Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

4 minutes ago, McLeod said:

 

Najsmesnije od svega je sto ti svakim postom koji napises potvrdjujes onaj post 😄

 

 

 

 

Najsmesnije je od svega da u kilometarskim postovima prosipas shuplju pricu (proseravas) i nista ne kazes, jos posle nicim izazvan vredjas nakon sto si dobio fras ( ne vidim zbog cega  drugog osim sv.Olenika) . Ceda Jovanovic da ti pozavidi.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Najsmesnije je od svega da u kilometarskim postovima prosipas shuplju pricu (proseravas) i nista ne kazes, jos posle nicim izazvan vredjas nakon sto si dobio fras ( ne vidim zbog cega  drugog osim sv.Olenika) . Ceda Jovanovic da ti pozavidi.

 

Zabavljas me jako, ali me mrzi da se nastavljam, a i zatrpavamo ovaj bitan topik.

 

I ne, ne brini, nisam pisao ono zbog tebe, nego zbog drugih.

 

Znam da tebi ne vredi nista pricati, naucio sam to pre 5 i kusur godina.

Link to comment
Share on other sites

I ja se slazem da nema smisla nesto tebi dokazivati ( mada je malo zabavno provocirati Olenikove svedoke ). Ne znam sta si video pre 5 i kusur godina kad ja nisam uopste ulazio u neke rasprave  ili dijaloge sa tobom tada ( pa skoro nikada nisam). Ocigledno je da si me pomesao sa nekim. Zivi u svom imaginarijumu ako je tebi tako lepo.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vilhelmina said:

 

Sad ce Svedjani ispasti najhrabriji na svetu. Uopste se ne plase, pa ne nose maske i ne drze distancu. Dobro.

Naravno da ne mislim da su svedjani najhrabriji, ali niste imali "struku" koja non-stop proglasava propast sveta.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, todorovic said:

Kako ti shvatas da ukupan broj tromboza nije povecan? Ja sam tako nesto procitao na vise mesta. Kako bi to moglo da se objasni? Zasto se broj ovih manje opasnih tromboza smanjio, a povecao se broj ovih opasnijih? Ima li logike da su ti ljudi svakako bili u riziku od tromboze, a onda im je vakcina samo promenila tok da ne bude ova laka, vec ova tesko leciva?


Mehanizam je nacodno da jak imunski odgovor izaziva da antitela na neki način aktiviraju slepljivanje trombocita... ali, zašto baš kod nekih, zašto pretežno kod žena i zašto baš u mozgu - to i mene interesuje.

Link to comment
Share on other sites

Prestao sam da pratim ovaj pdf tamo negde od maja prošle godine jer sam hteo da očistim glavu, ali sad ću se na kratko uključiti pošto sam od subote zaglavio u areni. Čuvao se, pazio ali kao u saobraćaju džabe kad drugi ne paze. Kod supruge u firmi se raširilo, sve koleginice sa kojima putuje se zarazile. Ona prenela sinu i meni. Njemu samo jedan dan bila povišena temperatura. Supruga 3 dana a ja sam imao temperaturu 8 dana. Osmi dan sam snimio pluća rendgenom na svoje insistiranje i dobio potvrdu da imam početak upale pluća. Uput za Bežanijsku kosu, tamo dodatne analize i skener pluća. Ocenili me sa 11 od 25 i rekli da idem u arenu.

 

U areni dobijam ujutru longacef, uveče levofloksacin. Dva puta dnevno neki kortiko steroid koji zovu lemod sod što sprečava preteranu imunu reakciju. Uz to idu vitamini, probiotik, nolpaza i fraksiparin.

 

Danas je četvrti dan terapije i crp mi je spao na 7.8. Prekosutra opet kontrola krvi.

 

Nekoliko cimera ima malo težu sliku pa su im dali neki novi lek koji se, čini mi se, zove alhemra. 3 dana po jedna ampula valjda (rekoše da je ampula oko 1000e). Po priči cimera koji je prošao kroz to bukvalno te resetuje. Spusti te skroz dole i polako diže. Ne ustaješ iz kreveta 3 dana. I klopa i nužda, sve u krevetu.

 

Za sestre i lekare samo pohvale. U kakvom tempu rade to je neverovatno a opet su svi ljubazni i non stop se motaju pored i proveravaju. Definitivno ih nema dovoljno ali opet uspevaju da postignu.

 

Inače i ja sam se spremao da primim vakcinu, odlučio sam se bio za astra zeneka iz više razloga. Moji roditelji su primili prvu dozu iste pre mesec dana. Nisu imali nikakve nus pojave. Preduhitrime ovo jbg.

  • Like 19
  • Love 1
  • Thanks 2
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zvezdinho said:

 

Likovi poput Antonijevica, Rihe, Comicke i ostali koji zive od toga sto su kao gradjanisti. E da i Olenika zamalo da zaboravim. Balsa Bozovic  itd itd. Onda likovi koji drze neke pro EU institute i organizacie samo da bi im pala neka lova iz budzeta ili EU fondova a da nista ne rade ili da bi  avanzovali na neko ambasadorsko mesto kao ambasadorka u Londonu.

 

 

Nista ja ne branim, samo objasnjavam. NIti imam potrebu da nekoga branim.

 

E sad ako su javne licnosti na tviteru koje imaju uticaj budale onda se izvinjavam. Na primer Balsa Bozovic i njemu slicni. Tako se pricalo i za kovid pasose na pocetku da je to budalastina i teorija zavere.

 

Da krenem od onoga što je upućeno meni kao odgovor - Balšu Božovića si spomenuo na vrhu posta u negativnom kontekstu, a u delu gde mi se obraćaš ga stavljaš kao primer za nekoga ko ima uticaj. Može on da ima uticaj među par budala koje će mu kliknuti lajkove par puta, ali će na izborima proći kao i do sada. Može on da bude uticajan među par budala koje ispijaju prvu kafu odmah posle buđenja u 12 negde na Dorćolu, a umesto jutarnjeg odlaska u WC odlaze na Twitter.

 

Ja nikada nisam imao želju ni da pogledam šta pišu kojekakve Balše ili Čomićke, ali imam želju da odgovorim kolegi sa foruma sa kojim mogu da se oko nečega ne složim, ali sa kojim se može kulturno razgovarati. Dotični iz primera ionako znaju da žive samo kao izdržavana lica, a ti svoju platu zarađuješ. Moj izbor je da komuniciram sa onima koji zarađuju svoju platu, a izdržavana lica me nimalo ne zanimaju. I ti što ih lajkuju će im sutra zabiti nož u leđa, a mi ćemo sutra ovde razgovarati normalno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

I jako je dobro da ih ima sto manje po televiziji, pa neka su 1000 puta protiv Vucica.

Darko navija za Partizan btw. Mali je bezrazlozno prepotentan i bahat i ponasa se kao prgavi pekinezer, ali, ne moze meni Kesic, patuljak Ivanovic i ostali indijanci da savetuku da se vakcinisem ili ne, prosto narod treba da slusa ljude koji su merodavni da upucju takve savete. Meni su se svi vakcinisali, ja nisam nikom rekao nemoj, ili vakcinisi se. N1 i Nova s su postali isti kao Pink i Hepi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Prestao sam da pratim ovaj pdf tamo negde od maja prošle godine jer sam hteo da očistim glavu, ali sad ću se na kratko uključiti pošto sam od subote zaglavio u areni. Čuvao se, pazio ali kao u saobraćaju džabe kad drugi ne paze. Kod supruge u firmi se raširilo, sve koleginice sa kojima putuje se zarazile. Ona prenela sinu i meni. Njemu samo jedan dan bila povišena temperatura. Supruga 3 dana a ja sam imao temperaturu 8 dana. Osmi dan sam snimio pluća rendgenom na svoje insistiranje i dobio potvrdu da imam početak upale pluća. Uput za Bežanijsku kosu, tamo dodatne analize i skener pluća. Ocenili me sa 11 od 25 i rekli da idem u arenu.

 

U areni dobijam ujutru longacef, uveče levofloksacin. Dva puta dnevno neki kortiko steroid koji zovu lemod sod što sprečava preteranu imunu reakciju. Uz to idu vitamini, probiotik, nolpaza i fraksiparin.

 

Danas je četvrti dan terapije i crp mi je spao na 7.8. Prekosutra opet kontrola krvi.

 

Nekoliko cimera ima malo težu sliku pa su im dali neki novi lek koji se, čini mi se, zove alhemra. 3 dana po jedna ampula valjda (rekoše da je ampula oko 1000e). Po priči cimera koji je prošao kroz to bukvalno te resetuje. Spusti te skroz dole i polako diže. Ne ustaješ iz kreveta 3 dana. I klopa i nužda, sve u krevetu.

 

Za sestre i lekare samo pohvale. U kakvom tempu rade to je neverovatno a opet su svi ljubazni i non stop se motaju pored i proveravaju. Definitivno ih nema dovoljno ali opet uspevaju da postignu.

 

Inače i ja sam se spremao da primim vakcinu, odlučio sam se bio za astra zeneka iz više razloga. Moji roditelji su primili prvu dozu iste pre mesec dana. Nisu imali nikakve nus pojave. Preduhitrime ovo jbg.

O brate gde si... Bio sam danas u Areni mogao sam da svratim. Javi ako treba šta da se donese tu sam u petak ponovo...

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Zvezdinho

1. Kod koga se "primila" vakcina, recimo kod Sinofarma nek' je i samo 60%, recimo kod Fajzera 90%, TAJ NE MOŽE DA SE ZARAZI NITI MOŽE DA ŠIRI ZARAZU.

2. U zvaničnim izveštajima o vakcinama (Fajzer, AZ) piše da NEMA NIKAKVIH KONTRAINDIKACIJA (osim na sastojke vakcine), što znači da se preporučuje svima, bez obzira ako imaju alergiju na nešto (recimo penicilin).

3. SASTOJCI SVIH VAKCINA SU ODAVNO JAVNO POZNATO.

 

Neka me doktori isprave ako grešim. Izvin'te zbog velikih slova, ali se svuda spominju ove stvari koje sam naveo, malo mi dosadilo.

 

DareMentalnobuđenje se plaši od vakcina i taj strah je širio u svojoj emisiji, maskirajući ga na razne načine. Slušao sam ga sinoć, tipičan vakseroskeptik koji je od nekih doktora dobio savet da "malo" sačeka sa vakcinom, ili u prevodu, možda prođe samo od sebe a još bolje da se vakcinišu DRUGI, pa se ja provučem, jer me stra', ja ću da se čuvam. 

Najveći problem je što je on to pričao javno, on čak i može tehnički da "preživi" da nema kontakt s ljudima i da dobro zarađuje, ali slušaju ga ljudi koji su svakodnevno u kontaktu sa mnogo ljudi, neko se i primi na fazon čuvaću se, doktori rekli da se sačeka. Zato je bio opasan po tzv javno zdravlje.

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Naravno da ne mislim da su svedjani najhrabriji, ali niste imali "struku" koja non-stop proglasava propast sveta.

 

Nasa ”struka” je opasna po zivot.

Svedski doktor Kon se zove Tegnell i u nastavku sledi suzen izbor njegovih tvrdnji od kad je pocela pandemija. 

 

16. januar 2020: ”Da bi se desila velika erupcija sirenja potrebno je da se virus prenosi sa coveka na coveka. Ne deluje da je to ovde slucaj.” (Ma kakvi!)

 

2. februar 2020: ”Rizik je neznatan da Svedjani mogu da rasire Corona-virus.” (Od tog neznantog se jos nismo oporavili.)

 

8. februar 2020: ”Kad je [zimski] raspust u pitanju, nema razloga za brigu oko Corona-virusa. Na Alpima i u juznoj Evropi nema uopste sirenja virusa.” (A 150 000 svedskih skijasa se vracalo u etapama iz Italije usred frke bez da ih je iko testirao na aerodromu pri povratku. Pa kad je planulo ...)

 

26. februar 2020: ”Ne verujem uopste da ce se virus puno rasiriti po Svedskoj.” (Vala, videli smo!)

 

1. mart 2020: ”Nema nikakvog smisla stopirati avio saobracaj iz Kine.” (Ma jok, care!)

 

8. mart 2020: ”Zaraza ce ostati u Kini.” (To je ceo svet iskusio.)

 

26. mart 2020: ”Pokusavamo da sve radimo kako treba od pocetka. Bice velikih posledica i ako uradimo previse i ako uradimo premalo. Treba delovati da bude taman.” (To svedsko ”taman” se pretvori u to da su mnogi utamanjeni.)

 

14. april 2020: ”Poricem da nemamo osmisljenu strategiju. Brojke mrtvih su netacne.” (Drzi Cyber jezik za zubima!)

 

25. juni 2020: ”Svedska strategija je odrziva a danska, finska i norveska strategija su neodrzive.” (I to smo videli, i mi i ceo svet.)

 

26. juni 2020: ”WHO skroz gresi kad tvrdi da sirenje zaraze u Svedskoj znacajno raste.” (Sram ih bilo!)

 

21. juli 2020: ”Znacajan deo svedskog stanovnistva je dostigao imunitet koji sprecava sirenje virusa.” (Sto je babi milo, to joj se i snilo.)

 

21. juli 2020: ”Svedska ce proci bolje od Norveske ukoliko se desi novi talas.” (No comment)

 

15. septembar:” Rizik da ce povratnici iz inostranstva sa prolecnog raspusta sa sobom doneti zarazu je mali.” (Aha, malo sutra!)

 

17. septembar 2020: ”Blaga sezona gripa 2019 je objasnjenje za visok broj smrtnih slucajeva u Svedskoj tokom pandemije.” (E, pade kamen sa srca!)

 

15. oktobar 2020: ”Potrebno je obimno sirenje u vecem delu zemlje, a koje mi uopste ne vidimo, da bi se reklo da je to drugi talas.” (Neki drugi su videli.)

 

18. oktobar 2020: ”Opasnije je preci ulicu na pesackom prelazu nego zaraziti se od covid-19.”

 

8. novembar 2020: ”Maske mogu da povecaju rizik sirenja virusa.” (Zato sada kada su obrnuli plocu pa preporucuju nosenje maski niko to ne ferma.)

 

Ovogodisnje mudrolije su u obradi. 

Edited by Cyber
  • Like 4
  • Thanks 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

NRW od subote otvara termine za sve preko 60 godina koji hoce da se vakcinisu sa AZ (to znaci sve iz grupe 2 i 3 koji su stariji) i produzice se rad centara za vakcinaciju. Videcemo koliko ce se ljudi javiti. Kazu da ce dobiti nesto preko 400 hiljada AZ vakcina (valjda iz nekih skladista gde su nesto cekalie, da li za 2. vakcinu ili sta) i da je cilj da se to sto pre potrosi.

 

Mladjima, koji su imali termine za AZ vakcinaciju su dali PB vakcinu koja se cuvala za 2. vakcinu ovih koji su vec primili prvu.

Do kraja aprila ce se doneti odluka da li da se oni koji su primili prvu dozu AZ vakcinisu 2. dozom PB ili "nekom drugom vektor vakcinom" (tako rekose, da li se tu misli na J&J ili i na Sputnik - ne znam). Treba valjda da se proveri ima li nekih problema kad se kombinuju neki sastavni elementi jedne vakcine s onima druge (valjda onaj virus nosac i ostatak one "vodice" iz AZ s "vodicom" iz PB i J&J/Sputnik)

 

Od sledece sedmic i lekari opste prakse mogu da vakcinisu, prvo s PB za rizicne grupe, pa onda od valjda 12.4. i AZ za sve preko 60.

 

Rekose sad da u UK nece menjati strategiju za AZ, tj. davace je svim starosnim grupama.

 

Rekose da su Angela, Makron i Putin razgovarali o zajednickoj proizvodnji vakcine, pretpostavljam Sputnik.

 

Takodje bio prilog iz Madjarske, gde takodje daju kinesku i Sputnik (vidim da su po broju vakcinacija stigli Srbiju). Neki lekar opste prakse ne zeli da daje kinesku vakcinu jer je EU nije odobrila (a i papirce uz vakcinu je samo na kineskom). Kazu da u madjarskoj ima mnogo umrlih (vidim na onom sajtu sto poredi zemlje da su presisali i UK po broju umrlih na milion stanovnika.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cyber said:

 

Nasa ”struka” je opasna po zivot.

Svedski doktor Kon se zove Tegnell i u nastavku sledi suzen izbor njegovih tvrdnji od kad je pocela pandemija. 

 

16. januar 2020: ”Da bi se desila velika erupcija sirenja potrebno je da se virus prenosi sa coveka na coveka. Ne deluje da je to ovde slucaj.” (Ma kakvi!)

 

2. februar 2020: ”Rizik je neznatan da Svedjani mogu da rasire Corona-virus.” (Od tog neznantog se jos nismo oporavili.)

 

8. februar 2020: ”Kad je [zimski] raspust u pitanju, nema razloga za brigu oko Corona-virusa. Na Alpima i u juznoj Evropi nema uopste sirenja virusa.” (A 150 000 svedskih skijasa se vracalo u etapama iz Italije usred frke bez da ih je iko testirao na aerodromu pri povratku. Pa kad je planulo ...)

 

26. februar 2020: ”Ne verujem uopste da ce se virus puno rasiriti po Svedskoj.” (Vala, videli smo!)

 

1. mart 2020: ”Nema nikakvog smisla stopirati avio saobracaj iz Kine.” (Ma jok, care!)

 

8. mart 2020: ”Zaraza ce ostati u Kini.” (To je ceo svet iskusio.)

 

26. mart 2020: ”Pokusavamo da sve radimo kako treba od pocetka. Bice velikih posledica i ako uradimo previse i ako uradimo premalo. Treba delovati da bude taman.” (To svedsko ”taman” se pretvori u to da su mnogi utamanjeni.)

 

14. april 2020: ”Poricem da nemamo osmisljenu strategiju. Brojke mrtvih su netacne.” (Drzi Cyber jezik za zubima!)

 

25. juni 2020: ”Svedska strategija je odrziva a danska, finska i norveska strategija su neodrzive.” (I to smo videli, i mi i ceo svet.)

 

26. juni 2020: ”WHO skroz gresi kad tvrdi da sirenje zaraze u Svedskoj znacajno raste.” (Sram ih bilo!)

 

21. juli 2020: ”Znacajan deo svedskog stanovnistva je dostigao imunitet koji sprecava sirenje virusa.” (Sto je babi milo, to joj se i snilo.)

 

21. juli 2020: ”Svedska ce proci bolje od Norveske ukoliko se desi novi talas.” (No comment)

 

15. septembar:” Rizik da ce povratnici iz inostranstva sa prolecnog raspusta sa sobom doneti zarazu je mali.” (Aha, malo sutra!)

 

17. septembar 2020: ”Blaga sezona gripa 2019 je objasnjenje za visok broj smrtnih slucajeva u Svedskoj tokom pandemije.” (E, pade kamen sa srca!)

 

15. oktobar 2020: ”Potrebno je obimno sirenje u vecem delu zemlje, a koje mi uopste ne vidimo, da bi se reklo da je to drugi talas.” (Neki drugi su videli.)

 

18. oktobar 2020: ”Opasnije je preci ulicu na pesackom prelazu nego zaraziti se od covid-19.”

 

8. novembar 2020: ”Maske mogu da povecaju rizik sirenja virusa.” (Zato sada kada su obrnuli plocu pa preporucuju nosenje maski niko to ne ferma.)

 

Ovogodisnje mudrolije su u obradi. 

Sjajan rezime, da neko zna i za naše degenerike da odradi ovo.. 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, stray_cat said:

Pitanje: laički, ako je uzrok tromboza (prekomerna) reakcija organizma na spajk protein, zar onda ta opasnost ne postoji kod svih adenovirusnih vakcina (JJ, Sputnjik)?


Tačan mehanizam (meni bar) nije poznat.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, stray_cat said:

@Zvezdinho

1. Kod koga se "primila" vakcina, recimo kod Sinofarma nek' je i samo 60%, recimo kod Fajzera 90%, TAJ NE MOŽE DA SE ZARAZI NITI MOŽE DA ŠIRI ZARAZU.

2. U zvaničnim izveštajima o vakcinama (Fajzer, AZ) piše da NEMA NIKAKVIH KONTRAINDIKACIJA (osim na sastojke vakcine), što znači da se preporučuje svima, bez obzira ako imaju alergiju na nešto (recimo penicilin).

3. SASTOJCI SVIH VAKCINA SU ODAVNO JAVNO POZNATO.

 

Neka me doktori isprave ako grešim. Izvin'te zbog velikih slova, ali se svuda spominju ove stvari koje sam naveo, malo mi dosadilo.

 

DareMentalnobuđenje se plaši od vakcina i taj strah je širio u svojoj emisiji, maskirajući ga na razne načine. Slušao sam ga sinoć, tipičan vakseroskeptik koji je od nekih doktora dobio savet da "malo" sačeka sa vakcinom, ili u prevodu, možda prođe samo od sebe a još bolje da se vakcinišu DRUGI, pa se ja provučem, jer me stra', ja ću da se čuvam. 

Najveći problem je što je on to pričao javno, on čak i može tehnički da "preživi" da nema kontakt s ljudima i da dobro zarađuje, ali slušaju ga ljudi koji su svakodnevno u kontaktu sa mnogo ljudi, neko se i primi na fazon čuvaću se, doktori rekli da se sačeka. Zato je bio opasan po tzv javno zdravlje.

 

Evo odmah cu da te demantujem za pod 1. U apoteci ulazim kupujem lekove, i cujem razgovaraju apotekarka i agent za prodaju lekova gde pricaju o nekome ko se revakcinisao i dobio koronu sa tezim oblikom. Takodje znam jos neke ljude koji su popili koronu nakon dobijanja vakcine. Sad koliki je procenat ljudi kod kojih se ''primila'' vakcina ako se ovo desava.

 

Pod 2. moze da na papiru pise sta hoces, u praksi je to malo drugacije.

 

Najveca opasnost po javno zdravlje je krizni stab i nepostovanje mera.

 

A sad ajd zdravo zbog sto si nekulturan i deres se.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zvezdinho said:

Evo odmah cu da te demantujem za pod 1. U apoteci ulazim kupujem lekove, i cujem razgovaraju apotekarka i agent za prodaju lekova gde pricaju o nekome ko se revakcinisao i dobio koronu sa tezim oblikom. Takodje znam jos neke ljude koji su popili koronu nakon dobijanja vakcine. Sad koliki je procenat ljudi kod kojih se ''primila'' vakcina ako se ovo desava


Ovo je samo dokaz koliko ti ne razumeš o čemu se priča.

 

Ti koji su se i pored vakcinacije zarazili, spadaju u onih ostalih % kod kojih vakcina nije efikasna, ili by stray_cat, nije se primila. Tako da tim primerom (anektodalnim, što ima vrednost priče Slavice sa pijace), ništa nisi demantovao.

 

Pod 2. takođe govori da nemaš pojma kako funkcioniše odobravanje lekova.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...