Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 minute ago, Angelia said:

Zvezdin hotel, i pre nego je bio Zvezdin, bio PKB - je bio moje igraliste celo detinjstvo. Znam odprilike gde ste, ne znam koliko sam puta od okretnice isla pesaka kuci - iako nisam znala da ima staza do manastira, to verovatno moj tata zna, on je tu svaku kucu znao. Ako znas gde je bivsi Javor, pre parkinga sad ima put levo, asfaltiran, nekad bio staza kroz sumu, sidjes skoro pravo do mene, iako moze i kroz shumu.

Ili ako bas hoces do Djokovica sada. Moji kazu da se u zadnjih godinu dana dosta ljudi doselilo, i izgradilo, a ja to nisam videla. Iako iskreno nije da smo i od Karica videli mnogo.

Imas tu mnogo "slavnih" komsija.

nadam se da cu imati prilike da svratim na prolece.

Sigurno na proleće, pa moramo nešto smislimo 🙂
Moji su odatle, deda je iz Sopota baka iz Koraćice. Bukvalno babina familija deli ogradu sa Živojinovićima, baba mi je od Đakovića 🙂
I ovaj ranč što smo uzeli je u stvari deo nasledstva pa smo isplatili ostale u priči. U Sopotu nam ostala kuća, dedina, retko sad neko ode tamo, neka ideja je da je prodamo, ali nismo se iskreno ni potrudili oko toga.
Znam tačno gde ste, Kosmaj sam kao mlađi baš izbegavao, ali prolećni lockdown nas je naterao da smislimo otstupnicu, tu nam je rezervni položaj.
Kako se ideja sa odlaskom u Italiju izjalovila preusmerili smo resurse na Kosmaj i doveli ga u stanje da možemo sednemo u auto i pobegnemo tamo. Ja ne mogu opet te policijske časove, ne znam to meni strašno i kao ideja i kao načelo, i kao sve. Kad bi mi neko ponudio da zauvek živim u zatvoru ili samo jedan dan potpuno na slobodi mislim da znate šta bih izabrao. Ne mogu, nije to za mene, razumem ja potrebu da se smanje kontakti,  razumem ja da treba da se čuvamo i da se pazimo, i nosimo maske (ok nekad obične, nekad hirurške, sad mora FFP2, ne znam kako je to evoluiralo) sve ja to razumem. Ali ne razumem da slobodnom građaninu, sa pravom glasa, koji nikakav zakon nije prekršio da može država da naredi da ne sme da izlazi iz kuće kad mu se prohte - to je iza granice mog razumevanja.
Da me zamoli - nema problema, da me savetuje - nema problema, da preporuči - nema problema, ali da zabrani/kontroliše i kažnjava - ima problema.

Obzirom da nisam u stanju i nemam volje da zovem na oružani ustanak ovo nam je spas, vratilo mi moje samopoštovanje, nešto sam učinio za sebe i porodicu, oko slobode makar ne brinem. A nije to tako malo, mnogo je mojih predaka za tu slobodu ostavilo glave, vuklo se po logorima da bi imali tu slobodu, ja sam imao sreće da je samo kupim. Sad mogu slobodno Jankovići da propisuju šta im duša poželi da po svom svetonazoru svedu ljudske kontakte na distancu i čutanje, baš bih voleo da se ta vlast proširi na Kosmaj 🙂
E sad ranč je 30 ari od toga 12 ari šuma a ostatak livada. Internet je prvoklasan imamo optiku 🙂 Još samo ovo grejanje da se izborim, a imamo gasovod, pa imamo sve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Akiro said:

Malo upozorenje oko Ivermectina. Jeste da je meni odlično delovao u nenormalnim dozama, ali je moja supruga dobila težak proliv od njega i to sa upola manjom količinom (jedna od mogućih nuspojava jeste proliv, to što ja imam cigansku torbu mesto stomaka je druga priča). 

 

Jeste, al  dok si bio u JeNeA na granice s Italijom ti si primio onu konjsku vakcinu, pa mozes da varis i kamen. Drugo je to, zensko...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Stiletto said:

 

Samo pazi da ne kreneš starim putem preko Avale, jer moraš da prođeš kroz Jajince, a tamo gazda @Kronostime čeka sa 'ladno oružje...

 

 

Ih starim putem isla redovno ranije - kad sam zivela u BG, ali sada uglavnom Autoput, kad brzinski idem od aerodroma....Svojevremeno cak savetovala mojima da se presele u Jajince, ono godine idu pa da budu blize gradu zbog zdravlja, ali nece, kazu navikli su oni na Kosmaj.

Ladno oruzje me ne plasi :classic_biggrin: ali vruce bi bilo mnogo bolje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Ih starim putem isla redovno ranije - kad sam zivela u BG, ali sada uglavnom Autoput, kad brzinski idem od aerodroma....Svojevremeno cak savetovala mojima da se presele u Jajince, ono godine idu pa da budu blize gradu zbog zdravlja, ali nece, kazu navikli su oni na Kosmaj.

Ladno oruzje me ne plasi :classic_biggrin: ali vruce bi bilo mnogo bolje...

Kad je iole lepo vreme obavezno idemo starim putem, Avala, Koviona, Ralja, Sopot, pa na Kosmaj. Spustim krov na bubi pa uživancija 🙂
Auto put nije za uživanje, to baš kad žurimo... a na 90 krene nam buba diže stakla kad je spušten krov, pa nije to to...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Majkin salas je makar sta. Ima tu kod mene Orlushkov salash . Moram sami skuvat ili ispec, ali u tome je stvar

 

https://gradsubotica.co.rs/moba-na-orluskovom-salasu/

 

Cak sam i ja na dve slike. Za vreme obnove

 

Slaviša dobra ti ona kapa, kao pussyhat, ali crna 😄

 

Edited by ControlFreak
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Majkin salas je makar sta. Ima tu kod mene Orlushkov salash . Moram sami skuvat ili ispec, ali u tome je stvar

 

https://gradsubotica.co.rs/moba-na-orluskovom-salasu/

 

Cak sam i ja na dve slike. Za vreme obnove

 

'oces da kazes da moram da platim da bih sama sebi skuvala?!

 

Pa ja to jedva i za dzabe kuci radim!

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Jel se zna o kojoj se vakcini uopste radi? I da, da li ste vi mogli da birate ciju cete da primite, i dal je rnk ili nba? 🙂

Druže antizemljaš to je vojna tajna! Prema PS u JNA vojnik JNA ne sme da otkrije sastava vakcine i ostalih medicinskih sredstava i procedura kojima je podvrgnut tokom vojnog roka.
Pazi neprijatelj sluša!

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine State said:

@Angelia @ControlFreak

 

Ne znam je l' kod vas u AZ i PA ima Melting Pot restoran?

 

Kad nisam ubila jednu koleginicu!!! Pa svrha mog odlaska u restoran je da jedem nesto sto je neki drugi skuvao, kad ono tamo dobijes dugacke metalne stapice i svaki zalogaj sam sebi kuvas "u kotlu" na sredini stola!! Nikad vise! 

Ima, i ja sam imala bas tu tvoju prvu reakciju kad me neko odveo :lol_2:

Bukvalno si me na to podsetila, ali od reci do reci....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milenko Puzigaca said:

I kad pobegnete na te salaše i rančeve, ako stvarno dođe do stani - pani, na primer, bude opšte rasulo, jednog dana dođu ovi koji po ceo dan dižu tegove, napune vam šije aplauzima, izbace vas u šumu, i još ima da se radujete što ste dobro prošli :lol_2:

Slušaj ti partibrejkeru, bog je možda stvorio čoveka, ali Semjuel Kolt ih učino ravnopravnim. Tako da nek oni dižu tegove ja ću da se držim tastature...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, urosg3 said:

Sigurno na proleće, pa moramo nešto smislimo 

 

🙂
E sad ranč je 30 ari od toga 12 ari šuma a ostatak livada. Internet je prvoklasan imamo optiku 🙂 Još samo ovo grejanje da se izborim, a imamo gasovod, pa imamo sve.

Sve te razumem, samo se nadam da ce do proleca moci da se zaletim do tamo, nisam ja toliko hrabra ko Sunchica - iliti imam brige i ovde.

I ovo nam je svima tesko jer inace navracam 3-4 puta godisnje barem.

 

Ali isto sam lepo uvela internet tamo, kako treba, i jos samo za to grejanje da se izborimo, gasovod nam nije blizu pa cekamo da se priblizi...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Sve te razumem, samo se nadam da ce do proleca moci da se zaletim do tamo, nisam ja toliko hrabra ko Sunchica - iliti imam brige i ovde.

I ovo nam je svima tesko jer inace navracam 3-4 puta godisnje barem.

 

Ali isto sam lepo uvela internet tamo, kako treba, i jos samo za to grejanje da se izborimo, gasovod nam nije blizu pa cekamo da se priblizi...

Ma bilo kad. biće prilike. Kućica je malena, ali je from scratch pa smo mogli da biramo svaki komad nameštaja, iza svega stoji neka priča, sve je sa nekim razlogom i argumentom tu. Mislim da stiže vreme da smo više tamo nego u Bgd, još ova deca da se baš baš osamostale i nema nas više u Bgd. Odabraćemo da radimo od kuće, i to je to. Onda da održavam travnjak i to je to kupiću John Deere Lawn Tractor kao u onom filmu. Rekreativno možda neke kokoške i svinjče da nas zabavlja do 29. novembra 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, urosg3 said:

Da dodam da bi mogli stvarno da organizujemo nešto, pokupimo decu da se igraju, napravimo bedževe sa nikovima...
Nećemo na Košutnjak i F Goru, tu je opasno, ali možemo kod mene na Kosmaj 🙂 Naravimo socijalni eksperiment, bilo bi odlično.
I da smorimo ostale ukućane koji iz nerazumljivih razloga ne vole da pišu po Voxu...

hihihihi

Ako se to desi, svi da obavezno dođete u maskama. samo da se vidi Urošev izraz na licu :wink2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

@Angelia @ControlFreak

 

Ne znam je l' kod vas u AZ i PA ima Melting Pot restoran?

 

Kad nisam ubila jednu koleginicu!!! Pa svrha mog odlaska u restoran je da jedem nesto sto je neki drugi skuvao, kad ono tamo dobijes dugacke metalne stapice i svaki zalogaj sam sebi kuvas "u kotlu" na sredini stola!! Nikad vise! 

Jel ti koleginica Kineskinja ili neka druga Azijatkinja? Hot pot je tradicionalno kinesko jelo, mada ima sličnih jela u Koreji i Japanu

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Jel ti koleginica Kineskinja ili neka druga Azijatkinja? Hot pot je tradicionalno kinesko jelo, mada ima sličnih jela u Koreji i Japanu

Melting Pot je fondue - Svajcarsko jelo, samo malo modifikovano.

Nema veze sa Azijom.

U Skotskoj sam imala priliku da probam jednu verziju - Glasgow, preporucila bi svakom, osim nekog ko je vegan :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Melting Pot je fondue - Svajcarsko jelo, samo malo modifikovano.

Nema veze sa Azijom.

U Skotskoj sam imala priliku da probam jednu verziju - Glasgow, preporucila bi svakom, osim nekog ko je vegan :classic_biggrin:

A ok, hvala - I assumed da je bila hot pot.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...