Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 minutes ago, Cyber said:

 

To je vrlo upaljeno/infektirano. Ne znam kako nas forumski doca racuna ali kod  nas se racuna ´vako. 

 

[/quote]In completely healthy people, CRP is usually very low, less than 3 milligrams per liter (mg / L). The rapid tests used for acute assessments cannot measure such low levels. This means that values higher than 5 to 10 mg / L are interpreted as elevated if the sample is taken with such a method.

The CRP content can increase very sharply and in some cases go up to over 300 mg / L. High levels of CRP in your blood may be due to a severe infection or inflammation. [/quote]

 

Izvor: Zvanicni svedski medincki guide 

Zazvučaću grubo- jasno je da je žena na respiratoru i da crp nije odraz samo neke random bakterijske infekcije nego kompletno poremećenih parametara u organizmu. Zato je ovo himera, ne grip, i zato kod skoro svakog povisi crp 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Likvi said:

Zazvučaću grubo- jasno je da je žena na respiratoru i da crp nije odraz samo neke random bakterijske infekcije nego kompletno poremećenih parametara u organizmu. Zato je ovo himera, ne grip, i zato kod skoro svakog povisi crp 

 

Izvinjavam se, nisam upratila raniju diskusiju te mi to nije bilo jasno. 

 

Svako dobro zelim! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Kako mi uopste smemo da nekome preprodajemo vakcine? Odakle nam dozvola za tako nesto? Ovo mi mirise na veliki skandal u najavi.

 

https://nova.rs/posts/prodajemo-8-000-fajzer-vakcina-makedoniji-a-i-nama-fale

Video da je malo raspoloženje za Fajzer i ko veli- daj da ne propadne. Takođe, služba odradila posao, dezavuisala fajzer koga vrv teško može da nabavi i voila. Sad i humanitarca izigrava.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Likvi said:

Video da je malo raspoloženje za Fajzer i ko veli- daj da ne propadne. Takođe, služba odradila posao, dezavuisala fajzer koga vrv teško može da nabavi i voila. Sad i humanitarca izigrava.

 

Kakvo je raspolozenje za kinesku, prodavace je 3+1 gratis...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, ciao said:

U Fra su dosta pisali o onim hakovanim dokumetima vezanim za EMA i odobravanje Pfizera - nije teorija zavere nego jeste hakovano ne zna se ko mailovi izmedju EMA i Pfizera i ne znam koga, naprimer interesantan podatak - pise da je bio veliki pritisak od strane Pfizera da se hitno odobri vakcina ali je EMA oduzila odobravanje mislim tri nedelje a uzrok je bio da je EMA radila svoj posao kao sto treba a da se ispostavilo pri kontroli da vakcine spremne za isporuku nisu bile bas iste kao vakcine koriscene u testiranju nego su imale manju kolicinu ARN sto automatski smanjuje efikasnost ali su po zahtevu EMA vratili na pocetnu vrednost, sve u svemu hvale da je EMA odradila svoj posao profesionalno i pored velikog pritiska Pfizera i svih da vakcina ode sto pre 

https://www.lemonde.fr/planete/article/2021/01/16/vaccins-ce-que-disent-les-documents-voles-a-l-agence-europeenne-des-medicaments_6066502_3244.html

 

Kakav bi bućkuriš kod nas mogli da pošalju ako su u Fra pokušali da muvaju...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

 

Elem, sad je fokus na slobodi.

Alt right magovi ( koji uopste nisu za potcenjivanje) manuli su se 5G i cipova i pustaju price tipa eto stigla vam je vakcina a morate i dalje da nosite maske, ne mozete da putujete i vidjate najmilije itd. Punch line je ako su predsednika najmocnije sile na svetu ucitkali sta ce tek da rade vama.

Ovo je veoma opasna prica, jer se kombinuju stvarne, istinite nedace sa dubokom drzavom, masonima, reptilima i ostalim standardnim arsenalom.

 

Realan problem je ovo što pišeš, i ja sam primetio da se fina ruka spin doktora uključuje u temu. Jedini ishod kojeg vidim je da će tema da potpuno devalvira i ogadi. Kako se izboriti sa novostečenim "saborcima" je u stvari izazov jer sa tim saborcima stvarno nemam ništa zajedničko niti mi je jasno  kako smo odjednom na istoj strani fronta. Tradicionalni saveznici, zagovornici individualizma, prava na izbor, lične slobode su na drugoj strani fronta, isto ne kapiram otkud oni tamo. 
Sve u svemu vrlo ružna slika, koju dodatno kvare "svi konovi sveta" uživajući u svojoj godini medijske slave, i tek njih ne znam kako da rešavamo, navukli se opasno na propisivanje, kontrolisanje i kažnjavanje, pa im je malo pa ubacuju i etiku u celu priču. 
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vanjabarsa said:

danas sam bila kod stomatologa.donja sestica , kanalno lecenje. idem prema ordinaciji i sve mi u glavi ona prica odavde , kad sam usla i videla mog stom. sa vizirom, maskom, rukavicama i mantilom za jednokratnu upotrebu doslo mi da ga izljubim :lol_2:

Da ga izljubis s maskom ili bez? :79:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Sunshine State said:

 

Pa ne morate da radite sva tri - IgM vam treba ako ste u akutnoj fazi/izlazite iz infekcije. Ako sumnjate da ste imali covid ranije, dovoljno je da proverite IgG, ako samo zelite da vidite da li ste vec imali.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Likvi said:

Više ne znam ni sama. Ko nema stomak ili misli da će loše uticati na psihu, neka preskoči.

Išli zajedno u OŠ "Bora Stankovič",  on pogonski inžinjer, neka firma iz Bariča, ma nebitno, spadalo jedno. Juče počeli simptomi, zakaže čovek testiranje, jutros ode, doveze se kući. Pričaju njegovi sedne da izmeri temperaturu i infarkt. Nije ni dočekao hitnu pomoć.

Koliko zna porodici - nije imao  srčanih problema, nepušač, ali pokojni mu otac takođe umro mlad od infarkta. Šta ti je život... 

  • Tuzno 6
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Sunshine State said:

 

Pa ne morate da radite sva tri - IgM vam treba ako ste u akutnoj fazi/izlazite iz infekcije. Ako sumnjate da ste imali covid ranije, dovoljno je da proverite IgG, ako samo zelite da vidite da li ste vec imali.

 Zabagovao mi forum, ne dozvoljava mi da stavi odgovor nakon kvota. Jesam li ja prezipčio ili je obratno?

 

IgG za akutno, a IgM za već stvorena antitela?

 

@Sunshine State

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

to sa ukusom, ima razlicitih iskustava.nekome je sve slano, bllutavo, nikakvo, slatko  .... nekome prodje za kratko a nekome za duze vreme.sve u svemu cim krece da se vracaju cula znaci da si i ti generalno bolje.bar je tako bilo samnom i svima koje znam a imali su te simptome.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...