Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 minutes ago, JohnnyDragon said:

Brate dragi, pa ko zna koliko ljudi ima da ne zna da ima neku od bolesti 

U sustini i,pak ne treba primiti vakcinu, odnosno treba ako ce da rade sistemski pregled svakome pre toga.

 

Da imas neku ozbiljniju bolest (ne daj Boze), zasigurno bi znao.

Cinjenica je da se proizvodjac vakcina mora ograditi, ne moze sigurno reci:"Ma svi se slobodmo vakcinisite", jer to prosto nije moguce - ni inace! Pa i za vakcinu za gripu postoje slicne kontraindikacije, uvek postoje grupe koje su osetljivije i to se mora naglasiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Meni se cini da su antivakseri sve tisi... Sto se vise ljudi bude vakcinisalo, raspolozenje prema vakcinama ce biti sve pozitivnije. Verujem da ce se u narednih par nedelja situacija tu biti sve bolja. 

Da, zato što nikom ništa nije falilo od ovih što su se vakcinisali i onda ne mogu da viču 😄 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Sunshine State said:

 

Cekaj samo prvu ozbiljniju alergijsku reakciju, pa da vidis kako ce da graknu! Dzabe sto se hiljade i hiljade i hiljade vakcinisu bez problema

Kad smo vec kod alergijskih reakcija, cula sam da je preporuka za one koji imaju jace alergijske reakcije, da sa sobom imaju epipen pri vakcinaciji, ali nemam odakle je ta preporuka, vise reko me jedan co'ek.... Pa reko da li je jos neko cuo o tome? Mislim da sam pomenula da imam i taj rizik u familiji, pa ako treba da se nabavi....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Meni se cini da su antivakseri sve tisi... Sto se vise ljudi bude vakcinisalo, raspolozenje prema vakcinama ce biti sve pozitivnije. Verujem da ce se u narednih par nedelja situacija tu biti sve bolja. 

Da ne spominjem nas koji smo u if petlji 🙂 Valjda smo dovoljno glasni!

Lidl nudi radnicima 200 $ da se vakcinišu

Hehe, Vučiću čitaš li? 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Kad smo vec kod alergijskih reakcija, cula sam da je preporuka za one koji imaju jace alergijske reakcije, da sa sobom imaju epipen pri vakcinaciji, ali nemam odakle je ta preporuka, vise reko me jedan co'ek.... Pa reko da li je jos neko cuo o tome? Mislim da sam pomenula da imam i taj rizik u familiji, pa ako treba da se nabavi....

 

Takvi odsede malo duze i ako se javi anafilakticka reakcija (pise i na onim dokumentima) da punkt za vakcinaciju mora imati antisok terapiju.

 

Ne znam da li svi koji imaju jace alergijske reakcije i inace nose epipen uvek sa sobom.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sunshine State said:

kako dozvoljena šetnja pasa to mi nije jasno. Šetnja pasa tokom policijskog časa, pa zar ništa nije ta Holandija naučila od najboljih?
Ok, kreneš prošetaš psa, sam samcijat, uhvatiš se za gelender i opteretiš zdravstveni sistem. A da vam pošaljemo  Srđu Jankovića, on zna sve o tom problemu, spasiće mnogo života kao što je ovde tom briljantnom idejom!

Kako je naivna Mira Karanović...
 

Vakcinisala se glumica Mirjana Karanović: "Za 4 nedelje moći ću da grlim ljude"
 

Treba ljude da informišemo ne može ovako, navučićeh ih na vakcinaciju na suvo i morađe nose  i kupuju N95 maske, peru ruke i drže distancu još dugo vremena, videćemo, kada prođe pandemija, ne bi bilo loše da nose maske i koju godinu dve i nakon pandemije, za svaki slučaj.

A naša Mira se baš ponadala da zagrli nekog, eeee....

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Zar niste imali treci talas?

 

Ha, Srbija je najbolja!!! Mi cemo sad jos malo cetvrti!

 

Od 14 decembra sve zatvoreno, poslednjih nedelju dana pad brojki nekih 20 % ( nedeljni nivo), i sad policijski cas - iz straha od brzeg sirenja UK soja.

 

Mislim, nije da bas idem negde izmedju 20:30  i 4:30, ali ok...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine State said:

 

Od 14 decembra sve zatvoreno, poslednjih nedelju dana pad brojki nekih 20 % ( nedeljni nivo), i sad policijski cas - iz straha od brzeg sirenja UK soja.

 

Mislim, nije da bas idem negde izmedju 20:30  i 4:30, ali ok...

Sad će tek da se raširi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mog druga i drugaricu zvali sutra da se vakcinišu na sajam.

 

Mislim da ću poći i ja sa njima da probam da vidim da li će hteti i mene. Pošto pišu ljudi da zbog toga što se ne odazivaju svi pozvani imaju viška i da vakcinišu i ljude koji se nađu u blizini. Promenio sam i na e upravi da sam sad zainteresovan za bilo koju vakcinu. Videćemo da li će me pustiti.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, urosg3 said:

Da ne spominjem nas koji smo u if petlji 🙂 Valjda smo dovoljno glasni!

 

Za sve u if petlji preporucujem da odgledaju seriju Dark 🙂 Ako pogledas 16. minut sedme epizode druge sezone, sve ce ti se kasti samo 😉

 

Ja sam samo u nedoumici oko izbora vakcine, ali posto vidim da ce uskoro poceti procedura registrovanja Sputnika i Sinofarm vakcine u EU, mislim da su sve vece sanse da na bilo koju zavrcem rukav. Moj stav od pocetka je da svaka dokazano dobra vakcina dolazi u obzir, ali posto sam rezervisan prema nasim strucnim telima (gde zaista ima strucnjaka, ali ima i pritiska), cekam da ovi iz EU kazu "Aye", pa da jurnem do najblizeg centra za pelcovanje.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Sunshine State said:

 

Od 14 decembra sve zatvoreno, poslednjih nedelju dana pad brojki nekih 20 % ( nedeljni nivo), i sad policijski cas - iz straha od brzeg sirenja UK soja.

 

Mislim, nije da bas idem negde izmedju 20:30  i 4:30, ali ok...

 

Ti si se već trenirala na policijski čas prošlog proleća. Ulaziš sa iskustvom :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Za sve u if petlji preporucujem da odgledaju seriju Dark 🙂 Ako pogledas 16. minut sedme epizode druge sezone, sve ce ti se kasti samo 😉

 

Ja sam samo u nedoumici oko izbora vakcine, ali posto vidim da ce uskoro poceti procedura registrovanja Sputnika i Sinofarm vakcine u EU, mislim da su sve vece sanse da na bilo koju zavrcem rukav. Moj stav od pocetka je da svaka dokazano dobra vakcina dolazi u obzir, ali posto sam rezervisan prema nasim strucnim telima (gde zaista ima strucnjaka, ali ima i pritiska), cekam da ovi iz EU kazu "Aye", pa da jurnem do najblizeg centra za pelcovanje.

Glitch in the matrix 🙂
Nemam pojma počela i da me zabavlja pomalo cela šizofrenija, juče sam pričao sa jednim od viđenijih lekara iz "crvene zone" on je primio vakcinu, Pfizera, od svega ističe da ga ruka bolela baš. Inače ima alergije na novalgeltol i analgin od svega...
Pričali baš o mojoj ideji, kaže da njemu nije palo na pamet, on je podrazumevao da je vakcinisan imun i da je to to što se tiče pandemije, bar za njega. Zainteresovao se za ideju poradićemo malo na tome 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Takvi odsede malo duze i ako se javi anafilakticka reakcija (pise i na onim dokumentima) da punkt za vakcinaciju mora imati antisok terapiju.

 

Ne znam da li svi koji imaju jace alergijske reakcije i inace nose epipen uvek sa sobom.

Nismo imali potrebu za epipenom do sada, obicno smo mogli da stignemo do ER u slucaju da se desi, pa nam nikad nije palo na pamet niti je bila preporuka lekara.

1 hour ago, urosg3 said:

Glitch in the matrix 🙂
Nemam pojma počela i da me zabavlja pomalo cela šizofrenija, juče sam pričao sa jednim od viđenijih lekara iz "crvene zone" on je primio vakcinu, Pfizera, od svega ističe da ga ruka bolela baš. Inače ima alergije na novalgeltol i analgin od svega...
Pričali baš o mojoj ideji, kaže da njemu nije palo na pamet, on je podrazumevao da je vakcinisan imun i da je to to što se tiče pandemije, bar za njega. Zainteresovao se za ideju poradićemo malo na tome 🙂

Prijava od prijatelja koji negde u okolini 60, glavobolja oba puta (vakcinisan obe doze) Pfizer, oko dan-dva.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Za sve u if petlji preporucujem da odgledaju seriju Dark 🙂 Ako pogledas 16. minut sedme epizode druge sezone, sve ce ti se kasti samo 😉

 

Ja sam samo u nedoumici oko izbora vakcine, ali posto vidim da ce uskoro poceti procedura registrovanja Sputnika i Sinofarm vakcine u EU, mislim da su sve vece sanse da na bilo koju zavrcem rukav. Moj stav od pocetka je da svaka dokazano dobra vakcina dolazi u obzir, ali posto sam rezervisan prema nasim strucnim telima (gde zaista ima strucnjaka, ali ima i pritiska), cekam da ovi iz EU kazu "Aye", pa da jurnem do najblizeg centra za pelcovanje.

 

Evo sta za Sinofarm kaze doktor Paul Offit, direktor Centra za obrazovanje o vakcinama i član savetodavnog odbora FDA, za podatak da nije bas efikasna kao Pfizef i Moderna, ali da je efikasna dovoljno da spreci razvoj ozbiljnijih simptoma: "Meni i je cilj ove vakcine da vas drži van bolnice i van mrtvačnice"

 

Pa ovim momentom se nismo uopste bavili - uticaj priliva mnogobrojne (ozloglasene) dijaspore pred Novu godinu na brojke u Srbiji!!

 

Nesto nisam primetila skokove brojki vezane za njihov dolazak/boravak?!

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...