Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Jovani je vakcina samo jedna od igracki da bude u fokusu. Tu su i srbovanje do Tokija, LGBT u svoja cetiri zida, pobiti migrante itd. Ta njena ciljna grupa je zainteresivana za ove stvari i to iskljucivo na nacin koji im ona servira.

Sto nije hapsena prije? Pa zato sto je ovo Srbija. Zato sto odgovara Vucku da ti glasovi odu Jovani a ne nekom ko ga moze ugroziti i koga ne moze kontrolisati. Naprimer Boskicu.

Da li Vucko moze kontrolisati Jovanu i slicne Jovane? Pa s obzirom da je poslao u kucicu Seselja, Cedu, Canka sta mislite da li jedna Jovana ima neke sanse?

Trenutno je dobro za Vucka da se odradi pokazna vezba, nista strasno, malo privodjenja, malo trkeljisana naloga na mrezema, rutinski. Informeri rade svoj posao, naduvavaju dokle treba.

A sto se tice slobode misljenja i govora, postujem, sve ok. Isto tako postujem i jebanje keve nebulozama koje doticna iznosi.

Politicka korektnost je otisla predaleko pa necemo reci da je neko fasista ako ne nosi majicu na kojoj pise “ Ja sam fasista”. A Jovana je cak i to uradila druzeci se sa Firerom i Levijatanima koji imaju sto na majicama, sto istetovirano vise naci simbola od Princ Eugen divizije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, shonke said:



Pa ti sto nece a smeju, sam pao sam se ubio ako samo on strada. A kod korone nije posledica isključivo za tog sto se samoubio.
Aman ljudi više, nije ovo igrica, vakcina, on/off, ima milion varijanti inače ne bi bilo nuspojave, rezarazavanja, zaraza sa vakcinom itd.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Isto. sada, ne vidim razliku.

 

Da razjasnimo, nisam ja protiv vakcinacije, ja sam protiv nametanja, i ovog vaseg pisanja da se daju otkazi i uvedu kojekakve zabrane.

 

Od svih jedino Francuzi imaju jos uvek kefala, pa razmisljaju svojom glavom, iako imaju ludaka za predcednika. Uvek su bili bastion svetla kako u Evropi tako i u celom svetu.

 

Evo naprimer Grci. Sve pozatvarali, jer nemaju para za zdravstvo, jednu krstenu bolnicu, a da ne pricamo o kovid bolnici. I pored svega bogata elita nadje nacina da pokrade drzavu, a kako? pa tako sto plate nekoga da im pokrade stan, kucu i onda uzmu odstetu od osiguranja. Bogata elita nadje nacina da odleti do Engleske pa donese novi soj. Za to vreme obigni gradjani zatvoreni, i placaju kazne. 

 

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

Pri čemu je to firerovanje i levijatanstvo jedna stvar a druga što su to pre svega kriminalne organizacije. Njihovi članovi su osumnjičeni a neki i osudivani za razna krivična dela koja uključuju dilovanje narkotika, razbojnistva, reketiranje, nasilje, pokušaji ubistva itd. Ona "prva stvar" im služi kao pokriće koje skreće pažnju sa "druge stvari" i zaagljuje činjenicu da su pod kontrolom, na sličan način kao i belivuk.

Dakle, klasična bagra koja sa medicinom, pravima, slobodama i slično nema ama baš nikakve veze.

 

Meni je najgroznije kod "dr" Stojković Jovane bilo jesenas kad je izjavila na temu nasilja nad ženama u porodici kako muž treba da bude glava i kako žena treba da zna gde joj je mesto u svemu tome (a sve aludirajuci na ove jadjicenl koje nisu to znale i koje su završile u boljem slučaju u sigurnoj kući a ove druge na lešću).

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Edit:@Tomiprunet

Da imaju kefala ne bi imali ludaka za predsednika.

I ono gore, nije isto. Ako nećeš nametanje onda ide izolacija nedokazanih.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, shonke said:

 

 

Edit:@Tomiprunet

Da imaju kefala ne bi imali ludaka za predsednika.

I ono gore, nije isto. Ako nećeš nametanje onda ide izolacija nedokazanih.

 

 

I opet se vrtimo oko istog, zasto bi neko trebao da bude izolovan ako je zdrav. Bolesni se izoluju.

Da su kefala znala sta im se sprema, ne bi ga izabrali. 

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Kod nas ili...?

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
 

Da kod nas. Prošle nedelje na preseku morao sam da uradim matematiku, sad letimičan pogled pokazuje da je očigledno.
U prvim nedeljama ovog talasa incidencija među vakcinisanima je bilo značajno veća nego u opštoj populaciji, pa sa lagano izjednačila sada je vidljivo manja nego u opštoj populaciji.Tu i tamo naravno da ima slučajeva, ali ni blizu kao pre par nedelja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darth Bane said:

A sta kada se i ako pojavi npr tifus? Kuga ili kolera? Hoce li i onda svako imati pravo na misljenje ili bi bilo neophodno sprovesti izvesne zdravstvene mere??? 

Hoces da kazes da se sada ne sprovode zdravstvene mere? Pa ko donosi odluke o zdravstvenim merama, jer mere koje donosi KZS su ustvari zdravstvene mere jer sluze za suzbijanje korona virusa.

Link to comment
Share on other sites

Da kod nas. Prošle nedelje na preseku morao sam da uradim matematiku, sad letimičan pogled pokazuje da je očigledno.
U prvim nedeljama ovog talasa incidencija među vakcinisanima je bilo značajno veća nego u opštoj populaciji, pa sa lagano izjednačila sada je vidljivo manja nego u opštoj populaciji.Tu i tamo naravno da ima slučajeva, ali ni blizu kao pre par nedelja.
Treba dopreti do mozga prosečnom Srbinu da nije besmrtan kad primi prvu dozu vakcine.....

Kaže mi jedna medicinska sestra, zaposlena u niškoj Hitnoj pomoći...kakav virus, kakvi bakrači, cele noći nas prskaju, evo aerodrom je iza moje kuće, cele noći lete helikopteri....moj kolega doktor primio vakcinu i otekla mu ruka, drugi dobio trombozu, veliki broj revakcinisanih umire, ali to kriju u KC....ja kažem da sam primio obe doze vakcine i da je od tada prošlo 35 dana i interesuje me kad bi trebalo da umrem? Pita me koju sam vakcinu primio, ja odgovorim "kinesku"... I kaže tj. pita " i nikakvu reakciju niste imali' ? Kažem "ne".....i dobijem odgovor- konstataciju " slaba je".....[emoji856]

Imao sam i jednog sagovornika iz Covid klinike iz KC...mlad čovek, komšija....i on ima teoriju o helikopterima ali me pitao i jel sam čuo za Bila Gejtsa, taj je glavni za sve, kaže...rekoh mu da je šteta što nije išao na ekonomiju, mogao je da se zaposli u poreskoj... legla bi mu.

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

  • Like 6
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Kaže mi jedna medicinska sestra, zaposlena u niškoj Hitnoj pomoći...kakav virus, kakvi bakrači, cele noći nas prskaju, evo aerodrom je iza moje kuće, cele noći lete helikopteri....moj kolega doktor primio vakcinu i otekla mu ruka, drugi dobio trombozu, veliki broj revakcinisanih umire, ali to kriju u KC....ja kažem da sam primio obe doze vakcine i da je od tada prošlo 35 dana i interesuje me kad bi trebalo da umrem? Pita me koju sam vakcinu primio, ja odgovorim "kinesku"... I kaže tj. pita " i nikakvu reakciju niste imali' ? Kažem "ne".....i dobijem odgovor- konstataciju " slaba je".....emoji856.png

Imao sam i jednog sagovornika iz Covid klinike iz KC...mlad čovek, komšija....i on ima teoriju o helikopterima ali me pitao i jel sam čuo za Bila Gejtsa, taj je glavni za sve, kaže...rekoh mu da je šteta što nije išao na ekonomiju, mogao je da se zaposli u poreskoj... legla bi mu.

au, brate, gde nadjes ovakve sagovornike 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, urosg3 said:

I koliko je pomoglo, cenim da se interesovanje pojačalo, a da vakcinisani "na suvo" gunđaju 🙂

 

Iskreno, nemam pojma kakav je trenutno odziv ali su dali retroaktivno dane svima koji su se vakcinisali i ranije. Uvek se trude da budu fer prema svima. Propisi se maksimalno poštuju. Što se tiče vakcinacije tekst počinje ovako:

 

"Vakcinacija je bezbedan i efektivan način da se spreči bolest i sačuvaju životi. Imajući u vidu značaj vakcinacije pozivamo vas da zaštitite sebe i druge. Ona nije obavezna već je dobrovoljna".

 

Posle ide par intervjua sa kolegama koji su se vakcinisali i na kraju obaveštenje:

 

"Sve kolege koje odluče da se vakcinišu dobijaju slobodan dan na sam dan vakcinacije kao i na dan revakcinacije. U dogovoru sa neposrednim rukovodiocem".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba dopreti do mozga prosečnom Srbinu da nije besmrtan kad primi prvu dozu vakcine.....

Kaže mi jedna medicinska sestra, zaposlena u niškoj Hitnoj pomoći...kakav virus, kakvi bakrači, cele noći nas prskaju, evo aerodrom je iza moje kuće, cele noći lete helikopteri....moj kolega doktor primio vakcinu i otekla mu ruka, drugi dobio trombozu, veliki broj revakcinisanih umire, ali to kriju u KC....ja kažem da sam primio obe doze vakcine i da je od tada prošlo 35 dana i interesuje me kad bi trebalo da umrem? Pita me koju sam vakcinu primio, ja odgovorim "kinesku"... I kaže tj. pita " i nikakvu reakciju niste imali' ? Kažem "ne".....i dobijem odgovor- konstataciju " slaba je".....[emoji856]

Imao sam i jednog sagovornika iz Covid klinike iz KC...mlad čovek, komšija....i on ima teoriju o helikopterima ali me pitao i jel sam čuo za Bila Gejtsa, taj je glavni za sve, kaže...rekoh mu da je šteta što nije išao na ekonomiju, mogao je da se zaposli u poreskoj... legla bi mu.

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

Žali boze para za njihove škole...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

au, brate, gde nadjes ovakve sagovornike [emoji846]
Brate....pun grad. Počinjem da se nerviram, gde mene nadju. Šlag na tortu komšija, starija od mene desetak -petnaestak godina, vidim je ispred zgrade kako grabi ka svom ulazu...pitam je kurtoazno "Komšika, prođe koronka?" Kaže "Ma nije još nego morala sam do pijac, nemam ništa od zeleniš u kuću" [emoji2957]

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Inače danas sam radio rendgen i CRP. Parcijalna regresija, povlači se upala. CRP mi je odličan, 1.7. Od jutros ne primam longacef, samo uveče levofloxacin. Smanjili su mi lemod sa 60 na 40. Kaže mi doktorka malopre, pošto sam pitao za procenu, da ću kući verovatno od utorka-srede.

  • Like 18
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, djura.net said:

au, brate, gde nadjes ovakve sagovornike 🙂

 

Nije do @Constantina, svako od nas ce ih naci na svakom koraku, dovoljno da se osvrnemo oko sebe i malo zadjemo u pricu. Realnost je da su takvi ljudi, nazalost, vecina.

3 minutes ago, Knipex said:

Inače danas sam radio rendgen i CRP. Parcijalna regresija, povlači se upala. CRP mi je odličan, 1.7. Od jutros ne primam longacef, samo uveče levofloxacin. Smanjili su mi lemod sa 60 na 40. Kaže mi doktorka malopre, pošto sam pitao za procenu, da ću kući verovatno od utorka-srede.

 

Odlicne vesti! Samo je pitanje imas li jos koju knjigu da prekratis vreme? 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

More, ja bih dozvolio rad svega uz 2 uslova:

1. vlasnik i osoblje lokala moraju biti ili vakcinisani ili da imaju negativan PCR test ne stariji od 4 dana.

2. U lokale mogu da udju samo oni koji su vakcinisani ili imaju negativan PCR test ne stariji od 4 dana.

 

Kazne za nepostovanje tih mera povecati i naplacivati bez milosti.

 

Ovde, dok ne udaris po dzepu - nema vajde.

Edited by Kronostime
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Odlicne vesti! Samo je pitanje imas li jos koju knjigu da prekratis vreme? 🙂

Nemam, podelio sam ove cimerima da čitaju. Počeo sam da gledam treću sezonu The Falling, red je da je završim posle ovoliko godina. Poneo sam i Star trek Discovery treću sezonu 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, urosg3 said:

Da kod nas. Prošle nedelje na preseku morao sam da uradim matematiku, sad letimičan pogled pokazuje da je očigledno.
U prvim nedeljama ovog talasa incidencija među vakcinisanima je bilo značajno veća nego u opštoj populaciji, pa sa lagano izjednačila sada je vidljivo manja nego u opštoj populaciji.Tu i tamo naravno da ima slučajeva, ali ni blizu kao pre par nedelja.

 

 

Gde hvatas te podatke?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Knipex said:

Nemam, podelio sam ove cimerima da čitaju. Počeo sam da gledam treću sezonu The Falling, red je da je završim posle ovoliko godina. Poneo sam i Star trek Discovery treću sezonu 🙂

 

Ti si sebi bas namestio ugodjaj, vidim ja 🙂 Bilo, ne ponovilo se. Nadam se da ces iduci put da se dodjes u taj objekat kao navijac ili na neki koncert 🙂

Edited by Antizemljaš koji lebdi
slovo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

A sta kada se i ako pojavi npr tifus? Kuga ili kolera? Hoce li i onda svako imati pravo na misljenje ili bi bilo neophodno sprovesti izvesne zdravstvene mere??? 

 

Ima jedna scena u 'Cernobilju', kada svi stoje na mostu i gledaju ka elektrani, a na njih pada 'sneg'; deca jure, rasprsuju ga...Ima i ona prica s pocetka dvadesetog veka u Francuskoj, kada je otkriven radijum, pa su pravili cak i kreme za lice.

Potcenjivanje virusa mi lici na to, samo kad bi se deca igrala sa radioaktivnim snegom posto im je receno da je radioaktivan i da ce za par godina umreti od raka, i kad bi se gospoje mazale po licu posto im je receno da je radijum poguban. 'Ali kako mi ozraceni ugrozavamo vas neozracene?' mogao bi biti odgovor tada. A opet, koliko bi bilo odgovorno pustiti ih da to rade da bi se ne bi ogranicavala njihova sloboda stajanja na mostu ili kupovine kreme?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...