Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 minutes ago, Tomiprunet said:

 

Sta je napisala wwww? napisala je zasto bi se sada lecili ivermektinom kad ima vakcina. Pa ima vakcina ali nema jos za sve, i sta ti koji nisu jos u protokolu, ne smeju imati zastitu?  Da li stvarno ne razumete sta ja pisem? ili se pravite blesavi? 

 

10 minutes ago, wwww said:

Akiro i Suncica se sad vakcinisali (doduse cekaju 2. dozu ako sam dobro ispratila), ne treba im ivermektin vise, pa makar i kao placebo.

 

19 minutes ago, wwww said:

A sto bi se forumasi koji su se vakcinisali sad "lecili" icim kad imaju lek u sebi - antitela? Pa ce tako i ostatak Evrope kad se vakcinise.

 

ti to namerno izvrces moje reci? ili ne razumes napisano?

Link to comment
Share on other sites

Francuzi pocinju sa zescom proizvodnjom vakcina - vec od srede ce biti isporucene prve kolicine Pfizera, napravljene u fabrici Delpharm (a sastojci iz nemacke), odmah posle toga druga fabrika (Recipharm) pocinje sa Modernom, a Sanofi ce cekajuci da francuzi naprave svoju vakcinu (:classic_sleep:) da proizvodi J&J.

Sve u svemu plan je da se do kraja godine proizvede nekih 250 miliona vakcina i da budemo nezavisni

 

Edited by ciao
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

ovo oportunističko govno je bukvalno na sve spremno, jebo mu pas mater :frusty:

Ne znam sto te ovo sekira, covek radi ono za sta je (veoma dobro) placen.

 

Tu grupu nacionalista, uglavnom extremnih anivaksera koja cini sigurno oko (ili blizu) 40% birackog tela sada cerece kao plen zagovornici i 'sopstvenog izbora' i tvrdih protivnika vakcina I uopste postojanja bilo kakvog virusa, dakle sve grupe pocev od djb, seselja, dr jovane, zavetnika, vacica, dveri, noga, sa zeljom da se ako je ikako moguce dokopaju 3%. A najmanje polovinu njih, ukljucujuci I doticnog, kontrolise vlast.

Link to comment
Share on other sites

Vidi slavisa, vrlo je prosto. Za antitela od vakcine postoje procene na osnovu dostupnih podataka o ovom virusu i komparacije sa drugim virusima koji su slicni, kao i celokupno znanje koje imamo do sada iz imunologije. I krecu se od 8 meseci na vise.

 

To se inace zove educated guess. Tako da si formalno u pravu da ne znamo tacno da li ce da traje 8 meseci, dve godine ili zauvek, ali postoji razumna pretpostavka, na osnovu svega sto znamo do sada.

 

Sto se tice prirodnog imuniteta, to vise nije ni educated guess, jer postoje ljudi koji su se zarazili ponovo posle 3-4 meseca, kako vreme prolazi sve vise ljudi se reinficira. Na primer, licno poznajem dvoje ljudi koji su dva puta bili bolesni, drugi put je jedan od njih zaglavio i bolnicu, bio na kiseoniku, ali je sada dobro. Valjda.

 

Kod oboje je proslo 6 do 8 meseci od prve bolesti. Da li su bili zarazeni novim sojem ili ne ne znamo, ali to u krajnjoj liniji nije ni bitno, posto vidimo da su vakcine koje do sada imamo u klinickim ispitivanjima slabije protiv odredjenih sojeva, to znaci da imunitet od prelezanog originalnog kineskog soja sigurno ne stiti dovoljno protiv novih sojeva, iz cega sledi da ako dodjes u kontakt sa novim sojem, razboleces se opet.

 

Za sve prosle pandemije bilo je potrebno da virus prodje kroz populaciju tri do cetiri puta, kako bismo se "prirodno" prokuzili. I to je odnelo milione zivota.

 

Potpuno je suludo pricati o tim stvarima kada nam je vakcina na dohvat ruke i kada se protiv ovakvih bolesti mozemo boriti sistematski.

 

Ali kao sto vec rekoh, kada vakcine budu toliko dostupne da ja ne moram da cekam 3 meseca nego da danas zakazem za sutra da je primim, i da ta vakcina bude dovoljno efikasna da 100% stiti od tezih oblika bolesti, ja sam potpuno za bukvalno svaku slobodu, kao i to da se nevakcinisani lece o svom trosku, u svojoj reziji ili ne lece uopste.

 

Mislim da ce to blagodetno uticati na ovu planetu koju smo maltene unistili. I navijam za taj scenario svim srcem.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciao said:

Francuzi pocinju sa zescom proizvodnjom vakcina - vec od srede ce biti isporucene prve kolicine Pfizera, napravljene u fabrici Delpharm (a sastojci iz nemacke), odmah posle toga druga fabrika (Recipharm) pocinje sa Modernom, a Sanofi ce cekajuci da francuzi naprave svoju vakcinu (:classic_sleep:) da proizvodi J&J.

Sve u svemu plan je da se do kraja godine proizvede nekih 250 miliona vakcina i da budemo nezavisni

 

 

Zna Makron poso.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Meni su danas potvrdili da me sutra otpuštaju kući :smiley34:Sad bila doktorka da pokupi podatke za otpust.

 

Od danas sam počeo da pijem klacid i tako nedelju dana. Strogo mirovanje 2 nedelje i nakon toga kontrolni rendgen. Sutra će mi u ptpusnoj listi napisati ostatak terapije. 

 

Od nas 9 iz sobe koju zovu poluintenzivna 7 je primilo onaj lek actemra, neki i po 2 doze, dan za dan. Lek je čudo. Baš sam pratio oporavak ostalih jer smo pomagali jedni drugima. Neverovatno koliko su se ljudi progresivno bolje osećali već posle 2 dana.

 

To ti je ovo: 

Tocilizumab, also known as atlizumab, is an immunosuppressive drug, mainly for the treatment of rheumatoid arthritis and systemic juvenile idiopathic arthritis, a severe form of arthritis in children. It is a humanized monoclonal antibody against the interleukin-6 receptor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, wwww said:

jesi li ti jutros jeo neke bunike ili sta je u pitanju?

mislim da si dovoljno dugo na forumu i da ti je jasno da je rec o prirodnom stanju,

coveku je dosadno pa uziva u tome da kontrira vecini i tako privlaci paznju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tomiprunet said:

jos jednom trazim odgovor, zasto se sad vise ne koristi ivermektin za lecenje covid-19 kod osoba koji se nisu jos vakcinisali a ne znaju kad ce? zasto vise taj lek nije preporuka. 

 

a ko kaze da se taj lek ne koristi vise i da nije preporuka (tamo gde je i ranije bila)?

na ovom forumu se vise o tome ne pise jer je ogromna vecina forumasa vec primila vakcinu i vise im ne treba taj lek (da ga uzimaju na svoju ruku) jer sad imaju antitela u svom organizmu da ih stite od corona virusa. vise nije interesantno da se o tome pise ovde.

Link to comment
Share on other sites

Broj antivaksera bi se znacajno smanjio kada bi informacije koje nam se prezentuju bile konkretnije nego sto su sada.

Uzmimo na primer dnevne statistike koje objavljuje krizni stab o broju zarazenih, hospitalizovanih i umrlih.

Kada bi se za svaku od tih kategorija davala statistika koliko je od tog broja ljudi bilo vakcinsano, sa kojom vakcinom i koliko doza, verujem da bi bar onih sto odbijaju vakcine pozeleo da se vakcinise.

Nepoverenje je vec uveliko izgradjeno i samo sa povratkom poverenja ovo moze donekle da se resi.

Druga stvar je sto verovatno taj film nikada necemo gledati ali navikli smo vec kakva nam je drzava pa i ljudi u njoj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ciao said:

Francuzi pocinju sa zescom proizvodnjom vakcina - vec od srede ce biti isporucene prve kolicine Pfizera, napravljene u fabrici Delpharm (a sastojci iz nemacke), odmah posle toga druga fabrika (Recipharm) pocinje sa Modernom, a Sanofi ce cekajuci da francuzi naprave svoju vakcinu (:classic_sleep:) da proizvodi J&J.

Sve u svemu plan je da se do kraja godine proizvede nekih 250 miliona vakcina i da budemo nezavisni

 

 

Šta će vama 250 miliona? 😅

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a ko kaze da se taj lek ne koristi vise i da nije preporuka (tamo gde je i ranije bila)?
na ovom forumu se vise o tome ne pise jer je ogromna vecina forumasa vec primila vakcinu i vise im ne treba taj lek (da ga uzimaju na svoju ruku) jer sad imaju antitela u svom organizmu da ih stite od corona virusa. vise nije interesantno da se o tome pise ovde.

Ja sam pitao da mi se proslede linkovi. Ti si odgovorila tako kako si odgovorila, sto je bio moj zakljucak da ti linkovi nisu bitni. Ako imas linkove prosledi mi ih.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dulematic said:

Nepoverenje je vec uveliko izgradjeno i samo sa povratkom poverenja ovo moze donekle da se resi.

Druga stvar je sto verovatno taj film nikada necemo gledati ali navikli smo vec kakva nam je drzava pa i ljudi u njoj.

za ovo drugo smo sami krivi, mešamo politiku u sve živo, apsolutno smo kao društvo nesposobni da razdvojimo zdravlje i javni interes od sitnostranačkog ćara.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vecina tih lekova koji se koriste prilikom "lecenja" kovida su imunosupresivi. Koriste se zato sto je najveci problem kod teskog oblika bolesti citokinska oluja, odnosno previse burna reakcija imunog sistema na infekciju. Zato je ti lekovi stisavaju i omogucavaju da se kroz infekciju prodje kao da vozis autoputem na ravnici umesto po dzombama u planincinama terenskim vozilom.

 

To nisu lekovi za kovid. To su lekovi koji pomazu da ne dodjes u opasno stanje prouzrokovano kovidom.

 

Svi ti lekovi se uzimaju pod nadzorom lekara u tacno odredjenim dozama tako da se nikome ne preporucuje da ih uzima na svoju ruku.

 

Pogotovo ako ne zna cemu sluzi, a siguran sam da skoro niko ko pozeli da uzme bilo koji od tih lekova dobacuje dalje od "lek za koronu".

 

Posto trazis linkove, evo ti bukvalno prvi za "ivermectin covid" na guglu. Ako ti se ovaj sa FDA ne svidja, kreni redom.

 

https://www.fda.gov/consumers/consumer-updates/why-you-should-not-use-ivermectin-treat-or-prevent-covid-19

Edited by McLeod
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

Vecina tih lekova koji se koriste prilikom "lecenja" kovida su imunosupresivi. Koriste se zato sto je najveci problem kod teskog oblika bolesti citokinska oluja, odnosno previse burna reakcija imunog sistema na infekciju. Zato je ti lekovi stisavaju i omogucavaju da se kroz infekciju prodje kao da vozis autoputem na ravnici umesto po dzombama u planincinama terenskim vozilom.

 

To nisu lekovi za kovid. To su lekovi koji pomazu da ne dodjes u opasno stanje prouzrokovano kovidom.

 

Svi ti lekovi se uzimaju pod nadzorom lekara u tacno odredjenim dozama tako da se nikome ne preporucuje da ih uzima na svoju ruku.

 

Pogotovo ako ne zna cemu sluzi, a siguran sam da skoro niko ko pozeli da uzme bilo koji od tih lekova dobacuje dalje od "lek za koronu".

 

Bukvalno ovako su doktori objašnjavali svim cimerima koji su primili actemru, uz neke dodatne detalje koji se odnose na detalje u danima koji predstoje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ciao said:

Francuzi pocinju sa zescom proizvodnjom vakcina - vec od srede ce biti isporucene prve kolicine Pfizera, napravljene u fabrici Delpharm (a sastojci iz nemacke), odmah posle toga druga fabrika (Recipharm) pocinje sa Modernom, a Sanofi ce cekajuci da francuzi naprave svoju vakcinu (:classic_sleep:) da proizvodi J&J.

Sve u svemu plan je da se do kraja godine proizvede nekih 250 miliona vakcina i da budemo nezavisni

 

meh, i mi krecemo sa pakovanjem sputnjika sledeceg meseca,

a od septembra pravimo i sputnjik i sinopharm, godisnji kapacitet 50 miliona doza, pa vi vidite s kim imate posla :default_coffee:

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, djura.net said:

za ovo drugo smo sami krivi, mešamo politiku u sve živo, apsolutno smo kao društvo nesposobni da razdvojimo zdravlje i javni interes od sitnostranačkog ćara.

 

Ovo je jedan od vecih problema Srbije inace, a o njemu se ne prica uopste. Sada dolazi do izrazaja jer je ovo pitanje jako ozbiljno i tice se svih nas.

 

Kognitivna disonanca je jaka u nas, a resavamo je ne kako bi trebalo, logickim razmisljanjem i vracanjem unazad do provere premisa i svakog prethodnog iskaza koji nas kasnije vodi resenju/zakljucku, vec se opredeljujemo za A ili B na osnovu predubedjenja na koje jako utice emotivni naboj.

 

Ovo je inace jedan od glavnih razloga zasto Srbija i dalje kaska, zasto je ovde blasfemija reci da se u Srebrenici dogodio genocid i da je Srbija glavni krivac za sva dogadjanja od 90ih na ovamo. Emotivni upliv je isuvise jak i mnogima je nemoguce da trezveno razmisljaju o tim stvarima. Pritom je potpuno nebitno zapravo da li je ovo sto sam ja sada napisao fakticki i objektivno tacno i istinito, diskusija o tome je nemoguca zbog pomenutog emotivnog upliva.

 

Kada to primenimo na koronu dobijamo slican rezultat. Ljudi ce se na osnovu svojih predubedjenja odnositi prema bolesti, prema vakcinaciji, prema svemu na sta korona utice.

 

I zato se ne slazem da bi postojala drasticna razlika u odnosu i ponasanju ljudi prema ovome da imamo normalne ljude na celu drzave koji su sposobni da komuniciraju razlozno i daju uputstva koja nisu kontradiktorna. Cak i kada bi to bilo moguce, mi ovde baratamo pretpostavkom da se ljudi odlucuju za hajduciju zato sto im je pun kufer kriznog staba i Vucica i ostalih koji histerisu.

 

To je potpuno netacno. Ljudi sebi daju opravdanje na taj nacin, da ta sludjenost ne postoji u svojim krugovima i privatnim grupama bi se ponasali potpuno isto, samo ne bi imali to opravdanje i ne bi bili toliko glasni. Krajnji rezultat bi bio potpuno isti.

 

Dokaz za to su ljudi koji su svesni opasnosti, svesni koristi vakcinacije, svesni toga kako se ova situacija resava, koji svakako nisu Vucicevci, ali ga prema onim drugima mnogo vise slusaju.

 

Zakljucak je - logika u osnovne skole, mozda ne bude kasno za nase praunuke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djura.net said:

meh, i mi krecemo sa pakovanjem sputnjika sledeceg meseca,

a od septembra pravimo i sputnjik i sinopharm, godisnji kapacitet 50 miliona doza, pa vi vidite s kim imate posla :default_coffee:

Znaci mi i Francuzi zajedno i ceo svet je nas

sto se mene tice - kupljeno :high_five:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Tomiprunet said:


Ja sam pitao da mi se proslede linkovi. Ti si odgovorila tako kako si odgovorila, sto je bio moj zakljucak da ti linkovi nisu bitni. Ako imas linkove prosledi mi ih.

https://covid19criticalcare.com/wp-content/uploads/2021/01/FLCCC-PressRelease-NIH-Ivermectin-in-C19-Recommendation-Change-Jan15.2021-final.pdf

https://covid19criticalcare.com/covid-19-protocols/math-plus-protocol/

https://covid19criticalcare.com/covid-19-protocols/i-mask-plus-protocol/

https://covid19criticalcare.com/

evo ti pa citaj

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Takeshi_Kovacs said:

rekao bih i da bi se 10 od 10 slozilo da je turbofolk djubre

 

To se ne moze desiti. Statisticki je bar 1 od 10 hipster, tako da ako se 9 od 10 slozi da je turbofolk djubre, hipster mora reci da nije, jace je od njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...