Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Stigle vesti

Border line- 1

Ja- 0.92

Doktorka iz covid ambulante koja je radila kad i ja- 1.13

Testovi su iz Kliničkog centra, na S protein koji je fajzerovcima pokazivao vrednosti na hiljade.

Toliko od mog cenjenog tela za nauku- više se vakcinisati neću, sem grip i tetanus.

Štampani izveštaj dobijam u ponedeljak ( za slučaj da neko misli da trolujem).

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

I posle Fajzera ima posledica. Ja sam u sredu dobio, bio sam malaksao i bolela me glava par sati (popio lek pa prestala). Sutradan sam bio malaksao. Naravno bol u ruci na dodir i kada se naglo pomera ruka ali evo trenutno više ništa od toga ne osećam. Temperaturu u sredu nisam imao, merio sam dva puta.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

...

 

 

 

Niko neće direktno da ti kaže koje vakcine da štikliraš u prijavi, na tebi je da to uradiš. Koliko sam čitao tvoje upise, i koliko mogu da se ubacim u tvoju kožu, a ne mogu (naravno), trebalo bi da ti je kineska vakcina sasvim dovoljna.

 

Ja imam koleginicu koja je bila onkološki pacijent i koja ima astmu: slušajući savete nekih doktora, ona je rešila da ne primi vakcinu, iako radi i još dugo će da radi (s ljudima, tj decom).

 

Druga koleginica je sve štiklirala osim Fajzerove vakcine, jer je saznala da se ne "mućka" ovde kod nas, već u drugom gradu, pa dok to stigne, ko zna koliko je dobro, i odabrala kinesku.

 

Treća koleginica verovala isključivo ruskoj medecini, pa se smorila čekajući, promenila prijavu i vakcinisala se kineskom (i ona je bila onkološki pacijent, ima jake migrene).

 

Rođena majka je mislila da će dumre od vakcine dok mi se tetka (u gorem zdravstvenom stanju) i još par antikovidvakser poznanica nije vakcinisalo.

 

Brat je bio strogo za američku vakcinu sve dok mu nisam rek'o da promeni prijavu i označi sve - primio je AZ, na Fajzera bi se načekao ovde u provinciji.

 

Ženu sam prijavio (i ona se juče vakcinisala AZ-om, eno je u krevetu, kao sve je boli, mada nema temperaturu), ali tek nakon što je videla da nisam pojeo našu kucu.

 

Generalno, od nijedne vakcine ne bi trebalo da ti bude ništa (jer nema od čega da ti bude nešto), osim što sigurno nećeš da završiš na respiratoru, skoro sigurno nećeš dobiti upalu pluća, a verovatno nećeš ni da se zaraziš.

 

A opet :) :) :), možda baš ti budeš onaj 0,01% vakcinisanih koji su imalu mnogo gadne neželjene efekte.

 

Tkd moraš sama da prelomiš ili da sačekaš da se završi ova faza 4 (ponegde i 3) sa trenutno dostupnim vakcinama, pa da vidiš da l' je neko sa dijagnozom sličnom tvojom uspešno vakcinisan.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Likvi said:

Stigle vesti

Border line- 1

Ja- 0.92

Doktorka iz covid ambulante koja je radila kad i ja- 1.13

Testovi su iz Kliničkog centra, na S protein koji je fajzerovcima pokazivao vrednosti na hiljade.

Toliko od mog cenjenog tela za nauku- više se vakcinisati neću, sem grip i tetanus.

Štampani izveštaj dobijam u ponedeljak ( za slučaj da neko misli da trolujem).

 

Ne znam ni sto si se vakcinisala kad si svakako imunizovana cigarama 🤔😄
Efektivnije su od tih buckurisa u spricu 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Likvi said:

Stigle vesti

Border line- 1

Ja- 0.92

Doktorka iz covid ambulante koja je radila kad i ja- 1.13

Testovi su iz Kliničkog centra, na S protein koji je fajzerovcima pokazivao vrednosti na hiljade.

Toliko od mog cenjenog tela za nauku- više se vakcinisati neću, sem grip i tetanus.

Štampani izveštaj dobijam u ponedeljak ( za slučaj da neko misli da trolujem).

 

Ingliš pliz!

šta znači ovo?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Likvi said:

Stigle vesti

Border line- 1

Ja- 0.92

Doktorka iz covid ambulante koja je radila kad i ja- 1.13

Testovi su iz Kliničkog centra, na S protein koji je fajzerovcima pokazivao vrednosti na hiljade.

Toliko od mog cenjenog tela za nauku- više se vakcinisati neću, sem grip i tetanus.

Štampani izveštaj dobijam u ponedeljak ( za slučaj da neko misli da trolujem).

 

Svojevremeno je jedan proizvođač optimizovao svoje računarske proizvode tako da daju fenomenalne rezultate na unapred poznatim benčmark testovima, dok su u realnim okolnostima (čitaj igricama) bili dosta slabiji. 

 

Ja ne priznajem nikakve testove, samo uživo: po 10 dobrovoljaca vakcinisanih svakom od vakcina da odrade smenu bez zaštitne opreme u kovid odeljenjima, pa da vidimo ko je jači...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, CheshireCat said:

 

Ingliš pliz!

šta znači ovo?

Da imam AT ispod granične vrednosti 1

21 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Ne znam ni sto si se vakcinisala kad si svakako imunizovana cigarama 🤔😄
Efektivnije su od tih buckurisa u spricu 😄

Baš vala

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RatzenStadt said:

@Likvi
Mozda si dobila placebo? 😄
Znas da se u eksperimentalnoj fazi medikamenata odredjenoj, kontrolnoj grupi daje lek sa neutralnim dejstvom 😄

 

Astrazenekaši su makar za placebo dobili preskupu meningokoknu vakcinu, a ja kristalnu rešetku natrijum hlorida 🤣

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Likvi said:

Astrazenekaši su makar za placebo dobili preskupu meningokoknu vakcinu, a ja kristalnu rešetku natrijum hlorida 🤣


Natrijum hlorid? 😮

 

Ne budi povrsna i nezahvalna! :mad::lol_2:

Tebi nisu citali onu drevnu slovacku bajku "So vrednija od zlata" kad si bila mala? Ako jesu, secas se pouke valda? 😄

Edited by RatzenStadt
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Sunshine State je po meni izgleda lepo procenila ovog tipa što je dobio dve različite vakcine.
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/nesvestica-bol-u-grudima-cetiri-dana-u-urgentnom-lekari-o-posledicama-koje-bi-mogao/f6zz7pt

Prvo, čovek nikako da kaže koje lekove je dobio od neurologa. Neki lekovi, kaze.
Drugo, on se zapričao sa lekarom kojeg poznaje od ranije i tako eto, čovek sestrama prosledio karton pacijenta a one smotane, uzeše pogrešnu ampulu i sad čovek ima šaomi i rajfajzen čip pa mu nešto čudan osećaj.
Kao posledica, ne dobije suspenziju taj njegov ortak doktor ili smotana sestra koja blene u instagram dok bode pacijenta, nego samo direktor ustanove.
A Đerlek u fazonu da ga zove svaki dan i pita "esi mi dobro". Jaoooo.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, RatzenStadt said:


Natrijum hlorid? 😮

 

Ne budi povrsna i nezahvalna! :mad::lol_2:

Tebi nisu citali onu drevnu slovacku bajku "So vrednija od zlata" kad si bila mala? Ako jesu, secas se pouke valda? 😄

A sad da se predstavim

Osoba A, B, C ja sam Jovana Stojković

Čak i ta bednica se špricala F.

Ja sam ona prava Jovana.

" Hoću vakcinu, ali da bude ispitivana 10 godina, a ne ko ovi fensi doktori s pudlicama- odjednom im ne smeta što se daje nešto što postoji 6 meseci"

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Likvi said:

A sad da se predstavim

Osoba A, B, C ja sam Jovana Stojković

Čak i ta bednica se špricala F.

Ja sam ona prava Jovana.

" Hoću vakcinu, ali da bude ispitivana 10 godina, a ne ko ovi fensi doktori s pudlicama- odjednom im ne smeta što se daje nešto što postoji 6 meseci"

 

Kuku, antivakserizam pusta korenje i medju medicinarima :ajme::lol_2:

 

Salu na stranu, pisi cesce (mislim da je ovo prvi put na forumu da se ova fraza koristi bez sarkasticne note).
I da ti se javno izvinim za pomalo nedolicne poruke od pre par meseci. Zaboravi da sam ti ista trazio 😄 . Ostavio sam to iza sebe (za sada).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, RatzenStadt said:

 

Kuku, antivakserizam pusta korenje i medju medicinarima :ajme::lol_2:

 

Salu na stranu, pisi cesce (mislim da je ovo prvi put na forumu da se ova fraza koristi bez sarkasticne note).
I da ti se javno izvinim za pomalo nedolicne poruke od pre par meseci. Zaboravi da sam ti ista trazio 😄 . Ostavio sam to iza sebe (za sada).

 

 

 

🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

sastojka "etilendiamin-tetrasirćetne kiseline dihidrat "....

 

Imam česte gorušice, možda i čir, da li je ovo velika vrednost te kiseline u vakcini  i da li zbog toga ni mama ne bi mogla da primi tu vakcinu jer je imala perforaciju čira i pije Nolpazu od 20mg i ja je pijem?

 

EDTA nema nikakve veze sa ulkusnom bolesti.

 

1 hour ago, Likvi said:

 

Toliko od mog cenjenog tela za nauku- više se vakcinisati neću, sem grip i tetanus.

 


Slabo barataš sa tom naukom ako ovako rezonuješ. Evo šta kažu veliki naučnici:

But health experts say antibody tests — the tests designed to detect proteins created by the immune system that protect against the virus — are not necessary and can beunreliable.

“Don’t try to second-guess the vaccine. Just get vaccinated,” said Sarah Fortune, chair of the department of immunology and infectious diseases at Harvard’s T.H. Chan School of Public Health.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Eddard said:

 

EDTA nema nikakve veze sa ulkusnom bolesti.

 


Slabo barataš sa tom naukom ako ovako rezonuješ. Evo šta kažu veliki naučnici:

But health experts say antibody tests — the tests designed to detect proteins created by the immune system that protect against the virus — are not necessary and can beunreliable.

“Don’t try to second-guess the vaccine. Just get vaccinated,” said Sarah Fortune, chair of the department of immunology and infectious diseases at Harvard’s T.H. Chan School of Public Health.

 

 

Šta ćeš- glupa sam, a i matora za bezbroj pokušaja

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Harmonika said:

uveli su ove  moronske  mere, jer ocekuju tradicionalni vikend pad, da ne bi poostravali..dzukele..ko misli da su ovo adekvatne mere, blago njemu..

Verujem da su nove mere, koje su izglasane na KrŠ odlične epidemiološke mere, koje će odneti pobedu nad podmuklim nevidljivim neprijateljem Korona virusom, To su najbalansiranije mere u novijoj istoriji Srbije. Ovo je još jedna pobeda struke nad onima koji žele da virus pobedi i ne žele Srbiji dobro što je svakom dobronamernom građaninu Srbije jasno.

Srećan rođendan Predsedniku, hvala mu što se bespoštedno bori za život svakog od nas.
Živela Srbija!


p.s. kako mi ide? 🙂

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...