Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Jedna realna opasnost poslije svega ovoga..ljudi se “šicaju” lijekovima cesto bez konsultacija sa ljekarom, sami sebi indikuju rtg,ct, krpe se svim i svacim. U ovoj buci ima ljekara koji to isticu kao stvaran problem ali malo ko procita ili naglasi u medijima. 
Ovo je zapazanje “poluljekara” (gospoja je stvarni ljekar). 😁
edit: ne prozivam nikog ali obzirom da atb (prije svega) znaju napraviti sranje samo tako. 

Edited by Gistro Bančo
Link to comment
Share on other sites



 .
 
Jedna kutija sa 8 kapsula od po 6mg košta 1400 din.
 


Brate, mene je pakovanje od 8 tableta po 3mg koštalo oko 120eur...
Jedna realna opasnost poslije svega ovoga..ljudi se “šicaju” lijekovima cesto bez konsultacija sa ljekarom, sami sebi indikuju rtg,ct, krpe se svim i svacim. U ovoj buci ima ljekara koji to isticu kao stvaran problem ali malo ko procita ili naglasi u medijima. 
Ovo je zapazanje “poluljekara” (gospoja je stvarni ljekar). [emoji16]
Kako je moguće da neko sam sebi indikuje rtg ili daleko bilo CT? Tj., kako je moguće da neko i sprovede to isto na indikaciju laika?
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:


 

 


Brate, mene je pakovanje od 8 tableta po 3mg koštalo oko 120eur...Kako je moguće da neko sam sebi indikuje rtg ili daleko bilo CT? Tj., kako je moguće da neko i sprovede to isto na indikaciju laika?

 

Ne bi vjerovao sta sve ljudi rade..neko iz straha....a nekog vlasnika boli uvo..bitno je da naplati. Sve je moguce na brdovitom balkanu, vecina ljekara sto ih znam rade u najboljem znanju i namjeri..ali ima onih u pp koje zanima samo jedno..seceriti pacijentu i odrat’ ga kad vidis da sve ‘oce. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Harmonika said:

Ne kazem..samo zelim reci da ne bi bilo lose da se zna ako i da li pomaze, ali, nemamo, bar ih i ja nemam, pouzdane izvore..

 

Ima gomila linkova (malo pre kačila WWW), a evo ovde na forumu par anegdotnih slučajeva. U svetu se koristi u nekoliko država, pa i u EU, ima ga po zvaničnim protokolima. No, s obzirom da niti WHO, niti EMA, niti ALIMS nisu zvanično preporučili njegovo korišćenje, na svakome je DA SAM zaključi da li to treba da uradi ili ne, i da bude svestan da to radi na svoju sopstvenu odgovornost.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Clash said:

Želim ovom prilikom da pozdravim svoju braću i čestitam im na odabiru:

@displejnejm@Baron23@Marko@Laras@zorex

 

Moram da te razočaram i da ti kažem da nisam ja odabrao, nego moja keva me nagovorila. Zapravo, već duže vreme je u hipohondar modu, i nijedan razgovor sa njom više nije mogao da prođe bez da me smara o tome. Vakcinisao sam se prevashodno da bi njoj udovoljio, jest glupo al' tako je. A da je bilo do mene, ja bi još pričekao, jer se nisam ponašao riskantno, i zbog ajd' da kažem mog dobrog zdravlja generalno kad su u pitanju infekcije, iako znam naravno da to ništa ne znači u ovom slučaju (Imao sam pravu temperaturu, tj  jednom bio bolestan u prethodnih 16g pre pojave COVID-19, i to nakon cele nedelje teške konzumacije alkohola bez trežnjenja, pravog odmora, potrebne hidratacije i sa groznom ishranom). Ne znam koji bi moj sopstveni odabir bio onda, kada bi se konačno odlučio. Oko mene, porodica, familija i prijatelji, su negde podjednako zastupljeni Sino, Sputnik V, i AZ. Pfizer je deficitaran pa ne mogu da kažem da li bi ga ja, ili neko meni blizak odabrao. Kako god, ono što me sad negde brine je da li je to to. Teško da bi se cimao opet u dogledno vreme.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

  
 
 
 
Ja do Ivermektina nisam stigao preko zločinca Nestora, već preko gomile studija koje sam pročitao.
 
Na isti način sam stigao do NAC-a i Artemisia annua, što smo supruga i ja takođe koristili, odnosno koristimo.
Zašto uzimate ova dva što si naveo?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites




Kako je moguće da neko sam sebi indikuje rtg ili daleko bilo CT? Tj., kako je moguće da neko i sprovede to isto na indikaciju laika?
Evo ja sam pričao o porodici koja je mesec dana bila bolnica u malom. Mlađi sin uneo koronu, stariji zaglavio sa upalom pluća. Međutim u kovid ambulanti nisu hteli ni na rtg da ga šalju. Dr napisao da na plućima nema ništa. ADete (20ak god) par dana nije bilo u stanju da ode do wc-a. Visoka temp itd. Jedan dan malo teze disao, odu do infektivne, prepisu mu šaku nečega i dobar si. Opet ništa rtg, roditelji se spakuju i na ct u privatnu kliniku. Detetu obostrana upala pluća. Tamo dobio još svašta nešto da pije. Eno tek neki dan roditelji krenuli na posao, taj stariji sin ne može da se popne na treći sprat peške.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Akiro said:

Bem ti Pfizera. 19ti dan nakon prve vakcine, dva dana pre druge, otišli da vidimo nivo antitela (Pfizer navodno posle 14.-16. dana kreće ozbiljno da stimuliše razvoj antitela), kad ono ćorak. Supruga 0,75 a moja malenkost bednih 0,31. I to sam u januaru još preležao Covid (doduše bez ijednog jedinog simptoma i u odličnom fizičkom stanju). Čovek bi očekivao da u kombinaciji preležanog Covida i Pfizera mora bar nešto antitela da se razvije. Počeo sam sa suprugom da se zezam da sam Obelix-style upao u bure Ivermektina pa za čitav život mrka kapa i za virus i za vakcinu.

 

Šalu na stranu, nadam se da će druga vakcina dopuniti šta prva nije. Sad ide nervoza jer su danas već trebali da nas obaveste za vakcinu u sredu, a do sada ništa. Prošli put je u ponedeljak uveče stiglo obaveštenje za sredu. Jedina vajda od slabih antitela da je supruga shvatila da mora i drugu vakcinu da primi, koju je htela da eskivira jer je po nekom izraelskom istraživanju navodno i jedna dosta. How Yes No.

 

Meni su dali papiric s datumom revakcinacije i rekli da se tad pojavim - ne moram cekati da me obaveste

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Tomiprunet said:

Akiro i suncica su se sad vakcinisali. Ne znam da li si ispratila ali Akiro je imao koronu i lecio se ivermectinom, negde u decembru ako se dobro secam. Zasto se lecio ivermectinomkad je mogao sacekati vakcinu dve nedelje?

Ajd da ti Akiro odgovori. Akiro je čuo za Ivermaktin prvi put u decembru od prijatelja lekara. Zakačio sam Covid u Beogradu tokom kratkoročnog boravka u januaru jer se stoka ponašala kako se i sada ponaša, a mojom srećom počeo da ga pijem u istom trenutku i to preventivno uzimao na dnevnoj bazi konjske doze. Prošao kroz Coronu bez ikakvih simptoma.

 

Da li je zahvaljujući abnormalnim količinama Ivermektina, abnormalnom pušenju, pukoj sreći da je neka mizerna količina virusa, koju je grčki test tek konstatovao ili zahvaljujući tome da sam asimptomatičan, ne znam. Lično ne verujem da sam asimptomatičan.

 

Tek kasnije sam nas na pritisak supruge prijavio za vakcinu (ja nisam ćeleo vakcinisanje u Srbiji). Više Ivermektin ne koristim jer može da ugrozi razvoj antitela. Ivermektin pojednostavljeno sprečava umnožavanje virusa. Time bi ugrozio i dejstvo vakcine. 

 

Ukratko, sigurno nisam mogao da sačekam vakcinu dve nedelje jer sam već preležao kad sam nas prijavio. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2021 at 2:13 AM, handys said:

 

Nije to muzika kao muzika. I nije stvar ukusa. Stvar ukusa je da li slusam Dzordza Klintona ili Steely Dan. 

Orenje Seke Aleksic je plod visedecenijskog psiholoskog eksperimenta, pocelog i pre 90-ih, metastaziralo paralelno sa dodatkom dnevnika i piratskim filmovima. Tu nema muzike, vec sprege mesozdera dubokog korenja sa 'divama' ciji je svaki spot audicija za nesto deseto. Ja kad cujem te taktove, ne mislim na zanrove, etno muziku i slicno, vec mi se javljaju naslovi iz crnih hronika 90-ih. To sto bilo gde u Srbiji tresti ta muzika 2021. govori o rezultatima eksperimenta. I sasvim 'slucajno' generacije odrasle na tome su ili apoliticne ili vrlo desno orijentisane (uz konfuzni levo-desni spoj ponekad). 

Upravo tako. Da dodam još neke detalje sa zakašnjenjem, treba pojasniti za prvi razred osnovne škole. (Eksplikacija malo skreće, ali će se na kraju pokazati spona sa epidemijom, pa molim da se ne kreće u split.)

 

Pitanje individualnog ukusa može biti da li sa jedne strane slušaš Residentse, Laurie Anderson, Johna Zorna ili Kronos Quartet ili sa druge strane Cuneta, Merimu Njegomir, Himza Polovinu. Ja lično narodnjake niti razumem niti volim, ali gornje nabrojanima moram da priznam da su ozbiljni i veoma talentovani umetnici sa vrhunskim sluhom i glasovima. Neću ih slušati ali ih neću ni popljuvati niti njih niti njihove ljubitelje.

 

Međutim, rulja o kojoj mi pričamo, niti poznaje niti razume neku kvalitetnu muziku i njima je Himzo Polovina jednako nepoznat kao Kronos Quartet.

 

Oni znaju i razumeju "Coca-Cola-Marlboro-Suzuki"-Viki, "Nisam-majstor-da-napravim-bure, al-sam-majstor-da-(šta god već)-cure"-Twinse, Cecu, Seku, Baju Knindžu i sličan šund, koji bi nekad na šoder listi služio za podsmeh čak i ljubiteljima narodnjaka (BTW, jel se neko seća Zlatnih ribica?). Da, to se pre SMrada i Željka Mitrovića i njihove masovne anestezije celog naroda zvanično zvao - ŠUND. Retko koji od protagonista novokomponovanog šunda je prošao kod iole ozbiljnije diskografske kuće, njihov nivo su bili Diskos iz Aleksandrovca i Jugodisk. Uživo se takvo smeće moglo čuti na pojedinim "teškim" splavovima na Adi i u krčmetinama za individualne prevoznike na kojekakvim magistralama. I kod gastosa na ilegalno štancovanim kasetama sa posebnim hitovima tipa "Miladinka pevca peče, a iz pevca voda teče, pevca ćemo da jedemo, Miladinku da ...". 

 

Onda je prestala iole normalna država da postoji (hebote, ako moram onoj komunjarskoj tvorevini da priznam da je normalna) i TV Palma (Ona iz Beograda, ne Jagodine) i radio i TV Pink su krenuli da "obrazuju" narod. Da stvore dobro anesteziranu, patriJotsku podlogu za running i upcoming events. 

 

Da skratimo, da li može sa muzičkog NEukusa da se donose zaključci na ponašanje individua i grupa - može. Nešto i jesu pomalo predrasude elitista, nema laži, nema prevare, ali mnogo toga se bazira na dedukciji na osnovu posmatrane realnosti. Ajmo ovako - u kojoj meri su se iz ljubitelja Kronos Quarteta mogli regrutovati naciOnanisti, patriJote, oni, kojima su 4P (pejdžer, pištolj, Pajero, plavuša) životni moto, dobrovoljci u nabavci frižidera, televizora i automobila iz šireg komšiluka, targeti po mostovima, i još razne slične kategorije debila i budaletina (u stvari sve je to jedna kategorija). Da li su ljubitelji Kronos Quarteta oni koji vole da se naliju hektolitrima jeftine brlje ili pivčuge, da smrde, prde, podriguju, penju se na stolove, pucaju po splavovima, urlaju neartikulisane krike primata uz ono, što smatraju muzikom, i plaše se higijene kao vrag svete vodice? Da li su ljubitelji Kronos Quarteta podržavali ratove i zločine diljem komšiluka? Da li se ljubitelji Kronos Quarteta ponašaju agresivno kad se naliju brljom ili pivčugom? Da li su u fazonu "Mnogo smo jaki" i "Niko nam ništa ne može, jači smo od sudbine"? Da li teraju inat svakoj zdravoj pameti i civilizacijskim vrednostima naprednog sveta? A uz koje zvuke smo to videli opisane pojave? (Dobro, moram da priznam da deo primatskog ponašanja ide i uz hektolitre piva i odrežene rok zvuke, ali ipak u znatno manjoj meri nego kod turbofolka)

 

Kakve to veze ima sa širenjem virusa? Mislim da tip ponašanja pijanog izurlavanja stvarno ne zahteva dalja objašnjenja oko toga kako idealno širi kapljice ne samo smrdljivog znoja nego i virusa. I jasno je ko smatra da mu maska i mere u životu ne trebaju a ko ume dalje od sopstvene pivske stomačine da razmišlja. Cela priča je self-explaining. Zašto se poneko oseća pogođenim, nije mi jasno. BTW, da podsetim na ono što sam pre neki dan napisao. Ko je devedesetih uz sve što je zdravim očima video, pričao da treba ipak čuti sve strane i biti odmereniji, je uglavnom bio manje ili više prikriveni pristalica Sepse, ali se iz nekog razloga folirao. Ne znam zašto mi to baš sada pade napamet.

 

Elem, određeni obrasci ponašanja poprilično idu uz određene "zvuke" (izuzeci samo potvrđuju pravilo) i time uz povišen rizik širenja zaraze. I što se tiče primitivizma to je svuda na svetu tako. Specifičan problem sa Srbijom je što se ovde u tom obrascu nađu inače nespojive intelektualne kategorije. Ponašanje studenata zadnja dva vikenda i njihov stav spram vakcine su sramotni. To se očekuje od executive asistenta pri mešanju maltera i individualnog prevoznika, ne od navodno obrazovanog sveta, buduće elite i "budućnosti" ove zemlje. 

 

A izjava one studentkinje medicine oko Corone i Žurke je dovoljno indikativna. Kako makar ona ne razmišlja o svojim kolegama, lekarima u crvenim zonama, koji rizikuju zdravlje i živote i padaju sa nogu upravo zbog debilčina sličnih njoj?

 

Sa tim masovnim obrascem shvatanja i ponašanja nećemo lako izaći iz ove krize.

 

Eh, da. neko je pitao da li bi se studenti manje upljuvavali i zaražavali da su, recimo, puštali Kraftwerk umesto turbo njesre. Pa, velike šanse da bi imali drugačiji obrazac ponašanja i u prvom redu odustali u ovoj situaciji od te žurke. Ili makar nešto od mera primenjivali.

Edited by Akiro
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Akiro said:

Upravo tako. Da dodam još neke detalje sa zakašnjenjem, treba pojasniti za prvi razred osnovne škole. (Eksplikacija malo skreće, ali će se na kraju pokazati spona sa epidemijom, pa molim da se ne kreće u split.)

 

Pitanje individualnog ukusa može biti da li sa jedne strane slušaš Residentse, Laurie Anderson, Johna Zorna ili Kronos Quartet ili sa druge strane Cuneta, Merimu Njegomir, Himza Polovinu. Ja lično narodnjake niti razumem niti volim, ali gornje nabrojanima moram da priznam da su ozbiljni i veoma talentovani umetnici sa vrhunskim sluhom i glasovima. Neću ih slušati ali ih neću ni popljuvati niti njih niti njihove ljubitelje.

 

Međutim, rulja o kojoj mi pričamo, niti poznaje niti razume neku kvalitetnu muziku i njima je Himzo Polovina jednako nepoznat kao Kronos Quartet.

 

Oni znaju i razumeju "Coca-Cola-Marlboro-Suzuki"-Viki, "Nisam-majstor-da-napravim-bure, al-sam-majstor-da-(šta god već)-cure"-Twinse, Cecu, Seku, Baju Knindžu i sličan šund, koji bi nekad na šoder listi služio za podsmeh čak i ljubiteljima narodnjaka (BTW, jel se neko seća Zlatnih ribica?). Da, to se pre SMrada i Željka Mitrovića i njihove masovne anestezije celog naroda zvanično zvao - ŠUND. Retko koji od protagonista novokomponovanog šunda je prošao kod iole ozbiljnije diskografske kuće, njihov nivo su bili Diskos iz Aleksandrovca i Jugodisk. Uživo se takvo smeće moglo čuti na pojedinim "teškim" splavovima na Adi i u krčmetinama za individualne prevoznike na kojekakvim magistralama. I kod gastosa na ilegalno štancovanim kasetama sa posebnim hitovima tipa "Miladinka pevca peče, a iz pevca voda teče, pevca ćemo da jedemo, Miladinku da ...". 

 

Onda je prestala iole normalna država da postoji (hebote, ako moram onoj komunjarskoj tvorevini da priznam da je normalna) i TV Palma (Ona iz Beograda, ne Jagodine) i radio i TV Pink su krenuli da "obrazuju" narod. Da stvore dobro anesteziranu, patriJotsku podlogu za running i upcoming events. 

 

Da skratimo, da li može sa muzičkog NEukusa da se donose zaključci na ponašanje individua i grupa - može. Nešto i jesu pomalo predrasude elitista, nema laži, nema prevare, ali mnogo toga se bazira na dedukciji na osnovu posmatrane realnosti. Ajmo ovako - u kojoj meri su se iz ljubitelja Kronos Quarteta mogli regrutovati naciOnanisti, patriJote, oni, kojima su 4P (pejdžer, pištolj, Pajero, plavuša) životni moto, dobrovoljci u nabavci frižidera, televizora i automobila iz šireg komšiluka, targeti po mostovima, i još razne slične kategorije debila i budaletina (u stvari sve je to jedna kategorija). Da li su ljubitelji Kronos Quarteta oni koji vole da se naliju hektolitrima jeftine brlje ili pivčuge, da smrde, prde, podriguju, penju se na stolove, pucaju po splavovima, urlaju neartikulisane krike primata uz ono, što smatraju muzikom, i plaše se higijene kao vrag svete vodice? Da li su ljubitelji Kronos Quarteta podržavali ratove i zločine diljem komšiluka? Da li se ljubitelji Kronos Quarteta ponašaju agresivno kad se naliju brljom ili pivčugom? Da li su u fazonu "Mnogo smo jaki" i "Niko nam ništa ne može, jači smo od sudbine"? Da li teraju inat svakoj zdravoj pameti i civilizacijskim vrednostima naprednog sveta? A uz koje zvuke smo to videli opisane pojave? (Dobro, moram da priznam da deo primatskog ponašanja ide i uz hektolitre piva i odrežene rok zvuke, ali ipak u znatno manjoj meri nego kod turbofolka)

 

Kakve to veze ima sa širenjem virusa? Mislim da tip ponašanja pijanog izurlavanja stvarno ne zahteva dalja objašnjenja oko toga kako idealno širi kapljice ne samo smrdljivog znoja nego i virusa. I jasno je ko smatra da mu maska i mere u životu ne trebaju a ko ume dalje od sopstvene pivske stomačine da razmišlja. Cela priča je self-explaining. Zašto se poneko oseća pogođenim, nije mi jasno. BTW, da podsetim na ono što sam pre neki dan napisao. Ko je devedesetih uz sve što je zdravim očima video, pričao da treba ipak čuti sve strane i biti odmereniji, je uglavnom bio manje ili više prikriveni pristalica Sepse, ali se iz nekog razloga folirao. Ne znam zašto mi to baš sada pade napamet.

 

Elem, određeni obrasci ponašanja poprilično idu uz određene "zvuke" (izuzeci samo potvrđuju pravilo) i time uz povišen rizik širenja zaraze. I što se tiče primitivizma to je svuda na svetu tako. Specifičan problem sa Srbijom je što se ovde u tom obrascu nađu inače nespojive intelektualne kategorije. Ponašanje studenata zadnja dva vikenda i njihov stav spram vakcine su sramotni. To se očekuje od executive asistenta pri mešanju maltera i individualnog prevoznika, ne od navodno obrazovanog sveta, buduće elite i "budućnosti" ove zemlje. 

 

A izjava one studentkinje medicine oko Corone i Žurke je dovoljno indikativna. Kako makar ona ne razmišlja o svojim kolegama, lekarima u crvenim zonama, koji rizikuju zdravlje i živote i padaju sa nogu upravo zbog debilčina sličnih njoj?

 

Sa tim masovnim obrascem shvatanja i ponašanja nećemo lako izaći iz ove krize.

 

Eh, da. neko je pitao da li bi se studenti manje upljuvavali i zaražavali da su, recimo, puštali Kraftwerk umesto turbo njesre. Pa, velike šanse da bi imali drugačiji obrazac ponašanja i u prvom redu odustali u ovoj situaciji od te žurke. Ili makar nešto od mera primenjivali.

 

 Ovo je zapravo ono staro pitanje o tome šta je starije kokoška ili jaje? Da li je muzika nametnuta omladini ili je to ono što je omladina želela? Mladi ljudi, verovao ili ne, vole brz ritam, glasnu muziku, da skaču i da se deru, na kraju krajeva i da iskazuju svoje emocije? Zar nije to u osnovi i ono što umetnost treba da izazove u čoveku? A turbofolk muzika ili ŠUND ili kako god želiš da je nazoveš upravo to i izaziva u ljudima. Pa ko smo onda ti ili ja da kažemo da je to "sranje", "sredstvo za zaglupljivanje", itd... Meni može da se neka vrsta muzike ne sviđa, ali to i jeste ono što nas čini ljudima, to što nismo napravljeni u nekoj fabrici i svakome odgovaraju isti tonovi, već se svi razlikujemo. Ako je tvoj Kronos Quartet nekome dosadan i ne izaziva nikakvu emociju, tu nisu krivi ni slušaoci ni muzička grupa, već se jednostavno ukusi razlikuju. Ja poznajem momka koji obožava Baha i Betovena, ima ne znam ni sam koliko njihovih CD-a i ploča, dok sa druge strane voli da popije i da se dere uz Sinove Manjače. 

 

Svet nije ni crn ni beo, jako je siv. 

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ukus je jedna stvar svetonazor druga stvar. Te dve stvari se susreću na x primera, mada možda u muzici najčešće. Uz razumne izuzetke. Nikad ništa nisam imao protiv muzičkog ukusa, gadim se na svetonazor sa pojavnim oblikom muzičkog ukusa.
Nije džaba u masovnu upotrebu ušla reč "šabani", znamo hvala bogu svi šta znači.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, urosg3 said:

Nije džaba u masovnu upotrebu ušla reč "šabani", znamo hvala bogu svi šta znači.

 

A šabani po Amerikama (rednecks i hillbillies), često slušaju ono što se ovde proglašava creme de la creme muzikom. Da se razumemo, slusam ja svašta u trouglu Pink Floyd-Muddy Waters-Nas, ali postoje i važniji kriterijumi po kojima cenim nečiji svetonazor od izbora muzike koju sluša. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

A šabani po Amerikama (rednecks i hillbillies), često slušaju ono što se ovde proglašava creme de la creme muzikom. Da se razumemo, slusam ja svašta u trouglu Pink Floyd-Muddy Waters-Nas, ali postoje i važniji kriterijumi po kojima cenim nečiji svetonazor od izbora muzike koju sluša. 

pa to je primer gde se svetonazor i muzički ukus ne susreću 🙂 Imaš tako neke granične pojave, dobar primer je Bruce Springsteen. Kod nas nekako ta granična pojava je Toma Zdravković.
Jasno je da postoje važniji kriterijumi, ali je jasno da je na pojavnom nivou muzika najglasniji kriterijum.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Imao sam zakazanu vakcinaciju za proslu nedelju preko fakulteta na kome mi je tast profesor i u poslednji cas su odlozili, kao za ovu nedelju.
A od sinoc pocelo da me boli grlo. Sad ako sam zakacio koronu moram da cekam 4 nedelje od oporavka, tj negativnog testa, da bih mogao da primim? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ridji said:

Imao sam zakazanu vakcinaciju za proslu nedelju preko fakulteta na kome mi je tast profesor i u poslednji cas su odlozili, kao za ovu nedelju.
A od sinoc pocelo da me boli grlo. Sad ako sam zakacio koronu moram da cekam 4 nedelje od oporavka, tj negativnog testa, da bih mogao da primim? 

a mozda da uradis test?

od oporavka nema potrebe da primas vakcinu na manje od dva meseca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ridji said:

Imao sam zakazanu vakcinaciju za proslu nedelju preko fakulteta na kome mi je tast profesor i u poslednji cas su odlozili, kao za ovu nedelju.
A od sinoc pocelo da me boli grlo. Sad ako sam zakacio koronu moram da cekam 4 nedelje od oporavka, tj negativnog testa, da bih mogao da primim? 

Vidi da odeš, imaš pregled lekara tamo pa odlučite zajedno. Nadam se da će biti ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svakako planiram da odradim test, poslednje dve nedelje se esktra pazimo supruga i ja jer je pre toliko vremena utvrdjeno da je ona trudna. Vec smo se kuci izolovali maksimalno. 
Ja bih vec sad otisao u ambulantu nego se ona pribojava da ne pozurim pa da se tamo ne zarazim ako sad nije u pitanju korona. 

  • Like 2
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jurgen said:

Ako je tvoj Kronos Quartet nekome dosadan i ne izaziva nikakvu emociju, tu nisu krivi ni slušaoci ni muzička grupa, već se jednostavno ukusi razlikuju. Ja poznajem momka koji obožava Baha i Betovena, ima ne znam ni sam koliko njihovih CD-a i ploča, dok sa druge strane voli da popije i da se dere uz Sinove Manjače

Uz to se fino izbacuju kapljice sa moguće nepoželjnim sadržajima iz grla.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Nikad ništa nisam imao protiv muzičkog ukusa, gadim se na svetonazor sa pojavnim oblikom muzičkog ukusa.

Taj rad je u pitanju. Uspešno kreiran od družine, koja je devedesetih bila na vlasti. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ridji said:

Svakako planiram da odradim test, poslednje dve nedelje se esktra pazimo supruga i ja jer je pre toliko vremena utvrdjeno da je ona trudna. Vec smo se kuci izolovali maksimalno. 
Ja bih vec sad otisao u ambulantu nego se ona pribojava da ne pozurim pa da se tamo ne zarazim ako sad nije u pitanju korona. 

sve jasno, drzimo vam palceve, samo bez sekiracije.

i sto se tice ovog vakcinisanja, ne treba ti fakultet ili bilo koji posrednik, samo pravo u dom zdravlja, sve se dogovori sa ljudima tamo, dobijes vakcinu za maksimalno nedelju dana (verovatnije 2-3 dana). ako nista drugo, Niski Dom zdravlja se makar oko ove vakcinacije pokazao odlicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

A šabani po Amerikama (rednecks i hillbillies), često slušaju ono što se ovde proglašava creme de la creme muzikom. Da se razumemo, slusam ja svašta u trouglu Pink Floyd-Muddy Waters-Nas, ali postoje i važniji kriterijumi po kojima cenim nečiji svetonazor od izbora muzike koju sluša.

Kod nas se to susreće i ukršta. "Mnogo smo jaki" i "Niko nam ništa ne može, jači smo od sudbine" ide sa tačno određenim i muzičkim obrascem. 

 

Edited by Akiro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jurgen said:

 

 Ovo je zapravo ono staro pitanje o tome šta je starije kokoška ili jaje? Da li je muzika nametnuta omladini ili je to ono što je omladina želela? Mladi ljudi, verovao ili ne, vole brz ritam, glasnu muziku, da skaču i da se deru, na kraju krajeva i da iskazuju svoje emocije? Zar nije to u osnovi i ono što umetnost treba da izazove u čoveku? A turbofolk muzika ili ŠUND ili kako god želiš da je nazoveš upravo to i izaziva u ljudima. Pa ko smo onda ti ili ja da kažemo da je to "sranje", "sredstvo za zaglupljivanje", itd... Meni može da se neka vrsta muzike ne sviđa, ali to i jeste ono što nas čini ljudima, to što nismo napravljeni u nekoj fabrici i svakome odgovaraju isti tonovi, već se svi razlikujemo. Ako je tvoj Kronos Quartet nekome dosadan i ne izaziva nikakvu emociju, tu nisu krivi ni slušaoci ni muzička grupa, već se jednostavno ukusi razlikuju. Ja poznajem momka koji obožava Baha i Betovena, ima ne znam ni sam koliko njihovih CD-a i ploča, dok sa druge strane voli da popije i da se dere uz Sinove Manjače. 

 

Svet nije ni crn ni beo, jako je siv. 

 

ZNAM da generalizacije nisu dobre, ali u ovome što je Akiro napisao ima puno istine.

 

Primitivna muzika posvećena je primitivnim konzumentima. Procenat korelacije sasvim sigurno je preko 80%.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...