Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

Cekamo da vidimo.

Ali evo Connecticut ciji je guverner Dems, ukida vecinu mera (od 10tog), ostavio je maske ipak, ali okupljanja i biznis olaksava. Najveci broj hospitalizovanih je i dalje NY, NJ i DC.... To su jedine 3 drzave koje ima preko 200 pacijenata na million stanovnika u bolnicama.

 

Lockdown moze da da neke rezultate kratkorocno. 

Dugorocno vise stete nego koristi. Ljudi prestaju da postuju pravila 6 nedelja nakon zatvaranja tako je bar istrazivanje u Austriji pokazalo. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ras kass said:

 

Lockdown moze da da neke rezultate kratkorocno. 

Dugorocno vise stete nego koristi. Ljudi prestaju da postuju pravila 6 nedelja nakon zatvaranja tako je bar istrazivanje u Austriji pokazalo. 

 

Da ti kazem to je super, bolje da postuju pravila 6 nedelja nego da ih ne postuju uopste 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Da ti kazem to je super, bolje da postuju pravila 6 nedelja nego da ih ne postuju uopste 🙂

Ali to se odnosi na 6 nedelja, ne 6 nedelja sedi u kuci pa jos 16 sedi u kuci jer si otvorio samo golf igralista i setnju u parku. Nakon 6 nedelja ljudi krecu da ne postuju socijalnu distancu, u tome je poenta, i krecu da organizuju okupljanja bez obzira na mere.

Link to comment
Share on other sites

Citam u Brazilu mutanti virusa, ljudi umiru , katastrofa,... nije ni cudo sto majka zemlja najgore udari na Brazil, svu Amazonsku sumu bi posekli, a kao najglavniji u toj seci USA i EU su na tapeti isto. Eto razloga zasto virus mutira, hoce sve da nas pobije. mislim mene nece, al ostale :smiley50::18:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Nije to nista neobicno. Ako su svi "u ozbiljnim godinama" to znači da su već toliko uvošteni da im se ćelije više i ne obnavljaju, pa ih zbog toga ništa ne hvata :lol_2:

 

 

Verovatno.....ja sam ipak vise sklona tezi o lekovitosti gladovanja, tj posta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da javim kako se osećam (iako niko ne pita) 😁 posle Astra Zeke. 

Noćas u snu me je ruka gde sam primio bocu zabolela za sve pare. 

Jutros ustao kao da su me fosnom tukli, temperatura bila 37,5 jutros, uskoro cu opet da merim, bol u mišićima od ustajanja. 

Edited by JohnnyDragon
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, JohnnyDragon said:

Da javim kako se osećam (iako niko ne pita) 😁 posle Astra Zeke. 

Noćas u snu me je ruka gde sam primio bocu zabolela za sve pare. 

Jutros ustao kao da su me fosnom tukli, temperatura bila 37,5 jutros, uskoro cu opet da merim, bol u mišićima od ustajanja. 

tTr9wfF.gif

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JohnnyDragon said:

Da javim kako se osećam (iako niko ne pita) 😁 posle Astra Zeke. 

Noćas u snu me je ruka gde sam primio bocu zabolela za sve pare. 

Jutros ustao kao da su me fosnom tukli, temperatura bila 37,5 jutros, uskoro cu opet da merim, bol u mišićima od ustajanja. 

 

A kao sto je opste poznato, 37.5 kod muskaraca je kao 40 C kod zena.....saosecam!

 

Znaci, jos jedan sa ocekivanim nezeljenim efektima...sedi i cuti, sutra si k'o nov!

 

6 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Sad sam se cuo sa prijateljem kojem je supruga medecinska sestra. Kaze doveo je mamu na kontrolu jer je pozitivna na covid.

Pre 2 nedelje je primila drugu dozu vakcine.

Ima oko 75godina zena.

 

Bice vazno upratiti da li su simptomi blazi, mora li u bolnicu, itd...da vidimo radi li vakcina taj deo posla.

 

Rekoh jednom, i za grip se vakcinise par meseci pre ocekivane epidemije, da organizam u potpunosti razvije antitela...ovo je sve kratak period. Najvaznije da spreci neki tezi oblik.

Edited by Sunshine State
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Sad sam se cuo sa prijateljem kojem je supruga medecinska sestra. Kaze doveo je mamu na kontrolu jer je pozitivna na covid.

Pre 2 nedelje je primila drugu dozu vakcine.

Ima oko 75godina zena.

Da urade kontrolu u oba Tavankuta - jedino bi ti bio negativan

.

😝😝

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sunshine State said:

 

Bice vazno upratiti da li su simptomi blazi, mora li u bolnicu, itd...da vidimo radi li vakcina taj deo posla.

 

Rekoh jednom, i za grip se vakcinise par meseci pre ocekivane epidemije, da organizam u potpunosti razvije antitela...ovo je sve kratak period. Najvaznije da spreci neki tezi oblik.

Pa ima blaze simptome, kasalj i ostalo, ali ima kao nesto na plucima ali ne znaju sta, nesto malo.

Pa je zato danas otisla da to ustanove. Inace kad je dobila simptome, bila nedelja, pa joj nisu uspeli snimit pluca jer ne rade. Onda sutradan otisla snaha sa njom (medecinska sestra) i cekali su od 8h do 16h. 

Just now, Kronostime said:

Da urade kontrolu u oba Tavankuta - jedino bi ti bio negativan

.

😝😝

100% ucigurno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Pa ima blaze simptome, kasalj i ostalo, ali ima kao nesto na plucima ali ne znaju sta, nesto malo.

Pa je zato danas otisla da to ustanove. Inace kad je dobila simptome, bila nedelja, pa joj nisu uspeli snimit pluca jer ne rade. Onda sutradan otisla snaha sa njom (medecinska sestra) i cekali su od 8h do 16h. 

100% ucigurno.

 

 

Ti rece u prvom postu da je danas 2 nedelje od druge doze vakcine, sad kazes da je bila nedelja kad je dobila simptome (pretpostavljam prosla nedelja) tako da je gospodja baka za'vatila virus odmah nakon druge doze vakcine....a svi znamo da je to prerano da bi bila zasticena.

 

Drzimo pesnice da bude ok!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ti rece u prvom postu da je danas 2 nedelje od druge doze vakcine, sad kazes da je bila nedelja kad je dobila simptome (pretpostavljam prosla nedelja) tako da je gospodja baka za'vatila virus odmah nakon druge doze vakcine....a svi znamo da je to prerano da bi bila zasticena.

 

Drzimo pesnice da bude ok!

Dve nedelje od revakcinacije je zaradila virus a to je bila nedelja. Danas je na kontroli.

 

Bit ce ona ok. Inace je srcani bolesnik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sunshine State said:

 

 

Ti rece u prvom postu da je danas 2 nedelje od druge doze vakcine, sad kazes da je bila nedelja kad je dobila simptome (pretpostavljam prosla nedelja) tako da je gospodja baka za'vatila virus odmah nakon druge doze vakcine....a svi znamo da je to prerano da bi bila zasticena.

 

Drzimo pesnice da bude ok!

Gde ste ti i/ili Slavisa u jednacini - tu i zakoni fizike prestaju da vaze.

`Ajte na srneci gulas s`s pecurke.:s_d:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Dve nedelje od revakcinacije je zaradila virus a to je bila nedelja. Danas je na kontroli.

 

Bit ce ona ok. Inace je srcani bolesnik.

 

Da ne cetvrorim dlaku, ali ti si napisao "Pre 2 nedelje je primila drugu dozu vakcine."

 

Svakako najvaznije da zena bude ok

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Može se vakcinisana osoba zaraziti, sad tu uvek ima ono, možda joj ne bi bilo ništa,tj prošla bi sa blažim simptomima i bez vakcine.

 

Jedino realno što sam ja do sada pročitao, to je @Pletilja otkucala, žena nije htela nigde dide, a posle vakcine otišla u crkvu među ljude (sa N95 maskom).

 

Testovi, su po meni, bacanje para, ne vidim njihovu svrhu, ako je rezultat četvorocifren, šta onda, ne nosi se maska? Ili ako je "nezadovoljavajući", opet prijava za vakcinu ili prelazak u tabor vakcinesubzvz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, shonke said:

Ako gospođa od 75 god prođe sa lakšim oblikom može samo zbog vakcine to da bude.
Jos je srčani bolesnik.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Inace kaze nije njoj sto je fasovala korono, vec joj je najteze to sto mora biti u izolaciji, da joj ne dolaze prijateljice. Inace zena je jedna od najboljih slamarki. Cak su mladi iz Poljske, Ceske dolazili kod nje da uce kako se pravi umetnost od slame.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, JohnnyDragon said:

Evo temperatura je sada 38,5.

A kažu da je posle revakcine jača reakcija. 

Pa koliko će biti, kao za viršle valjda, 90°?😁 

Bome neću ja na revakcinu 1/1

Koju si ono vakcinu primio?

😈

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...