Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

11 hours ago, urosg3 said:

Druženje je ljudska iskonska potreba

Tacno, u vreme iskona....kada je pripadnost coporu ili plemenu bila uslov opstanka.

Danas, potrebu za tolikim stepenom asimilacije a bez selekcije zasnovane na tacno definisanim potrebama mi je apsurdna. Cime smo to toliko ugrozeni da nam je potrebna zastita mnostva? I to danas kada je mnostvo opasnost po zivot? 

U pitanju je problem slobodnog vremena koji, opet, pripada sferi otudjenja savremenog coveka. Onaj koji nije u stanju da bude sam kada je to razumno i nuzno,  nema sta da ponudi drugima niti je u stanju da od drugih preuzme ista smisleno i bitno. 

Zasto sam tako drasticna u stavu? Zato sto fokus na desavanja van kuce, porodice, skrnavi porodicu, dekonstruise i ono malo vremena koje porodica danas ima za sebe. Sa svim poseldicama po sve nas. 

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Mozemo li da preciziramo o kome pricamo?

Imam po' veka, za poslednjih 90 dana potrosila sam nekih 10-ak sati na face to face druzenje (nakon sto sam pregrmela covid), i mogu jos 180 dana tako....

 

Ali, da imam 17 godina i da se godinu dana (ovo traje godinu dana) uzdrzavam od druzenja - ja ne znam ko to moze da ocekuje?

I da li vam je zdravo da se deca ne druze s drugom decom sve vreme dok ovo traje? I ko zna do kad ce....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

Mozemo li da preciziramo o kome pricamo?

Imam po' veka, za poslednjih 90 dana potrosila sam nekih 10-ak sati na face to face druzenje (nakon sto sam pregrmela covid), i mogu jos 180 dana tako....

 

Ali, da imam 17 godina i da se godinu dana (ovo traje godinu dana) uzdrzavam od druzenja - ja ne znam ko to moze da ocekuje?

I da li vam je zdravo da se deca ne druze s drugom decom sve vreme dok ovo traje? I ko zna do kad ce....

Ja pricam o odraslim osobama, ne o deci ili adolescentima kod kojih   pripadanje vrsnjackoj grupi  ima svoje funkcije.  Te grupe epidemija ne ugrozava. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pletilja said:

Ja pricam o odraslim osobama, ne o deci ili adolescentima kod kojih   pripadanje vrsnjackoj grupi  ima svoje funkcije.  Te grupe epidemija ne ugrozava. 

 

A oni ugrozavaju starije -  i tu se vrtimo u krug.

 

 Neki su ovde cak prozivali pojedine roditelje zbog toga sto im se deca ne pridrzavaju mera (nedruzenja), nisu mogli da  shvate kako je moguce da roditelj ne moze deci u ovim teskim vremenima zabraniti da se druze.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoje razni nacini da se druzi. Kompjuter cini cuda. Ima i drustvenih igara onlajn, mozete da se vidite i cujete (i najvaznije - psujete) dok igrate, i da time pocesete socijalni svrab a da ne ugrozite svoje bliznje (i daljnje). Ratovi su se preziveli u bunkerima i logorima a 2021. slusamo o tome koliko se dece javlja za pomoc zbog mentalnih problema usled zatvaranja u kucu. Dijagnoza: nedostatak imaginacije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Eddard

 

Kako je? Ide li na bolje?

Pozdrav!

7 minutes ago, handys said:

Postoje razni nacini da se druzi. Kompjuter cini cuda. Ima i drustvenih igara onlajn, mozete da se vidite i cujete (i najvaznije - psujete) dok igrate, i da time pocesete socijalni svrab a da ne ugrozite svoje bliznje (i daljnje). Ratovi su se preziveli u bunkerima i logorima a 2021. slusamo o tome koliko se dece javlja za pomoc zbog mentalnih problema usled zatvaranja u kucu. Dijagnoza: nedostatak imaginacije.

 

Nemam decu, pa ne moram da brinem te brige, ali ne zelim da svojim pisanjem nabijam grizu savesti ljudima koji imaju i cija deca se druze....sad ja, kao ona dva deda iz Muppet Show da sedim na balkonu i komentarisem sta bi i kako bi neko trebalo da radi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Sunshine State said:

Mozemo li da preciziramo o kome pricamo?

Imam po' veka, za poslednjih 90 dana potrosila sam nekih 10-ak sati na face to face druzenje (nakon sto sam pregrmela covid), i mogu jos 180 dana tako....

 

Ali, da imam 17 godina i da se godinu dana (ovo traje godinu dana) uzdrzavam od druzenja - ja ne znam ko to moze da ocekuje?

I da li vam je zdravo da se deca ne druze s drugom decom sve vreme dok ovo traje? I ko zna do kad ce....

Je`n, dva.tri - pa kaze: Tri metera somota...

:classic_tongue:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Evo za vakcinaciju:

 

Svekrva primila drugu dozu (Pfizer), odlično se oseća

 

Mama primila Sinofarm, prva doza, malo je ruka bolela, odlično se oseća.

 

Ja primila u četvrtak Sinofarm, isto prva doza, u petak mi se nos zapušio, ništa strašno. Glavobolja je verovatno od promene vremena, jer me i  inače glava često boli.

 

Zaključak: iako najmlađa, najkilavija sam.

 

 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, handys said:

Ratovi su se preziveli u bunkerima i logorima a 2021. slusamo o tome koliko se dece javlja za pomoc zbog mentalnih problema usled zatvaranja u kucu. Dijagnoza: nedostatak imaginacije.

 

Ima i prilican broj mladih kojima ocekivanje okoline da se non-stop druzi i zabavlja (moze da se cita i kao: da se bude u fancy drustvu na fancy mestu i da se to okaci na instagram) stvara stalnu presiju ako sami nisu u prilici ili cak ne zele da tako rade, pa se osecaju kao da s njima nesto nije u redu. Mislim da taj deo sad ima manje mentalnih problema nego pre. Samo to prolazi nezapazeno jer to kao da i nisu mladi, bar ne oni koje neko primecuje ili o njima brine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko nas ovde ima decu uzrasta 7 - 18 godina? 

Kako protece prethodnih godinu dana sto se tice druzenja njihove dece?

 

Tesko da mozemo ocekivati isti stepen odgovornosti i razumevanja situacije kod Zoranove cerke od 24 i Uroseve tinejdzerke. (Zorane, sorry, tvoju cerku uzeh za primer jer si pre neki dan, u slicnoj raspravi, naveo koliko ima godina; sad vidim da i Kronostimov sin ima isto)

 

"Propustene ludosti u mladosti, ne mogu nadoknaditi sve mudrosti starosti"

Edited by Sunshine State
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Tacno, u vreme iskona....kada je pripadnost coporu ili plemenu bila uslov opstanka.

Danas, potrebu za tolikim stepenom asimilacije a bez selekcije zasnovane na tacno definisanim potrebama mi je apsurdna.

 

Ne mislim da pripadam kolektivu ili kako ste nazvali "čoporu" ukoliko mi nedostaje pijenje kafe sa Urošem i njegovom ženom, npr.

 

Ili što imam potrebu da vidim sestru i zeta i da sa njima popijem kafu. 

 

Godinu dana nigde ne izlazim sem do prodavnice i apoteke. Godinu dana pijem kafu sa mamom. Niko ne dolazi.

 

Mislim da je sada, posle skoro punih godinu dana, normalno to što mi nedostaju prijatelji, rođaci, komšije..  

 

 

21 minutes ago, handys said:

a 2021. slusamo o tome koliko se dece javlja za pomoc zbog mentalnih problema usled zatvaranja u kucu. Dijagnoza: nedostatak imaginacije.

 

Dijagnoza i kod mladih, ali i kod starijih je depresija. Sve više mladih i onih starijih pune čekaonice psihijatra. 

 

Ne možemo očekivati od dece koja imaju 10-12-15 godina da pored škole ne idu baš nigde. 

 

Deca od 8-9-10 godina koja sede kod kuće igraju neku igru na TikToku, i zbog tog izazova gube život. Nedavno se u Beogradu ubio dečak koji ima 10 godina zbog te igrice, a u Italiji je umrla devojčica koja ima 12 godina.

 

Igrica je užasna. Deca snimaju mobilnim šta rade- stežu vrat nekim kaišom, maramom i sl. guše se, ostali drugari navijaju, gledaju dete koje pada u nesvest. 

 

Deca koja žele da se dokažu u tom izazovu i čvrsto se vešaju ( ne znam drugi izraz ) guše se i umiru...:( 

 

Pre neki dan je na TV N1 u okviru emisije "Crvena linija" tema bila- depresija i mentalni problemi kod dece. 

 

Problem je realan. Postoji.

 

Plašim se, da će, po završetku pandemije i epidemije kod nas, biti uvećan broj onih sa psihičkim poremećajima. Okidač za te probleme je izolacija zbog koronavirusa.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sunshine State said:

Koliko nas ovde ima decu uzrasta 7 - 18 godina? 

Kako protece prethodnih godinu dana sto se tice druzenja njihove dece?

 

Tesko da mozemo ocekivati isti stepen odgovornosti Zoranove ima cerke od 24 i Uroseve tinejdzerka.

 

"Propustene ludosti u mladosti, ne mogu nadoknaditi sve mudrosti starosti"

Ovaj moj, ljubi ga taja, ima 24 - ali nema ni 10% aktivnosti i odgovornosti koju sam imao u njegovim godinama.

Jbg, razmazio sam ga.:default_coffee:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Moji imaju 19 i 14 - brucoš i osmi razred. Druže se i viđaju, aktivni su (treninzi, fudbal, basket sa drugarima) i ne smatram da im treba ukinuti te stvari. Kada su u zatvorenom, idu busom ili posećuju stariju bake, nose maske.  

 

Za brucoša mi krivo što ne ide na faks, samo on line nastava i jedino su ispiti uživo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, handys said:

Postoje razni nacini da se druzi. Kompjuter cini cuda. Ima i drustvenih igara onlajn, mozete da se vidite i cujete (i najvaznije - psujete) dok igrate, i da time pocesete socijalni svrab a da ne ugrozite svoje bliznje (i daljnje). Ratovi su se preziveli u bunkerima i logorima a 2021. slusamo o tome koliko se dece javlja za pomoc zbog mentalnih problema usled zatvaranja u kucu. Dijagnoza: nedostatak imaginacije.

 

Nist' ja ne znam; citam sta pisu ljudi koji imaju decu (eno dole i post od zakturbo!)

 

"Lako je tudjim spolovilom gloginje mlatiti...."

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, handys said:

Postoje razni nacini da se druzi. Kompjuter cini cuda. Ima i drustvenih igara onlajn, mozete da se vidite i cujete (i najvaznije - psujete) dok igrate, i da time pocesete socijalni svrab a da ne ugrozite svoje bliznje (i daljnje). Ratovi su se preziveli u bunkerima i logorima a 2021. slusamo o tome koliko se dece javlja za pomoc zbog mentalnih problema usled zatvaranja u kucu. Dijagnoza: nedostatak imaginacije.

Svasta, da mi nije povremenih izleta u druzenje ovih godinu dana bi bilo daleko stetnije za moju psihu a ja cak i ne zahtevam mnogo ljudi. Ali osecam da mi priroda zahteva da vidim ljude i da se ne osecam kao Will Smith u I am legend.

56 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Mislim da je sada, posle skoro punih godinu dana, normalno to što mi nedostaju prijatelji, rođaci, komšije..  

 

 

 

Dijagnoza i kod mladih, ali i kod starijih je depresija. Sve više mladih i onih starijih pune čekaonice psihijatra. 

 

Naravno da je normalno i naravno da je depresija cesta. Prvih 6 meseci mi je bilo tesko jer uglavnom nisam vidjala nikog, a onda smo nasli nacina. Moj klinac je u medjuveremenu napunio 21, a celu godinu presedeo u kuci, i niko ovde nece moci da mi moralise o neodgovornosti zato sto nam je potreban ljudski kontakt.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Tacno, u vreme iskona....kada je pripadnost coporu ili plemenu bila uslov opstanka.

Danas, potrebu za tolikim stepenom asimilacije a bez selekcije zasnovane na tacno definisanim potrebama mi je apsurdna.

 

Tebi je apsurdna, dobrim delom i meni pošto sam oduvek i u bioskop najradije išao sam, ali stotine hiljada godina evolucije se ne brišu potezom pera i moralističkim stavom. Ustvari, milioni godina jer primati svi žive u grupama, dakle i naši preci od ranije. Ne ide potreba za ljudskim kontaktom nigde još dugo vremena.

 

Ostaje da se analiziraju i druge posledice epidemije osim broja zaraženih sa dugotrajnim posledicama i mrtvih. 

Edited by Cyrus Smith
slovo
Link to comment
Share on other sites

O ovoj temi moramo da razgovaramo jer neće nestati, ono što me brine je što smo pristali na etičku raspravu, i odjednom su svi koji žele da imaju kontakt sa drugom osobom neetični, bahati, samoživi.

Čuj neetični, kakve veze ima etika sa tim. Možemo da pričamo o merama opreza, možemo na kratko vreme da raspravimo i potrebu da se izolujemo i prekinemo svaki kontakt sa spoljnim svetom, kratkoo vreme.
Možemo i da se pomognemo tehnologijom, da nam to kratko vreme prođe. Ali ideja da mi država zabranjuje druženje sa drugim sugrađanima, da ga ograničava, meni potpuno zdravom, i da me pri tom kljuca da sam neetičan jer sam poželeo da se, o zločina vidim sa kumom, ili bilo kim, ma hajte molim vas.
Kakve veze ima etika sa tim. Kad izbacimo to nerazumno preterivanje i overreact iz priče imaćemo pametniji rezultat. Nije ova situacija nedelju dve pa da možemo da se oslonimo da ko baš neće se uzdrži nečega kratko vreme, ovo traje i trajaće par godina.
I na kraju kad smo kod etike - da ponovim - ona veze nema sa pandemijom. Podlo je gurati je u kontekst.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

 

A oni ugrozavaju starije -  i tu se vrtimo u krug.

 

 Neki su ovde cak prozivali pojedine roditelje zbog toga sto im se deca ne pridrzavaju mera (nedruzenja), nisu mogli da  shvate kako je moguce da roditelj ne moze deci u ovim teskim vremenima zabraniti da se druze.

23 minutes ago, Angelia said:

Svasta, da mi nije povremenih izleta u druzenje ovih godinu dana bi bilo daleko stetnije za moju psihu a ja cak i ne zahtevam mnogo ljudi. Ali osecam da mi priroda zahteva da vidim ljude i da se ne osecam kao Will Smith u I am legend.

Naravno da je normalno i naravno da je depresija cesta. Prvih 6 meseci mi je bilo tesko jer uglavnom nisam vidjala nikog, a onda smo nasli nacina. Moj klinac je u medjuveremenu napunio 21, a celu godinu presedeo u kuci, i niko ovde nece moci da mi moralise o neodgovornosti zato sto nam je potreban ljudski kontakt.

 

 

 

 

Porodica i bliski prijatelji se podrazumevaju kao deo mog zivota i uz njih mi je lakse da podnosim odsustvo dece koja su daleko.

Bilo je i vecih i tezih iskusenja da se ta prijateljstva sacuvaju, neguju,  tako da epidemija tu nista ne moze da pokvari. 

 

Kada kriticki komentarisem potrebu za mnostvom,  mislim na javne manifestacije, koncerte, splavove, shoping molove u vreme epidemije, sva ona okupljanja koja nisu nuzna s obzirom na pretnju za javno i pojedinacno zdravlje.

 

Pamticu proslo leto po mirnim nocima u kojima sam slusala slavuje a ne odvratnu "muziku" od koje pola grada ne moze oko da sklopi do zore. Kafici i kafane  nisu radili, bolesni u gradskoj bolnici su mirno spavali, starci u gerontoloskom  centru su imali mirnu noc, 25 godina nismo imali takvo leto. Da li zaista mislite da bi u Lozani (znam o cemu govorim jer sam provela dosta vremena u tom gradu i to u letnjem periodu) bilo tolerisano ono sto se u nasim gradovima desava sa radnim vremenom svih tih mesta na kojima se odvija toliko potreban "ljudski kontakt"? 

Ja pisem o tome, ne osporavam potrebu za normalnim, komentarisem nenormalno. 

Dobro pamtim 1999 i bombardovanje sa 2 studenta u kuci. Bez mobilnih, bez milion tehnikalija koja su danas mladima na raspolaganju, trajalo je 2 meseca, imali smo neka pravila koja su im ogranicavala kretanje ali,  moja cerka se u to vreme prvi put ozbiljno zaljubila i ta veza je trajala 4 godine. Kako? Ne znam, mladost je kao voda, uvek nadje nacina. 

 

 

2 hours ago, Sunshine State said:

 

A oni ugrozavaju starije -  i tu se vrtimo u krug.

 

 Neki su ovde cak prozivali pojedine roditelje zbog toga sto im se deca ne pridrzavaju mera (nedruzenja), nisu mogli da  shvate kako je moguce da roditelj ne moze deci u ovim teskim vremenima zabraniti da se druze.

 

 

 

 

Provodim 2 dana nedeljno sa unukom koji pohadja pretskolsku nastavu sa vrsnjacima. Lepo sam odmerla  rizike , opredelila se za ono sto mi je vaznije a to je da me dete zapamti, da imam 2 dana prozivljena sa smislom i svhom. Ja to tako.

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pletilja said:

 

Porodica i bliski prijatelji se podrazumevaju kao deo mog zivota i uz njih mi je lakse da podnosim odsustvo dece koja su daleko.

Bilo je i vecih i tezih iskusenja da se ta prijateljstva sacuvaju, neguju,  tako da epidemija tu nista ne moze da pokvari. 

 

Kada kriticki komentarisem potrebu za mnostvom,  mislim na javne manifestacije, koncerte, splavove, shoping molove u vreme epidemije, sva ona okupljanja koja nisu nuzna s obzirom na pretnju za javno i pojedinacno zdravlje.

 

Pamticu proslo leto po mirnim nocima u kojima sam slusala slavuje a ne odvratnu "muziku" od koje pola grada ne moze oko da sklopi do zore. Kafici i kafane  nisu radili, bolesni u gradskoj bolnici su mirno spavali, starci u gerontoloskom  centru su imali mirnu noc, 25 godina nismo imali takvo leto. Da li zaista mislite da bi u Lozani (znam o cemu govorim jer sam provela dosta vremena u tom gradu i to u letnjem periodu) bilo tolerisano ono sto se u nasim gradovima desava sa radnim vremenom svih tih mesta na kojima se odvija toliko potreban "ljudski kontakt"? 

Ja pisem o tome, ne osporavam potrebu za normalnim, komentarisem nenormalno. 

Dobro pamtim 1999 i bombardovanje sa 2 studenta u kuci. Bez mobilnih, bez milion tehnikalija koja su danas mladima na raspolaganju, trajalo je 2 meseca, imali smo neka pravila koja su im ogranicavala kretanje ali,  moja cerka se u to vreme prvi put ozbiljno zaljubila i ta veza je trajala 4 godine. Kako? Ne znam, mladost je kao voda, uvek nadje nacina. 

 

 

Svašta smo podrazumevali, pogotovo kao etično ponašanje, pa da vidiš đavola. Frau Merkel mrtva hladna ozakonila pravo svojim građanima da "imaju pravo na jedan kontakt van domaćinstva dnevno". I ja se sećam tog bombardovanja doduše u uniformi VJ, ali to je trajalo 6x kraće nego ovo. A trajaće izvesno najmanje 10x kraće

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Pletilja said:

U pitanju je problem slobodnog vremena koji, opet, pripada sferi otudjenja savremenog coveka. Onaj koji nije u stanju da bude sam kada je to razumno i nuzno,  nema sta da ponudi drugima niti je u stanju da od drugih preuzme ista smisleno i bitno. 

Zasto sam tako drasticna u stavu? Zato sto fokus na desavanja van kuce, porodice, skrnavi porodicu, dekonstruise i ono malo vremena koje porodica danas ima za sebe. Sa svim poseldicama po sve nas. 

 

Veoma precizan i koncizan fenomenoloski osvrt na kvintesenciju otudjenja [savremenog] coveka. I ne, to nikako nije drasticno, to  je tako. Mi, fakat, zivimo u vremenu kada mnogi onog trenutka kad iz ruku ispuste gadgete sa ekranom nemaju sta jedno drugom da kazu. Iz njih zvrji praznina, nisu ni svesni koliko su se unepriateljili sa sobom samima i samo im sujeta raste, sve u strahu da slucajno ne izgube ono sto zapravo ni nemaju jer inertno prate (anti)socijalne rituale pa se svako malo nasucu na slicne primerke svoje vrste sa istim oblikom bitisanja. Sta deca od takvih na nauce?

Tako se stvaraju opasni incitamenti koji, kako primecujete, imaju i imace posledice na sve nas. Nekad zastanem, pogledan oko sebe i vidim zabuljene u ekrane, sa slusalicama, nit ista vide, nit cuju cvrkut ptice, mimoilaze se instiktivno. Mlade majke u tramvaju sa kolicima iz kojih slatke bebe koje otkrivaju svet svojim okicama pokusavaju da ostvare eye contakt sa majkama koje su zabuljene u mobilne telefone i/li privatne razgovore koje ostali nevoljno slusaju. Onda bebe pocinju da saraju radoznalim okicama, trazeci kontakt sa nekim, bilo kim. Svet postaje digitalno zabaviste za odrasle koji nisu odrasli. To su mahom oni koji se vise brinu o tome sta imaju na sebi nego sta imaju u sebi.

 

Sve to podseca na redove u kojima je pesnik* govorio o nekom ko ”kupuje i kupuje stvari da bi ih bacio u celjust praznine koja ga prati kao senka”.

 

Onda pak neki drugi primerak ljudske vrste na sve to samo moze da iskreno pomisli, i kad mi je lose – dobro mi je.

 

Spoiler

*Pesnik je Tomas Tranströmer, dobitnik Nobelove nagrade za knjizevnost 2011.

 

Edited by Cyber
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:


 

 


b64b34370f3db1dc4facc90d60e0b03b.jpg

 

 

Ziv!

Pa sta ces vise od zivota?

 

 

2 minutes ago, Cyber said:

Mi, fakat, zivimo u vremenu kada mnogi onog trenutka kad iz ruku ispuste gadgete sa ekranom nemaju sta jedno drugom da kazu

 

Pa upravo o tome pricamo - da to ne bi trebalo da je normalno, i da mladi treba da se druze....a onda neki kazu:"Pa imaju internet, igrice, ..nek se tako druze i zive ovih godinu dana!"

Edited by Sunshine State
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...