Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ja: šta ste učili danas na online nastavi?
Princeza: šta možemo učimo na online nastavi? Ništa.
Ja:???
Princeza: Nastavnici matematike nije radio mikrofon, pola sata se mučila i otišla.
Ja: a ostali predmeti?
Princeza: stavili su neke domaće u google učionicu. Rekla nam razredna da gledamo TV.

 

  • Ha-ha 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, urosg3 said:

Ja: šta ste učili danas na online nastavi?
Princeza: šta možemo učimo na online nastavi? Ništa.
Ja:???
Princeza: Nastavnici matematike nije radio mikrofon, pola sata se mučila i otišla.
Ja: a ostali predmeti?
Princeza: stavili su neke domaće u google učionicu. Rekla nam razredna da gledamo TV.

 

Namerno zaglupljivanje stanovnistva skoro vec godinu dana. 

Link to comment
Share on other sites

Pokojni B92:
 

Quote

Dok stojimo na hodniku, kao svedoci jedne tragedije koju je epidemija donela sa sobom, na licima ovih ljudi, dakle, pacijenata, vidimo strah, zebnju, uplašenost.

Vreme nije stalo, ali kao da jeste.

Ispred nas, na nekoliko koraka, pacijent se bori za vazduh, za život... dok se u gradskom prevozu sada neko šeta bez maske, ili ide na ilegalnu žurku, tvrdeći kako virus ne postoji.

 

Pa zar je svako pismen otišao odatle, zapošljavaju decu izgleda cela "reportaža" je nivo prosečnog pismenog zadataka iz prosečne srednje škole u Srbiji. 

Vreme za B92 nije stalo, u pravu je reporter ide unazad, pa istražuje dubine socrealizma bz ideologije, ostala patetika. Socrealizam bez pokrića.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Pokojni B92:
 

 

Pa zar je svako pismen otišao odatle, zapošljavaju decu izgleda cela "reportaža" je nivo prosečnog pismenog zadataka iz prosečne srednje škole u Srbiji. 

Vreme za B92 nije stalo, u pravu je reporter ide unazad, pa istražuje dubine socrealizma bz ideologije, ostala patetika. Socrealizam bez pokrića.

 

 

S obzirom da sam u dva navrata s majkom proveo ukupno oko 15 sati u čekaonici Infektivne klinike, samo da kažem da sam gledao ovo što si citirao, ali uživo. Gledao sam kako žena od pedesetak godina umire gušeći se, kako je intubiraju na licu mesta, na podu, između tridsetak pacijenata koji sve to posmatraju, kako nekontrolisano trza udovima dok umire.

 

A za to vreme...

 

Quote

dok se u gradskom prevozu sada neko šeta bez maske, ili ide na ilegalnu žurku, tvrdeći kako virus ne postoji.

 

  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki21 said:

 

S obzirom da sam u dva navrata s majkom proveo ukupno oko 15 sati u čekaonici Infektivne klinike, samo da kažem da sam gledao ovo što si citirao, ali uživo. Gledao sam kako žena od pedesetak godina umire gušeći se, kako je intubiraju na licu mesta, na podu, između tridsetak pacijenata koji sve to posmatraju, kako nekontrolisano trza udovima dok umire.

 

A za to vreme...

 

Sve znam i nije na to osvrt, tema se može obraditi na puno načina, pročitaj ceo tekst. Bukvalno nivo srednja škola. Nekad je B92 imao pismene autore, bez obzira na temu, sad ima samo temu.
Tužno je razvlačiti ugled portala, pa potpalublje na Blogu je imalo daleko kvalitetnije tekstove, književno. Možda nisam trebao da pišem ovde na tu temu ali malo mi je tužno kako je nivo spao. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, urosg3 said:

Sve znam i nije na to osvrt, tema se može obraditi na puno načina, pročitaj ceo tekst. Bukvalno nivo srednja škola. Nekad je B92 imao pismene autore, bez obzira na temu, sad ima samo temu.
Tužno je razvlačiti ugled portala, pa potpalublje na Blogu je imalo daleko kvalitetnije tekstove, književno. Možda nisam trebao da pišem ovde na tu temu ali malo mi je tužno kako je nivo spao. 

to je po meni najmanje bitno u svemu ovome..jbe mi se da li portali pisu pismeno, iskreno..

1 minute ago, JohnnyDragon said:

Eee, jesam, danas do 36,8, inače drugih simptoma nema, osim što kašljem ali to već 5,6 dana, propušio opet. 

cim ti pusis, dobro si😁

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ups eto sad novosti u vezi bretonaca i soja koji je koliko jutros bio novi soj ali blagi simptomi ali karakteristicni za koronu ali daju PCR negativan, 8 osoba detektovano u jednom bolnickom centru - iznenadjenje svih osam odjednom umrli !!!!! ne mogu da verujem sta citam - sad kao ali ne zna se da li su umrli od korone jer su vec bili bolesni ....

 

https://www.20minutes.fr/societe/3000015-20210316-coronavirus-huit-patients-atteints-variant-breton-morts-enquete-ouverte

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Harmonika said:

to je po meni najmanje bitno u svemu ovome..jbe mi se da li portali pisu pismeno, iskreno..

Jao važno je, baš je važno. Ako želiš ikakvu verodostojnost da imaš pa portal si medij. Teško da ima šta važnije.

 

4 minutes ago, ciao said:

Ups eto sad novosti u vezi bretonaca i soja koji je koliko jutros bio novi soj ali blagi simptomi ali karakteristicni za koronu ali daju PCR negativan, 8 osoba detektovano u jednom bolnickom centru - iznenadjenje svih osam odjednom umrli !!!!! ne mogu da verujem sta citam - sad kao ali ne zna se da li su umrli od korone jer su vec bili bolesni ....

 

https://www.20minutes.fr/societe/3000015-20210316-coronavirus-huit-patients-atteints-variant-breton-morts-enquete-ouverte

Morao sam da provučem kroz translator i ja ne kapiram. Jutros je izgledalo kao dobra šala...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Eddard said:


Dobar vic.

Ja sam odrastao uz B92. Prvi radio koji sam slušao, prvi ISP koji sam platio, prvi portal koji sam čitao. Imali smo B92 i ja poprilične godine iza sebe. neke su bile čak i lepe 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, JohnnyDragon said:

Eee, jesam, danas do 36,8, inače drugih simptoma nema, osim što kašljem ali to već 5,6 dana, propušio opet. 

 

Temp 36.8 i nije simptom 🙂 

 

Sad možeš ženi da kažeš da si ipak bio u pravu 😄

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, urosg3 said:

Sve znam i nije na to osvrt, tema se može obraditi na puno načina, pročitaj ceo tekst. Bukvalno nivo srednja škola. Nekad je B92 imao pismene autore, bez obzira na temu, sad ima samo temu.
Tužno je razvlačiti ugled portala, pa potpalublje na Blogu je imalo daleko kvalitetnije tekstove, književno. Možda nisam trebao da pišem ovde na tu temu ali malo mi je tužno kako je nivo spao. 

 

Nekadašnji B92 je integrisani deo moje ličnosti, kao i kod tebe. No, u ovom trenutku to ne igra nikakvu ulogu. Pisac je napisao sušitinu i to je jedino bitno.

 

Da li je stilski lepo ili nije, je li u pitanju erudita ili ne, jednostavno sada nema veliku bitnost.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...