Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

12 minutes ago, urosg3 said:

kao i do sada? Vidim gde smo stigli sa maskama distancom i vakcinama. Da nosim dve maske, duplo više perem ruke? Šta da radim više?
Ono super je na nivou dosetke, ali sve mi se čini da nisi odgledao emisiju?

Gde smo stigli? I sa maskama I sa distancom smo na pocetku. Po milijarditi put treba da se ponavlja? Gde smo sa vakcinacijom? Na prapocetku. Svako ko iskreno zeli da pomogne lekarima treba iskreno I na svakom koraku da podrzava te osnovne mere prevencije, a ne da im se podsmeva I prica kako ne daju rezultat, jer to jednostavno nije tacno, da ne upotrebim neku goru sintagmu. Sve ostalo je prazna politikantska prica I gubljenje vremena u kojoj ne zelim da ucestvujem kad se milioni ljudi sirom sveta bore zajedno sa lekarima bukvalno za goli zivot.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djura.net said:

Gde smo stigli? I sa maskama I sa distancom smo na pocetku. Po milijarditi put treba da se ponavlja? Gde smo sa vakcinacijom? Na prapocetku. Svako ko iskreno zeli da pomogne lekarima treba iskreno I na svakom koraku da podrzava te osnovne mere prevencije, a ne da im se podsmeva I prica kako ne daju rezultat, jer to jednostavno nije tacno, da ne upotrebim neku goru sintagmu. Sve ostalo je prazna politikantska prica I gubljenje vremena u kojoj ne zelim da ucestvujem kad se milioni ljudi sirom sveta bore zajedno sa lekarima bukvalno za goli zivot.

Ok nisi odgledao emisiju. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Ima i online HD kamera koja pokriva taj prostor:classic_biggrin:

Vidi, kad smo se vec setili ovih Adobe tehnologija, tu pored Stefana Nemanja treba da stoji i metro stanica. Tako je u planu koliko se secam. Pa ne bi bilo lose i neka maketa metro stanice da se izradi. Spoj celokupne srpske istorije i buducbosti na 10 km2. 12 vek (Veliki Zupan), 19. vek (Stara Zeleznicka stanica), 21. vek (Metro stanica) i 23. vek Beograd H2O.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clovis said:

Vidi, kad smo se vec setili ovih Adobe tehnologija, tu pored Stefana Nemanja treba da stoji i metro stanica. Tako je u planu koliko se secam. Pa ne bi bilo lose i neka maketa metro stanice da se izradi. Spoj celokupne srpske istorije i buducbosti na 10 km2. 12 vek (Veliki Zupan), 19. vek (Stara Zeleznicka stanica), 21. vek (Metro stanica) i 23. vek Beograd H2O.

Setili se ne setili Adobe tehnologija - ves poet svoj dolg:s_d:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ras kass said:

 

A gde je odgovornost vlasti? 

 

Ne umiru ljudi po restoranima nego starackim domovima, koje vlast treba da zastiti. 

Ne znam, i ja se to pitam. Vec nekoliko puta u toku ove pandemije sam pisao, da vlast ne vodi racuna o ljudima u starackim domovima. Ne samo kod nas, vec bilo gde u svetu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

kao i do sada? Vidim gde smo stigli sa maskama distancom i vakcinama. Da nosim dve maske, duplo više perem ruke? Šta da radim više?
Ono super je na nivou dosetke, ali sve mi se čini da nisi odgledao emisiju?

sto rece danas direktor RKi: ljudi kukaju kako mere ne rade, to je kao kad izadjete napolje na kisu, ne otvorite kisobran i kukate kako kisobran ne radi.

:classic_sleep:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Da li bi neko bio ljubazan da okaci emisiju kad izadje na yt? Prosto,bojim se da cu zaboraviti.

 

Emisija jeste potresna. Evo, ja odgledao odavde iz USA, bez YouTubeta.

 

Samo odes na sajt N1, ovde je kompletan snimak: https://rs.n1info.com/video/360-stepeni/360-stepeni-rade-panic-i-dejan-zujovic-o-lekarima-preminulim-od-kovida/

Edited by zoran59
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Likvi said:

Ko je beše kačio ono sa Izraelom da im brojevi i ne padaju. Mislim @wwww

Izrael je poceo vakcinaciju 21.12. (ili bese 20.12.), sto znaci da su ovog ponedeljka prvi ljudi primili 2. dozu vakcine, a da ona da obecani (max.) imunitet treba jos nekih 7 dana. Sledeca "stavka" je da je potrebno da dovoljan broj ljudi primi tu 2. dozu i da ona pocne da deluje da bi se mogao videti neki efekt. Koliki je taj broj? 10%, 20% ili vise? Ne znam, ali je definitivno prerano da se ikakav uticaj primeti.

Prva doza je sigurno dala nekakav imunitet svim vakcinisanim, ali ne dovoljan. Ovi koji su danas otkriveni kao inficirani (nekih 10000 13.1.), su se inficirali pre nekih 7+ dana. Tada (pre 7 dana) se moglo ocekivati da je kod ljudi koji su se jos 7 dana ranije vakcinisali  (787000 ljudi ili 9% do 30.12.) doslo do nekakvog odgovora organizma koji ih u nekom sepenu stiti (recimo da je 50% zastite). Ako je to efikasnost 1. doze (50%), onda bi to recimo prepolovilo ovih 9%. A to je definitivno premalo da bi se osetio neki uticaj na zarazavanje.

 

Francuska uvodi policijski cas u celoj zemlj od 18 do 6 ujutro u narednih bar 15 dana.

Kod nas su vec zapocele konsultacije o daljem poostravanju mera (posle jucerasnjeg novog rekorda u broju mrtvih) i sastace se sledece sedmice (ranije nego planirano) da se o tome dogovore.

Danas smo presli 2 miliona registrovanih inficiranih. U poslednjih 7 dana umrlo 6200 ljudi, u poslednjih 11 dana 10420, sto je preko 23% svih umrlih do sada (ukupan broj umrlih 44994).

 

Prema najnovijim istrazivanjima javnog mnenja 67% Nemaca hoce da se vakcinise, 22% nije sigurno, 10% nece (pretpostavljam da 1% nije odgovorio).

Edited by wwww
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ras kass said:

Pa da, evo na vestima, od danasnjeg broja polovina preminulih iz starackih domova. 

Ali krivi gradjani naravno. 

Siri se po domacinstvima?? Cudno, s obzirom da svi sede mesecima u kucama. 

 

Verovatno i tamo ljudi iz starackih domova se zaraze kad izidju na kaficu za vreme pauze 🙂 

Na kraju ce uvesti potpuno zakljucavanje isto kao i u Kini u Vuhanu. Stvarno nisu normalni vise sa tim merama. Virus se siri i sa i bez mera.

 

 

Edited by Slavisa iz Tavankuta
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, zoe Bg said:

Đerlek: Vakcinacija u domovima zdravlja od 10 sati

 

 

Bukvalno ne znaju kad sta treba da slazu. 

Đerlek se odlično uklopio u ekipu. U međuvremenu Kon kontemplira u merama, sat duže ili ne, radno vreme, kraća pauza za kaficu ili ne.
Mastermind medicinskog dela KrŠ. Verovatno će da nas pozove na disciplinu, nošenje maski, etc. A prevideće decu sns elite i njihove muke u izolaciji na Kopu.

 

U međuvremenu da se pohvalim, FPN je uspeo da brucoši imaju jedan kolokvijum offline, u zgradi fakulteta. Mala pobeda koju će klinci proslaviti u novonastalim speakeasy establishment-ima Beograda koji su počeli da niču.

Link to comment
Share on other sites

Iako pandemija utiče na sve  život se ne može zaustaviti.

Mi se zamlaćujemo virusom i vakcinama a puno stvari se dešava oko nas.

Vojaž i Breskvica raskinuli, Goca Božinovska će postati baka, Ceca ima novog dečka....

Živeće ovaj narod.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Međutim Uroše, možemo primetiti da sve slike koje smo gledali, na pred-NG šopinzima, ilegalne proslave NG, pa sada već i Božić nisu ostavile značajniji trag u trendu.

Došao je čuveni 15.1. Mi nismo trocifreni, ali nismo ni krenuli uzbrdo.

 

Neću da kažem da su protivepidemijske mere o zabranama okupljanja i proslavljanja nonsens, ali očigledno to ne radi kako se predstavlja. Ne znam zašto ali posledice nisu kako nam pričaju.

Osnovano sumnjam da ni rast krive u vreme kad se dešava nije baš strogo vezan za tzv rizična ponašanja. Mislim - moja sumnja proističe iz ovoga što gledam u brojkama.

 

A uvek treba naglasiti da govorimo o publikovanim brojkama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Clash said:

Iako pandemija utiče na sve  život se ne može zaustaviti.

Mi se zamlaćujemo virusom i vakcinama a puno stvari se dešava oko nas.

Vojaž i Breskvica raskinuli, Goca Božinovska će postati baka, Ceca ima novog dečka....

Živeće ovaj narod.

Cestitke komsije, kad ce svadba da ozvanicite Ocuha?:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...