Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

10 minutes ago, Harmonika said:

Lapeo, sirite strah medju ljudima koji su primili Sinofarm, ili neko njihov:smiley26:

 

Niti onaj ko je primio Sinofarm niti bilo ko drugi koji je primio bilo koju drugu vakcinu nema razloga da se bilo cega plasi. 

Edited by Antizemljaš koji lebdi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Onog dedu sto je primio dve razlicite vakcine pod hitno na poligraf - laze deda, mogu ruku u vatru staviti - da mu nisu rekli da je dobio dve razlicite, nista mu ne bi falilo (k'o sto mu ni sad ne fali), vec vid'o deda da ce mozda moci da ih tuzi/izvuce neku korist, pa mu sad svaki andrak fali!

 

 

2 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Može li neko ukratko da mi prepriča prethodnih...sedamdesetak stranica? :classic_biggrin:

 

Poslednje što znam odavde je da je Eddardu uveden internet, ovaj htedoh da kažem da je ozdravio i došao kući.

 

Mnogo pišete braćo.

 

Suma sumarum - svi zivi, svi na broju, Slavisa i dalje negativan, Uros i dalje mrzi Kona & maske

 

 

 

Edited by Sunshine State
  • Like 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ovde, oko mene, počeli da se prijavljuju oni što su čekali da vide da l' ćemo mi prvovakcinisani dumremo i oni što hoće da putuju pa zato.

Razmišljam, verovatno ima dosta ljudi koji neće praviti problem oko vakcinacije ako ona bude (uslovno) obavezna, u fazonu nisam se ja predao, junački sam se odupirao, na kraju me naterali.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Može li neko ukratko da mi prepriča prethodnih...sedamdesetak stranica? :classic_biggrin:

 

Poslednje što znam odavde je da je Eddardu uveden internet, ovaj htedoh da kažem da je ozdravio i došao kući.

 

Mnogo pišete braćo.

Eddard pretekao, ja par puta ispao glup u društvu, ništa novo 🙂

 

1 minute ago, stray_cat said:

Ovde, oko mene, počeli da se prijavljuju oni što su čekali da vide da l' ćemo mi prvovakcinisani dumremo i oni što hoće da putuju pa zato.

Razmišljam, verovatno ima dosta ljudi koji neće praviti problem oko vakcinacije ako ona bude (uslovno) obavezna, u fazonu nisam se ja predao, junački sam se odupirao, na kraju me naterali.

To ti pričam.

5 minutes ago, Sunshine State said:

 

Suma sumarum - svi zivi, svi na broju, Slavisa i dalje negativan, Uros i dalje mrzi Kona & maske

Zezaj ti zezaj, ama ja sam postigao neki rezultat. Eskalirao sam Kona, sad ne spominje maske više  - samo lockdown, beat that!

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Može li neko ukratko da mi prepriča prethodnih...sedamdesetak stranica? :classic_biggrin:

 

Poslednje što znam odavde je da je Eddardu uveden internet, ovaj htedoh da kažem da je ozdravio i došao kući.

 

Mnogo pišete braćo.

Sputnik rulz

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

A ti vise volis lockdown nego maske😄..more, kukao bi ti yžza Konom kada bih ja preuzeo krs..doduse, ja ne bh razmisljao kratkorocno, i kod mene ispracaji patrijarha, Balasa i drugih bogova, skijanja, ne bi ni pod razno smela da se dese..

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Može li neko ukratko da mi prepriča prethodnih...sedamdesetak stranica? :classic_biggrin:

 

Poslednje što znam odavde je da je Eddardu uveden internet, ovaj htedoh da kažem da je ozdravio i došao kući.

 

Mnogo pišete braćo.

  • Slavisa i dalje luta
  • Suncica u karantinu
  • Eddard ceka uput za banju
  • Uros se pelcovao
  • Akiro se vraca u Srbiju
  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

E,  manja vest bi bila da sam ja umrla, nego to sto se Akiro vraca u Srbiju!

 

Kako je samo demonstrativno otisao, grdio sto nema nikakvih mera u Srbiji.....sad pobi Grke zbog mera, pa se vraca u "nemernu" Srbiju

 

 

A ti cami, Suncice, u zakljucanu Olandiju i merkaj kako da se dokopas Fruske Gore.......:classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Harmonika said:

A ti vise volis lockdown nego maske😄..more, kukao bi ti yžza Konom kada bih ja preuzeo krs..doduse, ja ne bh razmisljao kratkorocno, i kod mene ispracaji patrijarha, Balasa i drugih bogova, skijanja, ne bi ni pod razno smela da se dese..

 

A tek sa mnom... mrzeli bi me vise od Vucica za mesec dana lagano.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Harmonika said:

A ti vise volis lockdown nego maske😄..more, kukao bi ti yžza Konom kada bih ja preuzeo krs..doduse, ja ne bh razmisljao kratkorocno, i kod mene ispracaji patrijarha, Balasa i drugih bogova, skijanja, ne bi ni pod razno smela da se dese..

🙂 zamisli samo gde ima da dovedemo Kona, za godinu dana smo ga naučili da nosi masku, sad lockdown, šta li je sledeće 😉
Izludećemo ga načisto Nestor će prema njemu da bude apostol umerenosti

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Delic gostovao na N1 i rekao da je potrebno 85% za kolektivni imunitet, a da trenutno nemamo ni 20%.

 

Pa da niko ziv nije bio zarazen, imali bismo 10 % (bar asimptomatskih!) Plus zarazeni, plus vakcinisani ....

 

Uzasno me vise nervira to frljanje brojkama!

 

Osim ako je razlog ove izjave bio nacin da prizove na vakcinaciju?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Likvi said:

Sestra s pedijatrije- oba roditelja, živeli sami, ćerka bila zaražena u decembru. Posle 7 dana od 2.doze prvo majka, pa otac, oboje respirator, umrli. Kod oca nije bilo promena na skeneru na plućima, crp 300. 

Što đipate odmah? Razgovaram sa kolegama iz covida, primećeno. Batut izdao saopštenje da imaju preminule nakon vakcinacije, vrv od hroniciteta. Ne kažu koji broj. 

 

sta je tu djipanje?
nisi bas najsrecnije prenela info,
7 dana od druge doze moze znaciti da su pokupili virus izmedju vakcine i revakcine ili, na zalost, bas na vakcinaciji.

malo manje senzacionalzma i sve ok.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mene juče astrazenekovali. Ovo je kao neka mini korona. Malaksalost, bolovi u mišićima, glavobolja, temperatura 38 i groznica. Videćemo koliko će ova reakcija da traje. Sad sam popio 2 paracetamola i bolje je, temperatura se spustila i glava više ne boli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...