Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ok, fer, to ima smisla, nisam razmisljao o tom aspektu, S tim sto mi je nekako logicno da onda pri prijemu vakcine su lekari ti koji bi na osonovu kartona videli koja je vakcina najpogodnija, a ne da mi kao pacijenti vrsimo tu podelu. Ili mozda gresim? I sta se dogadja sa zemljama koje su porucile samo od jednog proizvodjaca? I ovo sto kaze Sunshine, mi nismo ni porucili od svih ponudjenih.

Edited by major josip
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, major josip said:

Ok, fer, to ima smisla, nisam razmisljao o tom aspektu, S tim sto mi je nekako logicno da onda pri prijemu vakcine su lekari ti koji bi na osonovu kartona videli koja je vakcina najpogodnija, a ne da mi kao pacijenti vrsimo tu podelu. Ili mozda gresim? I sta se dogadja sa zemljama koje su porucile samo jednu? I ovo sto kaze Sunshine mi nismo ni porucili sve od njih.

 

Niti cemo.... 😞

 

Ja cu se vakcinisati u Nemackoj, pa sumnjam da ce ove ruske i kineske biti opcija, a sve druge koje budu odobrene - mindegy mi koju cu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, implant said:

 

Koju planiraš da uzmeš, Fajzer?

 

Evo sada ću da se prijavim. Staviću Fajzer i Sputnik V- pa koja bude dostupna kada me pozovu.

 

Sve mogu sem kineske 🙂 

 

Kad mi neko kaže- Kinezi, setim se njihovog Tržnog centra na Novom Beogradu i onog smrada tamo...Vidim i prsluk koji je mama kupila kod njih prošle godine ( da prođe jeftinije ) i prsluk se oparao, a nosi se samo zimi.

 

Nemam poverenja u Kineze.  

Link to comment
Share on other sites

- poslao ortaku poruku kako mislim da nije najbolji tajming da se vidimo,on se slozio,bacili smo virtuelni high-five jedan drugome i sve kul
- hocu da prijavim sebe i mamu za vakcinaciju;mogu li oboje?
- koje ce sve vakcine uopste biti dostupne u Srbistanu,koje da obelezim?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni Bombarder said:

- poslao ortaku poruku kako mislim da nije najbolji tajming da se vidimo,on se slozio,bacili smo virtuelni high-five jedan drugome i sve kul
- hocu da prijavim sebe i mamu za vakcinaciju;mogu li oboje?
- koje ce sve vakcine uopste biti dostupne u Srbistanu,koje da obelezim?

 

1. znali smo da ce tako biti, ako ti je vec dobar prijatelj

2. mozes oboje

3. Pfizer, Moderna, Astra Zeneca, Sputnjik, Sinofarm - mozes sve, mozes jednu.... izbor je tvoj!

 

O stvarnoj ponudi neki drugi put 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam za koju vakcinu da se prijavim...Slatke muke kao pred 100 evra 🙂 🙂 🙂

 

Mislim da smo pozurili sa otvaranjem skola. Normalno, ok je da polugodiste pocne u ponedeljak (ne postoji bas nijedan razlog za produzetak raspusta), ali su mogli da produze online nastavu jos 2 nedelje do pocetka februara, cisto da vide kako se situacija razvija i u kom pravcu idemo. Jako bi bilo neozbiljno da sad krenemo "normalno", pa da se ponovo za mesec ili dva zatvaramo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Vidim da je KS doneo odluku da sve mere vaze i dalje. Jedino mi nije jasno zasto se insistira PCR test prilikom ulaska? Ne samo kod nas vec i druge drzave. Zasto ne moze brzi tj antigenski? 

 

A sta ja da kazem za nas sto smo prelezali covid? Svako putovanje kosta skoro 200 eura vise, zbog PCR testa

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

Plati, bre, sotjo! :classic_biggrin:

 

Nije mi problem platiti, vec mi je problem sto moram krenuti 4 dana pre putovanja da se testiram, pa onda cekaj rezultat, pa jos ako se desi da su eto slucajno zaboravili da posalju moj balac, i tako...

3 minutes ago, Sunshine State said:

 

A sta ja da kazem za nas sto smo prelezali covid? Svako putovanje kosta skoro 200 eura vise, zbog PCR testa

Da to je najgore.

 

Ja ne vidim nikakvu razliku izmedju antigenskog i pcr testa.

Edited by Slavisa iz Tavankuta
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

Mislim da smo pozurili sa otvaranjem skola. Normalno, ok je da polugodiste pocne u ponedeljak (ne postoji bas nijedan razlog za produzetak raspusta), ali su mogli da produze online nastavu jos 2 nedelje do pocetka februara, cisto da vide kako se situacija razvija i u kom pravcu idemo. Jako bi bilo neozbiljno da sad krenemo "normalno", pa da se ponovo za mesec ili dva zatvaramo.

Cak i vremenske prilike govore da ne zure, stvarno bi trebalo bar sledecu nedelju da bude online nastava ali ajd, valjda ne bude vecih problema. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Nije mi problem platiti, vec mi je problem sto moram krenuti 4 dana pre putovanja da se testiram, pa onda cekaj rezultat, pa jos ako se desi da su eto slucajno zaboravili da posalju moj balac, i tako...

Da to je najgore.

 

Ja ne vidim nikakvu razliku izmedju antigenskog i pcr testa.

Samo da ukažem Vašoj pažnji kolega razliku
9000>2000 dindži 🙂
A to je jako bitna razlika iz epidemioloških razloga!

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja se prijavio još sinoć - Fajzer i Moderna. Logika mi je kad već mogu da biram što da ne izaberem one koje su se u istraživanjima pokazale kao najefikasnije.

 

Takođe koliko sam ispratio Sputnik i Sinopharm nisu objavili javno svoje podatke za zapadna regulatorna tela, pa bih tu i sačekao, a Astrazeneca je dosta brljala i iz onog što smo čuli Fajzer i Moderna su imale bolje rezultate.

 

Inače ovo što smo popunili je više informativno za vladu, nije konačna odluka, tako da ako se ispostavi da je za nas van prioritetnih grupa dostupna samo Sputnik ili Astrazeneca rado ću se vakcinisati i njima. Za kinesku imam najmanje poverenja trenutno pošto je teško donositi bilo kakvu odluku na osnovu informacija koje cure odatle

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

Jel ima bese neka vakcina da ne može za ljude koji su imali alergijske reakcije? Ćale je imao pre petnaestak godina na ubod pčele, ne znam da li je relevantno?

Zavisi od jacine alergijske reakcije, jel pio nesto ili je morala injekcija? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoe Bg said:

Zavisi od jacine alergijske reakcije, jel pio nesto ili je morala injekcija? 

 

Primao je injekciju, ali zanimljivo je da ga je posle ujedala  osica, bumbar i pčela i nije imao vise problema. On bi bese fajzerovu trebalo da preskoči?

 

Keva ima lupus, koji joj je sad ok, ne pije lekove, da l' bi ona uopšte bilo čiju vakcinu smela da primi?

Link to comment
Share on other sites

Prijavio se i stiklirao sve vakcine. Misljenja sam da nema potrebe da se bira, barem ne od strane običnog smrtnika poput mene. Da ne ulazim u to što je ovo ionako informativnog karaktera. Ko bude hteo da se vakciniše Fajzerom i Modernom, rekao bih da može da zaboravi na vakcinaciju u 2021. 

 

Drugar u Abu Dabiju se već vakcinisao Sinofarmom, bivsi kolega u Dubaiju sa Fajzerom. Obojca živi i zdravi, ne idu na Gejtsov džojstik hvala bogu. Nekoliko Kineza iz firme sa kojom sarađujemo je takođe primilo Sinofarm, još u novembru, živi i zdravi. 

 

Nesvesno, time što će se (vrlo brzo) napraviti narativ neću ovu hoću onu vakcinu (čak ne mislim konkretno na rusku/kinesku, već ima i onih koji neće mrna vakcinu zbog alergija ili jer je američka) mi zapravo idemo niz dlaku antivakserskoj gamadi i dajemo im šlagvort za maloumnosti koje pričaju.

 

Ako svetski ozbiljne zemlje kao što su Izrael, UAE, Amerika, Nemačka ili Kina koriste sve vakcine koje su nabrojane u ovoj anketi, nama ništa neće faliti. 

 

Boc, boc, što pre i da ovo sranje prođe koliko ove godine. 

 

p.s. ako je tačno da je odziv među medicinarima maltene 10% to je za mene poraz neviđenih razmera. Nadam se da je u pitanju samo trenutna neorganizovanost države. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

 

Primao je injekciju, ali zanimljivo je da ga je posle ujedala  osica, bumbar i pčela i nije imao vise problema. On bi bese fajzerovu trebalo da preskoči?

 

Keva ima lupus, koji joj je sad ok, ne pije lekove, da l' bi ona uopšte bilo čiju vakcinu smela da primi?

 

Sto se autoimunih bolesti tice, koliko sam ja upratila, nije kontraindikacija, cak ni kod pacijenata na imunosupresivnoj terapiji, samo sto nije sigurno kakav je stepen imunog odgovora kod njih.... no, bolje ikakav nego nikakav

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...