Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

8 hours ago, McLeod said:

Ja mislim suprotno. Zarazavanje na radnom mestu je sekundarno, ako se postuju mere. Isto kao sto deca donose "iz skole" kuci, tako se zaraza donosi prvo na posao, a kasnije kuci. Sa posla svakako ne krece.

 

Dakle kafici i socijalni zivot jesu najveci razlog.

Ima nešto u tome da posao manje utiče na nova zaražavanja od slinavaca u školama dok su kafići možda srpski specijalitet. U Grčkoj recimo, kafići još od oktobra ne rade. Grčka vlada preduzima najoštrije mere protiv bilo kakvog druženja. 

 

I pored posla kriva je išla kontinuiranog na dole sve dok 11. januara nisu opet otvorili škole i 18. januara maloprodaju. 20 i nekog januara burst je krenuo naglo na gore. Znači posao svo vreme nije značajno uticao na kretanje novozaraženih, već je do eksplozije došlo zahvaljujući otvaranju škola i maloprodaje. Pošto je maloprodaja već ubrzo nakon otvaranja ponovo i zatvorena, zaključak se nameće sam. Mali slinavci predstavljaju veću opasnost nego što se misli. 

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, John Dies at the End said:

 

Da, ali pored sebe, moras da budes odgovoran i prema drugima, i svojoj okolini, i zbog toga si morao da se testiras.

 

Jbm mu, kada sam saznao ( dan pred odlazak na odmor ) da koleginica zakacila virus, sam sam otisao da se testiram ( jos uvek nije stiglo zvanicno obavešten od lokalnog Gesundheitsamt-a da se prate kontakti, itd i sl ) sve da ne bih putovao zarazen i/ili otisao kuci zarazen.

Kontakti se ne prate vec odavno. jedino osobe sa kojima zivis moraju u karantin.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pa naravno da je svrha testa da se prate kontakti. Mene su sve redom ispitali sa kim sam bio i šta sam radio nakon pozitivnog testa. Jasno je da u normalnom društvu ti možeš da kažeš, e slušaj verovatno imaš koronu, nema potrebe da ti radimo test, ostani kući 2 nedelje, izolacija i to je to - Nemac će to i da uradi, ali good luck with that u Srbiji.

 

A drugo, da opet naglasim, ne možeš ti kao lekar u ovakvoj situaciji da kažeš, ma nije sve korona (iako I nije) jer si onda direktno odgovoran što će tvoj pacijent dalje da se šećka po gradu, poslu i gde god ne sa "upalom grla" i da seje koronu, neodgovorno je. U slučaju moje sestre ja sam je ispreskakao, pa je bila dovoljno svesna da se samoinicijativno samoizoluje jer imamo bolesnu majku koju nije htela da izlaže riziku, misliš da bi prosečan Srbin bez pozitivnog testa to isto uradio. Bilo bi - rekla mi doktorka da nije korona. Ja ovde kritikujem nedostatak svesti o pandemiji samih lekara, ne i stanovništvo, kao da ti lekari ne znaju sa kakvim stanovništvom imaju posla.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pracenje kontakta u Srbiji je postojalo i kad je bilo 8k zaraženih dnevno i kad su bile pune bolnice, e sad ovo sto kaze @Eddardo svesti ljudi je takodje tačno. Nisu prijavljivani ljudi kao kontakt da se ne bi izgubio privatni posao, da bi se porodica prehranila i ostale kombinacije....

Koliko god iz inostranstva izgledalo da se ovde ne radi kako treba - radi se mnogo bolje i mnogo pametnije nego što izgleda uzevši sve u obzir.

Na proleće i leto su apsolutno svi pacijenti sa anosmijom bili po (punim) bolnicama i kukali kako ih zdrave hospitalizuju, onda kad su brojevi otišli u nedogled se otišlo na drugu strategiju. Možda ja živim u takvom okruženju ali posle 6 meseci u covid sistemu ja ne znam coveka koji se javio sa simptomima a nije dobio adekvatnu negu. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne prate se kontakti, samo oni koji zive u istoj kuci idu u karantin, 100% pouzdano. Brat je pitao za kontakte kad su mu rekli da je pozitivan i rekli su da nije potrebno samo da supruga mora biti u karantinu isto kao i on ( posto zive sami ). Komsinica isto pozitivna, nikakvo pracenje kontakata ( jer da prate kontakte onda bi i ja morao u karantin ), samo ona muz i deca u karantin. Jedan drugi prijatelj pozitivan, supruga i deca u karantinu da bi posle karantina sin otisao da se testira i on pozitivan, i svi ponovo u karantin. 100% ne prate kontakte( u kontakte ne racunam porodicu oni koji zive zajedno jer se to podrazumeva da moraju u karantin. Pod kontakte mislim na one ljude koji ne zive sa njima a cesto su u kontaktu ), barem ko se testira u kovid odeljenjima u Subotici.

Edited by Slavisa iz Tavankuta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja pričam o onome što čujem od kolega koji taj posao rade. Kontakti iz kuce i sa posla se apsolutno uvek rade. Komsika jedna koja radi u jednoj državnoj firmi je nekoliko puta za sve ovo vreme išla u izolaciju jer radi u kancelariji sa još 10ak ljudi i malo malo pa je neko bio pozitivan. 

Jedna anegdota sa terena. Komšija A prijavi kao kontakt komšiju B. Ne govore već 20 godina i ovaj ga prijavio da mu napakosti i da 2 nedelje ne može da izlazi iz kuće. Srbija 😁

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Od kad se Sretenje (Ustav) slavi 2 radna dana? U moje vreme bilo je - jedan radni dan. Pitam jer treba 15 da primim drugu turu vakcine a poziva nema i ne znam da li ce da slave ili da vakcinisu....
 
Ako vam 21. dan pada 15.2. poruku će poslati dan ranije. Ako ne pošalju, idite 15. u dom zdravlja i ponesite potvrdu koju ste dobili pri dobijanju prve doze.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, estranged said:

Ja pričam o onome što čujem od kolega koji taj posao rade. Kontakti iz kuce i sa posla se apsolutno uvek rade. Komsika jedna koja radi u jednoj državnoj firmi je nekoliko puta za sve ovo vreme išla u izolaciju jer radi u kancelariji sa još 10ak ljudi i malo malo pa je neko bio pozitivan. 

Jedna anegdota sa terena. Komšija A prijavi kao kontakt komšiju B. Ne govore već 20 godina i ovaj ga prijavio da mu napakosti i da 2 nedelje ne može da izlazi iz kuće. Srbija 😁

Onda imamo dve razlicite situacije. 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

 

Inače se slažem sa tobom oko regionalizacije. Ona je od samog početka bila moguća jer se Srbija deli na okruge- i jedino je Beograd posebna celina. 

 

Mama mi je pričala o tome kako je izgledao Beograd za vreme variole vere, da su na ulazima u grad bili policijski punktovi i sl..

 

To je i prošle godine moglo da se uradi..da je neko predložio..pa i dr Kon koga ti braniš ovde, sigurno se seća kako se tada -1972.godine postupalo kada je epidemija u pitanju.

 

 

 

Regionalizacija. Slovenija je to uvela več u prvom talasu. Tad je bilo zabranjeno prelaziti u drugu opštinu. Zamisli veličinu Slovenije, razdeljenu na 200+ opština. U kojem god pravcu se uputiš peške, za 5 minuta si u drugoj opštini, otprilike. U drugom talasu je to promenjeno na regije. Pre par dana uklonjeno.

 

Rezultat: 4. na svetu po novim slučajevima i 5. po smrtnim slučajevima. Ne kažem da je zabrana prelaska u druge regije odmogla. Ali kad se gleda statistika, usudio bi se reči da nije nešto puno ni pomogla.

 

A policijski punktovi i te stvari... OK, ali treba uzeti u obzir za epidemiju koje bolesti je to rađeno, i u kakvoj epidemiji smo sad. Smrtnost kod zaražavanjem variola vera virusom je preko 30%. Tako da su u takvom slučaju sasvim logične striktne restrikcije, gde niko mesec dana ne sme da pomoli nos iz kuče. Covid nije variola vera, jer je smrtnost oko 1%. Mada bi rekao da je i to malo visok broj, ali eto da ne ulazimo u nepotrebnu debatu, neka svako kod sebe uradi matematiku koliko misli da je u tih 1 posto onih sa drugim teškim bolestima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Začarani krug. Jer, kako smo došli do ove pandemije? Pa tako što se je svaka upala grla brže bolje proglasila kovidom. Eto recimo, negde sam pročitao podatak da je 94% manje slučajeva gripe u odnosu na iste periode pred Covidom. Taj podatak mi zvučao malo neverovatno, pa onda naletim na ovaj članak https://siol.net/novice/slovenija/v-sloveniji-se-brez-potrjenega-primera-gripe-v-tej-sezoni-542676 . Ej, 0 slučajeva...
 
Zašto se neki toliko bore protiv ove covid kampanje je prosto. Zato što nas lažu, zato što nas straše, a sve to rade ljudi koji nam ne žele dobro.
 
Covid jeste problem. Ali da smo taj problem počeli da rešavamo sa transparentnošču i informisanjem naroda, umesto zastrašivanjem, dezinformisanje, zabranjivanjem, imali bi i bolji rezultat. Ovako, videčemo šta če da bude.
 
edit: zaboravih da dodam ovo za ove smrti posle vakcine. Zanimljivo. Kad se umre od Covida, ne spominje se ništa ostalo. Čim je umro posle vakcinisanj, ma to su bili stari sa mnogo drugih bolesti. Ok, ja vjerujem. Ali ne sviđa mi se selektivni pristup što se tiče informisanja.
 
Kad su stigleprve vakcine u Sloveniju, odma drugi dan umrla neka starija gospodja u starackom domu, posle vakcinisanja. Nije prošlo par sati od toga, več su sazvali konferenciju za štampu, kako smrt nije imala nikakve veze sa vakcinisanjem. Ok, kao što sam rekao gore. Ja to vjerujem. Ali cenim da u tih par sati niste baš ni mogli dobro da istražite dal jeste il nije imala veze.
 
 
Izvini ali najbolje bi bilo da kažu jeste, umrla je od vakcine... Pa ko bi se više vakcinisao posle toga, sve i da je unutra običan slani rastvor?
Antivax lobi je svuda toliko jak da je za ove zemlje zapada (tačnije, sve što nije Kina) rizican svaki tekst u medijima u kojima se pominje vakcina, šta god da piše u tom tekstu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo npr ovde u Fr, sve ljude koje poznajem niko ne veruje u teorije zavere, pa tako ni u te anti vax. ali su skepticni u vezi vakcina za covid-19. Pitam ih zasto, jedan kaze da ne moze da primi ni vakcinu za grip bude mu jako lose od nje, pa ne veruje ni da bi mu od ove bilo bolje. I tako sve neka obrazlozenja. Niko ne veruje da ce da ih cipuju i tako to.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, shonke said:

Izvini ali najbolje bi bilo da kažu jeste, umrla je od vakcine... Pa ko bi se više vakcinisao posle toga

 

Slazem se, ali moram da primetim nesto. Milioni smrti od kovida nisu ljudima dovoljni da bi poceli da se cuvaju, ali jedna smrt od vakcine bi bila dovoljna da se nikad ne vakcinisu. Kako bi bilo lepo da su taj stav primenili posle vesti o prvoj smrti od kovida. Ali eto, to famozno 'nece mene' ne vazi za vakcinu kao sto vazi za virus

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, L' Imperatore said:

 

Začarani krug. Jer, kako smo došli do ove pandemije? Pa tako što se je svaka upala grla brže bolje proglasila kovidom.


Ovo jednostavno nije tačno. Hoćeš da kažeš da pandemije u stvari nema, već da je sve to iskonstruisano od svake obične upale grla. Please.
 

10 hours ago, L' Imperatore said:

Eto recimo, negde sam pročitao podatak da je 94% manje slučajeva gripe u odnosu na iste periode pred Covidom.
 

 

Pa naravno, mere deluju i na druge viruse.

 

10 hours ago, L' Imperatore said:

Zašto se neki toliko bore protiv ove covid kampanje je prosto. Zato što nas lažu, zato što nas straše, a sve to rade ljudi koji nam ne žele dobro.


Teorija zavere i ništa drugo. Sorry.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbt, svi kukaju na organizaciju, svi bi da sve bude idealno organizovano a par topika ispod svi zajedno - s razlogom - pljujemo po nesposobnoj kriminalnoj bandi na vlasti.

Pa kako zamišljate da takvi bambusi nešto organizuju a da svi budu srećni i vakcinisani? Eo, ima vakcina, čuješ gde ima odeš i ubodeš se. To kako tako radi i na sajmu je generalno ipak dobro organizovano (bio, video). U jednoj mail/IM grupi IT provinijencije nas 40ak smo odavno primili prvu a neki - zajedno s roditeljima - i drugu dozu. Nusu svi čekali The SMS, zapravo nije skoro niko...razmenjuju se informacije i shodno s tim se i radi.
Eo moja gospođa upravo primila SMS za revakcinu (a pre 3 nedelje je padobranski otišla bez poziva na 1. dozu), keva joj juče s rođakama već dobila revakc. na Sajmu i reče mi da tamo ipak i dalje ima i vakcinacije (prva doza), u posebnoj hali...

Po bolnicama takođe ima vakcinacije i generalno nije gužva. Ja ostavih sinoć ovde za ljude koje znam, gde su i kako to obavili...

Poenta - ne treba sedeti čekati konobara da uzme porudžbinu, nekad treba dići dupe i otići do šanka/kuhinje i uzeti. Fizički je neizvodljivo da baš svi dobiju poziv/SeMeSe za svoju izabranu vakcinu i budu odvezeni izabranom limuzinom na izabrano mesto za vakcinaciju gde će sexy sestra/brat da im otpeva pesmicu na uvo pre bôce... Malo snalažljivosti i akcije narode, neće baš sve država (ova kljakava, ubijena u pojam) da uradi za vas. Država trenutno ima pametnije stvari (Danilo, Andrej...) od brige za građane... :wicked:

Ovaj topik se pretvorio masovno ridanje i kuknjavu (a da ne pominjem 5G ekipicu koja u svemu vidi zaveru da nas se sve pobije ili bar uštroji :wicked: ) umesto da bude mesto za razmenu konkretnih i korisnih informacija.

Ono, jasno je, sviće dumremo al aj kao malo sâmi da se potrudimo dodložimo to i preteknemo [emoji6] još neko vreme...

Sent from my phone using their app

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čekaj samo za sekund, postoji da te cepi sexy med. sestra i da te dovezu izabranom limuzinom? Pa mene cepila prvi put neka sva obučena i sa maskom (možda je i sexy kad nema ono belo odelo al nije bilo providno) a drugi put (juče) neka malo " jača" i nije mi se probudio nikakav sexy nagon... A došao sam svojim kolima (ok lično sam ih birao u salonu).
Gde, na kom skretanju u životu sam promašio?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Evo npr ovde u Fr, sve ljude koje poznajem niko ne veruje u teorije zavere, pa tako ni u te anti vax. ali su skepticni u vezi vakcina za covid-19. Pitam ih zasto, jedan kaze da ne moze da primi ni vakcinu za grip bude mu jako lose od nje, pa ne veruje ni da bi mu od ove bilo bolje. I tako sve neka obrazlozenja. Niko ne veruje da ce da ih cipuju i tako to.

 

Naravno da je to sa čipovanjem smešno. Ali odlično sluuži ovima što podržavaju vakcinu, da sve koji si drznu postaviti bilo kakvo pitanje, svrstaju u tu grupu ravnozemljaša i antivaksera. 

 

Meni recimo i nije toliko jasno, što se ljudi toliko pale sad kad je konačno stigla vakcina. Onaj koji se vakcinisao, on je siguran. A ja ako sam glup pa neču, ja ču da plačam cenu za to.

 

1 hour ago, shonke said:

Izvini ali najbolje bi bilo da kažu jeste, umrla je od vakcine... Pa ko bi se više vakcinisao posle toga, sve i da je unutra običan slani rastvor?
Antivax lobi je svuda toliko jak da je za ove zemlje zapada (tačnije, sve što nije Kina) rizican svaki tekst u medijima u kojima se pominje vakcina, šta god da piše u tom tekstu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

🤨

 

Pa naravno da trebaju da kažu da je umrla od vakcine, ako je to istina. I ne samo tako u jednoj rečenici, nego da se detaljno istraži kako je do toga došlo, i šta je uticalo na takav razvoj događaja. I transparentno saopštiti ljudima kakav je rizik, a i šta je pozitivno naravno. Recimo, neke realne procene, tipa, jedan na 100k vakcinisanih ljudi, može da ima tegobe, ako je pre toga imao x ili y bolesti. I onda ljudi da sami procene dali im se isplati rizik, za to što dobijaju. I veruj, mnogi koji su sad veliki skeptici, bi pozitivnije reagovali na ovakvu transparentnost, u poređenju sa ovim muljanjem i prikrivanjem.

 

Je, antivakserski lobij je strašan, a ovaj provakserski jadan, nikakav...

 

1 hour ago, Eddard said:


Ovo jednostavno nije tačno. Hoćeš da kažeš da pandemije u stvari nema, već da je sve to iskonstruisano od svake obične upale grla. Please.
 

 

Pa naravno, mere deluju i na druge viruse.

 


Teorija zavere i ništa drugo. Sorry.

 

Ne. Zamolio bi ti da mi ne stavljaš reči u usta. Rekao sam da je od samog starta statistika i informisanje bilo površno, netransaprentno i sigurno ne sa ciljem da se prikaže realna slika. Da se je prikazivala realna slika, mi bi tačno znali ko je obolio od kovida , a ko je obolio od nečeg drugog. I uspešnije bi se izborili sa epidemijom. I narod bi imao više poverenja u informacije i manje teških pitanja bis e postavljalo. Pošto nebi bilo potrebe da se postavljaju.

 

Naravno da deluju. Ali u nekom normalno, srazmernom procentu. A ne da imaš 0 slučajeva gripe.

 

OK. svak ima pravo da sam za sebe zaključi šta i kome če da veruje.  Eto recimo ti isti ljudi o kojima pričam, i kojima su puna usta ozbiljnosti ove situacije. Evo, samo dva primera iz Slovenije. Jelko Kacin, vladin govornik za Covid. Negde u augustu javlja građanima da niko ne ide u hrvatsku, jer tamo bukti korona, ovo ono. To je javio preko twittera, a poruku je pisao dok je ležao pored bazena na svojoj vikendici. U Hrvatskoj.

 

Zdravko Počivalšek, ministar za rad, neki dan uhvačen kako su specialno za njega i neku njegovu ekipu morali da otvore jedan restoran, kako bi oni mogli tamo da održe "poslovni sastanak". Da podsetim, kafiči i restorani u Sloveniji zatvoreni od oktobra, ljudi koji se bave tim poslom "on their last legs". A ovi što su jim zabranili da rade svoj posao, za njih se tajno otvaraju kafane... Izviničeš mi, ako ne verujem svemu što izađe iz usta takvim ljudima.

 

 

Nadovezo bi se samo na jednu McLeodovu rečenicu od juče. Kad je rekao da je ovaj virus još uvek misterija i još se nezna skoro ništa od njemu. A zašto se nije saznalo? Kad treba uzeti pare, onda se udruži čitava struka, ulože se miljarde i vakcina se sprca za 6 meseci. A na drugoj strani več duže od godinu dana "neznamo" koliko dugo virus može da preživi u zraku. Ma daj...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Radovanovićevog pristupanja u KŠ stvar je išla ovako. U martu ga je neko kontaktirao (nije rekao ko) i on je načelno pristao mada je tome rekao da se ministar sigurno neće složiti sa time na šta mu ovaj odgovara da mu je baš Lončar i rekao da ga zove. Posle toga zvaničan poziv nikad nije stigao a nije stigao zato što Radovanovića ne bi mogli da ućutkaju, on sigurno ne bi lagao za SNS interese kao što to rade Kon i ekipa.

 

Posle toga ucveljeni Kon u nastupu besa tamo negde posle izbora kada smo saznali da su nas lagali zbog izbora, na fejsu u afektu kaže "Pa neka Radovanović vodi KŠ" na šta mu Radovanović odgovara da mu ne pada na pamet da u njegovim  godinama to radi. Kasnije je rekao da mu nikad niko nije zvanično prišao ni tom prilikom da od njega to traži , ali naravno režimski mediji pljuju po svima koji ne rade za njihovu stvar pa tako i po Radovanoviću šireći laži i gluposti kako je on eto dobio ponudu i odbio je.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 

OK. svak ima pravo da sam za sebe zaključi šta i kome če da veruje.  Eto recimo ti isti ljudi o kojima pričam, i kojima su puna usta ozbiljnosti ove situacije. Evo, samo dva primera iz Slovenije. Jelko Kacin, vladin govornik za Covid. Negde u augustu javlja građanima da niko ne ide u hrvatsku, jer tamo bukti korona, ovo ono. To je javio preko twittera, a poruku je pisao dok je ležao pored bazena na svojoj vikendici. U Hrvatskoj.

Kacin otišao u izvidnicu, i izlagao se opasnosti, i javio odatle stanje. Takav heroj!

Bogami Slovenija, Janša, Kacin, kao da su upali u vremeplov u 1990. 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...