Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

51 minutes ago, Wookie said:

Mene juče astrazenekovali. Ovo je kao neka mini korona. Malaksalost, bolovi u mišićima, glavobolja, temperatura 38 i groznica. Videćemo koliko će ova reakcija da traje. Sad sam popio 2 paracetamola i bolje je, temperatura se spustila i glava više ne boli.

 

I ja sam juče naboden Astrazenekom, ali osim bola na mestu uboda (i to poštenog, počelo neka dva sata posle primanja i boli mišić i sad) nikakve druge reakcije (kuc, kuc, kuc...). 51 godinu mlad.

 

I meni su na Sajmu rekli da ako skoči temperatura preko 38,5 uzmem paracetamol ili brufen, ali su mi takođe rekli da uzimam vitamine u prirodnom obliku iz voća i povrća i da bežim od alkohola bar sedam dana, pa sinoć i danas tamanim jabuke i mandarine, uz obrok kiseo kupus, mladi luk, rotkvice... možda i to ima nekog udela.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

 

I ja sam juče naboden Astrazenekom, ali osim bola na mestu uboda (i to poštenog, počelo neka dva sata posle primanja i boli mišić i sad) nikakve druge reakcije (kuc, kuc, kuc...). 51 godinu mlad.

 

I meni su na Sajmu rekli da ako skoči temperatura preko 38,5 uzmem paracetamol ili brufen, ali su mi takođe rekli da uzimam vitamine u prirodnom obliku iz voća i povrća i da bežim od alkohola bar sedam dana, pa sinoć i danas tamanim jabuke i mandarine, uz obrok kiseo kupus, mladi luk, rotkvice... možda i to ima nekog udela.

Dali su ti losu vaccine, ja sam odmah uvece zveknuo malo scotcha za pokoj virusa i nista. Sad si me uplasio, da nisam ubio vaccinu?

:lol

Salim se, nisam imao nikakve side effects, samo mi ruka bila teza nego obicno.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sunshine State said:

 

Je l' ti diskutujes sam sa sobom?

Pricalo se o tome da je za kolektivni kmunitet potrebno  85 % vakcinisanih - ja ti dam clanak koji kaze da to nece moci biti postignuto, bar ne vakcinisanjem, jer (ne samo u Izraelu vec i u ostalim drzavama) odredjeni % (verovatno slican svugde) je nekih 30 % koji nece moci (godine, bolesti, trudnice, antivaxeri) da se postigne....pa pitah sta u tom slucaju?

 

Koji deo sam samu sebe demantovala?

 

Clanak uopste ne kaze da to nece biti postignuto, probaj da citas sa razumevanjem. Pise da to trenutno nije moguce. Sto se da resiti jednim administrativnim dekretom zapravo, i sa ovim postojecim vakcinama. A vakcina ce biti sve vise i vise i razumno je ocekivati da ce biti samo bolje.

 

Dalje, rekao sam ti da neke druge vakcine imaju problem da postignu 100% procepljenosti jer za odredjene imunokompromitovane grupe ne mogu da se daju. Takvih ljudi je mnogo manje od 30%, da ih ima 30% na kugli zemaljskoj, prosecan zivotni vek bi bio 45 godina uz svu modernu medEcinu jer bi takvi umirali od prehlada. Procenat je jednocifren. Za vakcine koje se daju protiv decje paralize ili malih boginja, koje su, uz duzno postovanje kovidu, mnogo ozbiljnije bolesti. Sto je bolest ozbiljnija, to je veci broj ljudi koji ne moze da primi vakcinu za istu.

 

Kada se ove vakcine usavrse i istestiraju do kraja, seci me gde sam najtanji ako bude bilo vise od 1% ljudi koji nece smeti da ih prime.

 

Ove price o trudnicama, starijima od 65 i mladjima od 16, kako izazivaju sterilitet i ostale gluposti svako moze slobodno da otpise na opreznost mega korporacija koje ne bi da placaju milionske odstete nekome zato sto postoji mala verovatnoca da se tako nesto moze desiti, a oni nisu potpuno istestirali svoj proizvod na svakoj belosvetskoj starosnoj ili ugrozenoj grupi. Jer oni nista ne prepustaju slucaju.

 

Sto ne znaci da su te stvari uklesane u kamenu niti da se nece promeniti, promenice se u roku od tri meseca najkasnije.

 

Zbog svega ovoga ono sto si tvrdila je potpuno promaseno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Harmonika said:

mislis, pa njega jedino jos neko slusa..ovi iz krsa su popusili kod naroda..

pa unistio je ove iz vlasti, a znamo koliko su oni sujetni
 

Quote

Будући да постоји читав незванични покрет и његов „ован“ предводник, за спречавање скраћења радног времена угоститељских објеката, јер је то „много битно за економију, важније и од живота људи“, а полазећи од генијалне претпоставке, да се људи не заражавају зато што ресторани раде дуже него зато што се не поштују превентивне мере! „Ован“ предводник (иако је и сам угледни и високи представник државних органа) апелује да је потребно да се само спроводи оштрија контрола спровођења прописаних превентивних мера (а он сам директно надлежан и за те мере спровођења контроле!?


institut ce da mu zatvore zbog "ovna" 🙂

Edited by djura.net
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2021 at 4:01 PM, nemanjaol said:

 

Ako ti nije problem baci update kad budeš znao kako su prošli ti koji su se zarazili neposredno nakon druge doze Sinofarma.

 

 

 

Evo, neki dan sam pominjao, kevin kum. 70 godina, šećeraš... Jbg, nije dočekao full antitela. Evo juče bio u kovid ambulanti nakon par dana gde jedan dan ima, drugi dan nema temp. Ima zapaljenje pluća, blago. Danas kod pulmologa, dobio dodatnu terapiju i poslat kući. Kaže pulmolog, niste vi ni blizu bolnice. I onda danas čitam onog doktora, u bolnicama nema nijednog pacijenta koji je primio dve doze. Sve jasno kao dan. Makar i fasovali koronu, dve doze će zaštititi od težih slika. Što je i poenta vakcijacije po meni. Da se ovo smeće svede na sezonski grip. 

 

Ostali koje znam za sada vrlo blagi simptomi.

 

4 hours ago, McLeod said:

@NMX brt si video Daretovo gostovanje kod Vidojkovica i kako im je "dirnuo u investiciju" pa ga zato sad svi napadaju? xD

 

Auh, nisam. Šta kaže glupan? Koju investiciju majku mu jebem glupu

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Delic gostovao na N1 i rekao da je potrebno 85% za kolektivni imunitet, a da trenutno nemamo ni 20%.

 

Ok. Ispod 20% to znači da ima mnogo goriva za virus, jel da?

Moje pitanje za tebe je - zašto epidemija ne eksplodira? Ljudi u zatvorenom, planine u punom kapacitetu, škole rade...

I složićeš se da mi nemamo mere, kao što ih i u novembru nismo imali.

 

Moja teza je da smo znatno iznad 20%, ja bih se frljoknuo sa četrdesetak posto.

 

Ako pogledaš worldometer (7 day average) ili ovo:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EmdN-HEsKqJhfzu5Zxw_EC1Se0vy1wbx9qxxQ_HtCT4/edit#gid=665754610

 

Odande se vidi se da je broj pozitivnih, na respiratoru i hospitalizovanih dosta brže rastao u novembru nego sad.

Rast broja pozitivnih i rast na respiratoru je onda bio oko 3-4 puta brži. Jedino porast hospitalizovanih (sa početne tačke 3500 sada i početne tačke 100 onda) je približno sličan.

 

Naravno, ako oni negde lažu - i moja analiza nije tačna. Što bi Uroš rekao moram da radim sa brojkama koje nam serviraju.

 

 

Zato se uvek oslanjam na point of view šac metodu:

- više zaraženih sam znao u novembru nego sada.

- u međuvremenu je broj pozitivnih (tj preležalih) u mom imeniku narastao.

- a sada u imeniku već ima i nekolicina (polu)vakcinisanih koja se manje više slaže sa procentom vakcinisanih koji nam se objavljuje...

 

 

Na osnovu svega sumnjam da i dalje nismo makar jedno osrednje stado.

 

A teza o rezaražavanju ako važi / ne važi (ja mislim da "pomalo važi") - treba da bude ista i sada i u novembru...

 

 

PS.

Sad sam već prilično siguran da ovaj talas neće biti poslednji.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Delic gostovao na N1 i rekao da je potrebno 85% za kolektivni imunitet, a da trenutno nemamo ni 20%.

 

U Srbiji su dosad date ukupno 1.613.682 vakcine, a broj revakcinsanih je 592.903.

 

 

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

Ponovljam se, dosadan sam, ima li negde konkretan podatak o broju (novo)hospitalizovanih (ili umrlih) sa primljenom jednom, dve doze vakcine, koliko dana posle prve, ili koliko posle druge, mislim TREBALO bi da to sad mogu da vide i bez pitanja, samo unesu JMBG. Ako i dalje ne budu objavljivali takve podatke (jer nek je i samo 1,xM vakcinisanih, to je više od 10% populacije):

- ili vakcine uopšte ne rade,

- ili toliko friziraju podatke da im je teško da i to ubace,

- ili (dopisati).

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, NMX said:

 

 

 

 

Auh, nisam. Šta kaže glupan? Koju investiciju majku mu jebem glupu

 

Necu da ti kvarim uzitak 😄

 

54 minutes ago, CheshireCat said:

 

Ok. Ispod 20% to znači da ima mnogo goriva za virus, jel da?

Moje pitanje za tebe je - zašto epidemija ne eksplodira? Ljudi u zatvorenom, planine u punom kapacitetu, škole rade...

I složićeš se da mi nemamo mere, kao što ih i u novembru nismo imali.

 

Moja teza je da smo znatno iznad 20%, ja bih se frljoknuo sa četrdesetak posto.

 

Ako pogledaš worldometer (7 day average) ili ovo:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EmdN-HEsKqJhfzu5Zxw_EC1Se0vy1wbx9qxxQ_HtCT4/edit#gid=665754610

 

Odande se vidi se da je broj pozitivnih, na respiratoru i hospitalizovanih dosta brže rastao u novembru nego sad.

Rast broja pozitivnih i rast na respiratoru je onda bio oko 3-4 puta brži. Jedino porast hospitalizovanih (sa početne tačke 3500 sada i početne tačke 100 onda) je približno sličan.

 

Naravno, ako oni negde lažu - i moja analiza nije tačna. Što bi Uroš rekao moram da radim sa brojkama koje nam serviraju.

 

 

Zato se uvek oslanjam na point of view šac metodu:

- više zaraženih sam znao u novembru nego sada.

- u međuvremenu je broj pozitivnih (tj preležalih) u mom imeniku narastao.

- a sada u imeniku već ima i nekolicina (polu)vakcinisanih koja se manje više slaže sa procentom vakcinisanih koji nam se objavljuje...

 

 

Na osnovu svega sumnjam da i dalje nismo makar jedno osrednje stado.

 

A teza o rezaražavanju ako važi / ne važi (ja mislim da "pomalo važi") - treba da bude ista i sada i u novembru...

 

 

PS.

Sad sam već prilično siguran da ovaj talas neće biti poslednji.

 

 

 

Ja koliko vidim epidemija i jeste eksplodirala. Imamo duplo vise zarazenih nego pre nedelju dana, ako to nije eksplozija ne znam sta je. Sve prouzrokovano time da su se mnogi koji su primili prvu dozu opustili i krenuli u mesanje i odmah imas skok. Plus planine koje si pomenuo. To je vrlo znacajan porast.

 

Sto se tice svetskog merenja, ne moze da bude reper za ovakvu raspravu na prvom mestu zbog toga sto su u mnogim drzavama trenutno na snazi najjace mere u prethodnih godinu dana, pa je jasno da i to utice na nesto sporiji rast. Inace, da se korona tako lako siri i da smo na 40% do sada, ne bi postojali ovakvi skokovi globalno, oni bi bili ograniceni na odredjene oblasti gde je prokuzenost znatno niza od prosecne.

 

Rast broja pacijenata na respiratoru i bolnicama takodje nije nikakav argument, jer smo za godinu dana naucili da respirator mora da bude poslednja opcija i mnogi koji bi pre pola godine bili hospitalizovani sada nece biti, iz istih razloga, naucili smo ponesto o virusu ne tumaramo kao guske u magli kao na pocetku.

 

To sto si znao vise zarazenih tada nego sada takodje je veliko pitanje da li je neki argument, a svakako je anegdotalna metoda zakljucivanja. Ja recimo imam potpuno drugaciji utisak - sada znam mnogo vise nego pre nekoliko meseci ili letos.

 

A razlog moze da bude krajnje jednostavan, ljudi generalno prolaze sa laksim simptomima sada (bar mladji, dakle ovi koje znamo) i vise se ne obaziru toliko, pa se onda vise i zarazavaju. Kad sam rekao pre nedelju dana da idem da se testiram ispalo je da mnogi sa kojima se jelte zbog situacije ne vidjam poslednjih meseci ili su frisko prelezali ili su trenutno bolesni takodje, ali eto, nisu rekli.

 

Broj vakcinisanih je tacan i transparentan, imamo zvanicno broj zarazenih. Dakle ma koliko se ta brojka peglala, neka bude i duplo vise - to i dalje nije 30%. A treba ti bar duplo toliko da bi se pokazali prvi znaci kolektivnog imuniteta.

 

Rezarazavanje definitivno postoji, a posto antitela duze ostaju posle vece izlozenosti virusu, iz toga direktno sledi da asimptomatski, cak i ako postoji neka znacajna brojka istih, a bukvalno sve sto znamo govori da je to frljanje brojkama i vlazni snovi na pocetku bilo suludo i potpuno netacno, oni su prvi u redu da se zaraze ponovo, potencijalno, i apsolutno su bezvredni iz ugla kolektivnog imuniteta, i da su i najoptimisticnije procene njihovog broja tacne.

 

 

 

51 minutes ago, Laki21 said:

 

U Srbiji su dosad date ukupno 1.613.682 vakcine, a broj revakcinsanih je 592.903.

 

 

 

 

Da, malo vise od pola miliona revakcinisanih. Revakcinisani posle mesec dana mogu da se broje u kolektivni imunitet. Znaci kada se svi koji to zele vakcinisu duplom dozom i prodje mesec dana od poslednjeg mozemo da pricamo o uticaju na kolektivni imunitet u naredna tipa tri meseca do pola godine i da se vide ti efekti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Od sutra u podne do ponedeljka rade samo bakalnice, apoteke i pumpe, srednje škole od ponedeljka online.

znaci da ne idem na poso u subotu i nedelju, posto mi niko iz kombinata nie javio da ne dolazim?

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ras kass said:

Od pozitivnih vesti u Izraelu samo 5% trenutno zarazenih ima preko 60 godina. 

Ostalo tinejdzeri i omladina

 

 

Sto je super, neuporedivo manje teskih slucajeva, hospitalizacija, intenzivnih nega, respiratora i smrtnih slucajeva. A mnogo vise slobodnih medicinskih radnika i bolnickih kapaciteta.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

Clanak uopste ne kaze da to nece biti postignuto, probaj da citas sa razumevanjem. Pise da to trenutno nije moguce. Sto se da resiti jednim administrativnim dekretom zapravo, i sa ovim postojecim vakcinama. A vakcina ce biti sve vise i vise i razumno je ocekivati da ce biti samo bolje.

 

Dalje, rekao sam ti da neke druge vakcine imaju problem da postignu 100% procepljenosti jer za odredjene imunokompromitovane grupe ne mogu da se daju. Takvih ljudi je mnogo manje od 30%, da ih ima 30% na kugli zemaljskoj, prosecan zivotni vek bi bio 45 godina uz svu modernu medEcinu jer bi takvi umirali od prehlada. Procenat je jednocifren. Za vakcine koje se daju protiv decje paralize ili malih boginja, koje su, uz duzno postovanje kovidu, mnogo ozbiljnije bolesti. Sto je bolest ozbiljnija, to je veci broj ljudi koji ne moze da primi vakcinu za istu.

 

Kada se ove vakcine usavrse i istestiraju do kraja, seci me gde sam najtanji ako bude bilo vise od 1% ljudi koji nece smeti da ih prime.

 

Ove price o trudnicama, starijima od 65 i mladjima od 16, kako izazivaju sterilitet i ostale gluposti svako moze slobodno da otpise na opreznost mega korporacija koje ne bi da placaju milionske odstete nekome zato sto postoji mala verovatnoca da se tako nesto moze desiti, a oni nisu potpuno istestirali svoj proizvod na svakoj belosvetskoj starosnoj ili ugrozenoj grupi. Jer oni nista ne prepustaju slucaju.

 

Sto ne znaci da su te stvari uklesane u kamenu niti da se nece promeniti, promenice se u roku od tri meseca najkasnije.

 

Zbog svega ovoga ono sto si tvrdila je potpuno promaseno.

 

Ti stvarno volis da pises!

 

Ja sam "tvrdila" da u clanku koji si trazio da ti dam pise ovo:

"Izrael verovatno neće dostići ni 70%. Za početak, 28% Izraelaca je mlađe od 16 godina, a trenutna uputstva su da se mlađi od 16 godina ne smeju vakcinisati. Drugim rečima, od Izraela bi se zahtevalo da vakciniše celokupno stanovništvo starije od 16 godina da bi dostiglo najniži prag imuniteta stada."

 

Slobodno se obrati ovima iz Izraela, posalji svoje objasnjenje, znace da cene, nadam se.

 

Btw, nijedna pharma kompanija, u ovoj covid prici, nece da placa odstetu nikom, to je bio dogovor s drzavama, da se liability prenese s pharma kompanija na drzave

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, urosg3 said:

Svraćaj malo češće nedostaješ nam. Na bold, pisao sam o tome pre nedelju dve, primetio sam i ja. U Areni j baš iznenađujuće značajan broj vakcinisanih kinezom.

 

I šta sada ja da radim? Ako neurolog predloži kineza, da li sama da dopunim i stavim i Sputnik? 

 

Po 5 put ću se prijaviti i šta da stavim..?  Da li su ti u Areni primili obe doze ili samo jednu dozu kineza?

 

 

10 hours ago, handys said:

 

Ne mora to. Ima nesto bolje.

Postavis im par pitanja.

1. Kojim mehanizmom ce to da se dogodi za par meseci/godina? Od cega ce taj sto je vakcinisan umreti i zbog koje konkretne supstance u vakcini (ovo isto pitati ako neko nece zbog straha od steriliteta)

2. Koji su izvori informacije i zasto im verovati?

3. Koliko se brzo umire ako se zakaci virus?

 

 

 

Postavila sam ta pitanja. Nije mi odgovorila. Više mi ne šalje te gluposti.

 

8 hours ago, Sunshine State said:

 

Sinopharm:

Aktivan sastav: SARS-CoV-2 (inaktivisan) 
Ekscipijensi: dinatrijum hidrogen fosfat, natrijum hlorid, natrijum dihidrogen fosfat, adjuvant aluminijum-hidroksida

 

Sputnik V:

Aktivnu supstanca: rekombinantne adenovirusne čestice 26. serotipa, koje sadrže gen proteina S-virusa SARS-CoV-2 u količini 1,0±0,5 X 1011 čestica/doza.

• pomoćne supstance: Tris (hidroksilmetil) aminometan - 1,21 mg, natrijum-hlorid - 2,19 mg, saharoza - 25,0 mg, magnezijum-hlorid heksahidrat - 102,0 µg, dinatrijumova so etilendiamin-tetrasirćetne kiseline dihidrat - 19,0 µg, polisorbat 80 - 250 µg, etanol 95% - 2,5 µl, voda za injekcije do 0,5 ml.

 

Sunčice, hvala 🙂  

 

Imam samo jedno pitanje- kako da znam i kako svi mi laici da znamo da li smo alergični na neku od tih supstanci? 

 

Ja nemam alergije, ali mi je jedan dr ( za svaki slučaj! ) uvek davao antibiotike koji nisu na bazi penicilina, npr. 

 

*

 

Sad ozbiljno- da li da štikliram samo Sinofarm vakcinu ili da stavim i Sputnik V? 

 

Pitam konkretno za Sputnik V zbog ovog sastojka "etilendiamin-tetrasirćetne kiseline dihidrat "....

 

Imam česte gorušice, možda i čir, da li je ovo velika vrednost te kiseline u vakcini  i da li zbog toga ni mama ne bi mogla da primi tu vakcinu jer je imala perforaciju čira i pije Nolpazu od 20mg i ja je pijem?

 

Ili ipak..da stavim Sinofarm i da ne razmišljam dalje? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

I šta sada ja da radim? Ako neurolog predloži kineza, da li sama da dopunim i stavim i Sputnik? 

 

Po 5 put ću se prijaviti i šta da stavim..?  Da li su ti u Areni primili obe doze ili samo jednu dozu kineza?

 

 

 

 

Postavila sam ta pitanja. Nije mi odgovorila. Više mi ne šalje te gluposti.

 

 

Sunčice, hvala 🙂  

 

Imam samo jedno pitanje- kako da znam i kako svi mi laici da znamo da li smo alergični na neku od tih supstanci? 

 

Ja nemam alergije, ali mi je jedan dr ( za svaki slučaj! ) uvek davao antibiotike koji nisu na bazi penicilina, npr. 

 

*

 

Sad ozbiljno- da li da štikliram samo Sinofarm vakcinu ili da stavim i Sputnik V? 

 

Pitam konkretno za Sputnik V zbog ovog sastojka "etilendiamin-tetrasirćetne kiseline dihidrat "....

 

Imam česte gorušice, možda i čir, da li je ovo velika vrednost te kiseline u vakcini  i da li zbog toga ni mama ne bi mogla da primi tu vakcinu jer je imala perforaciju čira i pije Nolpazu od 20mg i ja je pijem?

 

Ili ipak..da stavim Sinofarm i da ne razmišljam dalje? 

 

Ne brini zbog sastojaka, a ako si alergicna na penicilin, potrebno je da kazes lekaru.

 

Mislim da si pisala da ti je komsinica ona doktorica iz bolnice u Batajnici - ako ste dobre, pitaj nju, ako ne mozes da dodjes do svog neurologa i izabranog lekara.

 

Ne verujem da ces pogresiti, koju god uzmes

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Do te komšinice je sada teže doći..ne znam kakve su joj smene, ali videću, probaću. 

 

Nikada nisam imala penicilinski šok. U kartonu ne stoji da sam alergična na penicilin i zaista ne znam zašto je taj dr davao te druge antibiotike.

 

Obavezno ću ovo reći lekaru pre primanja vakcine.  

 

Moja sestra je alergična na peniciln, i nju je lečio isti dr..možda se čovek plašio da sam i ja alergična.

 

Inače, ne pamtim kada sam poslednji put pila antibiotik. 

 

Takođe, ne mogu da se setim da li sam i kada imala visoku temperaturu. I kada sam bila mala i imala ovčije boginje imala sam tek pokoju na telu, dok je sestra bila sva u boginjama.

 

Da li ovo može da znači i da imam jači imunitet?  

 

Sve u svemu, pokušaću da se čujem sa komšinicom i da čujem šta ona misli...

 

Javljam kada se budem prijavila šta sam stavila od vakcina 🙂 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...