Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

21 minutes ago, Akiro said:

Sad ide nervoza jer su danas već trebali da nas obaveste za vakcinu u sredu, a do sada ništa. Prošli put je u ponedeljak uveče stiglo obaveštenje za sredu

Bice sutra, nemoj da vas to brine. Znam nekoga kome je danas u 18:30 stigao poziv za Sinofarm sutra u 10:20, i to prva doza. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 
Podceti nas koja bese tvoja situacija?? 
Porodicno druzenje posle koga je zet dobio temperaturu iako je vakcinisan astrom 3 nedelje pre toga. Uradjen antigenski test na kome je bio pozitivan.
Dakle u kontaktu je bio sa mnom i mojom devojkom - vakcinisani astrom 4 nedelje pre toga.
Svojom suprugom i bebom - nevakcinisani
Mojom majkom - revakcina fajzer tri nedelje pre toga
Druzenje je bilo u zatvorenom prostoru i poprilicno prisno, gledala se utakmica, vikalo se [emoji1787] itd

Za sada, niko nije dobio nikakve simptome, a on se poprilicno dobro oporavlja.

Inace, doktorka koja je lecila zeta je u fazonu da sestra treba da se vakcinise iako doji, bilo kojom vakcinom.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Harmonika said:

Iskreno, kada vidim kako razmisljaju starii, i kako se ponasaju, pa  i neki na forumu, ne mogu ni da krivim mnogo studenariju, imali su na koga da se ugledaju..sve polazi iz kuce..

Pa ok, ama gde su od nas forumu našli SInana eto i to su mogli da usvoje, a ne ovako...

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Akiro said:

Bem ti Pfizera. 19ti dan nakon prve vakcine, dva dana pre druge, otišli da vidimo nivo antitela (Pfizer navodno posle 14.-16. dana kreće ozbiljno da stimuliše razvoj antitela), kad ono ćorak. Supruga 0,75 a moja malenkost bednih 0,31. I to sam u januaru još preležao Covid (doduše bez ijednog jedinog simptoma i u odličnom fizičkom stanju). Čovek bi očekivao da u kombinaciji preležanog Covida i Pfizera mora bar nešto antitela da se razvije. Počeo sam sa suprugom da se zezam da sam Obelix-style upao u bure Ivermektina pa za čitav život mrka kapa i za virus i za vakcinu.

 

Šalu na stranu, nadam se da će druga vakcina dopuniti šta prva nije. Sad ide nervoza jer su danas već trebali da nas obaveste za vakcinu u sredu, a do sada ništa. Prošli put je u ponedeljak uveče stiglo obaveštenje za sredu. Jedina vajda od slabih antitela da je supruga shvatila da mora i drugu vakcinu da primi, koju je htela da eskivira jer je po nekom izraelskom istraživanju navodno i jedna dosta. How Yes No.

Ja kao trenutni sampion po broju antitela u verzijama WBC, IBC, ATP, FIFA i NHL, dajem podrsku svim slabije rangiranim kolegama. 
Vazno je da istrajete i sledite svoje snove.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Pa ok, ama gde su od nas forumu našli SInana eto i to su mogli da usvoje, a ne ovako...

ne radi se o Sinanu, i konkretno, nije se odnosiilo na  tebe..o empatiji opstoj govorim, nemaju je, nije imao ko da ih nauci, prosto..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Harmonika said:

ne radi se o Sinanu, i konkretno, nije se odnosiilo na  tebe..o empatiji opstoj govorim, nemaju je, nije imao ko da ih nauci, prosto..

Ma znam nego me svrbi, što bolan ne usvoje i nešto da valja od nas matorih 🙂

Link to comment
Share on other sites

Polako, pustite decu, treba neko sutra da puni penzioni fond, ko ce ako nece oni.

Vi ko da ne mislite da cete u mirovinu.

4 minutes ago, urosg3 said:

Ma znam nego me svrbi, što bolan ne usvoje i nešto da valja od nas matorih 🙂

I ti si plakao kao ja kad su se Zara i Goci razisli?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Clash said:

Polako, pustite decu, treba neko sutra da puni penzioni fond, ko ce ako nece oni.

Vi ko da ne mislite da cete u mirovinu.

I ti si plakao kao ja kad su se Zara i Goci razisli?

Haahaha, penzija, okay...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Tomiprunet said:

Ok, hvala na odgovoru. 🙂

 

zasto se ne bi i dalje lecili ivermectinom, nisu se svi vakcinisali. velika vecina u Nemackoj, Francuskoj i ostatku Evrope.

Sad citam da ivermectin ne valja.

 

Ja sam uzimao Ivermektin redovno DO VAKCINACIJE, verovatno me je sačuvao od infekcije dok sam negovao majku obolelu od kovida pre prijema u bolnicu. Da napomenem da sam 6 dana, do uspostavljanja dijagnoze imao blizak kontakt da ne može biti bliži - disala mi je direktno u lice dok sam je premštao iz kreveta u kolica i obratno, hranio, čistio itd.

 

Moja supruga trenutno uzima isti preventivno (ona je Hr državljanin, još nije stigla na red za vakcinaciju).

 

Inače, ja sam koristio životinjski, prvo u tabletama, a onda tečni.

 

Sada ima da se kupi za LJUDSKU UPOTREBU u Beogradu u apoteci Galena lab, Južni bulevar 38.

 

Potreban ti je lekarski recept, ne možeš kupiti bez njega. Može ti ga napisati lekar bilo koje specijalnosti.

 

Jedna kutija sa 8 kapsula od po 6mg košta 1400 din.

 

 

Napominjem da je ovo samo informativno, da kupovinu/uzimanje itd sprovodiš isključivo na sopstvenu odgovornost.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

Sad ide nervoza jer su danas već trebali da nas obaveste za vakcinu u sredu, a do sada ništa. Prošli put je u ponedeljak uveče stiglo obaveštenje za sredu. Jedina vajda od slabih antitela da je supruga shvatila da mora i drugu vakcinu da primi, koju je htela da eskivira jer je po nekom izraelskom istraživanju navodno i jedna dosta. How Yes No.

nema brige, zvace sutra, ali razumem anksioznost, i ja sam osecao isto 2-3 dana pred drugu dozu.

sto se tice nivoa antitela, koliko sam ja citao nesto, posle 12 dana od prve doza fajzera tek pocinje da se desava nesto u organizmu, pravi trenutak za proveru antitela je 14-20 dana posle druge doze, tad bi vec trebalo nesto da se vidi. pre toga - vrlo tesko.

Link to comment
Share on other sites

Koliko je Teksas cepio stanonistva

6 minutes ago, ControlFreak said:

Covid Vaccine Tracker Global Distribution

 

Time to 75% vaccination at current rate:

USA 3 months

Chile 4 months

UK 5 months

Canada 10 months

Brazil 10 months

EU 1 yr

China 1.1 yrs

World 1.8 yrs

Russia 1.9 yrs

S Africa >10 yrs

Au..ostali i nekako, ali, Afrikance dok uspricaju, docice druga pandemija(pu, pu, dalkeo bilo)

Link to comment
Share on other sites

  

6 minutes ago, Harmonika said:

Taj lek sad i ludi Nestor preprucuje, e sad..

 

 

 

Ja do Ivermektina nisam stigao preko zločinca Nestora, već preko gomile studija koje sam pročitao.

 

Na isti način sam stigao do NAC-a i Artemisia annua, što smo supruga i ja takođe koristili, odnosno koristimo.

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

Laki, nisma to ni implicirao, znam..nego, ostavlja s epitanje, ima li smisla prpeorucivati to, da li zaista pomaze,a pritom, Nestoru en bih poverovao ni da mi kaze da je voda dobra za zdravlje,a ne neki lek o kome ne znam nista, za jos uvek relaitvno novu i nedovoljno poznatu bolest..

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Harmonika said:

Laki, nisma to ni implicirao, znam..nego, ostavlja s epitanje, ima li smisla prpeorucivati to, da li zaista pomaze,a pritom, Nestoru en bih poverovao ni da mi kaze da je voda dobra za zdravlje,a ne neki lek o kome ne znam nista, za jos uvek relaitvno novu i nedovoljno poznatu bolest..

 

Ja ne ubeđujem nikoga i ni u šta, kažem kako sam ja došao do toga da odlučim da ga koristim a uz to prenosim iskustva iz RL u kritičnim situacijama. Iz toga neka svako izvodi svoje zaključke i to je to.

 

Naravno svako neka postupi prema svom rezonu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...