Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Pojavila se. Privela me vakcini snajka, javili joj iz bolnice da su stigle vakcine iz Bg, spakovala je roditelje u kola, dosli su po mene i nisam mogla da se neckam, vakcinisani smo in bulk, njeni nisu imali danas zakazano  ali su prosli.
Nisu nam merili temperaturu, nisu nas pitali od cega bolujemo jer doktorka radi statistiku pa nas je sestra bockala kao na traci. Vakcina II 15 Febuara. Nista parfem, samo dugacke gace, vunene carape i termofor, valerijana se podrazumeva. 
Čestitam!
Zaista, malo u šali još više ozbiljno, mislim da ste uradili pravu stvar za sebe sto ste odlučili da se vakcinišete "pa makar" i kineskom vakcinom.
U to ime, evo jedan intervju sa direktorom Sinopharm-a: http://www.sinopharm.com/en/s/1395-4173-38923.html
Kaže da ova vakcina deluje i na mutirane sojeve.
OK, znam da je to kineska državna firma itd ali eto, zašto da ne budemo optimisti.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod mene totalni zbun, prijavljujes se na opstinskom sajtu, prijavila.....tamo pise imamo listu ko ima vakcinu, izaberite provajdera i zakazite termin.

Ima samo dve bolnice u mom kraju, obe u istom sistemu, odes na njihov sajt a oni kazu - ne zovite nas necete dobiti termin, obratite se drzavnom aparatu.....

 

Totalno sam zbunjena.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Kod mene totalni zbun, prijavljujes se na opstinskom sajtu, prijavila.....tamo pise imamo listu ko ima vakcinu, izaberite provajdera i zakazite termin.

Ima samo dve bolnice u mom kraju, obe u istom sistemu, odes na njihov sajt a oni kazu - ne zovite nas necete dobiti termin, obratite se drzavnom aparatu.....

 

Totalno sam zbunjena.

 

Na avion, pa u Srbiju! 😄

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Brojke na worldometer ne pokazuju da se pogorsava - koliko vidim po Evropi, uglavnom se smanjuju lagano...i uopste, na globalnom nivou, kao da je doslo do blagog pada/zakrivljenja krive.

 

 

Ovo je od juce - 7 day trend pokazuje pad

 

Znaci da je pravo vreme za novi lockdown. Evo Belgija zabranila putovanja, Severna Koreja nivo. 

 

Samo prati kako traze nove razloge da produze zatvaranje, mutacije iz Andore i Surinama... 

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, shonke said:

Čestitam!
Zaista, malo u šali još više ozbiljno, mislim da ste uradili pravu stvar za sebe sto ste odlučili da se vakcinišete "pa makar" i kineskom vakcinom.
U to ime, evo jedan intervju sa direktorom Sinopharm-a: http://www.sinopharm.com/en/s/1395-4173-38923.html
Kaže da ova vakcina deluje i na mutirane sojeve.
OK, znam da je to kineska državna firma itd ali eto, zašto da ne budemo optimisti.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Citao sam cak, i to ne od Kineza, da posto je ceo virus ubacen u vakcinu, pojedinacne mutacije nece uticati na efikasnost, i da bi virus doslovno ceo morao da se promeni da bi bila neefikasna. E sad, ako hocete probacu da iskopam link. Nije neka naucna studija, vise kao naucno misljenje (nisam siguran koliko osnovano, ali eto da prijavim)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Angelia said:

Kod mene totalni zbun, prijavljujes se na opstinskom sajtu, prijavila.....tamo pise imamo listu ko ima vakcinu, izaberite provajdera i zakazite termin.

Ima samo dve bolnice u mom kraju, obe u istom sistemu, odes na njihov sajt a oni kazu - ne zovite nas necete dobiti termin, obratite se drzavnom aparatu.....

 

Totalno sam zbunjena.

 

Ahahahaha,.. eto, privatno zdravstvo. 😂😂😂

 

BTW: Ja se danas vakcinisao, jutros uz kafu pricam sa mojima, kao primaju i ako nisi zakazan, pa da odem da vidim, rekose moji starci, hocemo i mi. Stavih ih u auto i pred novosadski sajam. Cekali mozda pola sata maximalno. Popunis upitnik, uvedu te u box, doktorica pregledala, srce, pritisak, pitala da l' pijes neke ljekove, bolujes od neceg, alergije, rece da joj je posebno vazno za neke psihoaktivne ljekove, Epilepsiju,.. rekoh, nista cist sam. Pitala u koju cu ruku, rekoh sveijedno, ona upisa ljevu. Zatim, kod sestre, ona bocnu, sve skupa 5 minuta, onda se javis informaticarima da te uvedu u sistem, i kao trebas sacekati tu 15 minuta po prijemu vakcine ako bi bilo nekih nezeljenih efekata. Na kraju, nisam ni sacekao tih 15 minuta. Eto.

 

Svaka cast Narodnoj Republici Kini. Zivjela Komunisticka Partija Kine. Sve najbolje bratu Siju. Celicno prijateljstvo! 😆

 

Edited by Atreid
  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Interesantno da svi koji su dobili kinesku vakcinu (pa I ja među njima) imaju želju da uzvikuju parole o nr Kini, kp Kine I njenom vođstvu.
To može da znači samo da teorija zavere o čipovima je prosto TAČNA.

BTW, danas na poslu koleginica kad je čula da sam primio vakcinu... Pa malo je reći da je iznenađena. Dobio sam free lekciju o svim teorijama zavere koje ste mogli ikada čuti i najvažnije da ovaj virus NE postoji uopšte. Ne da je to smešna, shopping-u-milanu bolest nego da ne postoji uopšte bilo šta što je corona virus (Sars-cov2). Sa sve prskanje iz aviona, sarin i oni drugi otrovi... Učinilo mi se u jednom trenutku da joj je bilo bas zao mene ali ono kao sto je nekome zao jer je taj neko umro a znali ste ga ili bili relativno dobri (generacija smo i znamo se 15ak godina). Znao sam da je... udarena ali ovoliko...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Ha-ha 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kod skeptika, negatora ili antivaksera (ko ima volju), preporučujem taktiku s akcentom na veštačko poreklo kovida 19 i na gubitak čula mirisa i ukusa (ko se razboli) i da je to zato što je virus uš'o svuda pa i u mozak i ko zna kakve će posledice imati, preuveličavati koliko je god moguće, ponekad se uknjju i možda i pitaju a kako ovo a kako ono a odakle da znam da neću dumrem od vakcine itd itd.

Link to comment
Share on other sites

Upravo mi je stigao rezultat iz konzilijuma. Radio sam popodne igg antitela na korona virus.

Rezultat je 0,04 (negativan).

Piše u delu gde su referentne vrednosti ovako:
negativan Pozitivan >1.4 cutoff (ovde zapravo stoji znak veće jednako ali nemam to na tastaturi).

Vakcinu sam primio u petak ujutro. Radiću opet test za 3 nedelje pa da vidim (par dana pre toga treba da primim drugu dozu).@urosg3 je obećao da će da pita dr na klinici jel dovoljno na osnovu igg utvrditi dejstvo vakcine ali nešto nema odgovora.[emoji40]
Ako neko od medicinara ima predlog koju analizu uraditi ako ovo nije relevantno (a da ne košta skuplje od vakcine [emoji23]) recite pa da vidimo jel moze da se uradi.

Eto, ja radim eksperimente na sebi da vi ostali ne bi morali!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, shonke said:

Upravo mi je stigao rezultat iz konzilijuma. Radio sam popodne igg antitela na korona virus.

Rezultat je 0,04 (negativan).

Piše u delu gde su referentne vrednosti ovako:
negativan Pozitivan >1.4 cutoff (ovde zapravo stoji znak veće jednako ali nemam to na tastaturi).

Vakcinu sam primio u petak ujutro. Radiću opet test za 3 nedelje pa da vidim (par dana pre toga treba da primim drugu dozu).@urosg3 je obećao da će da pita dr na klinici jel dovoljno na osnovu igg utvrditi dejstvo vakcine ali nešto nema odgovora.emoji40.png
Ako neko od medicinara ima predlog koju analizu uraditi ako ovo nije relevantno (a da ne košta skuplje od vakcine emoji23.png) recite pa da vidimo jel moze da se uradi.

Eto, ja radim eksperimente na sebi da vi ostali ne bi morali!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Evo sta su veceras diskutovali lekari na covid grupi u vezi testova nakon vakcinacije:

 

"Vodite racuna da ne radite anti-nukleokapsid antitela jer koliko znam sve vakcine idu na stvaranje anti-spike antitela, a kod nas laboratorije nisam video da rade tu analizu. Mozda ce poceti sada kad krenu ljudi da proveravaju ucinkovitost vakcina"

 

"Tačno, tu informaciju sam zaboravila, hvala što ste me podsetili, zato imunolozi i ne preporučuju proveru antitela. Eto, dobro je što ih nisam uradila"

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, shonke said:

Upravo mi je stigao rezultat iz konzilijuma. Radio sam popodne igg antitela na korona virus.

Rezultat je 0,04 (negativan).

Piše u delu gde su referentne vrednosti ovako:
negativan Pozitivan >1.4 cutoff (ovde zapravo stoji znak veće jednako ali nemam to na tastaturi).

Vakcinu sam primio u petak ujutro. Radiću opet test za 3 nedelje pa da vidim (par dana pre toga treba da primim drugu dozu).@urosg3 je obećao da će da pita dr na klinici jel dovoljno na osnovu igg utvrditi dejstvo vakcine ali nešto nema odgovora.emoji40.png
Ako neko od medicinara ima predlog koju analizu uraditi ako ovo nije relevantno (a da ne košta skuplje od vakcine emoji23.png) recite pa da vidimo jel moze da se uradi.

Eto, ja radim eksperimente na sebi da vi ostali ne bi morali!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Pitacu naravno, javljam ujutro ...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stray_cat said:

@shonke Unapred fala.

 

@Sunshine State Kineska vakcina je na bazi neaktivnog virusa, zar tu ne bi trebalo da se razviju antitela kao i na "običan", aktivan virus?

 

Nisu dalje elaborirali, osim jos ovog komentara:

 

"Ako će vam biti lakše ne preporučuje se da radite IgG posle vakcinacije, pošto na taj način ne može da se izmeri zaštita koju pruža vakcina, bar ne testovima koji su trenutno dostupni"

 

Razumem tvoje pitanje - ako virus prirodnim putem izazove imuni odgovor koji mozemo da proverimo preko vrednosti IgG, zasto onda isti taj IgG ne pokazuje imuni odgovor na vakcinu (bar kinesku, u kojoj je "umrtvljen" virus)?

 

Link to comment
Share on other sites

@Sunshine State
Pa gde si bila pre 4 sata, da ustedim 1950 dinara! [emoji28]
Šalim se, naravno.

S obzirom da izgleda da u laboratorijama koje su dostupne tek tako (dakle privatne) i u koje želim da odem (ne-covid ustanove, gde nije gužva itd) ovaj test na igg antitela je jedino što sam mogao da uradim.

Uradiću ga opet za 3 nedelje pa ćemo videti jel se nešto menja. Bacio sam i na gluplji način pare, neće me spasiti 2k din.

Nego, rezultat od 0.04 se smatra negativan ali sta to moze da znači? Odakle tih 0.04? Zašto nije 0.00?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, urosg3 said:

Coronavirus Cases:

100,184,607

Da obeležimo milestone. Nepuna godina je trebalo da se stigne do 100 miliona. 

 

Pre 2 minute na CNN dr Richard Besser prica s Wolf Blitzer-om i kazu da je dvoslojna maska mnogo efikasnija nego jednoslojna

 

Pomislila na tebe i tvoje odusevljenje  😄 😄

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pre 2 minute na CNN dr Richard Besser prica s Wolf Blitzer-om i kazu da je dvoslojna maska mnogo efikasnija nego jednoslojna

 

Pomislila na tebe i tvoje odusevljenje  😄 😄

pa Brena je Brena a dvaput je dvaput 🙂 

De ne reče frau Angeli da je tako ona navalila na FFP2 maske 🙂

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, shonke said:

@Sunshine State
Pa gde si bila pre 4 sata, da ustedim 1950 dinara! emoji28.png
Šalim se, naravno.

S obzirom da izgleda da u laboratorijama koje su dostupne tek tako (dakle privatne) i u koje želim da odem (ne-covid ustanove, gde nije gužva itd) ovaj test na igg antitela je jedino što sam mogao da uradim.

Uradiću ga opet za 3 nedelje pa ćemo videti jel se nešto menja. Bacio sam i na gluplji način pare, neće me spasiti 2k din.

Nego, rezultat od 0.04 se smatra negativan ali sta to moze da znači? Odakle tih 0.04? Zašto nije 0.00?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Ja sam imao 0.24 i negativan sam. niko ne zna sta je onih 24.

Link to comment
Share on other sites

 

"Hooligans" who riot and vandalize city centers will also have to pay for the damages, Minister Ferdinand Grapperhaus of Justice and Security said on Monday after anti-curfew riots throughout the country on Sunday. People who loot stores and pick fights with the police will be dealt with quickly and harshly, he said. "They should be ashamed of themselves," Grapperhaus said, ANP reports."

 

"Huligani" koji dizu pobune i vandalizuju gradske centre takođe će morati da plate štetu, rekao je ministar Ferdinand Grapperhaus za pravosuđe i bezbednost u ponedeljak nakon nereda u celoj zemlji u nedelju. S ljudima koji pljačkaju prodavnice i organizuju tučnjave sa policijom će se brzo i oštro postupati, rekao je on. „Trebalo bi da se stide sebe“, rekao je Grapperhaus, prenosi ANP.

 

https://nltimes.nl/2021/01/25/hooligans-will-pay-damages-anti-curfew-riots-justice-min-says

Edited by Sunshine State
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, wwww said:

 

Mozda cu zvucati nesvatljivo, ali mislim da je pocelo. kako policija moze da budeu grupi? ako je zabrana okupljanja .

I treba jedan revolt glupim merama ( ne mislim na mere u vezi noseanja maski i pranja ruku, drzanju distance)

Edited by Slavisa iz Tavankuta
Link to comment
Share on other sites

Da obrazlozim. Mere su od Novembra u vecini EU drzava. Ne vidi se smanjenje zaraze , pogotovo u najvecim drzavama unije. Vakcina je stigla, oni jedu ono sto se ne jede i celu pandemiju okrecu u politicke igre, prepucavanja. Umesto da uzmu bilo koju vakcinu jer je i bilo koja bolja nego ni jedna, oni jedu gofna. I treba da ih fajzer ucenjuje. Da ljudi izidju na ulice.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...