Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ne razumem zasto se ide na generalna resenja, ili svi zatvoreni ili niko, ili svi rade ili niko: 

Ako imamo podatke po okruzima, fokus na one gde je najvise zarazenih, masovno testiranje i pracenje kontakata sa karantinom za inficirane. Imali bi okruge gde bi sve radilo, i privreda i skolstvo jer je incidencija minorna i pod kontrolom i one koji su se rspojasali pa ih treba dovesti u red. U cemu je problem da se mere ovako selektivno primenjuju? 

Mozda je problem u tome sto je lokalna vlast potpuno razvlascena (nije ekskluziva SNS, oni su to samo doveli do paradoksa) i sto na lokalu imamo samo podobne i korisne idiote. 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, to je oko 3.5M urađenih testova, znači svaki drugi građanin u proseku jednom testiran za godinu dana, što naravno nije tako, eno ti samo Slaviša uradio 5 do sad 😜. Plus, računica je bezveze, u početku, prvih par meseci nije mnogo testirano.

 

Na sajtu covid19.rs stoji 2,970,536 ukupno testiranih osoba (kontam da je to broj urađenih testova).

 

U Nemačkoj je urađeno oko 45M, što dođe na slično, neće valjda Žvalavi da zaostaje za Angelom...

Edited by Eddard
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bivši kolega pozitivan. Ponovo. Prelezao je u junu/julu/avgustu ako se sećam.. Malopre mi javio drugi bivši kolega koji je u kontaktu. I žena i deca. Inače je primio kinesku vakcinu. Detalje tipa tačno kad je primio vakcinu i koju dozu, prvu ili drugu, znacu sutra/prekosutra.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da, ali se sve tumaci onako kako se hoce i namece se narativ kakav im odgovara.

 

Kad pricaju o testiranju, kazu "3 000 000 testiranih OSOBA", iako je svakom sa dva grama mozga jasno da se radi o broju potrosenih testova. Ali, ispranim mozgovima to znaci: "Super, testirali smo pola Srbije!"

 

S druge strane, kad se prica o vakcinama, tu se ne broje osobe, vec vakcine, i onda kazu "1 500 000 vakcina", a ispranim mozgovima to znaci: "Super, pa mi vec vakcinisali cetvrtinu Srbije", iako je svakome sa dva grama mozga jasno da je broj vakcinisanih osoba barem za trecinu manji u odnosu na broj potrosenih vakcina.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, shonke said:

Bivši kolega pozitivan. Ponovo. Prelezao je u junu/julu/avgustu ako se sećam.. Malopre mi javio drugi bivši kolega koji je u kontaktu. I žena i deca. Inače je primio kinesku vakcinu. Detalje tipa tačno kad je primio vakcinu i koju dozu, prvu ili drugu, znacu sutra/prekosutra.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Lepo meni komsija antivakser kaze da je AV kupio vakcine od cecenske mafije....

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam dal je kaceno, prastajte ako je:

 

 

Više od 98 odsto pelcovanih Fajzer-Biontekovom, kineskom Sinofarm ili ruskom vakcinom Sputnjik V razvilo je antitela posle vakcinacije, pokazuju preliminarni rezultati studije koju je na lekarima sproveo Institut za primenu nuklearne energije.

Za „AstraZenekinu“ vakcinu, dodaje, će se tek raditi analiza.

 

 

Meni je ovo fenomenalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, stray_cat said:

 

Moram da pitam, zar to sve nije normalno (i poželjno)? Mislim nije prijatno, OK, ali sam zbunjen.

 

 

3 hours ago, mentalnodetoniran said:

E jbg emoji1787.png

[mention=146]vilhelmina[/mention] sta znaci ovo 100 od 400 vakcinisanih? Nisam bas razumeo

 

 

 

Znaci da je svaki cetvrti vakcinisani u toj bolnici imao temperaturu, a to ovde znaci visu od 38 C. Prema deklaraciji AZ vakcine takva reakcija se ocekuje u max jednom od 10 slucajeva, a ovde ih je bilo znatno vise. I ne samo u toj bolnici, vec su i sa drugih mesta prijavljivali reakcije koje nisu u skladu s onim sto je deklarisano od strane proizvodjaca.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Starešina said:

Pa ne znam.

 

Moja najbolja drugarica je bas branila rad na tu temu, i rekla mi je skroz drugacije.

 

Zato za Kinesku verujem njoj.

 

I cisto da napomenem da i dalje svuda ide sa maskom.

Edited by BojanaCZV
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

Ne razumem zašto AV pravi novu kovid bolnicu, a ne uvodi policijski čas i vanredno stanje...

Objasnio je neko to juce, zato sto je najnoviji trend srpske politike - bolje leciti nego spreciti. Samo mi nije jasno ko ce da radi u toj novoj bolnici, jer I ovo malo doktora sto imamo je na izmaku snaga, ne bi me cudilo da kovid odeljenja pocnu sa strajkom. Recimo da tako odgovore ovima koji ce na demonstracije zbog policijskog casa. 

Kad smo vec kod demonstranata I kovid zuraja, bilo bi dobro da umesto nekih besmislenih kazni, sve koji krse zakon sud posalje na drustveno koristan rad u kovid bolnice.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BojanaCZV said:

Pa ne znam.

 

Moja najbolja drugarica je bas branila rad na tu temu, i rekla mi je skroz drugacije.

 

Zato za Kinesku verujem njoj.

 

I cisto da napomenem da i dalje svuda ide sa maskom.

 

Pa ova zena ja doktor nauka i testirala je 100 ljudi.Meni je to poprilicno pouzdano.

Videh i nekoliko testova koji su radili ljudi nakon nedelju-dve i imali su visok nivo antitela.

 

Na koju temu je branila rad drugarica ?

Link to comment
Share on other sites

Lepo meni komsija antivakser kaze da je AV kupio vakcine od cecenske mafije....
 
 
 
 
 
To se i meni provlačilo po glavi (da je u kineskoj neka vodica) naročito što sve koje znam da su primili tu vakcinu, niko nije imao nikakvu reakciju osim slabog bola u ramenu ali ja sam radio testove i imam visok nivo antitela na spike protein corona virusa. To je moguće samo od vakcine.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djura.net said:

Objasnio je neko to juce, zato sto je najnoviji trend srpske politike - bolje leciti nego spreciti. Samo mi nije jasno ko ce da radi u toj novoj bolnici, jer I ovo malo doktora sto imamo je na izmaku snaga, ne bi me cudilo da kovid odeljenja pocnu sa strajkom. Recimo da tako odgovore ovima koji ce na demonstracije zbog policijskog casa. 

Kad smo vec kod demonstranata I kovid zuraja, bilo bi dobro da umesto nekih besmislenih kazni, sve koji krse zakon sud posalje na drustveno koristan rad u kovid bolnice.

Ma ima Srbija SA odreda dovoljno da zatru ideju o građanskim pravima.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam.
 
Moja najbolja drugarica je bas branila rad na tu temu, i rekla mi je skroz drugacije.
 
Zato za Kinesku verujem njoj.
 
I cisto da napomenem da i dalje svuda ide sa maskom.
Taj moj kolega je, kao što sam napisao, prelezao već jednom letos. Dakle neki trag u imunitetu je morao ostati posle toga a plus je primio kineza.
43-44 godine ima.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Objasnio je neko to juce, zato sto je najnoviji trend srpske politike - bolje leciti nego spreciti. Samo mi nije jasno ko ce da radi u toj novoj bolnici, jer I ovo malo doktora sto imamo je na izmaku snaga, ne bi me cudilo da kovid odeljenja pocnu sa strajkom. Recimo da tako odgovore ovima koji ce na demonstracije zbog policijskog casa. 
Kad smo vec kod demonstranata I kovid zuraja, bilo bi dobro da umesto nekih besmislenih kazni, sve koji krse zakon sud posalje na drustveno koristan rad u kovid bolnice.
Kako lo će da radi? Pa eno frikovi poput psihijatra koji se predstavlja kao imunolog a sad i pulmolog, dr Stojković Jovana.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Ma ima Srbija SA odreda dovoljno da zatru ideju o građanskim pravima.

Sta su gradjanska prava? Jos jedna kovid bolnica? SA odredi u Srbiji su zaduzeni da izazivaju demonstracije I nerede, nije  im cilj zdravlje ljudi nego sopstveni politicki ciljevi, at any cost, bez obzira na ljude koji ce svakodnevno umirati u kovid bolnicama.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vilhelmina said:

Znaci da je svaki cetvrti vakcinisani u toj bolnici imao temperaturu, a to ovde znaci visu od 38 C. Prema deklaraciji AZ vakcine takva reakcija se ocekuje u max jednom od 10 slucajeva, a ovde ih je bilo znatno vise. I ne samo u toj bolnici, vec su i sa drugih mesta prijavljivali reakcije koje nisu u skladu s onim sto je deklarisano od strane proizvodjaca.

 

 

Ja sam imao 37.5, to je bukvalno granica. Tako da to uopste nije strasno. Ali slazem se da ih je mnogo vise nego 1 od 10, ja bih rekao da je blize tome da 1 od 10 nisu imali nuspojave, mada su te nuspojave zapravo dobar znak, odnosno to je reakcija organizma.

 

Kineska stvara antitela dovoljna da te zastite od bolesti dve nedelje nakon druge doze, mada je i pre toga dovoljno da spreci tesku bolest.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, shonke said:


Kako lo će da radi? Pa eno frikovi poput psihijatra koji se predstavlja kao imunolog a sad i pulmolog, dr Stojković Jovana.

Koliko sam razumeo dr Jovanu, ona ne bi da radi jer virus zapravo I ne postoji, a svi koji su se razboleli su obicni hipohondari. Mislim da ce biti u prvim redovima na demonstracijama protiv vanrednog stanja I policijskog casa.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, BojanaCZV said:

Moja najbolja drugarica je bas branila rad na tu temu, i rekla mi je skroz drugacije.

 

Ovo i mene zanima. Jel koristila literaturu sa PubMed ili je koristila neku drugu vrstu istrazivanja? Negde citam dve nedelje, negde sest, ali ne nalazim nigde raw data.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...