Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

5 minutes ago, Sunshine State said:

Ok, ukinimo b92 😄

nije mi jasno u cemu je sad problem?

u postu koji sam ja komentarisala nije nigde bilo nikakvog linka za B92 (to si dala u odgovoru na moj komentar).

ja ti kazem da je B92 tendenciozno i pogresno preneo sta su Angela i nemacka Vlada rekli gradjanstvu (a ovo nije prvi put u poslednjih n godina od kako su promenili gazdu da pogresno prenose vessti, citaj: lazu).

makar ti mozes da potrazis relevantne izvore na nemackom, sve s video izjavama i Angele i ministra zdravlja, a ne da se oslanjas na glasilo Vucicevog brata (bese on vlasnik?).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@fancy @Sunshine State hvala, drugari. Sunshine, ja sam već konsultovao svog lekara koji

je rekao da je preporuka da se primi bilo koja i da psihičko stanje nema veze. Ali, ne pijem ja te

lekove za džabe, nego zato što imam problem; ako krene da me cepa anksioznost posle vakcine pa završim na 4mg rivotrila dnevno, onda jbg. Panika i preterane analize (da ne kažem opsesije) su gadna stvar i utiču na rasuđivanje. Zato ja ovde po forumu gnjavim sa pitanjima, da prikupim što više informacija, zbog preterane zabrinutosti i sklonosti ka analiziranju preko svake mere - a naravno da ću na kraju pre poslušati lekara, iako mi znači sve što čujem barem kao neka vrsta pripreme za ono što me čeka posle vakcine. To što me čeka može da bude gadna anksioznost (verovatno potpuno iracionalna, kao što one uglavnom i jesu), znači mi da budem spreman za nju - ako me kapiraš.

Edited by implant
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Procitaj link.

 

Stvarno olako delite dijagnoze.

 

A, ti si vec dosadna sa tom Nemackom samo i njenom duperiornoscu i istinom emoji8.png

 

 

evo, na tom linku pise sledece:

Quote

KAISERSLAUTERN, Germany – Medical-grade masks will be required across Germany starting Monday, but different states have different rules about which ones can be worn and military officials haven’t said if the new requirements will apply on U.S. bases.

Masks that can be worn while shopping, using public transportation, going to the doctor, attending religious services, or in any public venue that is likely to be heavily trafficked, are FFP2 or FFP3 masks, KN95 or N95 masks, and surgical masks, also known as OP masks.

treba ti neko da ti prevede?

znaci, ostajem pri prvobitnoj izjavi da lazes.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

rivotril

 

E, da, ovo je drugi koji pije tašta - ali budi bez brige, kad odeš da se vakcinišeš detaljno će te ispitati koje terapije uzimaš.  Pomenuta gospođa pored ta dva uzima bar još 3-4 za pritisak, za srce, razređivanje krvi i sl...  i nije bilo problema da se vakciniše.

 

Moja nada da će je zadržati :whistling: je propala, ali bar nekom mogu da prenesem iskustvo :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, implant said:

@fancy @Sunshine State hvala, drugari. Sunshine, ja sam već konsultovao svog lekara koji

je rekao da je preporuka da se primi bilo koja i da psihičko stanje nema veze. Ali, ne pijem ja te

lekove za džabe, nego zato što imam problem; ako krene da me cepa anksioznost posle vakcine pa završim na 4mg rivotrila dnevno, onda jbg. Panika i preterane analize (da ne kažem opsesije) su gadna stvar i utiču na rasuđivanje. Zato ja ovde po forumu gnjavim sa pitanjima, da prikupim što više informacija, zbog preterane zabrinutosti i sklonosti ka analiziranju preko svake mere - a naravno da ću na kraju pre poslušati lekara, iako mi znači sve što čujem barem kao neka vrsta pripreme za ono što me čeka posle vakcine.

 

Sasvim razumljivo!

 

Verujem da si i do sad primao vakcine... uz ovu "staromodnu" kinesku ne bi trebalo da imas problema - umrtvljen virus i pomocne supstance (nadam se da nemas alegiju na neku od komponenti).

 

I opet  - bolje i umrtvljen virus, nego "ziva" infekcija covidom 😉

 

edit: typo

Edited by Sunshine State
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, fancy said:

 

Čujem da je u planu 2 u 1 Fan Edition cepivo... za cepljenje :s_d:


 

  Reveal hidden contents

 

Boju su svakako pogodili :default_coffee:

 

87300379-syringe-and-medical-vial-with-l

 

 

 

 

 

Konačno prava stvar.

Iliti što bi mladi rekli: Name better duo, i`ll wait.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, wwww said:

nije mi jasno u cemu je sad problem?

u postu koji sam ja komentarisala nije nigde bilo nikakvog linka za B92 (to si dala u odgovoru na moj komentar).

ja ti kazem da je B92 tendenciozno i pogresno preneo sta su Angela i nemacka Vlada rekli gradjanstvu (a ovo nije prvi put u poslednjih n godina od kako su promenili gazdu da pogresno prenose vessti, citaj: lazu).

makar ti mozes da potrazis relevantne izvore na nemackom, sve s video izjavama i Angele i ministra zdravlja, a ne da se oslanjas na glasilo Vucicevog brata (bese on vlasnik?).

 

Ja stvarno ne znam ko su vlasnici kojih medija u Srbiji, ali nije jedini b92 preneo:

 

https://nova.rs/svet/nemacka-angela-merkel-koronavirus-situacija/

 

Ustvari, kad malo bolje razmsilim, za mene je od jedine vaznosti kad ce vakcina za one ispod 60 u Nemackoj. Sve ostalo me, skoro pa, i ne dotice.

Imam posao, antitela, pasose 2 drzave, boravke u 4 - potrudicu se da o coroni vise nista i ne pisem. 

Ono sto iz struke saznam prijavicu na strucnoj temi - ostalo... kako vam (nam) bude

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@implant proverio sam ovo sa prijateljem, mora i on da se raspita, nema odgovor na pitanja, kao i na pitanje o kontrolnom igg nakon vakcinacije. Zainteresovalo i njega, obzirom da se bavi lečenjem nije ga preterano zanimalo do sada, ali je zainteresovan, dobićemo odgovor.

Takođe ja sam dodao i ključno pitanje: kako je moguće da vakcinisan i dalje bude opasnost za okolinu, i da može da bude zarazan, tu isto očekujem interesantan odgovor, jer u načelu ne bi smelo da bude tako.
Malo smo preleteli forum malopre, kaže da nismo normalni 🙂 Ali pozitivni ludaci, svi!

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

treba ti neko da ti prevede?
znaci, ostajem pri prvobitnoj izjavi da lazes.

Masks that can be worn while shopping, using public transportation, going to the doctor, attending religious services, or in any public venue that is likely to be heavily trafficked, are FFP2 or FFP3 masks, KN95 or N95 masks, and surgical masks, also known as OP masks.

Sta tu nije tacno?
Ili u vezi onog za nosenje maske u avionima. Tamo moze samo FFP2 i kn95.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

Imam posao, antitela, pasose 2 drzave, boravke u 4 - potrudicu se da o coroni vise nista i ne pisem. 

 

Ti ko hercegovac koji šalje oglas:

 

Mercedes S500 AMG, 2019, koža klilma, lamperija... (sve po spisku) - ništa ne prodajem, samo se hvalim :default_coffee: 

 

:classic_rolleyes:

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Ja stvarno ne znam ko su vlasnici kojih medija u Srbiji, ali nije jedini b92 preneo:

 

https://nova.rs/svet/nemacka-angela-merkel-koronavirus-situacija/

 

Ustvari, kad malo bolje razmsilim, za mene je od jedine vaznosti kad ce vakcina za one ispod 60 u Nemackoj. Sve ostalo me, skoro pa, i ne dotice.

Imam posao, antitela, pasose 2 drzave, boravke u 4 - potrudicu se da o coroni vise nista i ne pisem. 

Ono sto iz struke saznam prijavicu na strucnoj temi - ostalo... kako vam (nam) bude

U tom slucaju i nova je prenela pogresno. Sto nije ni cudo kad se pozivaju na Bild umesto da se potrude i prevedu vest s nekih ozbiljnog izvora (ako vec nece da poslusaju celu KZS koja je dostupna na youtube, pa cuju sopstvenih usima sta je rekla i Angela i Söder i gradonacelnik Berlina koji su drzali doticnu KZS posle video konferencije predsednika vlada pokrajina i savezne vlade).

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

 

E, da, ovo je drugi koji pije tašta - ali budi bez brige, kad odeš da se vakcinišeš detaljno će te ispitati koje terapije uzimaš.  Pomenuta gospođa pored ta dva uzima bar još 3-4 za pritisak, za srce, razređivanje krvi i sl...  i nije bilo problema da se vakciniše.

 

Moja nada da će je zadržati :whistling: je propala, ali bar nekom mogu da prenesem iskustvo :classic_biggrin:

 

Opaaaaa, tašta nije naivna uopšte, Rivotril je carski lek ako već moraš da uzimaš neku spuštalicu. 

 

6 minutes ago, Sunshine State said:

 

Sasvim razumljivo!

 

Verujem da si i do sad primao vakcine... u ovu "staromodnu" kinesku ne bi trebalo da iams problema - umrtvljen virus i pomocne supstance (nadam se da nemas alegiju na neku od komponenti).

 

I opet  - bolje i umrtvljen virus, nego "ziva" infekcija covidom 😉

 

Ma primao sam ali pre 100 godina, nisam ja baš spring chicken ili kako već kažu Ameri...nego  je sve ovo novo pa mi frka. Ajde videću, a za ovo da je sve bolje nego živa infekcija se slažemo, naravno.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Procitaj link.

 

Stvarno olako delite dijagnoze.

 

A, ti si vec dosadna sa tom Nemackom samo i njenom duperiornoscu i istinom emoji8.png

 

Ne vidim neku nemacku superiornost na covid-terenu, bar sto se brojki tice...imaju vise umrlih na 1 M nego, recimo, Kanada

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:


Masks that can be worn while shopping, using public transportation, going to the doctor, attending religious services, or in any public venue that is likely to be heavily trafficked, are FFP2 or FFP3 masks, KN95 or N95 masks, and surgical masks, also known as OP masks.

Sta tu nije tacno?
Ili u vezi onog za nosenje maske u avionima. Tamo moze samo FFP2 i kn95.

a sta su surgical masks, also known as OP masks?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

 

Ti ko hercegovac koji šalje oglas:

 

Mercedes S500 AMG, 2019, koža klilma, lamperija... (sve po spisku) - ništa ne prodajem, samo se hvalim :default_coffee: 

 

:classic_rolleyes:

 

Ma pitam se sto potrosih vreme/zivce, kad ne moram 😄

 

A jebesga, nemam nista od pobrojanog gore... bas sam nikakav gastarbajter - 9 godina zivela u Nemackoj bez auta!

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

Ne vidim neku nemacku superiornost na covid-terenu, bar sto se brojki tice...imaju vise umrlih na 1 M nego, recimo, Kanada

a gde sam ja isticala nemacku superiornost (Slavisa sad jos i podmece)?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ma pitam se sto potrosih vreme/zivce, kad ne moram 😄

 

A jebesga, nemam nista od pobrojanog gore... bas sam nikakav gastarbajter - 9 godina zivela u Nemackoj bez auta!

Stvarno si nikakav gastos, eto sad u Olandijama imas patike na akciji za 0 eura a ti tupis po forumu.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ma pitam se sto potrosih vreme/zivce, kad ne moram 😄

 

A jebesga, nemam nista od pobrojanog gore... bas sam nikakav gastarbajter - 9 godina zivela u Nemackoj bez auta!

Ma daj nemoguće... Zvaću Ginisa 🙂 A Mercedes 123 200d? Eh...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...