Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

52 minutes ago, stray_cat said:

Pitanje: laički, ako je uzrok tromboza (prekomerna) reakcija organizma na spajk protein, zar onda ta opasnost ne postoji kod svih adenovirusnih vakcina (JJ, Sputnjik)?

pogledaj ovaj ttekst:

 

detaljcici iz teksta:

Quote

A 49-year-old nurse had sought help at a local hospital the day before, suffering from nausea and stomach discomfort, and was transferred to Eichinger’s hospital. She had a low platelet count and computed tomography scans found thromboses—blood clots—in the veins in her abdomen and later in arteries as well.

 

The combination of low platelet count, or thrombocytopenia, and clots kept Eichinger thinking, however. “It’s very striking,” she says. Platelets, also known as thrombocytes, help form blood clots, so low levels usually lead to bleeding, not clotting. “You would think that low platelets and thromboses are opposites really.” One condition where they occur together is called disseminated intravascular coagulation, when severe infection, injury, or cancer trigger clotting so widespread it uses up all the platelets, “but she had none of these things,” Eichinger says.

 

The unusual combination also appears in HIT, which can occur in patients given heparin as a drug. Heparin binds to a protein called platelet factor 4 (PF4), forming a complex. For reasons that aren’t understood, some people produce antibodies against the complex, setting off an out-of-control clotting reaction. Eichinger’s patient had not received heparin, but she had gotten a shot of the AstraZeneca vaccine 5 days before her symptoms began.

 

Quote

Greinacher says he contacted other colleagues who had studied HIT in Canada and Germany and asked the Paul Ehrlich Institute (PEI), which oversees vaccine safety in Germany, whether they had seen any cases. They had. PEI recommended Germany pause use of the vaccine as well and asked Greinacher to help investigate. He soon received blood samples from eight additional patients. All had both low platelets and unusual clotting, he says. In four samples, the researchers also found evidence for antibodies against PF4, a hallmark of HIT. He and his colleagues are now checking whether other vaccine recipients and former COVID-19 patients have similar antibodies.

 

Quote

Brodsky says it isn’t clear whether VIPIT explains all of the cases. He agrees that the PF4 antibodies and the clotting seen in patients resemble HIT, but the link has not been proved, he says: “I’m convinced that these patients have platelet factor 4 antibodies, at least four of them. But I’m not convinced that those … antibodies are explaining the thrombocytopenia or the clotting.”

 

 

Quote

When recognized in time, HIT can be treated with immunoglobulins—nonspecific antibodies from blood donors—that help put the brakes on platelet activation. Nonheparin blood thinners can help dissolve the clots. VIPIT should be treated in a similar way, he says. In at least one case, Greinacher says, a doctor sought the group’s advice and the patient recovered. The German Society for the Study of Thrombosis and Hemostasis, of which Greinacher is a member, has issued a set of recommendations for diagnosing and treating VIPIT. Greinacher says he has also been in touch with safety representatives at AstraZeneca.

 

Edited by wwww
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, urosg3 said:

O brate gde si... Bio sam danas u Areni mogao sam da svratim. Javi ako treba šta da se donese tu sam u petak ponovo...

Hvala, opskrbljen sam svim dozvoljenim sredstvima. Nisu mi dali limunadu bez šećera da unesem, nije mi jasno zašto kad povremeno dele one bravo sokiće.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Evo odmah cu da te demantujem za pod 1. U apoteci ulazim kupujem lekove, i cujem razgovaraju apotekarka i agent za prodaju lekova gde pricaju o nekome ko se revakcinisao i dobio koronu sa tezim oblikom. Takodje znam jos neke ljude koji su popili koronu nakon dobijanja vakcine. Sad koliki je procenat ljudi kod kojih se ''primila'' vakcina ako se ovo desava.

 

Pod 2. moze da na papiru pise sta hoces, u praksi je to malo drugacije.

 

Najveca opasnost po javno zdravlje je krizni stab i nepostovanje mera.

 

A sad ajd zdravo zbog sto si nekulturan i deres se.

Aj da se i ja malo umesam. Supruga je imala reakciju na hemomicin, isla je pre vakcinacije kod(valjda) alergologa i koji joj je dao potvrdu da moze da primi vakcinu i da uopste ne zna zasto se digla frka oko reakcija na penicilin kada vakcine ne sadrze nista sto bi izazvalo reakciju. Isto je rekla i da to sto je nekada bilo reakcije na penicilin apsolutno nema veze sa primanjem vakcina sada(gospodja imala reakciju pre nekih 5 godina). 

Naravno primila vakcinu,revakcinu pre mesec dana,ziva zdrava

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

evo ovde i preporuka:

https://gth-online.org/wp-content/uploads/2021/03/GTH_Stellungnahme_AstraZeneca_engl._3_22_2021.pdf

 

Quote

According to the current state of knowledge, there is no evidence that thromboses at typical locations (leg vein thrombosis, pulmonary embolism) are more common after vaccination with the AstraZeneca COVID-19 vaccine than in the age-appropriate normal population.

Due to the immunological genesis of thromboses in intracranial veins or other (atypical) locations, patients with a positive history of thrombosis and / or known thrombophilia do not have an increased risk of developing this specific and very rare complication after vaccination with the AstraZeneca COVID-19 vaccine.

Flu-like symptoms such as joint, muscle and headache that persist for 1–2 days after vaccination are a common side effect and are not a cause for concern.

In the event of side effects that persist or recur > 3 days after vaccination (e.g., dizziness; headache; visual disturbances; nausea / vomiting; shortness of breath; acute pain in chest, abdomen, or extremities), further medical diagnostics should be carried out to clarify a thrombosis.

 

Quote

Important examinations are, in particular, the blood count with determination of the platelet count, blood smear, D-dimers and, if necessary, further imaging diagnostics (e.g., cMRI, ultrasound, CT of chest / abdomen).

ovde nabrajaju neke stvari sto ste pisali da lekari u Srbiji proveravaju kod inficiranih.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Evo odmah cu da te demantujem za pod 1. U apoteci ulazim kupujem lekove, i cujem razgovaraju apotekarka i agent za prodaju lekova gde pricaju o nekome ko se revakcinisao i dobio koronu sa tezim oblikom. Takodje znam jos neke ljude koji su popili koronu nakon dobijanja vakcine. Sad koliki je procenat ljudi kod kojih se ''primila'' vakcina ako se ovo desava.

 

Pod 2. moze da na papiru pise sta hoces, u praksi je to malo drugacije.

 

Najveca opasnost po javno zdravlje je krizni stab i nepostovanje mera.

 

A sad ajd zdravo zbog sto si nekulturan i deres se.

 

Samo razmisli: u USA, GB i Izraelu na osnovu tih papira, tih izveštaja, dozvolili su  da se vakciniše skoro 200M ljudi. Razmisli, da li su se tamo vakcinisali ljudi s alergijama?

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Knipex said:

Hvala, opskrbljen sam svim dozvoljenim sredstvima. Nisu mi dali limunadu bez šećera da unesem, nije mi jasno zašto kad povremeno dele one bravo sokiće.

Hteo da ti pošaljem pp da imaš broj telefona ako zatreba bilo šta, ali iz nekog razloga sistem kaže da ne možeš da primaš poruke.
Šibni ti meni ako treba bilo šta, ili ako ne zatreba svejedno imaj u glavi - možemo šta god treba tu da završimo.
Jbg ne daj se, nije lako, bedak je težak...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Sunshine State said:

 

Vidim rezultate ankete i vidim da je 22 dobilo Pfizer - da li vas je i kad pocela boleti ruka?

Boli mi (sto bi rekao moj drug Madjar) rame/nadlaktica jako. Juce neka 4 sata nakon vakcine krenulo kao neka upala misica, a nocas bol u fulu. Ne mogu da dignem ruku, ne mogu da lezim na njoj, vidi se otok u poredjenju s desnom rukom. Pospricala malo Biofreeze sprejom, no slaba vajda.

Jos ja pohvalila ovu kako nisam osetila kad je bocnula!

 

 

I suprugu u mene bolelo samo mesto uboda na pritisak. Posle nekoliko sati je bolelo i samo po sebi, ali nije bio nikakav istaknut bol, tek da se oseti da je tu nešto bodeno. Drugih posledica nije bilo, mada to i ne možemo sa sigurnošću da kažemo jer smo posle puta (i priprema puta i velikih nabavki po stizanju) bili toliko polomljeni da nešto dodatno ne bismo ni osetili. Odnosno, možda je bilo i drugih boljki na osnovu vakcine, ali su potonule.

 

Neki prijatelji lekari su imali slične simptome tebi posle prve boce, a i znatno izraženije posle druge.

 

Držim ti palčeve da prođeš bolje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyber said:

 

Nasa ”struka” je opasna po zivot.

Svedski doktor Kon se zove Tegnell i u nastavku sledi suzen izbor njegovih tvrdnji od kad je pocela pandemija. 

 

OK i on je biser, ali poenta je bila ovi nasi najavljuju "impending doom" (brojke padaju), deca treba da nose maske kad se igraju (to je trenutna Faucijeva fora iako brojke padaju), treba nositi po dve maske barem, a da ne pominjem tokom godine kakve sve tehnike zastrasivanja su koriscene. istina je verovatno negde izmedju, ali dosta ljudi ima ovde traume od ocekivanja da ce svakog trenutka da ih zaskoci virus, i da ce umreti. Naravno ima i onih totalno suprotnih, ali hocu da kazem da to sto sami ljudi to rade, nije posledica nekakvih lockdowna nego sto su zastraseni

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

OK i on je biser, ali poenta je bila ovi nasi najavljuju "impending doom" (brojke padaju), deca treba da nose maske kad se igraju (to je trenutna Faucijeva fora iako brojke padaju), treba nositi po dve maske barem, a da ne pominjem tokom godine kakve sve tehnike zastrasivanja su koriscene. istina je verovatno negde izmedju, ali dosta ljudi ima ovde traume od ocekivanja da ce svakog trenutka da ih zaskoci virus, i da ce umreti. Naravno ima i onih totalno suprotnih, ali hocu da kazem da to sto sami ljudi to rade, nije posledica nekakvih lockdowna nego sto su zastraseni

Teksas i Misisipi se odlično drže, eh da je nama tako...

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Angelia said:

OK i on je biser, ali poenta je bila ovi nasi najavljuju "impending doom" (brojke padaju), deca treba da nose maske kad se igraju (to je trenutna Faucijeva fora iako brojke padaju), treba nositi po dve maske barem, a da ne pominjem tokom godine kakve sve tehnike zastrasivanja su koriscene. istina je verovatno negde izmedju, ali dosta ljudi ima ovde traume od ocekivanja da ce svakog trenutka da ih zaskoci virus, i da ce umreti. Naravno ima i onih totalno suprotnih, ali hocu da kazem da to sto sami ljudi to rade, nije posledica nekakvih lockdowna nego sto su zastraseni

kako brojke padaju, kad je otprilike 10% vise novozarazenih nego pre dve nedelje?

ako mislis na brojke preminulih, one normalno uvek rastu nekih 14-20 dana posle povecanja broja novozarazenih.

doduse, nadamo se da ce se rezultati vakcinacije najvise i videti na broju preminulih, cdc kze da je 50% populacije 65+ revakcinisana. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdinho said:

Evo odmah cu da te demantujem za pod 1. U apoteci ulazim kupujem lekove, i cujem razgovaraju apotekarka i agent za prodaju lekova gde pricaju o nekome ko se revakcinisao i dobio koronu sa tezim oblikom. Takodje znam jos neke ljude koji su popili koronu nakon dobijanja vakcine. Sad koliki je procenat ljudi kod kojih se ''primila'' vakcina ako se ovo desava.

 

Ja mislim da ipak nije. Bio sam pod utiskom da je stvarno neka zajebancija sa vakcinama, ali me je prošao taj utisak. Svestan sam da je dosta vakcinisanih prvom dozom zaražen.

 

Ali - činjenica je da je sama vakcinacija u srbiji epidemiološki nebezbedna :classic_biggrin:. Rekao bih da je solidan broj slučajeva zakačio na samoj vakcinaciji, a deo kasnije misleći da je vakcinisan i kraj.

 

E sad, kao što na početku nisam imao dokaz da sama vakcina zaražava ljude ili radi štagod ni sada nemam dokaz da nije štetna - ali sada mi je takav utisak... Jer se očito smanjuje pojava zaražavanje vakcinisanih. Ljudi su skontali da moraju više da paze + vakcine počele da deluju.

Link to comment
Share on other sites

Evo, računam: ja znam više od 20 ljudi kojih sam se setio dok ovo kucam i koje znam, niko se nije zarazio posle vakcine.

 

Čuo sam za jednog koji je u Batajnici posle druge doze vakcine, ali za njega je čula i cela provincija.

 

Niko ne priča o meni i mojih više od dvadeset poznanika kojih sam se setio za manje od 15 sekundi, svi pričaju o njemu jednom.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde u areni sam drugi dan upoznao momka koji je zarazio oca i majku. Sve troje su primili sinofarm i vakcinu a i revakcinu pre mesec i po dana. Majka mu je kući, ok je. Otac mu je u Batajnici na respiratoru a on je ovde u areni.

  • Tuzno 2
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Evo, računam: ja znam više od 20 ljudi kojih sam se setio dok ovo kucam i koje znam, niko se nije zarazio posle vakcine.
 
Čuo sam za jednog koji je u Batajnici posle druge doze vakcine, ali za njega je čula i cela provincija.
 
Niko ne priča o meni i mojih više od dvadeset poznanika kojih sam se setio za manje od 15 sekundi, svi pričaju o njemu jednom.
Kad pirjavljujemo, ja znam čak dve osobe a čuo sam i za treću, koje su posle Pfizer-a pozitivne. Jedna ima upalu pluća a revakcinu primila odavno, jedna dobila manju temp posle prve doze (u 15 dana) a ima 40ak godina i druga iste godine pozitivna, otkriveno pcr testom zbog putovanja na službeni put, pfizer dobijen pre 10 - 15 dana, nema nikakvih simptoma.

Ovo su slučajevi koje ja znam a za koje sam saznao u proteklih nedelju dana.

Da ne bude zabune, ne tvrdim da ne treba ljudi da primaju vakcinu, samo navodim slučajeve (kao i za kineza). Znam deset puta više ljudi koji su dobili koronu a nisu primili vakcinu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Opet jedno malo poređenje.

 

                                                                    Srbija            Grčka

Broj testova u zadnja 24h                           17.801            55.935

Broj novo zaraženih                                      5.107               3.619

Procenat novozaraženih                             28.69%            6.46%

Broj preminulih                                                38                   76

Na respiratoru                                               290                 739

Ukupan broj reg. slučajeva                        600.596        263.689

Ukupan broj preminulih                                5.308             8.093

Procenat preminulih                                       0.88%             3.07%

Proc. zaraženih/ukupno stanovništvo           8.64%             2.46%

 

Osim što je jasno da naši oko preminulih masno lažu (ispada maltene da imamo najmanju smrtnost na svetu), interesantni su podaci procenta novozaraženih i ukupnog broja zaraženih te procenti zaraženih u ukupnom stanovništvu. Očigledno je da nije svejedno da li imaš mere, kakve su i kako se kontrolišu i sprovode. Kada se setim, kako je prošli vikend u Beogradu izgledao (Košutnjak, Ada, žurka na studenjaku) plus ne mnogo bolja svakodnevnica, sve je jasno. 

 

Na tu temu, u Solunu su uhvatili špansku exchange studentkinju, koja je napravila žuraju sa 52 ljudi. Gosti su svi platili po 300 Eura, a domaćica 3.000 Eura plus je fasovala 6 meseci i 10 dana zatvorske kazne, uslovno na tri godine. Da nije strankinja, teško da bi bilo uslovno. Grci bi odležali svoje. A i ova će na svaku sledeću sitnicu za koju je ulove. Tako se sprečavaju studentske Corona žurke a ne očajničkim apelima na razum naroda, koji je ponosan na to da razum - nema.

 

On the bright side, Grci 5. aprila otvaraju maloprodaju uz sms na specijalan broj. Za takvu vrstu retail kupovine može jedan put dnevno da se ide u trajanju od tri sata (nabavka hrane pod drugom šifrom i drugim sms brojem ostaje valjda nezavisno od toga). Može u varijantama click in shop ili click away. Prvo je uđeš u radnju i biraš, drugo naručiš pa pokupiš i platiš karticom ispred radnje. U oba slučaja mora da se zakazuje sa radnjom i važe ograničenja broja ljudi. Nema šetuckanja za spontani šoping. Šoping molovi i velike robne kuće ostaju do daljeg zatvorene. Takođe će za gimnastiki, iliti šetanje i hvatanje vazduha od 3. aprila moći i matična opština kolima da se napusti.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Akiro said:

Opet jedno malo poređenje.

 

                                                                    Srbija            Grčka

Broj testova u zadnja 24h                           17.801            55.935

Broj novo zaraženih                                      5.107               3.619

Procenat novozaraženih                             28.69%            6.46%

Broj preminulih                                                38                   76

Na respiratoru                                               290                 739

Ukupan broj reg. slučajeva                        600.596        263.689

Ukupan broj preminulih                                5.308             8.093

Procenat preminulih                                       0.88%             3.07%

Proc. zaraženih/ukupno stanovništvo           8.64%             2.46%

 

Osim što je jasno da naši oko preminulih masno lažu (ispada maltene da imamo najmanju smrtnost na svetu), interesantni su podaci procenta novozaraženih i ukupnog broja zaraženih te procenti zaraženih u ukupnom stanovništvu. Očigledno je da nije svejedno da li imaš mere, kakve su i kako se kontrolišu i sprovode. Kada se setim, kako je prošli vikend u Beogradu izgledao (Košutnjak, Ada, žurka na studenjaku) plus ne mnogo bolja svakodnevnica, sve je jasno. 

 

Na tu temu, u Solunu su uhvatili špansku exchange studentkinju, koja je napravila žuraju sa 52 ljudi. Gosti su svi platili po 300 Eura, a domaćica 3.000 Eura plus je fasovala 6 meseci i 10 dana zatvorske kazne, uslovno na tri godine. Da nije strankinja, teško da bi bilo uslovno. Grci bi odležali svoje. A i ova će na svaku sledeću sitnicu za koju je ulove. Tako se sprečavaju studentske Corona žurke a ne očajničkim apelima na razum naroda, koji je ponosan na to da razum - nema.

 

On the bright side, Grci 5. aprila otvaraju maloprodaju uz sms na specijalan broj. Za takvu vrstu retail kupovine može jedan put dnevno da se ide u trajanju od tri sata (nabavka hrane pod drugom šifrom i drugim sms brojem ostaje valjda nezavisno od toga). Može u varijantama click in shop ili click away. Prvo je uđeš u radnju i biraš, drugo naručiš pa pokupiš i platiš karticom ispred radnje. U oba slučaja mora da se zakazuje sa radnjom i važe ograničenja broja ljudi. Nema šetuckanja za spontani šoping. Šoping molovi i velike robne kuće ostaju do daljeg zatvorene. Takođe će za gimnastiki, iliti šetanje i hvatanje vazduha od 3. aprila moći i matična opština kolima da se napusti.

 

 

 

 

 

 

 

Odakle Grcima toliko pacijenata na respiratoru?!?

 

U NL, recimo, danima su brojke zarazenih vece od 7000, a na respiratoru manje od 700 (u bolnicama imaju oko 2300 ljudi, dok Srbija ima preko 7000 hospitalizovanih)

 

Koji protokol lecenja Grci imaju? Vrlo velika brojka na respiratoru, u odnosu na broj zarazenih

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zvezdinho said:

 

 

Al ipak znas da je ''antivakser'' i ako ne gledas. Promenis kanal i gotiva stvar.

 

Problem je nastao sto vakcinisani hoce da zabrane nevakcinisama pravo na lecenje koje placaju kroz doprinose i u tome je ispao problem.

 

Evo ja imam problem sa tim, jer ne smem da primim vakcinu zbog alergije, takve stvari su vrlo opasne. Nosim masku sa sobom svaki put, nikoga ne ugrozavam, ko misli da treba da primi vakcinu treba da je primi, samo tu ima jedan problem sto se i duplo vakcinisani zarazavaju. Ocigledno da ce biti potrebno napraviti nove verzije vakcina koji deluju na nove sojeve.

 

Posebno je opasno da se nekome zabranjuje da iznosi svoj stav koji ne ugrozava drugog, po tome se biznis graDzanisti uopste ne razlikuju od SNS-ovaca koji isto cenzurisu i zabranjuju. Treba praviti razliku od budala koji igraju kolo od logickih pitanja.

 

@NMX po meni su mnogo vise glupi ko tocak oni koji ne vide nista sumnjivo u cutanju o Cvijanovoj smrti nego  ovo. I jos ponavjaju verzije iz Vucicevih tabloida.

 

Ovakva fras tvoja reakcija govori da tu ima neceg licno brajko.

 

1. da još jednom demantujemo ovaj kretenizam, antivakserski stav UGROŽAVA kompletno stanovništvo. Da je u pitanju neka neinfektivna bolest to bi pilo vodu - radi šta hoćeš, pucaj sebi u glavu, odseci kurac, skači kroz prozor, tvoj lični problem i ničiji više. U slučaju pandemije svako neimunizovan je potencijalni rezervoar virusa i potencijalni prenosioc.

 

2. niko nikada nije pominjao nasilno vakcinisanje ljudi koji iz dravstvenih razloga NE MOGU da se vakcinišu.

 

3. retardi i degenerici iz tačke 1 direktno rade o glavi ljudima iz tačke 2.

 

2 hours ago, fancy said:

Da se vratimo na nauku.

IMG-20210331-214224-592.jpg

Sent from my phone using their app
 

 

Ja bih zaista najlepše zamolio da se ne vređaju bakalri i ostale plemenite životinje.

Edited by Laki21
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Ovde u areni sam drugi dan upoznao momka koji je zarazio oca i majku. Sve troje su primili sinofarm i vakcinu a i revakcinu pre mesec i po dana. Majka mu je kući, ok je. Otac mu je u Batajnici na respiratoru a on je ovde u areni.

 

Nadam se da ce svi biti dobro.

 

Poznajem i ja ovakve slucajeve inace, ne respirator teske ali bolnica teske.

 

Nadam se da ce neko u ovoj zemlji uraditi tu evidenciju i istrazivanje i ako treba stati na put losoj vakcini, a ako ne, bar da se nadas da ce sve zavrsiti kako treba.

 

Dolazi jos dvadesetak vakcina. Sledece godine u ovo vreme ga se niko nece secati. Osim onih koji su najebali jer su mislili da su zasticeni.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, NMX said:

 

Kako bih ti rekao, da je sa Cvijanom nešto sumnjivo, valjda bi opozicija kojoj to ide u korist udarila u bubnjeve svaki dan kao za ostale afere. Pošto to izostaje, ostaje da se nadamo da su dovoljno pametni pa ćute jer znaju o čemu se radi. 

 

Opozicija? Djilas? Bosko? Ceda? Sergej? Ar ju fakin' kiding mi?

Na ovom forumu, provejava dosta zutaca i skrivenih sns-ovaca.

 

Link to comment
Share on other sites

#teamMek

 

Ako su Fajzer i Moderna na oko 95% jer nije bilo previše virusa dok su vakcine bile u "test fazi", a J&J na 66% jer je bilo mnogo više zaraženih + novi sojevi...stvarno je pravo pitanje za kineske vakcine, koliko je bilo cirkulacije virusa tokom tih ispitivanja gde je utvrđena zaštita od 70ak %? Da li je to "fajzerovih" 70 ili J&J? 

Pošto u Kini, po zvaničnim podacima, odavno nema mnogo zaraženih i ako su testirali vakcinu smo u Kini (ovo se izvinjavam ako je netačno, nisam ispratio), onda je tih 70ak% vrlo vrlo loš rezultat. 

 

Naravno, uvek je dobro imati bilo kakvu vakcinu, pa i da je na 20%, jer će nekome pomoći da se ne zarazi, nekome da ublaži simptome, ali (opet #teamMek) što više pomaže u ublažavanju simptoma, umesto u potpunoj zaštiti od zaražavanja, tako je veća šansa za nove mutacije. 

 

Sve više i ja čujem za te slučajeve da se zaražavaju i mesec+ dana posle revakcinacije kinezima. Ok, za kratkoročno je dobro što su to blagi oblici, ali dugoročno....pa, videćemo, nadam se najboljem i da je Mek izbaksuzirao virus, kao i sve ostalo ikad. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...