Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Iznenadio me ćale, mislio sam da se neće vakcinisati, pošto je smarao youtube teorijama zavere kako je počela pandemija, ali srećom ima ova pravoslavna vakcina pa se ipak bocnuo. Valjda nije video na yt da su to sve iste vakcine, samo ih namerno drugačije zovu, da bi što više ljudi prevarili : D 

 

Bilo je otprilike ovako - koja su to kola bolja od moskviča je to vakcina bolja od sputnjikove? 

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

@sreta-steta i @urosg3

 

Mislim da se ovde postavlja lažna dilema, ne verujem da iko trenutno zagovara full policijski čas koji bi trajao tokom celog dana i noći. Sa svim novim znanjima koja imamo, kao i sa ovolikim umorom od mera koji je pristutan u celoj populaciji bi to bilo suludo.

 

Ono što meni ima smisla je zatvaranje svega što nije neophodno na nedelju ili dve, škole online, svi koji mogu da rade od kuće da rade od kuće i PC samo tokom noći, od 21,22 ili 23 h pa do rano ujutru. Prodavnice hrane i apoteke rade normalno, ne ograničava im se radno vreme.

 

Umesto da se daje svima po 60€ neka država iskoristi taj novac da nadoknadi zaradu onima koji će biti onemogućeni da rade u tom periodu.

 

Meni je potpuno idiotski da se ponovo dozvoli haos kakav je bio decembru, pritom mislim da mi kao šira javnost uopšte nismo ni svesni razmera ljudi koji su stradali, jasno je da se brojke umrlih jako šteluju. Ovaj oročeni lockdown bi bio dovoljan da se iseče porast krive zaraženih, da dočekamo lepše vreme i više provedenog vremena napolju gde je dokazano da je prenos višestruko slabiji, + dodatno vreme da sveže vakcinisani razviju imunitet.

 

Ova polurešenja da lokali rade sa veoma ograničenim radnim vremenom su potpuno pogrešna i kontraproduktivna, a jedina svrha im je da država ne uvede potpunu zabranu i da osnov privrednicima da potražuju nadoknadnu štete. Ana Brnabić je jasno i otvoreno to rekla početkom onog prvog talasa.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nemanjaol said:

@sreta-steta i @urosg3

 

Mislim da se ovde postavlja lažna dilema, ne verujem da iko trenutno zagovara full policijski čas koji bi trajao tokom celog dana i noći. Sa svim novim znanjima koja imamo, kao i sa ovolikim umorom od mera koji je pristutan u celoj populaciji bi to bilo suludo.

 

Ono što meni ima smisla je zatvaranje svega što nije neophodno na nedelju ili dve, škole online, svi koji mogu da rade od kuće da rade od kuće i PC samo tokom noći, od 21,22 ili 23 h pa do rano ujutru. Prodavnice hrane i apoteke rade normalno, ne ograničava im se radno vreme.

 

Umesto da se daje svima po 60€ neka država iskoristi taj novac da nadoknadi zaradu onima koji će biti onemogućeni da rade u tom periodu.

 

Meni je potpuno idiotski da se ponovo dozvoli haos kakav je bio decembru, pritom mislim da mi kao šira javnost uopšte nismo ni svesni razmera ljudi koji su stradali, jasno je da se brojke umrlih jako šteluju. Ovaj oročeni lockdown bi bio dovoljan da se iseče porast krive zaraženih, da dočekamo lepše vreme i više provedenog vremena napolju gde je dokazano da je prenos višestruko slabiji, + dodatno vreme da sveže vakcinisani razviju imunitet.

 

Ova polurešenja da lokali rade sa veoma ograničenim radnim vremenom su potpuno pogrešna i kontraproduktivna, a jedina svrha im je da država ne uvede potpunu zabranu i da osnov privrednicima da potražuju nadoknadnu štete. Ana Brnabić je jasno i otvoreno to rekla početkom onog prvog talasa.

Slažem se sa suštinom, meni je samo briga "brže, jače,bolje" sindrom u kom će naš policijski čas da bude najpolicijskiji u istoriji i najčasovniji u novijoj istoriji.
U tom svetu sve je moguće. 
Stigao sam kod zube drž`te mi fige 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Slažem se sa suštinom, meni je samo briga "brže, jače,bolje" sindrom u kom će naš policijski čas da bude najpolicijskiji u istoriji i najčasovniji u novijoj istoriji.
U tom svetu sve je moguće. 
Stigao sam kod zube drž`te mi fige 🙂

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sreta-steta said:

Ovo sve se upravo pretvara u nesto sto je u sustini najcrnji scenario. Drustvo se podelilo i mozes samo da budes ravnozemljas i reptilijanac ako kazes da ti se smucilo da nosis maske, a s druge strane si odgovoran propadnik stada sto radi sta mu se kaze. Bas mi je interesantno kako su pripadnici nove healthokratije postali glasniji u poslednje vreme... sad nije retkost cuti ih kako pricaju o ekonomiji iako se u istu razumeju kao marica. Ali nema veze, "ja lecim ljude, sta je tvoja supermoc". 

A ustvari isti ti vajni epidemiolozi su drobili kako ako onemogucis transmisiju za vreme inkubacije + bolesti (tako smo i dosli do onih 6 nedelja) - virusa biti nece. I sada dajte vanredno stanje inace smo pukli... godinu dana kasnije... ali stefan i gondola mora da se otvore... zbog ekonomije... ma mrs. Ja se u ono ludilo setanja kera od 12-01 vise ne vracam, tako da se prijavljem da Urosu nosim torbu kad krene fajt sa policijom. 

 

Nazad na temu: ja juce dobio AZ... efekti postoje: imam blagu temperaturu, leva ruka boli dosta. Ali mogu da radim. 

a nećemo tako, iz iskustva devedesetih na demonstracijama mora svako da nosi svoj ranac. Pa nek bije pendrekom po rancu 🙂
Healthokratija menja narativ, sad nisu, kao letos nesavesni koji ne nose masku, sad odjedared samo PČ čini proleće, ma da, kako da ne 🙂

Link to comment
Share on other sites

Sve jasno

 

Quote

HOĆE LI U SRBIJI BITI UVEDENO VANREDNO STANJE? Oglasio se predsednik Vučić: Hospitalizujemo dosta ljudi, zamoliću Anu da izgradimo JOŠ JEDNU BOLNICU!

Dan nakon što je Krizni štab saopštio da je predložio da se u Srbiji ponovo uvede policijski čas, kako bi se obuzdalo širenje korona virusa, predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, rekao je da nismo blizu toga

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, nemanjaol said:

@sreta-steta i @urosg3

 

Mislim da se ovde postavlja lažna dilema, ne verujem da iko trenutno zagovara full policijski čas koji bi trajao tokom celog dana i noći. Sa svim novim znanjima koja imamo, kao i sa ovolikim umorom od mera koji je pristutan u celoj populaciji bi to bilo suludo.

 

Ono što meni ima smisla je zatvaranje svega što nije neophodno na nedelju ili dve, škole online, svi koji mogu da rade od kuće da rade od kuće i PC samo tokom noći, od 21,22 ili 23 h pa do rano ujutru. Prodavnice hrane i apoteke rade normalno, ne ograničava im se radno vreme.

 

Umesto da se daje svima po 60€ neka država iskoristi taj novac da nadoknadi zaradu onima koji će biti onemogućeni da rade u tom periodu.

 

Meni je potpuno idiotski da se ponovo dozvoli haos kakav je bio decembru, pritom mislim da mi kao šira javnost uopšte nismo ni svesni razmera ljudi koji su stradali, jasno je da se brojke umrlih jako šteluju. Ovaj oročeni lockdown bi bio dovoljan da se iseče porast krive zaraženih, da dočekamo lepše vreme i više provedenog vremena napolju gde je dokazano da je prenos višestruko slabiji, + dodatno vreme da sveže vakcinisani razviju imunitet.

 

Ova polurešenja da lokali rade sa veoma ograničenim radnim vremenom su potpuno pogrešna i kontraproduktivna, a jedina svrha im je da država ne uvede potpunu zabranu i da osnov privrednicima da potražuju nadoknadnu štete. Ana Brnabić je jasno i otvoreno to rekla početkom onog prvog talasa.

 

Vidi, da je iko u zadnjih godinu dana rekao ovo sto ti kazes, ja ne bih imao problem nikakav. Ali ovde niko ne kaze: treba nam tih 10 dana, smanjice se transmisija, vakcinisacemo jos, to ce biti 50-60-70% stanovnistva i onda smo gotovi. Ali ne. Ovde se konstantno drzi neko polu ratno stanje, vazda neka psihoza.... dajte policijski cas, pa onda dajte jos jedan, pa penzioneri ajde u prodavnice od 03-05... sta mi pokusavamo da postignemo ustvari? Ja problem imam sa tim sto se godinu dana okruglo nista ne zna... i nista se nije naucilo pa ajde da ponovimo ono od prosle godine. Dakle, sta je ciljani scenario, sta mi pokusavamo da dobijemo? 

Ali ono sto meni smeta je sto ta psihoza izaziva histeriju... probao sam da udjem u apoteku juce, zaboravio masku, sa vrata pitam da mi proda. Pocela zena da vristi na mene kako mi je palo na pamet uopste da nemam masku sa sobom... jebiga, u prodavnice idem 36 godina, 35 bez maske. jel moguce da sam... zaboravio? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U SWE bas odjeknula vest da je AstraZeneca pozvala na digitalni sastanak ove nedelje glavne urednike najvecih svedskih medija. Urednici mogu da pozovu svoje novinare po sopstvenom izboru, a AZ kao organizator kaze da je svrha sastanka otvorena diskusija o isporukama, efektima i nuspojavama vakcine. Sve fajn, bolje i lepse tesko da moze, ali ima jedan uslov - novinari nece smeti da snimaju sastanak, niti da direktno izvestavaju citirajuci sta je receno. WTF?!?

 

Jedan medijski strateg smatra da bi pozvani trebalo ljubazno da se zahvale i odbiju da ucestvuju u toj predstavi. Videcemo sta ce oni odluciti, ali skandal je na pomolu.

(Dobro, znam da je u Vucicevoj Srbiji ovo najnormalniji nacin rada, ali ovde se ovako nesto jos uvek smatra krajnje nepristojnom ponudom za medije koji drza do sebe).

  • Like 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, vilhelmina said:

Dobro, znam da je u Vucicevoj Srbiji ovo najnormalniji nacin rada, ali ovde se ovako nesto jos uvek smatra krajnje nepristojnom ponudom za medije koji drza do sebe.

 

Mi smo bre ispred vas jedno 40 godina. Vi tek sad implemenirate neke obrasce ponasanja koji su kod nas odavno sasvim uobicajeni i normalni. Srbija - avangarda!

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...