Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

5 minutes ago, JohnnyDragon said:

Jel čitao neko o novom Izraelskom(mislim 🤔) leku nešto? 

Hoće li biti globalne primene za zemlje trećeg sveta? 

Neko stručniji, @Eddard@urosg3 npr? 

 

Pisala sam ja na onom strucnom topicu, ne znam da li se radi o istom leku (post je na 82. strani):

 

Faza I obecava:

 

"Medicine developed at Ichilov moderates immune response, helps prevent deadly cytokine storm, researchers say; 29 of 30 phase 1 trial patients left hospital within 3-5 days"

 

Lek razvijen u Ichilovu ublažava imuni odgovor, pomaže u sprečavanju smrtonosne oluje citokina, kažu istraživači; 29 od 30 ispitivanih pacijenata faze 1 napustilo je bolnicu u roku od 3-5 dana

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, estranged said:

Pracenje kontakta u Srbiji je postojalo i kad je bilo 8k zaraženih dnevno i kad su bile pune bolnice, e sad ovo sto kaze @Eddardo svesti ljudi je takodje tačno. Nisu prijavljivani ljudi kao kontakt da se ne bi izgubio privatni posao, da bi se porodica prehranila i ostale kombinacije....

Koliko god iz inostranstva izgledalo da se ovde ne radi kako treba - radi se mnogo bolje i mnogo pametnije nego što izgleda uzevši sve u obzir.

Na proleće i leto su apsolutno svi pacijenti sa anosmijom bili po (punim) bolnicama i kukali kako ih zdrave hospitalizuju, onda kad su brojevi otišli u nedogled se otišlo na drugu strategiju. Možda ja živim u takvom okruženju ali posle 6 meseci u covid sistemu ja ne znam coveka koji se javio sa simptomima a nije dobio adekvatnu negu. 

 

3 hours ago, estranged said:

Ja pričam o onome što čujem od kolega koji taj posao rade. Kontakti iz kuce i sa posla se apsolutno uvek rade. Komsika jedna koja radi u jednoj državnoj firmi je nekoliko puta za sve ovo vreme išla u izolaciju jer radi u kancelariji sa još 10ak ljudi i malo malo pa je neko bio pozitivan. 

Jedna anegdota sa terena. Komšija A prijavi kao kontakt komšiju B. Ne govore već 20 godina i ovaj ga prijavio da mu napakosti i da 2 nedelje ne može da izlazi iz kuće. Srbija 😁

 

Moram da ti rušim sneška, možda ti je promakao moj slučaj, odnosno moje mame, gde je država i zdravstveni sistem pao doslovce na svakom postojećem segmentu.

 

Takođe da napomenem da tokom trajanja tih muka i peripetija (uz dva odlaženja na infektivnu) NIKO, dakle:

 

N

I

K

O

 

od nadležnih bilo kog profila i BILO GDE nije pomenuo jednom rečju, jednim slovom, jednim znakom interpunkcije, pogledkom, gestom, BILO ČIME, bilo šta u vezi BILO kakvih epidemioloških mera koje treba da preduzmem. 

 

O pitanju kontakata je smešno da govorim, jer naravno da me niko nije pitao ništa, iako sam imao teškog kovid bolesnika dve nedelje u kući.

 

Što se mog ličnog slučaja tiče, tj moje mame, jedino što mogu da uradim sa ovom državom i zdravstvenim sistemom je da se obilato poserem na njega, po mogućstvu sa prolivom.

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pisala sam ja na onom strucnom topicu, ne znam da li se radi o istom leku (post je na 82. strani):

 

Faza I obecava:

 

"Medicine developed at Ichilov moderates immune response, helps prevent deadly cytokine storm, researchers say; 29 of 30 phase 1 trial patients left hospital within 3-5 days"

 

Lek razvijen u Ichilovu ublažava imuni odgovor, pomaže u sprečavanju smrtonosne oluje citokina, kažu istraživači; 29 od 30 ispitivanih pacijenata faze 1 napustilo je bolnicu u roku od 3-5 dana

Ok, šta se onda čeka sa tim? 😶

 

To je ono tvoje : Selo bolesno a baba kuva lek u šerpici.. 

Edited by JohnnyDragon
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pisala sam ja na onom strucnom topicu, ne znam da li se radi o istom leku (post je na 82. strani):

 

Faza I obecava:

 

"Medicine developed at Ichilov moderates immune response, helps prevent deadly cytokine storm, researchers say; 29 of 30 phase 1 trial patients left hospital within 3-5 days"

 

Lek razvijen u Ichilovu ublažava imuni odgovor, pomaže u sprečavanju smrtonosne oluje citokina, kažu istraživači; 29 od 30 ispitivanih pacijenata faze 1 napustilo je bolnicu u roku od 3-5 dana

 

O ovome pričamo?

 

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2021&mm=02&dd=13&nav_id=1811012

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki21 said:

 

Izgleda da nije - onaj u clanku sto sam ja stavila se odnosi na EXO-CD24 substance, a i druga kompanija (ustanova) ga ispituje.

 

Kao sto vec rekoh, ako vec ne mozemo da "iskorenimo" covid vakcinama, onda je postojanje terapija koje smanjuju (ili kompletno predupredjuju) smrtnost jako vazno. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Laki21

Nisam ispratio priču, ali verujem da ima i negativnih iskustava, i žao mi je zbog toga.

 

Ja, naravno, branim struku kad neko kaže nešto protiv naših lekara, sistema, struke.

 

Ljudi... Samo cu da kažem jun i novembar/decembar. Nalet bolesnih sa svih strana, teške kliničke slike, nemaš mesta u bolnicama, nema kiseonika, narod ogorčen i trpa te u isti koš sa nesposobnom državom, duple smene, bez odmora. Samo se nadam da ce ono medicinsko osoblje koje šatro ne može u covid ostati trajno obeleženo i da će celu karijeru nositi nalepnicu preko čela... Ali to je neka druga tema. 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, estranged said:

@Laki21

Nisam ispratio priču, ali verujem da ima i negativnih iskustava, i žao mi je zbog toga.

 

Ja, naravno, branim struku kad neko kaže nešto protiv naših lekara, sistema, struke.

 

Ljudi... Samo cu da kažem jun i novembar/decembar. Nalet bolesnih sa svih strana, teške kliničke slike, nemaš mesta u bolnicama, nema kiseonika, narod ogorčen i trpa te u isti koš sa nesposobnom državom, duple smene, bez odmora. Samo se nadam da ce ono medicinsko osoblje koje šatro ne može u covid ostati trajno obeleženo i da će celu karijeru nositi nalepnicu preko čela... Ali to je neka druga tema. 

A prva je tema kad smo u vezi sistema:
1. zašto dozvoljavaju, po ogromnom procentu Kovid ambulanti da pacijenti satima čekaju - napolju? Kako je moguće da baš u svim objektima nema rešenja da ljudi sačekaju svoj pregled u toplom? Kako je moguće da baš u svim objektima "nema tehničkih uslova"
2. Kako je moguće da je uvek, ama baš uvek, i u najmanjem mogućem domu zdravlja od kovid ambulante do rendgena i laboratorije, i mesta gde se uzima uzorak za test mora da se putuje/vozi prevozom/automobilom? Kako je moguće da te tri najčešće usluge vezane za kovid nigde nemaju "tehničke uslove" da se obave u jednom objektu?

vezano za 2. svi znamo, mala deca, najmanje informisan građanin da si najzarazniji par dana pre i prvih par dana od pojave simptoma. To je jasno. Zašto je sistem organizovan da primorava zaražne da u vreme kad su najzarazniji za svoju uslugu moraju da se šetkaju od lokacije do lokacije i mešaju sa ostalim građanima.

Ljudi, super je romantična slika od 200k ljudi iz sistema koji su heroji u rovovima protiv nevidljivog neprijatelja, lepo i poučno. Ali prva tema je organizacija, sistem. Da me neko ubedi da se su pitanja 1 i 2 posledica domaće razbarušenosti, najlepše molim. Opasno sam blizu da zaključim da je strateška odluka

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

Kacin otišao u izvidnicu, i izlagao se opasnosti, i javio odatle stanje. Takav heroj!

Bogami Slovenija, Janša, Kacin, kao da su upali u vremeplov u 1990. 

 

Jeste. Zanimljivo je i da politički program nisu menjali od tad. I u 2021. još uvek skupljaju glasove na račun imaginarnog komunističkog neprijatelja, kojem je glavni cilj da se usere u život jadnog slovenačkog seljaka

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

A prva je tema kad smo u vezi sistema:
1. zašto dozvoljavaju, po ogromnom procentu Kovid ambulanti da pacijenti satima čekaju - napolju? Kako je moguće da baš u svim objektima nema rešenja da ljudi sačekaju svoj pregled u toplom? Kako je moguće da baš u svim objektima "nema tehničkih uslova"
2. Kako je moguće da je uvek, ama baš uvek, i u najmanjem mogućem domu zdravlja od kovid ambulante do rendgena i laboratorije, i mesta gde se uzima uzorak za test mora da se putuje/vozi prevozom/automobilom? Kako je moguće da te tri najčešće usluge vezane za kovid nigde nemaju "tehničke uslove" da se obave u jednom objektu?

vezano za 2. svi znamo, mala deca, najmanje informisan građanin da si najzarazniji par dana pre i prvih par dana od pojave simptoma. To je jasno. Zašto je sistem organizovan da primorava zaražne da u vreme kad su najzarazniji za svoju uslugu moraju da se šetkaju od lokacije do lokacije i mešaju sa ostalim građanima.

Ljudi, super je romantična slika od 200k ljudi iz sistema koji su heroji u rovovima protiv nevidljivog neprijatelja, lepo i poučno. Ali prva tema je organizacija, sistem. Da me neko ubedi da se su pitanja 1 i 2 posledica domaće razbarušenosti, najlepše molim. Opasno sam blizu da zaključim da je strateška odluka

Urose apsolutno se slazem da je organizacija nula, da sam i sam predlagao svojim nadredjenima neke stvari u praksi koje bi znatno ubrzale/poboljsale kvalitet usluge. Na to sam dobio obecanje da ce biti preneseno dalje a kasniji argument je uvek bio da ne moze to da se uradi, vec da se drzimo smernica odozgo, kriznog staba, Vucica ili koga vec ne. Kao i u mirnim uslovima, kad god zelis da ti kao pojedinac menjas nacin rada drzavnog sistema dobijes djoku i epitet nekog ko se mnogo pravi pametan.

 

U mom mestu niko ne ceka napolju iako postoji sator koji je postavljen, cak i kad je bila najveca guzva famoznog novembra ljudi su skakali jedan drugome na glavu u hodniku ispred ambulante da ne bi neko izgubio red. Probalo se i sa brojevima kao u banci - nije uspelo. Narod je takav, mentalitet. Ljudi se tuku ko ce prvi da udje. Oni sa anosmijom i pozitivnim nalazom se guraju ispred vrata dok neko sa saturacijom ispod 90% ceka na klupici da se rascisti red da bi usao. Probalo se da se to spreci tako sto ce neko da trijazira - nema ko. Studenti/volonteri po zakonu ne smeju to da rade, a lekari za to vreme pisu upute za laboratoriju i rtg hemijskom sa sve maticnim brojevima, jer ako ne daj Boze pogresis broj ovaj ga vraca jer nije validno ... Eto to je nas sistem, i jos jednom kazem da se slazem da je truo i da sa samo par korekcija moze mnogo bolje da se radi ali ...

 

A romaticna slika i to ... nije mi bila namera da se jadam ili da pisem iskustva iz prakse. Na ovoj temi sam od pocetka napisao mozda 5 poruka. Samo reagujem kad vidim da neko generalizuje, pricam iskustva iz moje bolnice. 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Jeste. Zanimljivo je i da politički program nisu menjali od tad. I u 2021. još uvek skupljaju glasove na račun imaginarnog komunističkog neprijatelja, kojem je glavni cilj da se usere u život jadnog slovenačkog seljaka

 

Iskoristih ovaj post da te kvotujem i pitam da nam opsies kako u Sloveniji tece proces kad neko ima simptome covida: gde prvo ide, kome se obraca, gde se rade testovi, koji se pregledi/dijagnostika rade, sta kad je neko zarazen, itd...?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, estranged said:

Ja pričam o onome što čujem od kolega koji taj posao rade. Kontakti iz kuce i sa posla se apsolutno uvek rade. Komsika jedna koja radi u jednoj državnoj firmi je nekoliko puta za sve ovo vreme išla u izolaciju jer radi u kancelariji sa još 10ak ljudi i malo malo pa je neko bio pozitivan. 

Jedna anegdota sa terena. Komšija A prijavi kao kontakt komšiju B. Ne govore već 20 godina i ovaj ga prijavio da mu napakosti i da 2 nedelje ne može da izlazi iz kuće. Srbija 😁

 

Ovo jednostavno nije tacno, bar u slucaju mojih roditelja i brata. Brat i majka pozitivni, karantin, oca niko nije kontaktirao, obavestio o karantinu ili ne daj boze testirao. 68 god, hronicni bolesnik, pisao sam o tome.

 

I nije jedini slucaj za koji znam.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, estranged said:

 

 

A romaticna slika i to ... nije mi bila namera da se jadam ili da pisem iskustva iz prakse. Na ovoj temi sam od pocetka napisao mozda 5 poruka. Samo reagujem kad vidim da neko generalizuje, pricam iskustva iz moje bolnice. 

Dođavola upao si nenamerno u moj rant na mediji, mediji stvaraju tu romantičnu sliku, zajedno sa ostalim emocionalnim ucenama kojima smo žrtve evo godinu dana. Nije na tvoj račun 🙂
Slažem se da tvoj nivo u kojem radiš sledi uputstva "odozgo" KrŠ, Vučić lično, i zato i mislim da je strategija u kojoj je važan alat obeshrabriti građane da uđu u proces usluge, i tu imaš na raspolaganju besmislene procedure, čekanje, nesuvisla trijaža, opet čekanje, za svaki  korak čekanje, pa onda razmestiš korake usluge po objektima, pa ljudi moraju da odu u drugi objekat po jedan korak, pa čekaju, pa se sa rezultatom vrate, pa opet čekaju, pa eto i te greške koje su ljudski razumljive, lako ispravljive i onde doprinose i imaš rezultat da jedan procenat građana ne želi da se upusti u traženje usluge od sistema.

45 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Jeste. Zanimljivo je i da politički program nisu menjali od tad. I u 2021. još uvek skupljaju glasove na račun imaginarnog komunističkog neprijatelja, kojem je glavni cilj da se usere u život jadnog slovenačkog seljaka

Sunce ti žarko, ala su žilavi komunisti nikako da ih poraze 30 debelih godina 🙂

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

Iskoristih ovaj post da te kvotujem i pitam da nam opsies kako u Sloveniji tece proces kad neko ima simptome covida: gde prvo ide, kome se obraca, gde se rade testovi, koji se pregledi/dijagnostika rade, sta kad je neko zarazen, itd...?

 

Pa sad, teško je reči tačno, pošto se konstantno nešto menja. Evo recimo mogu da opišem dva slučaja iz različitih perioda. Recimo Od brata žena je bila zaražena negde u martu ako se ne varam. Vratili se iz Hrvatske i tad je bila kampanja kao donosi se virus iz hrvatske i iz bosne, bla bla bla. I zbog toga ona ode da se testira kod doktora, bez simptoma. Dobije pozitivan rezultat, pitaju je s kim je sve bila u tesnom kontaktu, ona navede, i tim ljudima (moj brat, njena majka...) jave da se samoizoluju za 14 dana (nisu pozvani da se testiraju recimo). Testiranje inače funkcioniše tako da ti zovneš doktora i objasniš mu situaciju, a on ti rezerviše termin na punktu za testiranje. To ti bude kao neka drive-in varianta. Dođeš sa autom u vreme tačno kad si naručen, uzmu ti bris i kasnije po sms-u dobiješ rezultate.

 

Sredinom decembra je onda covid imao i ostatak familije. Decembra je država nabavila veliki broj testova. Pa je bilo testiranja na svakom koraku. Masovno besplatno testiranje u svim večim gradovima u nekim mobilnim ambulantama koje su bile postavljene na velike trgove itd. Ljudi su satima čekali u ogromnim kolonama na test. Testira se za svaki ulazak u zdravstvene ustanove. Bez negativnog nalaza ne možeš da uđeš. I tako je moja mama saznala da je pozitivna, pošto ide otprilike na svakih 10 dana da primi kemoterapiju. Zanimljivo, nju nisu ispitivali za kontakte, samo je dobila preko sms da je pozitivna. Čula se je sa sestrom sa onkologije da otkažu terapiju i dobila je poziv sa nacionalnog instituta za javno zdravstvo da joj kažu kome da se obrati ako se slučajno nebude osečala dobro.

Stari je posle toga otišao da se testira. Zvao doktora da mu da termin za punkt gde se testira, isto po sms-u dobijo da je pozitivan. Čuo se sa doktorom za bolovanje i to je to. Mislim da su se tek posle toga javili siptomi kod svih. Ništa strašno. Kašalj. Povremeno blaga temperatura. Ja sam recimo izgubio ukus (i mama isto). I jedan dan sam osjetio da mi fali moči u nogama. Ukus mi se vratio posle 2-3 dana. Sestra skroz brez simptoma, mada s obzirom da je stalno bila sa nama u kontaktu, nema šanse da se nije zarazila.

 

Ja i ona se nismo ni testirali. Ona ionako nije ni bila bolestna, a školu od oktobra rade preko zooma. A meni nije trebao test, s obzirom da isto radim več skoro 4 meseca od kuče i nisam tražio bolovanje, jer sam se osečao dovoljno dobro da sam mogao odraditi posao. Zaključali se u kuču i nismo izlazili jedno 20 dana

 

pitao sam mamu kako je sad sa testovima. Kaže da tri meseca nemora da se testira kad ide na terapiju, pošto ima visok nivo antitela.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Laki21 said:

https://rs.n1info.com/vesti/lekari-za-voice-odziv-gradjana-srbije-na-vakcinaciju-razocaravajuci/

 

900k ukupno prijavljenih. Nikada se nećemo otarasiti ovog sranja.

 

Ja se prijavio, Gospodja se prijav'la, njeni su prelezali u novembru pa su se prijav'li, moji su prelezali pre mesec dana pa ce se prijav'ti uskoro, jedino ga burazer malo tupi ali on je kao i moja Gospodja 1989. godiste (tri godine mladji od mene), pa mu se moze - mlad je, nije mator kao ja...Gospodjica ima 15 meseci, daleko je od tinejdzera koji partija i kog drmaju hormoni...Baba i deda mi zive na selu, imaju preko 80, u kontaktu su samo sa mojim ocem i rodjakom-stricem (koji je samac i takodje zivi na selu)...Eto, to je neki krug ljudi koji mene interesuje, mi cemo da se vakcinisemo, ostatak sveta moze da propadne sto se mene tice, boli me uvo. Kas bi tako svi razmisljali, u stvari bismo se jako brzo resili ovoga, ali ljudi ne shvataju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ja se prijavio, Gospodja se prijav'la, njeni su prelezali u novembru pa su se prijav'li, moji su prelezali pre mesec dana pa ce se prijav'ti uskoro, jedino ga burazer malo tupi ali on je kao i moja Gospodja 1989. godiste (tri godine mladji od mene), pa mu se moze - mlad je, nije mator kao ja...Gospodjica ima 15 meseci, daleko je od tinejdzera koji partija i kog drmaju hormoni...Baba i deda mi zive na selu, imaju preko 80, u kontaktu su samo sa mojim ocem i rodjakom-stricem (koji je samac i takodje zivi na selu)...Eto, to je neki krug ljudi koji mene interesuje, mi cemo da se vakcinisemo, ostatak sveta moze da propadne sto se mene tice, boli me uvo. Kas bi tako svi razmisljali, u stvari bismo se jako brzo resili ovoga, ali ljudi ne shvataju.

Ja to tako hteo od početka, pa umal` Hitler nisam ispao 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ja se prijavio, Gospodja se prijav'la, njeni su prelezali u novembru pa su se prijav'li, moji su prelezali pre mesec dana pa ce se prijav'ti uskoro, jedino ga burazer malo tupi ali on je kao i moja Gospodja 1989. godiste (tri godine mladji od mene), pa mu se moze - mlad je, nije mator kao ja...Gospodjica ima 15 meseci, daleko je od tinejdzera koji partija i kog drmaju hormoni...Baba i deda mi zive na selu, imaju preko 80, u kontaktu su samo sa mojim ocem i rodjakom-stricem (koji je samac i takodje zivi na selu)...Eto, to je neki krug ljudi koji mene interesuje, mi cemo da se vakcinisemo, ostatak sveta moze da propadne sto se mene tice, boli me uvo. Kas bi tako svi razmisljali, u stvari bismo se jako brzo resili ovoga, ali ljudi ne shvataju.

 

Ja pričam sa prijateljima neće da se vakcinišu pa mi kažu pa jel ti slušaš šta Nestorović kaže o vakcinama, a ja im kažem pa ja zbog toga i hoću da se vakcinišem, sve što je rekao pokazalo se da je bila laž 🙂

 

Koleginice iz kancelarije me pitaju ja kažem prijavio sam se one obe kažu "Mi nećemo ni lude" i sad očekuju da ću ja da ih ubeđujem a ja im odgovorio "Pa dobro, nije obavezno" 🙂 . Mislim se odlično pre ću ja stići na red pošto su obe starije žene.

 

Ja sam se prijavio prvi dan za vakcinu, usput polu-slagao označivši da imam problema sa pritiskom i još uvek čekam svoj red. Namerno neću nikakve veze da povlačim baš da vidim kada će neko ko je zaokružio samo Modernu i Fajzer (tada jedine odoborene na zapadu) stići na red. Pošto Modernu gotovo i nećemo dobiti verovatno čekam Fajzera po mojoj proceni tamo negde na leto, osim ako opet ne promene plan pa krenu nas zaposlene da zovu pre utvrđenih prioriteta.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, L' Imperatore said:

Testiranje inače funkcioniše tako da ti zovneš doktora i objasniš mu situaciju, a on ti rezerviše termin na punktu za testiranje. To ti bude kao neka drive-in varianta. Dođeš sa autom u vreme tačno kad si naručen, uzmu ti bris i kasnije po sms-u dobiješ rezultate.

 

Hvala, taj deo me zanimao, jer je tako i ovde na zapadu.

 

Za ljude u Srbiji - to je kljuc problema tu u Srbiji, jer se tu trijaza  radi u kovid ambulanti, umesto preko telefona, kao sto je u vecini drzava na zapadu.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

 

Hvala, taj deo me zanimao, jer je tako i ovde na zapadu.

 

Za ljude u Srbiji - to je kljuc problema tu u Srbiji, jer se tu trijaza  radi u kovid ambulanti, umesto preko telefona, kao sto je u vecini drzava na zapadu.

 

 

Slažem se da je ovo jedan od problema. Da ne ispadne da samo kritikujemo i mračimo, ovaj drive-in sistem testiranja stvarno deluje jako dobro. Dođeš na termin, sediš na toplom u autu, završeno za par minuta. Umesto čekanja na hladnom, u gužvi, među potencialno zaraznim ljudima...

Link to comment
Share on other sites

 
Jeste. Zanimljivo je i da politički program nisu menjali od tad. I u 2021. još uvek skupljaju glasove na račun imaginarnog komunističkog neprijatelja, kojem je glavni cilj da se usere u život jadnog slovenačkog seljaka
Izgleda im uspeva jer taj jadni seljak i dalje glasa za janšu I ekipu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...