Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

https://nova.rs/posts/norveska-vakcine-rizicne-za-jako-stare-i-bolesne

 

Norveški zvaničnici objavili su da su 23 osobe umrle u zemlji kratko vreme nakon što su primile prvu dozu vakcine. Rezultati obdukcije sugerišu da su uobičajeni neželjeni efekti vakcina mogli da doprinesu ozbiljnim reakcijama kod slabih starijih ljudi, objavila je Norveška agencija za lekove, prenosi Bloomberg.

 

Dafuq? 🤔

 

Ne znam koliko je vakcina prošla testiranja, ali ovo zvuči kao test u produkciji :classic_biggrin:

 

 

Nije mi baš jasno koja je uopšte poenta da ljudi 80+ slabog zdravlja i prime vakcinu koja može da im našteti.

 

Edited by CheshireCat
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Slavisa iz Tavankuta said:



Neka, treba ga jos vise blatiti, kao i sve ostale iz KSa kao i glavnog nam precednika

 

Eto sta ste uradili 😞

Radikalizovali ste Slavisu....jednog mirnog Bacvanina ste uspeli da napravite rusiteljem sistema.

 

Kad ga se samo setim na pocetku topica....miran, skoro necujan, sve sto je hteo bilo je da se u julu dokopa svog Tavankuta (Gornjeg il' Donjeg?), proputovao sest drzava, jasio konja, vozio bicikl, isao avionom preko Bora-Bore, i stigao kuci.... I sad, kad se vidi svetlo na kraju tunela, razgoropadi se covek!!

  • Like 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

 
Eto sta ste uradili [emoji20]
Radikalizovali ste Slavisu....jednog mirnog Bacvanina ste uspeli da napravite rusiteljem sistema.
 
Kad ga se samo setim na pocetku topica....miran, skoro necujan, sve sto je hteo bilo je da se u julu dokopa svog Tavankuta (Gornjeg il' Donjeg?), proputovao sest drzava, jasio konja, vozio bicikl, isao avionom preko Bora-Bore, i stigao kuci.... I sad, kad se vidi svetlo na kraju tunela, razgoropadi se covek!!

Mamicu im imperialisticku [emoji23]
  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Zatvarajte koridore, to se trazi.

Umesto da zabrane ulazke iz UK, SA and South America, oni zatvaraju sve. Bitna im je cirkulacija bogatasa izmedju kontinenata nego cirkulacija svojih gradjana ( ironija)

 

sve lidere pohapsit, i nek im se sudi, da se ja pitam streljao bi ih.

Edited by Slavisa iz Tavankuta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/14/2021 at 9:03 PM, Antizemljaš koji lebdi said:

Nismo mi kao @Akiro, ali je on jedna legenda kojoj svako treba da tezi 🙂

 

Legenda se tokom kratkog boravka u Beogradu zarazio. Znao sam da ce mi Srbija doci glave. Izmedju negativnog PCR-testa u utorak na Torlaku i brzog antigen testa danas na grckoj granici sam fasovao Covid, Pri tome sam sve najproblematicnije stvari (Tempo, Lidl, opština, apostilovi kod Prvog opštinskog suda, automehaničar, Uradi sam,...) obavio pre PCR testa.  Znači ne potiče odatle. Nakon PCR testa poseta tri banke, dve veterinarske apoteke, menjanje guma, Maxi i noćenje u Pirotu na putu ka Grčkoj. Verovatni uzrok popuštanje živaca i nošenje KN95 umesto half-face gas maske u Intesi ili veterinarska veletrgovina, u kojoj nisam očekivao da moram da nosim išta jače od KN95, a tamo ceo staff bez maski, od toga mi dvoje veoma blizu prišlo (u zatvorenom prostoru) i nisam im hebao mater. Par puta i zapalio posle neke takve akcije cigaretu a da možda nisam izalkoholsao ruke i držao van filtera. Moguće i da je iz hotelske sobe, gde, doduše, jesam ozračio sobu hirurškom lampom, posebno krevet, ali sam posle pustio klimu jer mi je bilo hladno. Ne može ćovek baš svo vreme da baš na sve pazi. Ništa od legende. Legenda funkcioniše na grčkom selu gde je rizik manji a policijska država se brine o tome da je narod u strahu (od kazni, ne Corone) pa nema baš toliko slobodnih interpretacija mera kao u Beogradu.

 

Shit na kub. Doduše, na sreću sam pio zadnjih tri dana Ivermektin i stepen zaraze na antigen testu je slabo izražen (bleda crta). Svratio do laboratorije usput da uradim double check, jer nisam verovao testu na granici (objasnio im o čemu se radi i ljudi pristali, živeli Grci), i ispalo isto na antigen a na testu na antitela još ih nemam, znači da je taze zaraza. Da li je slabo izražena zbog Ivermektina ili što je početna faza , ne znam. U svakom slučaju biće field test i izveštaj o Ivermektinu (a možda budem i asimptomatski mada je to sa mnogo godina i kilaže kao i visokim pritiskom malo verovatno). Za sada zero simptoma, nema temperature iako sam se jutros ba granici ismrzavao u majci (izašao iz kola tako jer sam mislio da će brzo), grlo u redu i nikakvo kašljanje, saturacija između 95 i 97, iako sam usput popušio jedno 6+ pakli (normalno mi bude 94/95), čulo mirisa i ukusa te apetit full u funkciji, pritsak očekivano visok posle više energy drinkova nego pakli cigareta usput i nerviranja oko pozitivnog testa i da li ću suprugu da zarazim, koja neće pa neće u hotel da me ne ostavi samog sada a ja ne smem van u PLF-u prijavljene adrese inače će mi Grci naplatiti vrednost kvalitetnih polovnih kola kao kaznu, sve u svemu mogu konju rep da iščupam sem što se tresem da ne zarazim suprugu. Dogovorili smo se da se samoizolujem u spavaću sobu i da mi stavlja hranu na vrata a da posle upotrebe kupatila sve ispolivam hlorom. U međuvremenu se dovikujemo kroz zatvorena vrata a videćemo se ispred kuće na dva različita stola i sa maskama.

 

Nešto imam osećaj da ću Ivermektinom sprečiti razmnožavanje virusa i ubiti ga, a to ćemo za par dana znati. 10 dana moram da sam u karantinu, a to bih morao i sam negativan. Na kraju moram Grcima ipak da priznam da su u pravu što pored PCR-testa testiraju dodatno i na granici i plus, čak i kad si negativan, moraš po dolasku 10 dana u karantin. Lako se to u međuvremenu nakači.

Edited by Akiro
  • Tuzno 11
  • WOW 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Akiro said:

 

Legenda se tokom kratkog boravka u Beogradu zarazio. Znao sam da ce mi Srbija doci glave. Izmedju negativnog PCR-testa u utorak na Torlaku i brzog antigen testa danas na grckoj granici sam fasovao Covid, Pri tome sam sve najproblematicnije stvari (Tempo, Lidl, opština, apostilovi kod Prvog opštinskog suda, automehaničar, Uradi sam,...) obavio pre PCR testa.  Znači ne potiče odatle. Nakon PCR testa poseta tri banke, dve veterinarske apoteke, menjanje guma, Maxi i noćenje u Pirotu na putu ka Grčkoj. Verovatni uzrok popuštanje živaca i nošenje KN95 umesto half-face gas maske u Intesi ili veterinarska veletrgovina, u kojoj nisam očekivao da moram da nosim išta jače od KN95, a tamo ceo staff bez maski, od toga mi dvoje veoma blizu prišlo (u zatvorenom prostoru) i nisam im hebao mater. Par puta i zapalio posle neke takve akcije cigaretu a da možda nisam izalkoholsao ruke i držao van filtera. Moguće i da je iz hotelske sobe, gde, doduše, jesam ozračio sobu hirurškom lampom, posebno krevet, ali sam posle pustio klimu jer mi je bilo hladno. Ne može ćovek baš svo vreme da baš na sve pazi. Ništa od legende. Legenda funkcioniše na grčkom selu gde je rizik manji a policijska država se brine o tome da je narod u strahu (od kazni, ne Corone) pa nema baš toliko slobodnih interpretacija mera kao u Beogradu.

 

Shit na kub. Doduše, na sreću sam pio zadnjih tri dana Ivermektin i stepen zaraze na antigen testu je slabo izražen (bleda crta). Svratio do laboratorije usput da uradim double check, jer nisam verovao testu na granici (objasnio im o čemu se radi i ljudi pristali, živeli Grci), i ispalo isto na antigen a na testu na antitela još ih nemam, znači da je taze zaraza. Da li je slabo izražena zbog Ivermektina ili što je početna faza , ne znam. U svakom slučaju biće field test i izveštaj o Ivermektinu (a možda budem i asimptomatski mada je to sa mnogo godina i kilaže kao i visokim pritiskom malo verovatno). Za sada zero simptoma, nema temperature iako sam se jutros ba granici ismrzavao u majci (izašao iz kola tako jer sam mislio da će brzo), grlo u redu i nikakvo kašljanje, saturacija između 95 i 97, iako sam usput popušio jedno 6+ pakli (normalno mi bude 94/95), čulo mirisa i ukusa te apetit full u funkciji, pritsak očekivano visok posle više energy drinkova nego pakli cigareta usput i nerviranja oko pozitivnog testa i da li ću suprugu da zarazim, koja neće pa neće u hotel da me ne ostavi samog sada a ja ne smem van u PLF-u prijavljene adrese inače će mi Grci naplatiti vrednost kvalitetnih polovnih kola kao kaznu, sve u svemu mogu konju rep da iščupam sem što se tresem da ne zarazim suprugu. Dogovorili smo se da se samoizolujem u spavaću sobu i da mi stavlja hranu na vrata a da posle upotrebe kupatila sve ispolivam hlorom. U međuvremenu se dovikujemo kroz zatvorena vrata a videćemo se ispred kuće na dva različita stola i sa maskama.

 

Nešto imam osećaj da ću Ivermektinom sprečiti razmnožavanje virusa i ubiti ga, a to ćemo za par dana znati. 10 dana moram da sam u karantinu, a to bih morao i sam negativan. Na karju moram

Ma ne verujem daj reci da nas pališ...
Anyway javljaj ako treba šta, super je da nemaš simptoma ako nešto dobro u celoj priči. Čuvaj wife kako znaš i umeš, Marfi ne ore i ne kopa nego gleda kako rupu da iskopa...
Jbt ne verujem.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Akiro said:

 

Legenda se tokom kratkog boravka u Beogradu zarazio. Znao sam da ce mi Srbija doci glave. Izmedju negativnog PCR-testa u utorak na Torlaku i brzog antigen testa danas na grckoj granici sam fasovao Covid, Pri tome sam sve najproblematicnije stvari (Tempo, Lidl, opština, apostilovi kod Prvog opštinskog suda, automehaničar, Uradi sam,...) obavio pre PCR testa.  Znači ne potiče odatle. Nakon PCR testa poseta tri banke, dve veterinarske apoteke, menjanje guma, Maxi i noćenje u Pirotu na putu ka Grčkoj. Verovatni uzrok popuštanje živaca i nošenje KN95 umesto half-face gas maske u Intesi ili veterinarska veletrgovina, u kojoj nisam očekivao da moram da nosim išta jače od KN95, a tamo ceo staff bez maski, od toga mi dvoje veoma blizu prišlo (u zatvorenom prostoru) i nisam im hebao mater. Par puta i zapalio posle neke takve akcije cigaretu a da možda nisam izalkoholsao ruke i držao van filtera. Moguće i da je iz hotelske sobe, gde, doduše, jesam ozračio sobu hirurškom lampom, posebno krevet, ali sam posle pustio klimu jer mi je bilo hladno. Ne može ćovek baš svo vreme da baš na sve pazi. Ništa od legende. Legenda funkcioniše na grčkom selu gde je rizik manji a policijska država se brine o tome da je narod u strahu (od kazni, ne Corone) pa nema baš toliko slobodnih interpretacija mera kao u Beogradu.

 

Shit na kub. Doduše, na sreću sam pio zadnjih tri dana Ivermektin i stepen zaraze na antigen testu je slabo izražen (bleda crta). Svratio do laboratorije usput da uradim double check, jer nisam verovao testu na granici (objasnio im o čemu se radi i ljudi pristali, živeli Grci), i ispalo isto na antigen a na testu na antitela još ih nemam, znači da je taze zaraza. Da li je slabo izražena zbog Ivermektina ili što je početna faza , ne znam. U svakom slučaju biće field test i izveštaj o Ivermektinu (a možda budem i asimptomatski mada je to sa mnogo godina i kilaže kao i visokim pritiskom malo verovatno). Za sada zero simptoma, nema temperature iako sam se jutros ba granici ismrzavao u majci (izašao iz kola tako jer sam mislio da će brzo), grlo u redu i nikakvo kašljanje, saturacija između 95 i 97, iako sam usput popušio jedno 6+ pakli (normalno mi bude 94/95), čulo mirisa i ukusa te apetit full u funkciji, pritsak očekivano visok posle više energy drinkova nego pakli cigareta usput i nerviranja oko pozitivnog testa i da li ću suprugu da zarazim, koja neće pa neće u hotel da me ne ostavi samog sada a ja ne smem van u PLF-u prijavljene adrese inače će mi Grci naplatiti vrednost kvalitetnih polovnih kola kao kaznu, sve u svemu mogu konju rep da iščupam sem što se tresem da ne zarazim suprugu. Dogovorili smo se da se samoizolujem u spavaću sobu i da mi stavlja hranu na vrata a da posle upotrebe kupatila sve ispolivam hlorom. U međuvremenu se dovikujemo kroz zatvorena vrata a videćemo se ispred kuće na dva različita stola i sa maskama.

 

Nešto imam osećaj da ću Ivermektinom sprečiti razmnožavanje virusa i ubiti ga, a to ćemo za par dana znati. 10 dana moram da sam u karantinu, a to bih morao i sam negativan. Na kraju moram Grcima ipak da priznam da su u pravu što pored PCR-testa testiraju dodatno i na granici i plus, čak i kad si negativan, moraš po dolasku 10 dana u karantin. Lako se to u međuvremenu nakači.

Zelim ti sto brzi oporavak, tj da ni ne budes imao simptome, Kao ni tvojoj dragoj, da sve bude u najboljem redu.

 

Ali eto jos jedan dokaz da korona ne bira

 

Ja i pored toga sto istu masku nosim od pocetka Decembra, tj imam dve jedna je na zadnjem sedistu u autu a druga u torbici, pa ako zaboravim jednu imam drugu. menjam ih naizmenicno. I to su obicne hirurske maske, ruke 2 puta od 6 isprskam dezinfektivnim sprejom,...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Akiro said:

 

Legenda se tokom kratkog boravka u Beogradu zarazio. Znao sam da ce mi Srbija doci glave. Izmedju negativnog PCR-testa u utorak na Torlaku i brzog antigen testa danas na grckoj granici sam fasovao Covid, Pri tome sam sve najproblematicnije stvari (Tempo, Lidl, opština, apostilovi kod Prvog opštinskog suda, automehaničar, Uradi sam,...) obavio pre PCR testa.  Znači ne potiče odatle. Nakon PCR testa poseta tri banke, dve veterinarske apoteke, menjanje guma, Maxi i noćenje u Pirotu na putu ka Grčkoj. Verovatni uzrok popuštanje živaca i nošenje KN95 umesto half-face gas maske u Intesi ili veterinarska veletrgovina, u kojoj nisam očekivao da moram da nosim išta jače od KN95, a tamo ceo staff bez maski, od toga mi dvoje veoma blizu prišlo (u zatvorenom prostoru) i nisam im hebao mater. Par puta i zapalio posle neke takve akcije cigaretu a da možda nisam izalkoholsao ruke i držao van filtera. Moguće i da je iz hotelske sobe, gde, doduše, jesam ozračio sobu hirurškom lampom, posebno krevet, ali sam posle pustio klimu jer mi je bilo hladno. Ne može ćovek baš svo vreme da baš na sve pazi. Ništa od legende. Legenda funkcioniše na grčkom selu gde je rizik manji a policijska država se brine o tome da je narod u strahu (od kazni, ne Corone) pa nema baš toliko slobodnih interpretacija mera kao u Beogradu.

 

Shit na kub. Doduše, na sreću sam pio zadnjih tri dana Ivermektin i stepen zaraze na antigen testu je slabo izražen (bleda crta). Svratio do laboratorije usput da uradim double check, jer nisam verovao testu na granici (objasnio im o čemu se radi i ljudi pristali, živeli Grci), i ispalo isto na antigen a na testu na antitela još ih nemam, znači da je taze zaraza. Da li je slabo izražena zbog Ivermektina ili što je početna faza , ne znam. U svakom slučaju biće field test i izveštaj o Ivermektinu (a možda budem i asimptomatski mada je to sa mnogo godina i kilaže kao i visokim pritiskom malo verovatno). Za sada zero simptoma, nema temperature iako sam se jutros ba granici ismrzavao u majci (izašao iz kola tako jer sam mislio da će brzo), grlo u redu i nikakvo kašljanje, saturacija između 95 i 97, iako sam usput popušio jedno 6+ pakli (normalno mi bude 94/95), čulo mirisa i ukusa te apetit full u funkciji, pritsak očekivano visok posle više energy drinkova nego pakli cigareta usput i nerviranja oko pozitivnog testa i da li ću suprugu da zarazim, koja neće pa neće u hotel da me ne ostavi samog sada a ja ne smem van u PLF-u prijavljene adrese inače će mi Grci naplatiti vrednost kvalitetnih polovnih kola kao kaznu, sve u svemu mogu konju rep da iščupam sem što se tresem da ne zarazim suprugu. Dogovorili smo se da se samoizolujem u spavaću sobu i da mi stavlja hranu na vrata a da posle upotrebe kupatila sve ispolivam hlorom. U međuvremenu se dovikujemo kroz zatvorena vrata a videćemo se ispred kuće na dva različita stola i sa maskama.

 

Nešto imam osećaj da ću Ivermektinom sprečiti razmnožavanje virusa i ubiti ga, a to ćemo za par dana znati. 10 dana moram da sam u karantinu, a to bih morao i sam negativan. Na kraju moram Grcima ipak da priznam da su u pravu što pored PCR-testa testiraju dodatno i na granici i plus, čak i kad si negativan, moraš po dolasku 10 dana u karantin. Lako se to u međuvremenu nakači.

znaci: na brzim antigen testovima si bio pozitivan (na granici i malo posle)? nisi posle toga radio PCR test?

ne bih da ti dajem laznu nadu, ali ima li sanse da odradis i pcr test? zar to nije protokol u Grckoj (ako ti je brzi test pozitivan i to slabo, da ga proveris pcr testom)?

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wwww said:

jedno pitanjce: na brzim antigen testovima si bio pozitivan (na granici i malo posle)? nisi posle toga radio PCR test?

Ovde na selu ne može PCR pre ponedeljka a i onda bi samo uzeli uzorak pa slali u Solun. Prvo nisam verovao antigen testu, pa uradio još jedan brzii antigen i brzi test na antitela i, na žalost, se potvrdilo. U labosu kažu da je antigen test prilčno pouzdan. Tako da to je to. Ali, Unkraut vergeht nicht, tako da cu ja shebati Coronu a ne obratno.

21 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

@Akiro

 

Pala buva na međeda.

 

Razbucaces ti to, bez brige!

Gde to da se probije kroz debeli sloj katrana do pluća, no way. 🙂

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, wwww said:

znaci: na brzim antigen testovima si bio pozitivan (na granici i malo posle)? nisi posle toga radio PCR test?

ne bih da ti dajem laznu nadu, ali ima li sanse da odradis i pcr test? zar to nije protokol u Grckoj (ako ti je brzi test pozitivan i to slabo, da ga proveris pcr testom)?

 

2 minutes ago, Akiro said:

Ovde na selu ne može PCR pre ponedeljka a i onda bi samo uzeli uzorak pa slali u Solun. Prvo nisam verovao antigen testu, pa uradio još jedan brzii antigen i brzi test na antitela i, na žalost, se potvrdilo. U labosu kažu da je antigen test prilčno pouzdan. Tako da to je to. Ali, Unkraut vergeht nicht, tako da cu ja shebati Coronu a ne obratno.

 

pre par sedmica sam slusala jednu profesorku koja je ispitivala neki antigen test (ne rece koji, ali kaze da je prilicno pouzdan) i da im se desilo da je davao lazne pozitivne rezultate kod malog broja ljudi koji su imali neku bakteriju (kaze da je ta bakterija sasvim normalna kod nekih 5-10% ljudi(.

ne znam, mozda da ipak odradis pcr test.

a ako si stvarno i tu pozitivan, onda ti zelim da ti sve ostale mere odrade posao i da bez ikakavih problema prebrodis sve, a da ti se supruga ne zarazi. 🤞

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Akiro said:

 

Gde to da se probije kroz debeli sloj katrana do pluća, no way. 🙂

mislim da bukvalno kad ova korona uđe u moja pluća, okrene se oko sebe i kaže: "uf, ovde je neko već bio" i izađe. Brate @Akiro čuvaj wife, ozbiljno, sistematski, strateški, promišljeno, Akiro way je čuvaj. 
I dalje ne verujem...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...