Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

37 minutes ago, Harmonika said:

Mila je, uz sve grheove koje ej do sada pocinila, dovela mene do toga d anavijam za Vesaru, jebote, Nestor je smeker za ovu..za ovakve je Goli Otok..

 

Za ovakve je isključivo napalm.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sad kad nisam pao sa fotelje...
Branislav Tiodorović smatra da vakcinisani moraju da imaju zaslužene privilegije. Jesam vam rekao da će kad tad pristup "ili maske ili vakcina" početi da ubira plodove!

118358329660662e315c85e286350283_v4_big.

E da je ovako od početka, razumno i dosledno, ali ne - hoće se prave pametni i oprezni i principijelni, i da očuvaju medijske pozicije, ali došla maca na vratanca.
Sad se Janković već opasno nervira... Čekamo njegov stručni pogled na ovu situaciju ozbiljne pukotine u zidu "medicinskog dela KrŠ"
 

Edited by urosg3
dodata slika
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad kad nisam pao sa fotelje...
Branislav Tiodorović smatra da vakcinisani moraju da imaju zaslužene privilegije. Jesam vam rekao da će kad tad pristup "ili maske ili vakcina" početi da ubira plodove!

118358329660662e315c85e286350283_v4_big.jpg

E da je ovako od početka, razumno i dosledno, ali ne - hoće se prave pametni i oprezni i principijelni, i da očuvaju medijske pozicije, ali došla maca na vratanca.
Sad se Janković već opasno nervira... Čekamo njegov stručni pogled na ovu situaciju ozbiljne pukotine u zidu "medicinskog dela KrŠ"
 

Vakcinisanim da stave one nanogice kao sto je imala Ceca kad je bila u kucnom pritvoru. [emoji23][emoji23]

Koliko je zalosno da se moras cepat od smeha. Totalna ludnica, pomahnitalost.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I Vesic je rekao da vakcinisani treba da imaju mogucnost da po nizim cenama kupuju karte za pozoriste npr. Meni je to glupost samo takva.
"Privilegija" treba da bude ta da mogu slobodno u pozoriste,bioskope i restorane. Da mogu slobodno da prelaze granice,putuju i lete avionima. Jednostavnije:da se zaista vrate normalnom obavljanju uobicajenih aktivnosti.

Ko se ne vakcinise..jbg..zao mi je..za vas ostaju mere..
(mislim,ovo je u Srbiji utopija,ali ovako bi verovatno trebalo da bude i verujem da ce biti u uredjenim drustvima)
 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Komsinica 80god dobila poziv da dodje na vakcinaciju ali 20km od mesta u kom se prijavila. Odbila je jer ne zeli da ide 20km a pored toga je i uskrsnji vikend a ona zeli da ode u svoje selo na planini. Kod nas u asrbiji bi je uhapsili a gradjani bi je streljali jer je odbila vakcinu.

I Vesic je rekao da vakcinisani treba da imaju mogucnost da po nizim cenama kupuju karte za pozoriste npr. Meni je to glupost samo takva.
"Privilegija" treba da bude ta da mogu slobodno u pozoriste,bioskope i restorane. Da mogu slobodno da prelaze granice,putuju i lete avionima. Jednostavnije:da se zaista vrate normalnom obavljanju uobicajenih aktivnosti.

Ko se ne vakcinise..jbg..zao mi je..za vas ostaju mere..
(mislim,ovo je u Srbiji utopija,ali ovako bi verovatno trebalo da bude i verujem da ce biti u uredjenim drustvima)
 

Ne bi jos da imas i besplatne avionske karte [emoji23][emoji23]
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tomiprunet said:

Komsinica 80god dobila poziv da dodje na vakcinaciju ali 20km od mesta u kom se prijavila. Odbila je jer ne zeli da ide 20km a pored toga je i uskrsnji vikend a ona zeli da ode u svoje selo na planini. Kod nas u asrbiji bi je uhapsili a gradjani bi je streljali jer je odbila vakcinu.

Zavisi, hajde da ne budemo zlonamerni prema Srbiji.
Ovde bi ta osoba x ako je u SNS i dalje imala sve "privilegije" kako i dolikuje. Građani je ne bi streljali jer je dobra sa Vučićem, pa im se ne isplati da se zameraju.
Ako nije u SNS onda tako kao što kažeš. 
Nije sve u Srbiji crno 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Tomiprunet said:

To je zato da ako se usudite da idete kontra vlasti, onda ce ukljuciti 5G da vas vrate u normalu :18:

 

Pa ne znam bas. Da li smo mi koji smo "gradjani pokorni" opasniji od onih koji su buntovni? Zna se sa kim ce se prvo razracunati, a posle ce misliti sta ce sa nama 🙂

Link to comment
Share on other sites

Posto se uros stalno hvata Teksasa, ajde jedno pitanje, koliko ih je vakcinisano tamo, negde sma cuo preko 10 miliona, pa to je skoro 50%..i sto se tice gripa, gde je nestao, moje neko razmisljanje sada, mada seyona gripa vec prolazi,  i prvo, sistem na ma je u takvom stanju, da se svako s akijavicom slao na kovid testiranje, i da dijaknostifikovanje lakseg bronhitisa tesko d aje obavljeno, o gripu da ne pricam.hocu reci, malo ga je kovid potisnuo, narocito sada, kad imas bar dve varijante u svakoj zemlji,a manje se i dijaknostifikovanje drugih bolesti radi, i ozbiljnijih od gripa, nazalost..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Harmonika said:

Mila je, uz sve grheove koje ej do sada pocinila, dovela mene do toga d anavijam za Vesaru, jebote, Nestor je smeker za ovu..za ovakve je Goli Otok..

 

Ova žena je zaključala Vesića :lol_2:

Opozicija da joj plati da ide na duele na RTS!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

 

Za ovakve je isključivo napalm.

Koji tuki je dovode na televiziju i još pitaju za njeno mišljenje kao da je ona neki ekspert?! Tipičan predstavnik "nestručnog stručnjaka" iz "Nacionalni Park Srbija". 

 

Fuj!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Je l' bilo ovde?

 

Sinopharm, Sinovac COVID-19 Vaccine Data Show Efficacy: WHO

 

GENEVA (REUTERS) - Chinese vaccine makers Sinopharm and Sinovac have presented data on their COVID-19 vaccines indicating levels of efficacy that would be compatible with those required by the World Health Organization, the chair of a WHO advisory panel said on Wednesday.

The WHO's Strategic Advisory Group of Experts (SAGE) hopes to issue recommendations on those vaccines by the end of April, its chair Alejandro Cravioto, told a Geneva news briefing

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tomiprunet said:

Sta onda ne hapse i ove koji se ne pridrzavaju mera? 

 

Posle ovog danas ode Srbija ponovo u drustvo sa Severnom Korejom.

A Evropa polako u fasizam....

Sve što sledi nema veze sa tobom, Slaviša, ali dade mi nekako šlagvort za mnogo što-šta što mi je prekipelo otkada sam se vratio u ovu prokletiiju od zemlje. Tako da mirno preskoči čitanje.

 

Bolje da odemo u kolektivnu propast nego da se par psihijatrijskih slučajeva umobolnih marginalaca malo primire, milom ili silom, da ne sluđuju dalje već sluđen narod. BTW, pade mi nešto nepovezano napamet, devedesetih sam često čuo priču da treba da se čuju sve strane i da ne treba biti jednostran. Tada uglavnom žvaka prikrivenih nacionanista i pristalica Sepse, dovoljno svesnih da njihov stav u određenim krugovima nije popularan, pa nisu želeli baš otvoreno da se deklarišu.

 

Ako tome dodamo one, koji se, doduše, ne protive vakcini per se ali bojkotuju sve mere, koje bi mogli vakcinu da podrže, sanjajuću neku imaginarnu slobodu ili smatrajući da im niko ništa ne može, da su jači od sudbine, pa makar nas pokosila veoma realna pandemija, bolje je da se napusti ova zemlja. Samo još određene pripremne radove da istrpim u ovoj prokletinji od zemlje i Adios. 

 

U pravu je Slaviša, ne treba nikome ništa nametati. Pametniji popušta, a takvi nikada ovde nisu bili u većini. Treba većinu ostaviti da na miru uživaju u Vučiću, smrde i prde, da se banjaju jedan put sedmično da se koža i kosa te kolonjska voda Eau de Znoj kojim slučajem ne pokvare, da se upljuvavaju i lepe u svim okolnostima, i da im se nikako ne ugrozi najbitniji element kulture - pentranje po stolovima uz mile zvuke Cece i Seke. U prevodu, treba pustiti materijal od koga se pita ne pravi da uživa u svom prirodnom ambijentu, sada obogaćenom i Coronom. Neće grom u koprive, ništa im neće faliti, a onima kojima hoće, bolje da se sami sklone. Zašto i za koga se lekari žrtvuju i padaju sa nogu. Bolje im da odu u neku normalnu zemlju, gde će se njihovo znanje i rad odgovarajuće ceniti, a posao u zdravstvu ovde da ostave onima, koji su prošlog vikenda uživali u "slobodama" i njihovim pajtosima antivaxerima.

 

Da bi izbegao zamku da upadnem u fašističke ili gore ideje, dobrovoljno će se povući trajno čim budem mogao. 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/31/2021 at 10:25 PM, Angelia said:

OK i on je biser, ali poenta je bila ovi nasi najavljuju "impending doom" (brojke padaju), deca treba da nose maske kad se igraju (to je trenutna Faucijeva fora iako brojke padaju), treba nositi po dve maske barem, a da ne pominjem tokom godine kakve sve tehnike zastrasivanja su koriscene. istina je verovatno negde izmedju, ali dosta ljudi ima ovde traume od ocekivanja da ce svakog trenutka da ih zaskoci virus, i da ce umreti. Naravno ima i onih totalno suprotnih, ali hocu da kazem da to sto sami ljudi to rade, nije posledica nekakvih lockdowna nego sto su zastraseni

 

Ti si dala primer sta ti ”vasi” pricaju. To, kazes, ima za efekat da su ljudi (generalno?) zastraseni.

Ja sam [ti] dala primer sta ”nasi” pricaju. To ima za efekat da su se ljudi (generalno) opustili i raspustili.

No, sve to nisu argumenti nego vise (mahom vrednosne) ilustracije (trenutne) dihotomije u epidemioloskom pristupu. A izmedju ta dva pola imamo puno zemalja/regiona/whatever sa varijacijama u pristupu. To nepostojanje nekog homogenog pristupa se moze analizirati i evaluirati tek nakon nekog vremena. O tom potom. Imamo stani-pani koje ne jenjava vec vise od godinu dana, ne zna leva (epidemioloska) ruka sta desna radi a drcnih selektora hobista i martirskih zrtvenih jarica na sve strane. Stvarno sam verovala da ce ova kriza iznedriti bolje stvari iz ljudi. 

 

Hocu reci, vidim nesto (na duge staze) pogubnije od pukog (trenutnog) nepostojanja homogene globalne zastitne strategije – ljudi su en générale intelektualno lenji i nagonski traze nekog ko ce da ih zastrasi i/li utesi, da ih digne ili spusti i na koga mogu da svale odgovornost izigravajuci zrtve nekog ili neceg. Jednostavno, mnogi odrasli nisu odrâsli i ponasaju se kao juvenilne samodestruktivne zamlate koje vec godinu dana kenjkaju (sve moj do mojega) umesto da se late neceg svrsishodnog, da se unaprede, oplemene, da ih aktivira nesto smisleno a ne samo profano, da naprave sto bolje mogu u datoj situaciji, da ne daju da okolnosti iz njih izvuku ono najnize, pa nije smak sveta nego se desava zivot sa svim sto sa sobom nosi. U krajnjoj liniji nije vazno sta se desava nego kako se hendluje to sto se desava i sta se iz toga ponese dalje u/kroz zivot kao nauk, snaga, spoznaja. Da je srece pa da strah bude kvacilo a ne kocnica, da moto bude: ne bojim se da se bojim! 

 

Niko ljude ne tera da se pretvaraju u kolektivne zrtve necijih mera ili nedostatka istih. Niko ne mora da dozvoli da ga neko plasi, laze, uljuljkuje, whaetever. To je optional. Informacije su dostupne vise nego ikada u celokupnoj istoriji covecanstva, vrata su sirom otvorena ka znanju celog sveta. Ali su se mozgovi ulenjili i proporcialno tome su afekti pusteni s lanca. Neznanje je destruktivno i samodestruktivno. Neznanje je samo po sebi totalitarna kategorija i prepreka za Slobodu pre svega onih koji o slobodi samozivo balave. Prazne kante prave najvecu buku. To je velika civilizacijska nepogoda. 

 

I stvarno da se covek pita je li corona simptom ili posledica svega toga?

 

Edited by Cyber
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, CheshireCat said:

Gledanost.

Ili tako neki interes.

Treba biti naivan da se pomisli da im je promakla.

Znao je urednik koga dovodi.


A možda je i dogovoreno kao neka vrsta PRa za njega.

 

Apsolutno, u to ne treba sumnjati, kod njih je sve PR. Što ne idu opoziciji na duele, da pričaju o aferama? Ovde im je penal da poentiraju, naročito omrženi Vesić, jer sa ovom psihotičnom ženom u duelu bi poentirao svako ko ume da sastavi prostoproširenu rečenicu. I nažalost, ponovo im uspeva... da su im namere časne, napravili bi ozbiljnu kampanju za vakcinaciju, uz donošenje (i kontrolu) svih neophodnih mera koje su potrebne da bi ona uspela (kao UK ili Izrael). Ovo je samo pranje Vesića kod malo obrazovanijeg dela stanovništva pred BG izbore, jer ga ne bi oprali ni na jednoj drugoj temi...

Edited by Issey
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tomiprunet said:

Komsinica 80god dobila poziv da dodje na vakcinaciju ali 20km od mesta u kom se prijavila. Odbila je jer ne zeli da ide 20km a pored toga je i uskrsnji vikend a ona zeli da ode u svoje selo na planini. Kod nas u asrbiji bi je uhapsili a gradjani bi je streljali jer je odbila vakcinu.

Jbg, nije u redu i moram da reagujem. Evo ti primer za koji ja znam, opština je Voždovac u Beogradu. Kolega sa posla ima bolesne roditelje. Majka je 100% slepa a otac se šlogirao pre par godina i od tada pamti samo zadnjih desetak minuta. On ih prijavio za vakcinaciju odmah na početku. Ubrzo ga zvali iz opštine i rekli da su zakazali termin. Kolega im rekao da ne može tako jer mora da se organizuje zbog posla da ih vozi. Rekli mu da to nije nikakav problem i da će poslati prevoz po njih. U ugovoreno vreme došao vozač, pomogao im da se smeste, odvezao na vakcinaciju i vratio ih nazad.

 

Jeste da je Srbija ali nije baš sve tako crno kako se predstavlja. Druga stvar je što u Srbiji niko ne prisiljava na vakcinaciju. Ne ucenjuje i ne strelja, a možda bi trebalo i tako jel?

Edited by Knipex
Slovo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Sunshine State said:

Je l' bilo ovde?

 

Sinopharm, Sinovac COVID-19 Vaccine Data Show Efficacy: WHO

 

GENEVA (REUTERS) - Chinese vaccine makers Sinopharm and Sinovac have presented data on their COVID-19 vaccines indicating levels of efficacy that would be compatible with those required by the World Health Organization, the chair of a WHO advisory panel said on Wednesday.

The WHO's Strategic Advisory Group of Experts (SAGE) hopes to issue recommendations on those vaccines by the end of April, its chair Alejandro Cravioto, told a Geneva news briefing

 

"That means about 50% (efficacy) and preferably close to or above 70% and of course, they have all the safety data to show that this vaccine would cause no harm in humans when used."

 

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Ja bi gospoju Aleckovic pitao zasto promovise D. Raoult-a koji promovise  hydroxychloroquine (ovo sam morao kopi pejst, ko ce pisati 😁)kao lijek protiv virusa a koji je debelo skuplji od cini mi se svih vakcina na trzistu zajedno, ako se vec bori protiv farmakomafije? E psihologa i logike i govana 🤣

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...