Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Just now, Kronostime said:

Poredis uspesnog Predsednika respektabilne drzave sa Ridjanom?

Ovaj iz Grkljana ne zna da organizuje ni preslaganje kocki na Trgu Republike - ne dao Bog da on organizuje vakcinaciju.

Tacno bi pretekli pod jedan maslacak.:krstipd4:

ma ne, ja poredim epidemije i potrebu 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

Rasipnici galski - u Srbiji bi i 10 doza izvukli iz bocice samo zato sto smo lideri u regionu, a i sire.:mad:

Kad imas strucnjake koji od grama naprave 3, pa malo raznih smesa dodje i do 9. Deset doza je nasa realnost. Ne bi mi to bilo iznenadjenje. Produktivnost i rad nedeljom pre svega. 

9 minutes ago, urosg3 said:


Vesić: Grad Beograd priprema 17 punktova za vakcinaciju

Zanimljivo za porediti, u Jugoslaviji je tokom epidemije Variole u Beogradu radilo 727 punktova za vakcinaciju. To je trajalo 10 dana i vakcinisano je 1.2 miliona sugrađana.
Predsednik Jugoslavije Josip Broz Tito nije obišao ni jedan punkt, za divno čudo nije otišao u Novi Pazar da odnese ni jednu jedinu vakcinu, to su obavljali niži činovnici Jugoslavije.

Ako ipak odlucim da se vakcinisem da li moze da se pise Vesicu sa zahtevom na kom punktu da primim vakcinu? Hocu punkt ispred Stefana Nemanje sa pogledom na Beograd H2O. Kad vec moram junacke bolove  da trpim da mi bar moral bude kako treba. 

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Clovis said:

Kad imas strucnjake koji od grama naprave 3, pa malo raznih smesa dodje i do 9. Deset doza je nasa realnost. Ne bi mi to bilo iznenadjenje. Produktivnost i rad nedeljom pre svega. 

Ako ipak odlucim da se vakcinisem da li moze da se pise Vesicu sa zahtevom na kom punktu da primim vakcinu? Hocu punkt ispred Stefana Nemanje sa pogledom na Beograd H2O. Kad vec moram junacke bolove  da trpim da mi bar moral bude kako treba. 

Opušteno, tamo negde na jesen kad dođemo na red 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, urosg3 said:

ma ne, ja poredim epidemije i potrebu 🙂

Tada se Krizni Stab nije zajebavao iz prostog razloga sto je za to letela glava, a i ravnozemljasi, antivakseri, antimaskeri, ljubitellji lizanja kasicice... su bili uvazavani sa paznjom koju zasluzuju - po ledjima pendrek prasi, napred nasi, napred nasi....:classic_biggrin:

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kronostime said:

Prizetko koji lebdi.:classic_biggrin:

 

Jbg sad, mora cekam 6 meseci, ili da mi @Neme sredi nesto preko veze 😉 Ajde upamticu za iduci put 🙂

31 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ne znam za okolnosti u kojima zivite, ali zar ne postoji opcija da se vidite i prosetate napolju?

 

Ma zivimo sami, nego smo se mi samoinicijativno povukli u ilegalu negde pocetkom decembra, a sad mrmoti konacno doneli odluku da izadju iz pecine 🙂 Od ponedeljka pocinjem da radim, uskoro se i Gospodja vraca na posao posle porodiljskog, pa vise i nema svrhe biti tako ekstreman.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Jbg sad, mora cekam 6 meseci, ili da mi @Neme sredi nesto preko veze 😉 Ajde upamticu za iduci put 🙂

 

Ma zivimo sami, nego smo se mi samoinicijativno povukli u ilegalu negde pocetkom decembra, a sad mrmoti konacno doneli odluku da izadju iz pecine 🙂 Od ponedeljka pocinjem da radim, uskoro se i Gospodja vraca na posao posle porodiljskog, pa vise i nema svrhe biti tako ekstreman.

 

Ja mislila da je @Akironajgori od svih!

Kad ono - ima vas jos! 😮 

 

p.s. je l' mama ok?

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Clovis said:

Kad imas strucnjake koji od grama naprave 3, pa malo raznih smesa dodje i do 9. Deset doza je nasa realnost. Ne bi mi to bilo iznenadjenje. Produktivnost i rad nedeljom pre svega. 

Ako ipak odlucim da se vakcinisem da li moze da se pise Vesicu sa zahtevom na kom punktu da primim vakcinu? Hocu punkt ispred Stefana Nemanje sa pogledom na Beograd H2O. Kad vec moram junacke bolove  da trpim da mi bar moral bude kako treba. 

To da li ce iz grama izaci 3 ili vise zavisi iz koje ruke kupujes - sto je vise ruku, vise krste.

Sto se tice vakcinacije pod budnim okom Stefana Nemanje - bez selfija da se ne vracas.:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ja mislila da je @Akironajgori od svih!

Kad ono - ima vas jos! 😮 

 

p.s. je l' mama ok?

 

Nismo mi kao @Akiro, ali je on jedna legenda kojoj svako treba da tezi 🙂

 

E Sju je super, hvala na pitanju 🙂 Imala je kontrolu u subotu pa juce, sve je u najboljem redu. Do ponedeljka ce biti na bolovanju. U narednom periodu ce ici kod interniste na generalku, kazu da sad svakog salju posle kovida, a posto svakako povremeno kuburi s pritiskom (uzima terapiju) ionako bi isla da se prekontrolise. Ali super se oseca, evidentno je bio blazi oblik u pitanju; neka svako prodje kao ona i nema problema. Otac nije ni imao simptome, pravi sreckovic. Stvarno mislim da ima veze to sto vec mesecima uzimaju (uzimamo) suplemente (C,D, cink i selen). A i pusaci su 🙂

 

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

@ Duh koji lebdi a.k.a. Ruby Rhod a.k.a. The Butcher of Luverne..idi u k.krasni i sa novim nickom i sa avatarom :roflmao:

 

 Bio i Ludi Radonja, i Salko dinamitas... 🙂 Ali Butcher je legendarni nick 🙂 Nego da ne idem u off, dobri ljudi uvek jedni druge prepoznaDu 🙂

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Nismo mi kao @Akiro, ali je on jedna legenda kojoj svako treba da tezi 🙂

 

E Sju je super, hvala na pitanju 🙂 Imala je kontrolu u subotu pa juce, sve je u najboljem redu. Do ponedeljka ce biti na bolovanju. U narednom periodu ce ici kod interniste na generalku, kazu da sad svakog salju posle kovida, a posto svakako povremeno kuburi s pritiskom (uzima terapiju) ionako bi isla da se prekontrolise. Ali super se oseca, evidentno je bio blazi oblik u pitanju; neka svako prodje kao ona i nema problema. Otac nije ni imao simptome, pravi sreckovic. Stvarno mislim da ima veze to sto vec mesecima uzimaju (uzimamo) suplemente (C,D, cink i selen). A i pusaci su 🙂

 

 

 

 Bio i Ludi Radonja, i Salko dinamitas... 🙂 Ali Butcher je legendarni nick 🙂 Nego da ne idem u off, dobri ljudi uvek jedni druge prepoznaDu 🙂

Razumemo mi tebe:classic_biggrin:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Kronostime said:

To da li ce iz grama izaci 3 ili vise zavisi iz koje ruke kupujes - sto je vise ruku, vise krste.

Sto se tice vakcinacije pod budnim okom Stefana Nemanje - bez selfija da se ne vracas.:lol_2:

Selfi se podrazumeva. Do tad ce i po koje drvo u parku ispred da olista i poraste. BG Magnolija ce da bude dignuta za koji sprat.  A staklena lepotica muskog oblika i cvrstine strazarice nad obe strane reke. Mozda i lepog vremena bude... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clovis said:

Selfi se podrazumeva. Do tad ce i po koje drvo u parku ispred da olista i poraste. BG Magnolija ce da bude dignuta za koji sprat.  A staklena lepotica muskog oblika i cvrstine strazarice nad obe strane reke. Mozda i lepog vremena bude... 

Ti stavi taj selfi - precrtano se vodi pod stavkom: Photoshop.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, urosg3 said:

Ponese me nekad danas smo posebno raspoloženi 🙂 Jedan projekat je usvojen pa malo slavimo 🙂
Koštao nas mnogo rada baš mnogo rada, ali nazire se kraj. I lakše se diše. Biće vremena i za zezanje i sve...

Ono što ohrabruje sad nazad na temu - je da kriva pada u celom regionu, posebno je zanimljivo uporediti BiH i Sloveniju. Ohrabruje i Srbija, i pokazuje da nam sledi pauza. Da trošimo vreme uzalud i to je tačno, ali makar će ljudi da odmore malo po bolnicama.

Nema odmora...dok traje pomor: dr Rade Panic, veceras na N1, emisija 360stepeni sa Shovljanskim....iduce nedelje protest lekara i medicinskog osoblja.  O posledicama zarazavanje na njegovo zdravlje  govorio je pulmolog D.Zulovic...teska emisija, nismo ni svesni kakve se drame desavaju u ovoj profesiji. 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pletilja said:

Nema odmora...dok traje pomor: dr Rade Panic, veceras na N1, emisija 360stepeni sa Shovljanskim....iduce nedelje protest lekara i medicinskog osoblja.  O posledicama zarazavanje na njegovo zdravlje  govorio je pulmolog D.Zulovic...teska emisija, nismo ni svesni kakve se drame desavaju u ovoj profesiji. 

Odgledao sam. Nemam ideju kako da ih podržimo, u nemogućoj smo situaciji i nema rešenja. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, urosg3 said:

Odgledao sam. Nemam ideju kako da ih podržimo, u nemogućoj smo situaciji i nema rešenja. 

Resenja uvek ima samo je pitanje cene, idealno bi bilo da im se pridruzimo pa sta bude. Nislije su masovno protestovale pre nekoliko dana, nadam se da su dobro. Sto bi rekla moja baka iz Zmaj Jovine: ne mozes i da stisnes i da pustis, nesto mora da se rizikuje. Ako protest bude na lokalnom nivou, svakako cu se pridruziti nasim lekarima, kakvi god da su, ovo niko ne zasluzuje. I jedan licni utisak koji mi ne sluzi bas na cast: ne jednom sam, tokom emisije, rekla sebi "Hvala Bogu sto mi deca ne zive ovde". Pridruzicu se protestu zbog onih cija deca jesu ovde. 

Edited by Pletilja
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djura.net said:

Kako da ih podrzimo? Jednostavno, a tako komplikovano. Maske, distanca, vakcine. I bez politikanstva I pilicarenja.

kao i do sada? Vidim gde smo stigli sa maskama distancom i vakcinama. Da nosim dve maske, duplo više perem ruke? Šta da radim više?
Ono super je na nivou dosetke, ali sve mi se čini da nisi odgledao emisiju?

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

Da li bi neko bio ljubazan da okaci emisiju kad izadje na yt? Prosto,bojim se da cu zaboraviti.

Ne brini ja ću.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pletilja said:

Resenja uvek ima samo je pitanje cene, idealno bi bilo da im se pridruzimo pa sta bude. Nislije su masovno protestovale pre nekoliko dana, nadam se da su dobro. Sto bi rekla moja baka iz Zmaj Jovine: ne mozes i da stisnes i da pustis, nesto mora da se rizikuje. Ako protest bude na lokalnom nivou, svakako cu se pridruziti nasim lekarima, kakvi god da su, ovo niko ne zasluzuje. I jedan licni utisak koji mi ne sluzi bas na cast: ne jednom sam, tokom emisije, rekla sebi "Hvala Bogu sto mi deca ne zive ovde". Pridruzicu se protestu zbog onih cija deca jesu ovde. 

Vidimo se onda tamo. Za sad nemam pametniju ideju, ali vidimo se tamo. Možda nekom i padne nešto na pamet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...