Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Just now, Clash said:

Stvarno si nikakav gastos, eto sad u Olandijama imas patike na akciji za 0 eura a ti tupis po forumu.

 

Samo da ne zatvaraju coffeeshops, icemo i bosi, ako treba!

1 minute ago, stray_cat said:

Unervozili se Evropljani pa se raspravljaju (wwww, sunshine, slaviša...), Šizoje nam obezbedio vakcine a za njih - šipak :P.

 

Slavisina vecita muka - kako stici od/do Francuske!

 

Jadan, ako se iko naputovao, on je 😄

 

2 sata leta, on putuje danima!

Link to comment
Share on other sites

Just now, implant said:

 

To je moj omiljeni auto, ako misliš na onaj kome tigraste presvlake i volan legnu kao budali šamar.

 

Ništa bez badnjaka :default_coffee:

 

3 minutes ago, stray_cat said:

Unervozili se Evropljani pa se raspravljaju (wwww, sunshine, slaviša...), Šizoje nam obezbedio vakcine a za njih - šipak :P.

 

photo-2021-01-26-13-39-59.jpg

 

 

(ako ovo nije trolovanje za šut s topika, ne znam šta je :lol_2:)

3 minutes ago, Sunshine State said:

 

Moj savet??? Kome, gde?!

 

Vrlo detinjasto ponasanje...

 

4 minutes ago, wwww said:

poslusacu tvoj savet: mene vise na ovom pdf necete videti.

 

Polako.

Niko nigde ne ide.

Kiss and make up. 

(and send pic to my inbox  :classic_tongue:)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, wwww said:

poslusacu tvoj savet: mene vise na ovom pdf necete videti.

 

6 minutes ago, Sunshine State said:

 

Moj savet??? Kome, gde?!

 

Vrlo detinjasto ponasanje...

 

6 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Uvek se javis sa povisenim glasom cim neko nesto napise protiv Nemacke ili ako nesto nije kao sto je Drosten rekao.

 

Edit:

Ni ja vise necu pisati

Mozemo primeniti staru narodnu mudrost na ovaj slucaj:

Koji vam je kurac?

 

Iskulira se par sati, i idemo dalje.

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@wwww daj nemoj da napuštaš temu, odlični su ti postovi i verujem da nisam jedini koji ih pažljivo čita. A za @Slavisa iz Tavankuta  se ne brini, samo mu spomeni kamember, ima odma' da se iznervira.

7 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Ja cu pisati samo na strucnom delu onda , kad vam se ne svidja kako pisem ovde

 

Brate, izvini, šta ćeš da pišeš na stručnom delu kada nisi stručnjak? Da prenosiš članke i da se peglaš sa mnom oko efikasnosti maski možeš i ovde; da ne bude zabune, isto mislim i za sebe.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Čist!!!!!  Negativan nalaz na Covid, ali vide se neka G antitela, dok za M antitela treba da se vidi za mesec dana. U prevodu organizam se kao nešto borio i izborio, a tačan obim stvorenih antitela tek za mesec dana.  Znači, nije bio false positive. Doduše, CRP je na 8 umesto ispod 5, ali to sa ovim verovatno nema nikakve veze. Purnjam, debeo sam, nisam se kretao 10 dana, pre će biti da je CRP vezan za to. Ukratko, sve u redu. Doduše, supruga ne haje za WHO i grčku vladu, nego me ostavlja još 4 dana u sobnom karantinu (pošto i Australijanci Njokovića toliko drže, pa mora da se uvek uzme teža varijanta od dve moguće). Kako god, otarasih se bede a bez da sam je i u jednom trenutku setio. Da li je zahvaljujući Ivermektinu, purnjanju ili jakom organizmu (čitaj asimptomatski) pitaj boga, ali nešto od toga je odradilo posao da mufte prođem kroz tu priču. Supruga još uvek ne može da veruje. Ubeđena je da smo mnogo matori pa da mora katastrofa da nas zadesi. Eto, ne mora. (Neću sad ono bez starca nema ******)

Edited by Akiro
  • Like 12
  • Love 5
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sunshine State said:

S worlodemter website-a podaci za Nemacku, poslednjih 5 dana - ja tu ne vidim rast, cak naprotiv - brojke padaju - nije mi jasna tolika panika odjednom? Merkel izjavljuje da je situacija izmakla kontroli.... ?!

 

January 25 

6,884 new cases and 625 new deaths in Germany [source]

 

January 24 

10,083 new cases and 241 new deaths in Germany [source]

 

January 23 

12,428 new cases and 516 new deaths in Germany [source]

 

January 22 

16,366 new cases and 869 new deaths in Germany [source]

 

January 21 

18,700 new cases and 855 new deaths in Germany [source]

 

 

 

Isti trend i u vakcinisanom Izraelu. Pitanje je - da li je do vakcine???

 

tj. prerano za zaključke...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kronostime said:

Bre, Andjo, dodji u zavicaj da se vakcinises k`o covek - ima vise izbora.:classic_biggrin:

:lol_2: Neka hvala. I dok cekam da se guverner dogovori kome treba da se prijavima, odoh ja na road trip, dole na jug .....

Javljam kako izgleda.....Ko zna mozda daju gratis vakcine za nas izbeglice sa severa...

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...