Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Vidim Prvi Respirator Srbije je u Batajnici razgleda neku municiju i topčiće, pa brinem hoće li stići na vreme na Rudnu glavu za bocu...
Ako propusti termin, onda mora ponovo da se prijavljuje, da čeka, ispašće bahat i neodgovoran. Ali dobro bar nosi masku. Oh wait.
 

Spoiler

EyR1Re1WUAEew51?format=jpg&name=large

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stigao upravo poziv za revakcinu sutra. Gotovo da se nadam gadnim reakcijama na drugu vakcinu, jer ako prođe bez, nekako imam osećaj da neće biti ni izgradnje antitela. Dakle, ajde, želim bolove u ruci, temperaturu, mučninu, glavobolju, osećaj slabosti,... Prijatelji lekari su imali baš gadne rekacije na Pfizer, ali i suludu izgradnju antitela već posle prve vakcine.

 

Ne mogu da poverujem da sam ovo izrekao da želim da se mučim. Bem ti Coronu i vremena u koja nas uvela.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Akiro said:

Stigao upravo poziv za revakcinu sutra. Gotovo da se nadam gadnim reakcijama na drugu vakcinu, jer ako prođe bez, nekako imam osećaj da neće biti ni izgradnje antitela. Dakle, ajde, želim bolove u ruci, temperaturu, mučninu, glavobolju, osećaj slabosti,... Prijatelji lekari su imali baš gadne rekacije na Pfizer, ali i suludu izgradnju antitela već posle prve vakcine.

 

Ne mogu da poverujem da sam ovo izrekao da želim da se mučim. Bem ti Coronu i vremena u koja nas uvela.

 

Još je gore što ti svako ko zna kako funkcionišu vakcine želi to isto. Tako da navijamo za temperaturu i slabost - i nemoj da je skidaš osim ako ne ode baš previše.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ode i Tozovac.. 

Revakcinisan, ali dzabe. 

 

U njegovu slavu, jedan bluz sa delte Morave - nema laži nema prevare, ovu pesmu se retko ko usuđuje da peva, treba glas i izraz, jbg:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Akiro said:

Stigao upravo poziv za revakcinu sutra. Gotovo da se nadam gadnim reakcijama na drugu vakcinu, jer ako prođe bez, nekako imam osećaj da neće biti ni izgradnje antitela. Dakle, ajde, želim bolove u ruci, temperaturu, mučninu, glavobolju, osećaj slabosti,... Prijatelji lekari su imali baš gadne rekacije na Pfizer, ali i suludu izgradnju antitela već posle prve vakcine.

 

Ne mogu da poverujem da sam ovo izrekao da želim da se mučim. Bem ti Coronu i vremena u koja nas uvela.

 

Mislim da je posebno kod ovih ad5 vakcina (Sputnika, AZ i ostalih), bitno da bude takvih reakcija u suprotnom, po onome sto sam citao, telo je mozda vec eliminisalo adenovirus pre nego sto je stiglo da obradi informaciju o S proteinu a samim tim nece moci ni da se stvore antitela na koronu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Vidim Prvi Respirator Srbije je u Batajnici razgleda neku municiju i topčiće, pa brinem hoće li stići na vreme na Rudnu glavu za bocu...
Ako propusti termin, onda mora ponovo da se prijavljuje, da čeka, ispašće bahat i neodgovoran. Ali dobro bar nosi masku. Oh wait.
 

  Reveal hidden contents

EyR1Re1WUAEew51?format=jpg&name=large

 

 

Ma nije to u pitanju. Tako sam se i ja jutro pred svoju svadbu svrckao po gradu u sorcu i japankama, kao da nista nije u najavi. Lovis poslednji trenutak slobode.

Edited by Antizemljaš koji lebdi
Pika, tačka, točka.
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ma nije to u pitanju. Tako sam se i ja jutro pred svoju svadbu svrckao po gradu u sorcu i japankama, kao da nista nije u najavi. Lovis poslednji trenutak slobode.

Svi primaju vakcine u ruku jedino naš junak u rudnu glavu. Niko nema hrabrog predsednika kao Srbi!

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Ridji said:

 

Mislim da je posebno kod ovih ad5 vakcina (Sputnika, AZ i ostalih), bitno da bude takvih reakcija u suprotnom, po onome sto sam citao, telo je mozda vec eliminisalo adenovirus pre nego sto je stiglo da obradi informaciju o S proteinu a samim tim nece moci ni da se stvore antitela na koronu

Pošto imamo jednog forumaša koji je primio Sputnik V i razvio 10-ak hiljada antitela (@Clash), možda bi bilo dobro da čujemo kakvo je njegovo iskustvo (nagli rast sa 187 cm na 200 cm i sl. stvari koje je već podelio sa nama da zanemarimo ovom prilikom). Btw., kako sam i ja primio Sputnik V, da napomenem da sam imao samo blagi bol u ruci koji je trajao možda 2 do 3 dana posle vakcine. Posle revakcine taj bol nisam ni primetio, ne sećam se da je bilo ikakve reakcije, možda umor, ali ništa posebno primetno. 

 

E, da, da odradim obavezno predstavljanje - čitam vas dugo, preko 10 godina sigurno, volim KKCZ, mrzim tako to. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

Stigao upravo poziv za revakcinu sutra. Gotovo da se nadam gadnim reakcijama na drugu vakcinu, jer ako prođe bez, nekako imam osećaj da neće biti ni izgradnje antitela. Dakle, ajde, želim bolove u ruci, temperaturu, mučninu, glavobolju, osećaj slabosti,... Prijatelji lekari su imali baš gadne rekacije na Pfizer, ali i suludu izgradnju antitela već posle prve vakcine.

 

Ne mogu da poverujem da sam ovo izrekao da želim da se mučim. Bem ti Coronu i vremena u koja nas uvela.

 

Meni danas 7. dan od prvog Pfizera, i jos uvek je zlezda pod pazuhom tu. Sve ostalo ok.

 

Iskreno se nadam da ni nakon druge nece biti neka ozbiljnija/jaca reakcija (mada, kad nama mrsavima daju istu dozu kao i grmaljima, dobro sam i prosla) - jak bol u ruci neka 24 casa, blaga jeza/umor jutro nakon vakcinacije i ta zlezda vec nedelju dana

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, displejnejm said:

Pošto imamo jednog forumaša koji je primio Sputnik V i razvio 10-ak hiljada antitela (@Clash), možda bi bilo dobro da čujemo kakvo je njegovo iskustvo (nagli rast sa 187 cm na 200 cm i sl. stvari koje je već podelio sa nama da zanemarimo ovom prilikom). Btw., kako sam i ja primio Sputnik V, da napomenem da sam imao samo blagi bol u ruci koji je trajao možda 2 do 3 dana posle vakcine. Posle revakcine taj bol nisam ni primetio, ne sećam se da je bilo ikakve reakcije, možda umor, ali ništa posebno primetno. 

 

E, da, da odradim obavezno predstavljanje - čitam vas dugo, preko 10 godina sigurno, volim KKCZ, mrzim tako to. 

 

Kod supruge ovo boldovano.

Kod mene bol u ruci na dan vakcinacije i sutra, revakcina nista.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovi sto hoce - ne mogu, ovi sto treba - nece..... i tako ce se NL vakcinisati narednih par godina.

 

"Regionalni zdravstveni odbori svakodnevno odbijaju desetine zahteva ljudi očajnih da prime vakcinaciju protiv koronavirusa, izvestio je Trouv u ponedeljak.

Mnogi od onih koji su nazvali vruću liniju imali su ozbiljne zdravstvene probleme, ali nisu bili u grupi koja trenutno ispunjava uslove za vakcinaciju od strane porodičnog lekara Jackueline Toornen, portparola krovnog tela GHOR. Iskustva GGD-a protivreče izjavama koje je vlada dala prošle nedelje da njen program vakcinacije zaostaje delimično i zbog toga što se nije zakazalo dovoljno. Toornen je rekao da su neki ljudi kontaktirali svoje lokalne zdravstvene odbore sa „mučnim“ pričama da su godinu dana živeli u uslovima zbog kojih su se plašili da izađu napolje zbog rizika od zaraze virusom. Neki su čak pribegavali svakodnevnom odlasku u centre za vakcinaciju u nadi da će preostati doze, ali Toornen je rekao da su gotovo uvek razočarani. ‘Ljudi mole da se vakcinišu. Često se njihove priče prerežu kroz kost ’, rekla je. ‘Kao na primer od ljudi koji nemaju dugo života i žele da provedu malo tog vremena napolju. Razumemo zašto pitaju i to utiče na nas. Ali mi ne odlučujemo o strategiji vakcine. ’Trenutno su mlađi od 70 godina koji ispunjavaju uslove za vakcinaciju, osim zdravstvenih radnika, oni sa gojaznošću i Dovnovim sindromom. Bolnice počinju da proširuju svoj program vakcinacije tako da uključuju pacijente u visoko rizične grupe poput onih sa rakom krvi, leukemijom i drugim karcinomima krvi. Holandska federacija organizacija pacijenata sa rakom pozvala je da se svi pacijenti sa rakom dodaju na listu prioriteta i daju prvu vakcinaciju do kraja aprila. Ljudi sa manje teškim zdravstvenim uslovima koji su pozvani da prime sezonsku vakcinu protiv gripa počeće da dobijaju pozivnice u maju, a prvu injekciju trebali su da urade do kraja juna."

 

 

Health boards having to refuse dozens of ‘harrowing’ vaccine requests a day

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...