Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

@Akiro

 

Da je bila organizovana neka opklada za koga mislimo da nema sanse da ukaci covid, ja bih ladno na tebe stavila svoj stan!! 

 

Nadam se da ce ivermektin odraditi deo posla, a i po prici gde si bio/mogao zakaciti, ne lici mi da si bio izlozen nekoj vecoj kolicini virusa na duze.

Svako dobro!!!

 

p.s. eto zasto i ja kazem da PCR ima malo smisla, ako nije pracen karantinom....

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, urosg3 said:

Ma ne verujem daj reci da nas pališ...
Anyway javljaj ako treba šta, super je da nemaš simptoma ako nešto dobro u celoj priči. Čuvaj wife kako znaš i umeš, Marfi ne ore i ne kopa nego gleda kako rupu da iskopa...
Jbt ne verujem.

Hvala, druže, i ja ne mogu da verujem, zato sam i uradio doublecheck. No, kako sam se primio kao mladi magarac na Ivermektin (valjda iz očaja zato što ne mogu skoroj vakcini da se nadam a već mi je sve prekipelo), sada imam priliku za test. Ako se za četiri dana do najkasnije sedam dana ništa u stanju ne promeni ili sam asimptomatičan ili to sredstvo za svinje, goveda i konje radi posao. Ako radi posao, može da bude stress relief do dobijanja vakcine.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Akiro

evo ga podcast: https://www.ndr.de/nachrichten/info/69-Coronavirus-Update-Das-Virus-macht-keine-Geschenke,podcastcoronavirus274.html#Schulen

klikni na podnaslov o brzom testu u skolama, pa potrazi "Staphylococcus aureus"

Spoiler

Wir haben aber über 11.000 Tests machen lassen, die auch dokumentiert wurden, sodass die Falsch-Positiv-Rate insgesamt bei 0,14 Prozent lag. Also sehr niedrig. Trotzdem ist das natürlich ein großer Aufreger, wenn der Test positiv ist. Die waren auch gar nicht unbedingt schwachpositiv, weil das natürlich verunsichert. Es waren meist Leute ohne Symptome. Dann haben wir im Labor geguckt, woran das liegen kann. Und haben festgestellt, dass bei denen, die einen Staphylococcus aureus in der Nase hatten, das ist ein Bakterium der Normalbesiedlung. Das haben viele in der Nase, das ist nichts Schlimmes. Aber das kann kreuzreagieren mit diesem Antigentest. Da haben wir dann diese Leute aus der Studie ausgeschlossen, weil die dann immer wieder positiv getestet wurden. Da muss man dann schauen, ob man bei diesen Menschen, die das haben, so eine Besiedlung, die dann kreuzreagieren, einen anderen Test nehmen kann, oder PCR-basiert testen muss oder zum Beispiel einen Rachenabstrich macht. Also insgesamt waren von über 11.000 Tests 46 ungültig, wo es zu Anwendungsfehlern kam, das ist eine sehr niedrige Rate.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Akiro said:

Hvala, druže, i ja ne mogu da verujem, zato sam i uradio doublecheck. No, kako sam se primio kao mladi magarac na Ivermektin (valjda iz očaja zato što ne mogu skoroj vakcini da se nadam a već mi je sve prekipelo), sada imam priliku za test. Ako se za četiri dana do najkasnije sedam dana ništa u stanju ne promeni ili sam asimptomatičan ili to sredstvo za svinje, goveda i konje radi posao. Ako radi posao, može da bude stress relief do dobijanja vakcine.

Znam sve, vidi bukvalno ako želiš da pogleda neko rezultat second opinion, bilo čega, krvi šta god samo piši biće rešeno in no time. Mogao bi bez šale da uradiš rendgen pluća ako se pojavi neki simptom, pa uradi za svaki slučaj. Bar radiologa imamo na lageru, pričaću ti nekad.
Zeznuta je jedna činjenica, nje me najviše strah... Mi razbarušeni prema merama smo u Beogradu makar izvesno bili u kontaktu sa virusom, nema teoretske šanse da nismo. Ono nosim i ja half face mask na poliklinici, ali u civilu sam, pa otprilike kako mislim da su maske alibi mera, i ja je nosim kao alibi. Vas dvoje ste virginalni prema virusu, zato toliko brinem za wife. Nemam pametno rešenje, ali znaš šta ti je činiti.
Piši ako treba bilo šta, nema nam ni @Likvida se javi, a čekamo vesti.

  • Like 3
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Zelim ti sto brzi oporavak, tj da ni ne budes imao simptome, Kao ni tvojoj dragoj, da sve bude u najboljem redu.

 

Ali eto jos jedan dokaz da korona ne bira

 

Ja i pored toga sto istu masku nosim od pocetka Decembra, tj imam dve jedna je na zadnjem sedistu u autu a druga u torbici, pa ako zaboravim jednu imam drugu. menjam ih naizmenicno. I to su obicne hirurske maske, ruke 2 puta od 6 isprskam dezinfektivnim sprejom,...

Ima nešto između neba i zemlje...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, wwww said:

@Akiro

evo ga podcast: https://www.ndr.de/nachrichten/info/69-Coronavirus-Update-Das-Virus-macht-keine-Geschenke,podcastcoronavirus274.html#Schulen

klikni na podnaslov o brzom testu u skolama, pa potrazi "Staphylococcus aureus"

  Hide contents

Wir haben aber über 11.000 Tests machen lassen, die auch dokumentiert wurden, sodass die Falsch-Positiv-Rate insgesamt bei 0,14 Prozent lag. Also sehr niedrig. Trotzdem ist das natürlich ein großer Aufreger, wenn der Test positiv ist. Die waren auch gar nicht unbedingt schwachpositiv, weil das natürlich verunsichert. Es waren meist Leute ohne Symptome. Dann haben wir im Labor geguckt, woran das liegen kann. Und haben festgestellt, dass bei denen, die einen Staphylococcus aureus in der Nase hatten, das ist ein Bakterium der Normalbesiedlung. Das haben viele in der Nase, das ist nichts Schlimmes. Aber das kann kreuzreagieren mit diesem Antigentest. Da haben wir dann diese Leute aus der Studie ausgeschlossen, weil die dann immer wieder positiv getestet wurden. Da muss man dann schauen, ob man bei diesen Menschen, die das haben, so eine Besiedlung, die dann kreuzreagieren, einen anderen Test nehmen kann, oder PCR-basiert testen muss oder zum Beispiel einen Rachenabstrich macht. Also insgesamt waren von über 11.000 Tests 46 ungültig, wo es zu Anwendungsfehlern kam, das ist eine sehr niedrige Rate.

 

Jeder Streifen zählt oder jeder auch schwach ausgebildete Streifen. Das verunsichert dann schon, wenn der Streifen, der sichtbar wird, schwächer ist als die Kontrolllinie. Dann neigen die Leute dazu, wenn sie es nicht wissen, das als negativ zu interpretieren, und das ist natürlich nicht der Fall. Das ist aber etwas, was man den Leuten auch erklären kann. Immer, wenn dort ein Streifen entsteht, ist das als positiv zu werten.

 

Ovaj rad, zato sam i uradio doublecheck pri cemu mi je lekar, valsnik laboratorije to i ljudski objasnio za razliku od ovih na granici. Ali moracu da proverim i na tu stafilokoku. Za sada nema mrdanja od kuće, kazne su veoma ozbiljne.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Akiro said:

Jeder Streifen zählt oder jeder auch schwach ausgebildete Streifen. Das verunsichert dann schon, wenn der Streifen, der sichtbar wird, schwächer ist als die Kontrolllinie. Dann neigen die Leute dazu, wenn sie es nicht wissen, das als negativ zu interpretieren, und das ist natürlich nicht der Fall. Das ist aber etwas, was man den Leuten auch erklären kann. Immer, wenn dort ein Streifen entsteht, ist das als positiv zu werten.

 

Ovaj rad, zato sam i uradio doublecheck pri cemu mi je lekar, valsnik laboratorije to i ljudski objasnio za razliku od ovih na granici. Ali moracu da proverim i na tu stafilokoku. Za sada nema mrdanja od kuće, kazne su veoma ozbiljne.

u svakom slucaju ispostuj karantin i izoluj se od zene, ali proveri i ovo.

drzim pesnice u svakom slucaju.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Dala mi danas drugarica. Mada je za lekare a ne nas amatere, ima korisnih informacija: https://www.evms.edu/covid-19/covid_care_for_clinicians/

Skinuti PDF EVMS Critical Care COVID-19 Protocol Nije samo critical care, strane 6 i 7 prevencija i kada se slučaj desi. Koristite u saradnji sa nekim ko je iz medicinske struke (ali nije zadrigli konzervativni ignorant, koji sve zna i ne shvata da je Covid dinamična pojava). Ti protokoli se redovno apdejtuju pa treba pratiti. Ali nije za igranje bez lekara.

 

Edit: Sorry, stranice na starom PDF-u, na ovom što može da se skine je na stranam 9-18.

Edited by Akiro
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Akiro said:

Dala mi danas drugarica. Mada je za lekare a ne nas amatere, ima korisnih informacija: https://www.evms.edu/covid-19/covid_care_for_clinicians/

Skinuti PDF EVMS Critical Care COVID-19 Protocol Nije samo critical care, strane 6 i 7 prevencija i kada se slučaj desi. Koristite u saradnji sa nekim ko je iz medicinske struke (ali nije zadrigli konzervativni ignorant, koji sve zna i ne shvata da je Covid dinamična pojava). Ti protokoli se redovno apdejtuju pa treba pratiti. Ali nije za igranje bez lekara.

 

Edit: Sorry, stranice na starom PDF-u, na ovom što može da se skine je na stranam 9-18.

 

Da, kacili smo na onom naucnom topicu 

 

Uzimas sad po ovoj semi:

 

Mildly Symptomatic patients (at home):
■ Ivermectin 150-200 ug/kg daily for two doses
■ Vitamin C 500mg BID and Quercetin 250-500 mg BID 
■ Vitamin D3 2000 - 4000 u/day
■ B Complex vitamins
■ Zinc 75-100 mg/day
■ Melatonin 6-10 mg at night (the optimal dose is unknown)
■ ASA aspirin 81-325 mg/day (unless contraindicated)
In symptomatic patients, monitoring with home pulse oximetry is recommended

 

 

 

New Zealand lifts all Covid restrictions, declaring the nation virus-free

 

New Zealand has lifted almost all of its coronavirus restrictions after reporting no active cases in the country.

At midnight local time (12:00 GMT), all of New Zealand moved to level one, the lowest of a four-tier alert system.

Under new rules, social distancing is not required and there are no limits on public gatherings, but borders remain closed to foreigners.

New Zealand has reported no new Covid-19 cases for more than two weeks.

Edited by Sunshine State
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

@John Terry

 

Sta se s tobom desava? I dalje samo obicna prehlada? Ako da, ti se jedan jedini ove godine koji je bio prehladjen, a nije imao coronu!

 

Nadam se da je sve ok!

Dobro sam. Odlično zapravo.

 

Nema temperature, ko zna šta je, bilo je trenutno.

 

Ali oprezan sam ležim veći deo dana.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Clash said:

Samo ga ti loži

Jos koliko veceras ovo ce na fejsu da postane 236 osoba umrlo u Norveške, 752 u Finske i 674 u Švedske, pola sata nakon sto su primili vakcinu.

Šeruj svim prijateljima, samo ko neće ne vidi šta nam rade.

 

Bas kao sto kazes. U svedskim medijima je taj broj umrlih nakon vakcine u Norveskoj 13, u srpskim vec 23! 

Znajuci ovdasnje prilike, a norveske su vrlo slicne, pretpostavljam da se radi o sledecem. U skandinavskim zemljama, posebno u vecim gradovima, smestaj u domu se odobrava samo veoma starim i bolesnim. U Stockholmu je prosecno vreme boravka u domu za one sa somatskim bolestima (ne i za dementne!) oko dva meseca. Toliko u proseku prodje od smestaja u dom do smrti. Znaci, vise se radi o nekoj vrsti palijativne nege za stare ljude nego o normalnom zivotu. Radim na odobravanju tih zahteva, to mi je svakodnevni posao, i licno mi ne treba statistika da mi to potvrdi jer znam koji su kriterijumi za smestaj u staracki dom. U nekim drugim zemljama bi ovi ljudi bili u obicnim bolnicama i tada ili ne bi bili vakcinisani, ili se niko ne bi cudio sto su umrli, s vakcinom ili bez nje. Pobogu, ni mladjima se ne preporucuje vakcina dok su bolesni od neceg drugog, a ovi ljudi su bili u palijativnoj fazi.

Ali to bude kad se prica iz skandinavskog konteksta prenese u neki drugi. Mnogi ce kad ovo procitaju zamisliti vesele penzionere koji danas sede za stolom i igraju karte, sutra prime vakcinu, a prekosutra umru. Daleko je od toga.

 

❤️Podrska za Akira!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ako je tako, i dalje ostaje pitanje zasto su ih vakcinisali? Da li je to bio pokusni test da se ispita vakcina i na takvim pacijentima? Da li su to svesno uradili? Ako su uradili svesno onda nek mi niko vise ne prica kako je "ideja" da se prvo stari zastite. Da im je "ideja" da se stari zastite onda ovima ne bi dali inekciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sigurno ih nisu vakcinisali bez saglasnosti, njihove licne ili njihovih bliznjih, ako sami nisu bili u stanju da se izjasne. Sta ce da se desi, tesko da je iko mogao da zna, jer takvih ljudi tesko da je bilo medju dobrovoljcima na kojima je vakcina testirana. Na kraju je samo ostao izbor izmedju kuge i kolere.

To sto je ranije pomenuto, da se ti ljudi zastite tako sto ce se svi oko njih vakcinisati, nazalost nije moguce. Razlog je sto vakcina nije i ne moze da bude obavezna, cak ni za one koji rade u bliskom kontaktu s ovim ljudima. U vecina razvijenih zamalja postoje zakoni koji regulisu tu oblast i tu nema pomoci.

 

Ali mislim da ti promice poenta ove vesti. Da se to desilo u nekoj drugoj zemlji, tesko da bi ovo bilo i uoceno (stari i bolesni, umrli pa umrli), a ako bi bilo, verovatno ne bi bilo ovako javno objavljeno. Norvezani su em ovo uocili na vreme, en odmah krenuli da razmisljaju o promeni rutina oko toga ko se vakcinise, a ko ne. I sto je najvaznije, svoje iskustvo su podelili sa svetom. Gde ces odgovornijeg pristupa?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vilhelmina said:

Sigurno ih nisu vakcinisali bez saglasnosti, njihove licne ili njihovih bliznjih, ako sami nisu bili u stanju da se izjasne. Sta ce da se desi, tesko da je iko mogao da zna, jer takvih ljudi tesko da je bilo medju dobrovoljcima na kojima je vakcina testirana. Na kraju je samo ostao izbor izmedju kuge i kolere.

To sto je ranije pomenuto, da se ti ljudi zastite tako sto ce se svi oko njih vakcinisati, nazalost nije moguce. Razlog je sto vakcina nije i ne moze da bude obavezna, cak ni za one koji rade u bliskom kontaktu s ovim ljudima. U vecina razvijenih zamalja postoje zakoni koji regulisu tu oblast i tu nema pomoci.

 

Ali mislim da ti promice poenta ove vesti. Da se to desilo u nekoj drugoj zemlji, tesko da bi ovo bilo i uoceno (stari i bolesni, umrli pa umrli), a ako bi bilo, verovatno ne bi bilo ovako javno objavljeno. Norvezani su em ovo uocili na vreme, en odmah krenuli da razmisljaju o promeni rutina oko toga ko se vakcinise, a ko ne. I sto je najvaznije, svoje iskustvo su podelili sa svetom. Gde ces odgovornijeg pristupa?

Na tome im skidam kapu.

Ne mogu da verujem da nisu znali, pa evo i ovde se vec unazad koliko vec pise ko se sve ne moze vakcinisati. Biranje izmedju kuge ili kolere, to mi je non sense i sluzi samo da se stvar ispravi, opravdanje sto to nikako ne moze da bude. Ako oni nisu mogli biti saglasni, zasto su onda ti bliznji bili saglasni ako znaju da im ostaje 2-3 meseca zivota?

Meni nema nikakve logike.

Link to comment
Share on other sites

juce kod nas dobila 2. dozu zena koja je prva vakcinisana u Nemackoj (26.12.). zena ima 101 godinu, u kolicima je bila (ne znam da li i inace ili su je samo tako doveli na vakcinaciju), ocigledno nije imala nikakvih posledica posle prve doze a i nije se predomislila (pa da ne primi 2.).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Akiro said:

Hvala, druže, i ja ne mogu da verujem, zato sam i uradio doublecheck. No, kako sam se primio kao mladi magarac na Ivermektin (valjda iz očaja zato što ne mogu skoroj vakcini da se nadam a već mi je sve prekipelo), sada imam priliku za test. Ako se za četiri dana do najkasnije sedam dana ništa u stanju ne promeni ili sam asimptomatičan ili to sredstvo za svinje, goveda i konje radi posao. Ako radi posao, može da bude stress relief do dobijanja vakcine.

Verovali ili ne - pre 2 meseca mi je moja babatetka Nada (84) zapisala na ceduljici da "ima neki lek za stoku protiv metiljavosti" koji leci od korone. Informacija je stigla do nje preko Novog Sada gde ima neke skolske dobro rasporedjene po raznim fahovima a i potomci su im diljem planete. Nadinu ceduljicu sam sacuvala kao kuriozitet vremena korone a i pisana je grafitnom olovkom lepim, skolskim rukopisom moje poslednje zive rodjake.

Nije mi na pamet padalo da eksperimentisem sa "lekom protiv metiljavosti" a i da jeste, u mom gradu nema veterinarske apoteke.

Slucaj "AKiro srece koronmu"me je zaprepastio i uplasio, ako se on nije sacuvao, mi ostali nemamo sanse. Akiru drzim palceve iz sve snage da prodje ovo bezbolno jer tako treba i mora da bude. 

Zamolila sam sina da proceslja podatke o Sinofarm vakcini koja danas stize u S. Nisam se jos prijavila za vakcinu jer sam zbunjena: Fajzer je komplikovan za cuvanje a ovi nasi su smotani pa nisam sigurna da znaju sta rade. Sputnjik nije za onkoloske pacijente pa to otpada. Sinofarm ima prednost jer je radjena od celog virusa ne od fragmenata pa u slucaju mutacije na nekom delu virusa pruza ozbiljniju zastitu, bar tako kazu a i radjena je na klasican nacin i dolazi iz zemlje koja ima visevekovno iskustvo sa imunizacijom. Ako ne bude kontraindikacija u vezi moje primarne dijagnoze, ta vakcina bi bila moj izbor. Volela bih da procitam i vase komentare o mom preliminarnom izboru. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Na tome im skidam kapu.

Ne mogu da verujem da nisu znali, pa evo i ovde se vec unazad koliko vec pise ko se sve ne moze vakcinisati. Biranje izmedju kuge ili kolere, to mi je non sense i sluzi samo da se stvar ispravi, opravdanje sto to nikako ne moze da bude. Ako oni nisu mogli biti saglasni, zasto su onda ti bliznji bili saglasni ako znaju da im ostaje 2-3 meseca zivota?

Meni nema nikakve logike.

Ti bas nemas ni trunke poverenja u vlast bilo koje zemlje.

Dali su im mogucnost da biraju. I kod nas su sve starije u domovima najpre obavestili o cemu se radi, koji su poznati rizici, koji eventualno mogu da budu, koji su rizici od virusa, pa su ljudi sami doneli odluku - manji im rizik ako se vakcinisu. Bilo je i nekih koji su rekli da nece da se vakcinisu, u smislu: uskoro cu da mrem sta da se vakcinisem. I ispostovali su ih (samo sto je ovo vrlo mali %). Postoje i neki za koje su staratelji donosili odluku (dementni), pa su oni onda vagali da li da takvim roditeljima(ili ko je vec u pitanju) daju neku sansu vakcinom ili da ih prepuste lutriji s virusom.

Tako da verujem da su i u Norveskoj isto ispostovali.

 

20 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Sve super, ako je zena zdrava .

Ja sporim oko ovih bolesnih.

pa ocigledno u Norveskoj postuju zivot svakog pojedinca. Sad ce bolje znati da predoce rizike, pa ce mozda neki drugacije odluciti.

 

Bold gore: niko nije apriori iskljucen iz vakcinacije (osim za decu ispod 16 godina jer vakcina jos nije odobrena za njih), vec su za pojedine slucajeve preporucili da se u konsultaciji s nadleznim lekarom za doticnu bolest donese odluka, ili  s ginekologom ako je u pitanju trudnica.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Ne verujem ni jednoj vlasti.

Vakcina nije testirana ni na bolesnim 80+ ljudima pa je ipak daju njima.

Nije testirana na mladjima od 16 pa je ne smeju dati jer nije testirana. Mogu i njima dati pa da prate stanje pa ce  znati kakve rizike da ocekuju.

 

Link to comment
Share on other sites

necemo se mi corone osloboditi jos dugo .prvo je bilo daj vakcinu , sta i gde su lekari, naucni radnici koji na tome rade, na desetine hiljade / sad vec milioni mrtvih , po bolnicama na respiratorima, zdravstvo osim corone ne radi drugo nista  .....haos, kriza na svim poljima zivota, koliko generacija uskracenih skolaraca ....

e sad , kad je vakcina tu: ne veruje se sistemu, lekarima, farmaceutdkoj industriji, bocici iz koje se aspirira sadrzaj, igli koja se koristi ....nesto sam izostavila sigurno ali je sve otislo u globalnu paranoju :classic_unsure:

btw ne kazem da je sve idealno ali je ovo najbolje trenutno 

Edited by vanjabarsa
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...