Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Psiho nista ne prepusta slucaju, svaka prilika se koristi do maksimuma.

Acin drugar iz vojske iz Rudne Glave:

 

Međutim, ono po čemu će Stanimir Balanović ceo život pamtiti Acu je njegovo drugarstvo i plemenitost prema drugima.

-  Trebalo je da odem u Rudnu Glavu jer mi se udavala sestra. Nisam mogao iz Sarajeva preko Beograda da uhvatim prevoz do Rudne Glave. Razmišljajući kako ću da se snađem, Aleksandar je došao i stavio mi papirić sa brojem telefona i adresom svojih roditelja kako bio me dočekali i pružili konačište do ujutru. Nisam želeo ni da čujem da ljudima smetam, međutim on je bio uporan. Krenuo sam put Beograda.

Poslao ga kući kod svojih roditelja

Sećam se da sam stigao nešto kasno uveče i razmišljao šta da radim i u koju kasarnu da se uputim za pomoć jer prevoza nije bilo. Na kraju sam prelomio i pozvao njegove roditelje. Javila mi se majka Angelina, kojoj sam se predstavio i objasnio ko sam i u kakvoj sam situaciji. Dala mije upute kako da dođem do stana. Sećam se ušao sam u tramvaj broj 9 i stigao na stanicu na Novom Beogradu na kojoj me je čekao gospodin Anđelko Vučić. Ne mogu rečima da opišem koliko su to prijatni i dobri ljudi. Imao sam tretman kao da je Aleksandar došao.

Prenoćio sam i ujutru uz sendviče za put vojniku, koji ide kući a koje mi je spremila majka Angelina, ja sam stigao na vreme na svadbu sestri, seća se Stanimir Balanović kao da je juče bilo.

 

Ko hoce da se bicuje do kraja, evo ceo clanak:

https://informer.rs/vesti/srbija/598488/aleksandar-vucic-rudn-glava-vakcinacija-drug-vojske

Edited by Clash
  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Pa kad ‘oces da citas ta govna od novina 😁

Da se nadovezem...kolicina kretenskih medija iz Srbije je zapanjujuca. Imamo i mi konje na trku (prilicno su skrajnute te stranice i ne dobijaju na afirmaciji uglavnom) ali male smo mace za ovo sto se u Srbiji “stanca”. 
No boraveci u Srbiji i druzeci se sa ljudima razlicitih profila i statusa..zapitam se kome oni ta govna prodaju i ko to cita. Penzioneri su najgori sto se citanja ovih tice 😁

Edited by Gistro Bančo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Clash said:

Psiho nista ne prepusta slucaju, svaka prilika se koristi do maksimuma.

Acin drugar iz vojske iz Rudne Glave:

 

Međutim, ono po čemu će Stanimir Balanović ceo život pamtiti Acu je njegovo drugarstvo i plemenitost prema drugima.

-  Trebalo je da odem u Rudnu Glavu jer mi se udavala sestra. Nisam mogao iz Sarajeva preko Beograda da uhvatim prevoz do Rudne Glave. Razmišljajući kako ću da se snađem, Aleksandar je došao i stavio mi papirić sa brojem telefona i adresom svojih roditelja kako bio me dočekali i pružili konačište do ujutru. Nisam želeo ni da čujem da ljudima smetam, međutim on je bio uporan. Krenuo sam put Beograda.

Poslao ga kući kod svojih roditelja

Sećam se da sam stigao nešto kasno uveče i razmišljao šta da radim i u koju kasarnu da se uputim za pomoć jer prevoza nije bilo. Na kraju sam prelomio i pozvao njegove roditelje. Javila mi se majka Angelina, kojoj sam se predstavio i objasnio ko sam i u kakvoj sam situaciji. Dala mije upute kako da dođem do stana. Sećam se ušao sam u tramvaj broj 9 i stigao na stanicu na Novom Beogradu na kojoj me je čekao gospodin Anđelko Vučić. Ne mogu rečima da opišem koliko su to prijatni i dobri ljudi. Imao sam tretman kao da je Aleksandar došao.

Prenoćio sam i ujutru uz sendviče za put vojniku, koji ide kući a koje mi je spremila majka Angelina, ja sam stigao na vreme na svadbu sestri, seća se Stanimir Balanović kao da je juče bilo.

 

Ko hoce da se bicuje do kraja, evo ceo clanak:

https://informer.rs/vesti/srbija/598488/aleksandar-vucic-rudn-glava-vakcinacija-drug-vojske

Prilozi za biografiju Josipa Broza Tita je pisao Vladimir Dedijer, osnivač Raselovog suda.
Ove priloge pišu žrtve nekog suda 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

 

Mislim da je posebno kod ovih ad5 vakcina (Sputnika, AZ i ostalih), bitno da bude takvih reakcija u suprotnom, po onome sto sam citao, telo je mozda vec eliminisalo adenovirus pre nego sto je stiglo da obradi informaciju o S proteinu a samim tim nece moci ni da se stvore antitela na koronu

onda ja nemam antitela...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvjeren ali uvjeren (pored toga sto je AV attention whore i ne smeta njemu to mnogo jer da je normalan reagovao bi) da on nema uticaja u smislu da lobira da pisu o njemu..ali sam i uvjeren da autori ovakvih clanaka imaju neki cudan fetis..neku erotsku fantaziju kada pisu ovakve naslove o njemu. AV im dodje ko Dungeon bitch 🤣

Edited by Gistro Bančo
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Harmonika said:

onda ja nemam antitela...

To ti je prilicno jednostavno.

Ako imas antitela onda seres na sve strane o antitelima, ovako kao ja.

Ako nemas, onda proglasis da imunitet ne zavisi samo od antitela, nego od T-celija, ovog onog, proguglas malo sta sve mozes da pominješ. 

Edited by Clash
  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Bolje da nista nije ni rekao. Ustvari nista nije ni rekao

 

Marco Cavaleri je rekao vrlo vaznu stvar u svojstvu shefa za vakcine u EMU (European Medicines Agency) a koja je odgovorna za evaluaciju lekova na EU trzistu. Njihov zadatak je da zastite zdravlje ljudi i zivotinja u EU tako sto ce ispitivati lekove i pratiti/nadgledati njihovu upotrebu i eventualne kontraindikacije. I to je upravo ono se desava, ljudi rade svoj posao a to podrazumeva neke procedure. Sve ima svoje. 

 

Kao sto znamo AZ vakcina se u poslednje vreme dovela u vezu sa nekim kontraindikacijama te je to usporilo  proces imunizacije.

I prozvodjac i EMA su do sada negirali korelaciju. Sve to pise u textu na koji referises.

 

Više zemalja je zbog toga obustavilo vakcinaciju AstraZenekom, dok je proizvođač vakcine u martu naveo da „nema dokaza o povećanom riziku“.

EMA je do sada tvrdila da „nije dokazana nikakva povezanost sa vakcinom“ iako je „moguća“, kao i da je korist od vakcinacije protiv koronavirusa veća od rizika.

 

U medjuvremenu se PRAC (Pharmacovigilance Risk Assessment Committee) bavio ispitivanjem prijavljenih slucajeva. To je dovelo do toga da EMA revidira svoju raniju tvrdnju te Marco Cavaleri sada informise o tome da postoji veza izmedju AZ vakcine i tromboze. Ne zna se jos uvek uzrok ali EMA nastavlja ispitivanje problematike ali i dalje smatraju da su prednosti mnogo vece od rizika i zato je odluceno da se doda upozorenje na specifikaciju o vakcini. U tom kontekstu treba shvatiti to sto je covek rekao. 

 

Da nije nista receno onda bi se pojavili neki koji bi to preveli na svoj konspiracijski nacin. 

Ali eto, i kad je transparentno ipak je nekima nerazumljivo. Zato, nisam sve ovo zbog tebe napisala. 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:

Godinu dana posle komšije u Makedoniji i dalje raspravljaju kada možeš sam samcijat da šetaš kuče, pa ispalo zabavno
EySHBCoW8AMo-Dg?format=jpg&name=small
EySHCtDWUAETO2M?format=jpg&name=900x900
I nečiji kučići su ravnopravniji od drugih

Sta je ovo, ovi donji duže piške?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Sta je ovo, ovi donji duže piške?

Izgleda, ali potreba da se administratino reši kad če kuče da piški jer je opštepoznato da su vlasnici pasa epidemiološka opasnost. Mora da ih Janković savetuje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Meni sve jasno a ocigledno sam glup.

Nemoj se ljutiš, ali ovako postavljeno"Tozovac vakcinisan a umro, drugar mi vakcinisan a fasovao"  prosto je ovo logican nastavak pametnom dosta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se vakcine tice, prvo je bila prica da stiti od oboljevanja, posle toga su rekli moze laksi oblik, asimptomatski tkr da se dobije, posle su rekli moze i tezi ali nema smrtnih ishoda, onda cujes 3 ljudi kojima je neko revakcinisan stradao, i onda se pojave slucajevi revakcinisanih javnih licnosti koje su umrle, a danas slag na bezobrazluk naslov - Nema umrlih revakcinisanih, a ispod naslov Otisao i Tozovac, u tekstu ni pomena da je bio revakcinisan, a kamoli da navedu jos slucajeva. 

Znaci jedna lazljiva propaganda sve u svemu. 

Link to comment
Share on other sites

Potpuno isto kao kacenje rezultata na antitela koji su dobri. Ja nikada nisam ni rekao da je Kinez 0% zastita, rekao sam da je mnogo manje nego sto tvrde. Sto se i vidi sa terena i sve ce biti ociglednije kako vreme odmice.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Potpuno isto kao kacenje rezultata na antitela koji su dobri. Ja nikada nisam ni rekao da je Kinez 0% zastita, rekao sam da je mnogo manje nego sto tvrde. Sto se i vidi sa terena i sve ce biti ociglednije kako vreme odmice.

Slažem se, ja bih postavio jednu listu pa da se tu upišu antitela, da ne smaraju više po forumu sa tim.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne smara to mene uopste niti mi smeta sprdnja, samo se jako opasna prica kod nas fura.

 

Ovamo Astra Zeneka stopirana verovatno zbog gluposti, a Kinez se daje u milionskim dozama, a da niko ne stavi prst na celo i kaze ajde da proverimo efikasnost vakcine u realnim uslovima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...