Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Izašla statistika smrtnosti i za januar...

 

Novembar  2019: 7992    2020: 10835,  razlika: 2843 

Decembar  2019: 8803    2020: 17321,  razlika: 8518  

Januar        2020: 8706    2021: 10417,   razlika: 1711

 

Dakle tri meseca prošlog talasa su oko 13000 ljudi ili povećanje smrtnosti u Srbiji za skoro 50% u tom periodu.

Zvanično je 1.11 bilo 826, a 1.2. 4038, dakle 3212. 10.000 smrti je ošišano

 

Sutra je inače godišnjica od Smešan virus koji postoji na fejsbuku samo.

 

 

 

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, CheshireCat said:

Izašla statistika smrtnosti i za januar...

 

Novembar  2019: 7992    2020: 10835,  razlika: 2843 

Decembar  2019: 8803    2020: 17321,  razlika: 8518  

Januar        2020: 8706    2021: 10417,   razlika: 1711

 

Dakle tri meseca prošlog talasa su oko 13000 ljudi ili povećanje smrtnosti u Srbiji za skoro 50% u tom periodu.

Zvanično je 1.11 bilo 826, a 1.2. 4038, dakle 3212. 10.000 smrti je ošišano

 

Sutra je inače godišnjica od Smešan virus koji postoji na fejsbuku samo.

 

 

 

+ Šoping u Italiji

 

vlzXW5.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Keva uspela da se pregleda u vezi autoimune bolesti koje ima. Posto bolest miruje rekli su joj da moze da primi vakcinu, sto je odlicna vest za ljude sa slicnim problemima. Zanimljivo, preporucili su joj kineski Sinofarm da primi. Verovatno ima necega u tome sto on malo sporije razvija antitela i ima ceo virus.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zoe Bg said:

3588/15074/15

 

 

Na respiratoru 153

Zoe, jel smem da te zamolim da dodaš i kategoriju hospitalizovanih u izveštaje?

(danas 3832).

9 minutes ago, AgroLaki said:

Keva uspela da se pregleda u vezi autoimune bolesti koje ima. Posto bolest miruje rekli su joj da moze da primi vakcinu, sto je odlicna vest za ljude sa slicnim problemima. Zanimljivo, preporucili su joj kineski Sinofarm da primi. Verovatno ima necega u tome sto on malo sporije razvija antitela i ima ceo virus.

Evo ja mogu da navedem primer moje supruge, ima Hašimoto sindrom,  primila prvu dozu pre dve nedelje - ako se nekom zalomilo da ima isto ovo stanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Keva uspela da se pregleda u vezi autoimune bolesti koje ima. Posto bolest miruje rekli su joj da moze da primi vakcinu, sto je odlicna vest za ljude sa slicnim problemima. Zanimljivo, preporucili su joj kineski Sinofarm da primi. Verovatno ima necega u tome sto on malo sporije razvija antitela i ima ceo virus.

 

Moja Gospodja je imala neko vreme problem sa stitnom, ali vec duze je situacija normalna i stabilna. Kod njih dolaze 3.marta da vakcinisu sticenike i osoblje, kazu da ce opcije biti Sinopharm i Sputnik. Mislim da i jedna i druga dolaze u obzir, citao sam da Fajzer ne preporucuju za osobe sa nekim poremecajima rada stitne zlezde, ali sa ove dve ne bi trebalo da ima problema. Narocito zato sto je situacija normalna prilicno dugo, negde od sredine 2018. godine.

 

Edit: @shonke jel supruga primila Sinopharm?

Edited by Antizemljaš koji lebdi
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Andrei said:

Imam jedno pitanje:

Ako je neko alergičan na penicilin - da li on sme da primi vakcinu, nebitno kog proizvođača?

Alergična sam na penicilin, primila danas drugu dozu Sinofarm vakcine, nikakve probleme nisam imala zbog alergije.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Moja Gospodja je imala neko vreme problem sa stitnom, ali vec duze je situacija normalna i stabilna. Kod njih dolaze 3.marta da vakcinisu sticenike i osoblje, kazu da ce opcije biti Sinopharm i Sputnik. Mislim da i jedna i druga dolaze u obzir, citao sam da Fajzer ne preporucuju za osobe sa nekim poremecajima rada stitne zlezde, ali sa ove dve ne bi trebalo da ima problema. Narocito zato sto je situacija normalna prilicno dugo, negde od sredine 2018. godine.

 

Edit: @shonke jel supruga primila Sinopharm?

Prica osvojoj, a zapitkuje o tudjoj?:smiley33:

Laki, reaguj!

:default_2guns:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Moja Gospodja je imala neko vreme problem sa stitnom, ali vec duze je situacija normalna i stabilna. Kod njih dolaze 3.marta da vakcinisu sticenike i osoblje, kazu da ce opcije biti Sinopharm i Sputnik. Mislim da i jedna i druga dolaze u obzir, citao sam da Fajzer ne preporucuju za osobe sa nekim poremecajima rada stitne zlezde, ali sa ove dve ne bi trebalo da ima problema. Narocito zato sto je situacija normalna prilicno dugo, negde od sredine 2018. godine.

 

Edit: @shonke jel supruga primila Sinopharm?

Da. Sinopharm, zaboravio da napomenem. To je bilo u tom trenutku raspoloživo na sajmu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ras kass said:

Izgleda da su reakcije na AZ cesce nego kod drugih. Par ljudi da znam da su imali slicnu reakciju.

 

Da, lepo lomi, Boga mi. Ceo dan temperatura oko 37.6 i boli celo telo i glava. Dosta ljudi na forumima prolazi kroz istu priču...

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da su reakcije na AZ cesce nego kod drugih. Par ljudi da znam da su imali slicnu reakciju.
Evo kod žene na poslu šef primio juče AZ, nema ga danas na poslu, juče temp 38.5.
Prijatelj mu je završio u bolnici na intenzivnoj, od korone, pa se on prijavio neki dan I juče dobio vakcinu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, shonke said:

Evo kod žene na poslu šef primio juče AZ, nema ga danas na poslu, juče temp 38.5.
Prijatelj mu je završio u bolnici na intenzivnoj, od korone, pa se on prijavio neki dan I juče dobio vakcinu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Izmedju 38.5 od vakcine i intenzivne zbog korone - izbor je lak!

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, shonke said:

Zoe, jel smem da te zamolim da dodaš i kategoriju hospitalizovanih u izveštaje?

(danas 3832).

Evo ja mogu da navedem primer moje supruge, ima Hašimoto sindrom,  primila prvu dozu pre dve nedelje - ako se nekom zalomilo da ima isto ovo stanje. 

Moja sestra ima Hasimoto dobila dve doze Pfizer, bez problema. 

Primila i mama prvu, kaze nije ni osetila, ona ima dijabetes ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ponovo se prijavila 😄  Stavila samo Fajzer i Sputnik i očekujem da me zovu. Moja tetka se takođe 4 puta prijavljivala, ali je kao opciju stavila- sve vakcine.

 

Ima autoimunu bolest, primila je kinesku vakcinu, sasvim je ok.   To joj je preporučio njen lekar - kinesku vakcinu, išla je kod lekara pre treće ili četvrte prijave.

Ona ima alergije na sve i svašta i preporučeno joj je da se vakciniše pre proleća i onih "maca" što lete, dok joj je stanje stabilno. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...