/pisemo vec danima, ne vidim da si nesto epohalno napisao.

 

1 minute ago, McLeod said:

Da je jedina pa i da joj gledas kroz prste. 

 

Pa ono, na pocetku smo dobili nekoliko hiljada Pfizera (a i sad ga dobijamo na kasicicu), ne znam koliko Sputnika i AZ je bilo.

 

Once again, sledi mantra:"Svaka vakcina je bolja od virusa"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Nije ako mislis da si zasticen a nisi i onda dobijes koronu jer se opustis, a u suprotnom slucaju je ne bi dobio. Pa sledstveno ne bi ni fasovao bolnicu ili mrtvacki kovceg.

 

Ja sam vakcinisana Pfizerom, pa se i dalje pazim.

 

Ne vidim da posle bilo koje vakcine vazi "Raspashoj!"

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Ja sam vakcinisana Pfizerom, pa se i dalje pazim.

 

Ne vidim da posle bilo koje vakcine vazi "Raspashoj!"

 

 

 

Ti ne vidis jer imas mozga u glavi, ali mnogi ga nemaju, a mnogima je i psihicka svest promenjena posle godinu dana ovoga.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Ja sam vakcinisana Pfizerom, pa se i dalje pazim.

 

Ne vidim da posle bilo koje vakcine vazi "Raspashoj!"

 

 

da i ja sam Astrom, koja u proseku brze daje zastitu, mesec dana ima, pa opet, ponasam se isto..

Just now, McLeod said:

 

Ti ne vidis jer imas mozga u glavi, ali mnogi ga nemaju, a mnogima je i psihicka svest promenjena posle godinu dana ovoga.

stvarno cudno, stanje na nivou rata sjebalo psihicku svest ljudi..

Link to comment
Share on other sites

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/united-arab-emirates/

 

Daily cases na platou ako cemo da budemo darezljivi. U realnosti imaju blagi rast, kako sam i prognozirao pre nedelju dana.

 

Izrael sa druge strane za dve nedelje verovatno zavrsava pricu u potpunosti, bice dvocifreni u najgorem slucaju.

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...