Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

12 minutes ago, urosg3 said:

Ko nas ono beše nagovarao da se vakcinišemo protiv gripa?
https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2021&mm=01&dd=14&nav_id=1795378

 

Ajde možeš i ti da pročitaš šta piše u članku, a ne da služiš kao clickbait reklama za b92.

 

Piše u tekstu osobe koje su se nedavno vakcinisale protiv gripa da sačekaju da prođe mesec dana od vakcinacije protiv korone.

 

Znači ako si lepo poslušao lekare i vakcinisao se u oktobru/novembru protiv gripa nema da brineš

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nemanjaol said:

 

Ajde možeš i ti da pročitaš šta piše u članku, a ne da služiš kao clickbait reklama za b92.

 

Piše u tekstu osobe koje su se nedavno vakcinisale protiv gripa da sačekaju da prođe mesec dana od vakcinacije protiv korone.

 

Znači ako si lepo poslušao lekare i vakcinisao se u oktobru/novembru protiv gripa nema da brineš

A ne mož` čovek ni da se našali više 🙂
Da sam mislio ozbiljno napisao bi...
 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nemanjaol said:

 

E pa jbg.

 

Ja sa tobom više nisam siguran kad si ozbiljan, a kad se šališ 😄

 

Ponese me nekad danas smo posebno raspoloženi 🙂 Jedan projekat je usvojen pa malo slavimo 🙂
Koštao nas mnogo rada baš mnogo rada, ali nazire se kraj. I lakše se diše. Biće vremena i za zezanje i sve...

Ono što ohrabruje sad nazad na temu - je da kriva pada u celom regionu, posebno je zanimljivo uporediti BiH i Sloveniju. Ohrabruje i Srbija, i pokazuje da nam sledi pauza. Da trošimo vreme uzalud i to je tačno, ali makar će ljudi da odmore malo po bolnicama.

Link to comment
Share on other sites

Ocekujem da cemo vec pocetkom februara slavodobitno objaviti sa smo spremni da vakcinisemo 80 posto stanovnistva.
 
Falice nam, doduse 2 stvari - vakcine i 80 posto stanovnistva koje zeli da se vakcinise.
 
Ali predsednik to nije ni obecao, obecao je da cemo mi biti spremni, sto znaci da je jos jedno obecanje ispunjeno.

80 od sto onih koji jos nisu prelezali koronu
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

 

Ne mogu da radim PCR, vremenski ogranicena. Kako da znam koji antigen testiraju :classic_biggrin:

Ok poenta meni trebaju negativni testovi da mogu da putujem, znam da nemam Covid


Pa PCR dobiješ od danas do sutra, može i istog dana, treba par sati za rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Muž prijavio u ponedeljak mamu za vakcinaciju, žena ima 86 godina. Danas je dobila poziv da dođe sutra i primi vakcinu.

Mi se na poslu inače prijavljujemo Gradskom zavodu za javno zdravlje u Beogradu za vakcinu protiv gripa, i tako smo i sada za COVID. Nismo zdravstvena ustanova, ali se bavimo i lab dijagnostikom. Tražili su samo broj, a kada ćemo stići na red, pojma nemam. 

 

  • Like 3
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Naletela sam na ovaj članak  https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/954520/strucnjaci-analiziraju-novosti-sve-smeo-primi-vakcinu-protiv-korone

 

i nije mi jasna ova rečenica

 

" ukoliko imate neku hroničnu bolest koja zahteva aktivnu terapiju u tom periodu kad se prima aktivna terapija, ne možete da primite vakcinu "

 

Na koje hronične bolesti se misli? 

 

Kod bilo koje vrste vakcinacije se popunjava upitnik u kome mozes da stikliras i/li ubelezis relevantne stvari oko bolesti, alergija, eventualne trudnoce, neke tekuce terapije, medikamenata ako/koje koristis i sve u tom stilu. I naravno, preporucljivo je da se prethodno konsultujes sa svojim lekarom koji ima sliku tvog konkretnog slucaja pa ce najbolje znati da ti kaze sta ti je ciniti. Saznaces i sta vazi za eventualnu terapiju. Nemoj unapred brinuti. Ima terapija za vreme kojih nije preporucljivo ni kod zubara ici. Nista strasno, samo se malo prolongira. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Likvi said:

Ko je beše kačio ono sa Izraelom da im brojevi i ne padaju. Mislim @wwww

ja kacila ali nije bitno - btw i dalje raste tamo sto je okacio sada i uros

 

Okacih na naucnom topiku vrlo nov rad iz SanDiega glede duzine imuniteta posle prelezanog covida, duze nego sto se mislilo, bar 8 meseci a izgleda i duze 

 

Edit : neko je pitao sta je sa sanofi- vakcinama - rade se, dva tipa vakcina, imali su neki kiks u polazu pa zato malo kasne u odnosu na najbrze ali ocekuju se na leto.

 

 

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Danas sam video rodjenog brata i snajku uzivo posle tacno 2 meseca! Prve osobe koje vidjamo live sem tasta i taste. Numem vise da se ponasam u javnosti 🙂

 

Ne znam za okolnosti u kojima zivite, ali zar ne postoji opcija da se vidite i prosetate napolju?

Pa nismo (jos uvek) u zatvorima i samicama!

 

1 minute ago, ciao said:

ja kacila ali nije bitno - btw i dalje raste tamo sto je okacio sada i uros

 

Okacih na naucnom topiku vrlo nov rad iz SanDiega glede duzine imuniteta posle prelezanog covida, duze nego sto se mislilo, bar 8 meseci a izgleda i duze 

 

Kazu i u UK, ali ne veruje Mek!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:


Pa PCR dobiješ od danas do sutra, može i istog dana, treba par sati za rezultate.

Ne moze ovde iako sam cula da se desava, zbog velikog broja testiranih, kazu moze i 7 dana da bude odlozeno.

Ali sam nasla ovde u predgradju, izgleda da radi, i besplatno :classic_biggrin:

Inace trebalo bi da bude besplatno za sve, jer federalna vlada pokriva troskove, ali kod onih koji su brzinski za ovakve slucajeve, oni ti naplate a ti posle trazi od osiguranja nazad pare....

 

Vec sam pocela da dobijam tremu pred ispit :classic_smile: a imam deset dana da cekam

Link to comment
Share on other sites

Zale se francuzi da se kod Fejzer vakcine "baca" skoro 30 posto vakcina, jednim delom zbog nekog kratkotrajnog prekida kontinuiteta sa - 70 stepeni, delom jer se razbiju staklene posude i slicno a ustvari najvise jer u jednoj flasici teorijski ima malo vise od sest vakcina posle razblazavanja a iskoristi se uglavnom pet jer jedan deo ostane na zidovima flasice ili ne moze lepo da se "iscedi" itd.

Ko nam je kriv kad sanofi kasni cccc

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciao said:

Zale se francuzi da se kod Fejzer vakcine "baca" skoro 30 posto vakcina, jednim delom zbog nekog kratkotrajnog prekida kontinuiteta sa - 70 stepeni, delom jer se razbiju staklene posude i slicno a ustvari najvise jer u jednoj flasici teorijski ima malo vise od sest vakcina posle razblazavanja a iskoristi se uglavnom pet jer jedan deo ostane na zidovima flasice ili ne moze lepo da se "iscedi" itd.

Ko nam je kriv kad sanofi kasni cccc

Rasipnici galski - u Srbiji bi i 10 doza izvukli iz bocice samo zato sto smo lideri u regionu, a i sire.:mad:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites


Vesić: Grad Beograd priprema 17 punktova za vakcinaciju

Zanimljivo za porediti, u Jugoslaviji je tokom epidemije Variole u Beogradu radilo 727 punktova za vakcinaciju. To je trajalo 10 dana i vakcinisano je 1.2 miliona sugrađana.
Predsednik Jugoslavije Josip Broz Tito nije obišao ni jedan punkt, za divno čudo nije otišao u Novi Pazar da odnese ni jednu jedinu vakcinu, to su obavljali niži činovnici Jugoslavije.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:


Vesić: Grad Beograd priprema 17 punktova za vakcinaciju

Zanimljivo za porediti, u Jugoslaviji je tokom epidemije Variole u Beogradu radilo 727 punktova za vakcinaciju. To je trajalo 10 dana i vakcinisano je 1.2 miliona sugrađana.
Predsednik Jugoslavije Josip Broz Tito nije obišao ni jedan punkt, za divno čudo nije otišao u Novi Pazar da odnese ni jednu jedinu vakcinu, to su obavljali niži činovnici Jugoslavije.

Poredis uspesnog Predsednika respektabilne drzave sa Ridjanom?

Ovaj iz Grkljana ne zna da organizuje ni preslaganje kocki na Trgu Republike - ne dao Bog da on organizuje vakcinaciju.

Tacno bi pretekli pod jedan maslacak.:krstipd4:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...