Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Elem, zašto su potrebne maske postvakcinalno?

Vakcine će mahom stvarati imunitet u donjim resp.partijama ( štitiće pluća), dok nos, usta i grlo nastavljaju da se nesmetano zaražavaju i šire viruse. IgA antitela štite grlo i usta, IgG pluća, vakcine će indukovati IgG antitela. Znači, sluzokoža usta, nosa i pljuvačka pune virusa, bez problema.

 

Edited by Likvi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Dobio sam rezultate testa na antitela.

Moze neko da mi protumaci?

Hvala

 

Screen-Shot-2020-12-23-at-2-33-28-PM.png

Vidi ti se neki put uskoro, neko inostranstvo.

Imas neku ljubav ali nije sigurno, neko ti kvari, neko ko ti je kao prijatelj a u stvari nije.

 

 

Za celo tumacenje, cena u imbokst, 

  • Like 4
  • Ha-ha 21
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

 

Urose, zvucis kao onaj tip iz vica sto se naljutio na selo pa ...

 

Kad slusam ljude koji su protiv vakcine "iz principa" ili iz ko zna kojih drugih razloga (u anketama na tv, a ima i par koje licno znam) dodje mi da im kazem: super, i onako nema dovoljno vakcina. Narod ce dobiti imuitet na dva nacina: preko vakcine (laksi nacin, s manje rizika) ili na tezi (preko virusa koji moze svasta nesto da ucini u organizmu). Meni je samo zao ljudi koji zbog nekih bolesti nece moci da prime vakcinu (mozda neke jake alergije ili eventualno neke autoimune bolesti), a bice izlozeni opasnosti zbog ovih koji hoce na prirodan nacin da steknu imunitet.

Ne daleko bilo. Ako postoji pametniji način da se obračunamo sa pokvarenim čikama i tetama iz KŠ sav sam se pretvorio u uvo. Ovakav kakav jesam, definicija rizične grupe i sa hiljadu kontakata na poslu, + što se ne ustručavam da pomognem kad me se pita - sačuvao sam sebe i porodicu od Marta do sada. 
A d`izvineš tucaju me u glavu od Marta meseca, bukvalno nema dana da se makar jedan od vrlih, uvaženih stručnjaka ne oglasi u pojavnom obliku discipline ko će da smisli odvratniji naslov, kako je moguće da su katastrofa i tragedija najteže reči, i kako de me emocionalno uceni.

Ograničavaju nam osnovne slobode bez vidljivig i opravdanog razloga i bez oročavanja tog ograničenja. Pazo @wwwwstrašno mi je žao, ali to bez nekakvog otpora kod mene ne prolazi više. Ukoliko klovnovi imaju neki plan neka ga kažu pa da razmotrim da li ću da pristanem. Ako ga nemaju neka kažu, nemamo u izradi, evo majkemi biće do 31, Marta - nema problema. 
Problemi nastaju kad traže sve, i da budem odgovoran i da budem disciplinovan i da se ne družim ni sa kim, i da sedim kući, i da ne šetam kuče uveče, samo da radim, redovno plaćam porez (koji su mi uvećali btw) i da primim vakcinu (za opšte dobro jel`te) i da sve ostalo nastavim u nedefinisanu budućnost. E to neće moći da prođe...

Kako mi je jedini način da ispoljim protest prema šarlatanstvu i očiglednim karakternim manjkavostima ličnosti iz KŠ i vlasti - a nemam šta drugo, onda je ova ucena jedino što mogu, ponovo ti kažem, sav sam se pretvorio u uvo ako neko ima pametniju ideju. Ali da i primim vakcinu i poštujem epidemiološke mere i trpim ih da mi iskači iz frižidera, a ne sa medija - mnogo je sestro, mnogo je.

Molim te da razumeš, nemam protiv vakcine ništa ni jedne na svetu pa ni ove, mislim da su inače blago nauke i civilizacijski doprinos, ali razumi da su preterali svaku razumnu granicu.

Tako da se pozlužim novonormalnim narativom: "Ukoliko me stigne Kovid boriću se ze dah jer ima nedisciplinovanih i bahatih građane, ukoliko me ne stigne boriću se protiv ovakve komunikacije Kona and company dok imam daha. Bukvalno  nam je ostalo samo to sredstvo, da nas ima značajan broj, pa da razmotre način komunikacije i da me ne tretiraju kao dete.
Odrasli smo ljudi, hvala bogu, finansijski i krivično odgovorni, neka nas tretiraju tako. Ili to ili otpor, srećom imamo neko oružje u toj borbi:
Ili vakcina ili mere.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Hvala.

Dzabe bacio 8000din onda. Dobro nista sad mesec dana hleba i vode samo. 

Ja bi tražio pare nazad, za te pare si mogao da kupiš rezultat da si asimptomatski preboleo koronu, ovako ništa 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

Ne daleko bilo. Ako postoji pametniji način da se obračunamo sa pokvarenim čikama i tetama iz KŠ sav sam se pretvorio u uvo. Ovakav kakav jesam, definicija rizične grupe i sa hiljadu kontakata na poslu, + što se ne ustručavam da pomognem kad me se pita - sačuvao sam sebe i porodicu od Marta do sada. 
A d`izvineš tucaju me u glavu od Marta meseca, bukvalno nema dana da se makar jedan od vrlih, uvaženih stručnjaka ne oglasi u pojavnom obliku discipline ko će da smisli odvratniji naslov, kako je moguće da su katastrofa i tragedija najteže reči, i kako de me emocionalno uceni.

Ograničavaju nam osnovne slobode bez vidljivig i opravdanog razloga i bez oročavanja tog ograničenja. Pazo @wwwwstrašno mi je žao, ali to bez nekakvog otpora kod mene ne prolazi više. Ukoliko klovnovi imaju neki plan neka ga kažu pa da razmotrim da li ću da pristanem. Ako ga nemaju neka kažu, nemamo u izradi, evo majkemi biće do 31, Marta - nema problema. 
Problemi nastaju kad traže sve, i da budem odgovoran i da budem disciplinovan i da se ne družim ni sa kim, i da sedim kući, i da ne šetam kuče uveče, samo da radim, redovno plaćam porez (koji su mi uvećali btw) i da primim vakcinu (za opšte dobro jel`te) i da sve ostalo nastavim u nedefinisanu budućnost. E to neće moći da prođe...

Kako mi je jedini način da ispoljim protest prema šarlatanstvu i očiglednim karakternim manjkavostima ličnosti iz KŠ i vlasti - a nemam šta drugo, onda je ova ucena jedino što mogu, ponovo ti kažem, sav sam se pretvorio u uvo ako neko ima pametniju ideju. Ali da i primim vakcinu i poštujem epidemiološke mere i trpim ih da mi iskači iz frižidera, a ne sa medija - mnogo je sestro, mnogo je.

Molim te da razumeš, nemam protiv vakcine ništa ni jedne na svetu pa ni ove, mislim da su inače blago nauke i civilizacijski doprinos, ali razumi da su preterali svaku razumnu granicu.

Tako da se pozlužim novonormalnim narativom: "Ukoliko me stigne Kovid boriću se ze dah jer ima nedisciplinovanih i bahatih građane, ukoliko me ne stigne boriću se protiv ovakve komunikacije Kona and company dok imam daha. Bukvalno  nam je ostalo samo to sredstvo, da nas ima značajan broj, pa da razmotre način komunikacije i da me ne tretiraju kao dete.
Odrasli smo ljudi, hvala bogu, finansijski i krivično odgovorni, neka nas tretiraju tako. Ili to ili otpor, srećom imamo neko oružje u toj borbi:
Ili vakcina ili mere.

Ja apsolutno razumem tvoju frustraciju Kriznim stabom i vlasti u Srbiji (i slazem se s tobom sto se toga tice), plus odredjenim delom naroda. Ali nije resenje da se odreknes necega sto ce tebi licno da pomogne (primanje vakcine kojom ces na laksi nacin steci imunitet).

 

Ja licno od vlasti (i KS) u Srbiji nisam ni ocekivala da ce da uradi ista pametno ni normalno u ovoj situaciji. To je jedna ogromna skupina lenstina, idiota i stetocina, bez trunke kompetentnosti i savesti, da je to prosto neverovatno. Zbog toga vam sve vreme i prenosim vesti odavde da bi, kao razumni ljudi, imali informaciju i odradili ono sto je najbolje za vas i vasu porodicu/okolinu.

 

I mene ponekad nerviraju ovdasnji politicari (a oni su ipak mnogo bolji od srpskih), pisala sam o tome. Ali iz svega sto cujem pokusavam da prikupim dovoljno informacija i da izvedem najbolje moguce zakljucke kako da zastitim i sebe i moju okolinu. Pokusavam da shvatim ko s koje pozicije prica i deluje (pa npr. liberali na prvo mesto stavljaju novac, koga briga za zdravlje naroda, ovaj moj ovdasnji predsednik Vlade razmislja o tome da treba da postane kandidat za Kancelara kada se Angela povuce sledece godine, zeleni opet imaju svoju agendu (medju njima ima dosta antivaxera jer bi oni da sve bude prirodno), da ne pricam o ovim neonacistima). Pa onda izvodim zakljucke i u skladu s tim se ponasam (iako je npr. kod nas dozvoljeno ovo ili ono ja necu upraznjavati neke stvari jer su to dozvolili zbog politickih veza s doticnom bransom ili da bi pobrali glasove mase).

 

Stoga, nadji neki drugi nacin da protestvujes i "naudis" vlasti, na odsecanjem svog...

Edited by wwww
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, wwww said:

 

Stoga, nadji neki drugi nacin da protestvujes i "naudis" vlasti, na odsecanjem svog...

Još jednom sam se pretvorio u uvo 🙂 Bilo koja ideja, sve dolazi u obzir.

Dovedeni smo, na žalost u bezizlaznu situaciju, u kojoj  nas nagovaraju da se opet pokorimo, sada vakcinaciji i da se istovremeno pokoravamo svemu ostalom. Ako postoji neki način da sačuvamo samopoštovanje i pokorimo im se (a lepo smo se složili ko su i kakvi su) super. Ako nema drugog načina - opet idemo guramo kao da ne postoji.

Stvar je u samopoštovanju i integritetu, delimično. Ja ozbiljno nisam verovao, a ne verujem ni danas u potrebu za policijskim vikendom, ali moram da trpim jer sam manjina. Takođe nisam verovao u opravdanost mere da uveče ne smem da pustim kuče sam samcijat napolju da vrđi nuždu - ali sam manjina pa moram da trpim.
Ozbiljno ne verujem u postojeću praksu oko nošenja maski - ali nosim je savesno, žrtvujem sopstveni integritet jer sam u manjini.

U praksi sam se pokorio onome u šta ne verujem.

Sada vidim priliku da vratim deo samopoštovanja koje mi je delom uzeto nasilno, a delom sam ga dao dobrovoljno. To je ta mala rupa da je vakcinacija poželjna a nije zakonski propisana, Pa se nešto mislim neka to bude moj otpor. I to ima rizika, jasno. Moram da se pazim i čekam da društvo stigne do kolektivnog imuniteta i da steknem sigurnost na taj način - tuđom žrtvom. Ali i to nije novost...

Kad me država zvala u vojsku da je branim odazvao sam se, iako je to mnogo veći rizik meni za život od onih koji nisu pozvani i ostali su kod kuće, ali sam smatrao da je u redu da svojom žrtvom branim druge. E sad malo da  ti drugi svojom žrtvom brane mene. Neka se društvo žrtvuje za mene. 

Ne mogu više smučili su mi se. Evo dobrog primera, ali da razdvojim postove, ček da završim nešto na poslu

  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Evo ga divan primer, danas Tiodorović:
 

Quote

Epidemiolog i član Kriznog štaba Branislav Tiodorović izjavio je za RTS da ga brinu pozivi na doček Nove godine, i da to ovog trenutka predstavlja najveću opasnost za širenje koronavirusa.

"Moram da napomenem da ima pojava koje nisu baš za očekivanje bile, a to je pozivanje za doček Nove godine, aranžmani za školski raspust. Mislim da je to veoma rano za tako nešto, ipak treba dovoljno elemenata da bi to moglo da se radi (...) Da se stvara utisak opuštanja to nije dobro, to nas može ponovo dovesti u neku situaciju koja može biti vanredna ili čak katastrofalna kao što smo to imali", poručio je Tiodorović za RTS.

Kazao je i da treba sprečiti importovanje novog soja koronavirusa, odakle god da dolazi, ne samo iz Engleske, nego i iz tranzitnih zemalja ili tamo gde ima takve pojave.

Dodao je da bi odluka Srbije o prekidu avio-saobraćaja bila dobra sa stanovišta zaštite stanovništva od novog soja virusa, ali da nije on taj koji odlučuje o tome.

"Vrlo je važno da pratimo takoreći iz sata u sat kretanje sa novim mutacionim oblikom virusa u Velikoj Britaniji, koji se pojavio i u nekim državama u EU. Ja bih kada bi odlučivao, nije to moje, zna se ko o tome odlučuje, današnji popodnevni let iz Londona otkazao. Mislim da je to potpuno jasno i moje kolege su rekle da treba otkazati letove iz Londona", naveo je Tiodorović.

Više vesti o kovidu-19 i posledicama pandemije u zemlji i svetu čitajte na stranici Koronavirus.

Ko i kako, sve je jasno da "treba sprečiti" ali iz konstrukcije rečenici nije jasno ko treba da spreči? I te nove godine, i te letove, treba sprečiti ali ko?
Vlast, svevišnji, mi građani, nepoznata sila koja se iznenada pojavljuje?

Kakav je to ekspert koji zna šta treba sprečiti a ne ko treba sprečiti? To "zna se ko o tome odlučuje" je priča za malu decu. Evo ja ću da kažem, to treba predsednik Vlade da spreči. A dobri doktor da to kaže, ako misli da ima obraza.

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo zbog toga sto ima mnogo onih koji se ne ponasaju odgovorno i krse sve sto epidemiologija kao nauka (ne Krizni stab u Srbiji) preporucuje da se ne radi da bi se sirene virusa sprecilo, i treba da se vakcinises i na laksi nacin steknes imunitet. Ovi ostali ce da ga steknu unosenjem virusa, sto je gora opcija.

 

Kao sto rekoh, imunitet ce se steci na ovaj ili onaj nacin, na tebi je da izaberes laksi nacin.

Verujem da bi i ovih par forumasa koji su imali virus i lakse simptome, a ipak se ne osecaju bas sjajno posle oficijelno prelezane boolesti, radije da su imali opciju vakcinacije nego sto su dobili virus. Ti tu opciju jos uvek imas (i iskreno se nadam da ces i doci u priliku da se vakcinises pre nego sto se zarazis).

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, urosg3 said:

Evo ga divan primer, danas Tiodorović:
 

Ko i kako, sve je jasno da "treba sprečiti" ali iz konstrukcije rečenici nije jasno ko treba da spreči? I te nove godine, i te letove, treba sprečiti ali ko?
Vlast, svevišnji, mi građani, nepoznata sila koja se iznenada pojavljuje?

Kakav je to ekspert koji zna šta treba sprečiti a ne ko treba sprečiti? To "zna se ko o tome odlučuje" je priča za malu decu. Evo ja ću da kažem, to treba predsednik Vlade da spreči. A dobri doktor da to kaže, ako misli da ima obraza.

 

Tiodorovic k'o onaj:"Znam ko je ukr'o moju gusku, al' sta me briga!"

 

 

16 minutes ago, wwww said:

Pa upravo zbog toga sto ima mnogo onih koji se ne ponasaju odgovorno i krse sve sto epidemiologija kao nauka (ne Krizni stab u Srbiji) preporucuje da se ne radi da bi se sirene virusa sprecilo, i treba da se vakcinises i na laksi nacin steknes imunitet. Ovi ostali ce da ga steknu unosenjem virusa, sto je gora opcija.

 

Kao sto rekoh, imunitet ce se steci na ovaj ili onaj nacin, na tebi je da izaberes laksi nacin.

Verujem da bi i ovih par forumasa koji su imali virus i lakse simptome, a ipak se ne osecaju bas sjajno posle oficijelno prelezane boolesti, radije da su imali opciju vakcinacije nego sto su dobili virus. Ti tu opciju jos uvek imas (i iskreno se nadam da ces i doci u priliku da se vakcinises pre nego sto se zarazis).

 

 

Obzirom da cu na red za vakcinu doci tamo neke 2022., nekako mi lakse sad kad sam lagano pregurala koronu. 

 

I da, ovako kako sam je JA prelezala, bilo je lakse nego bilo koji grip koji sam imala....naravno, to nisam mogla znati pre zarazavanja kakav cu slucaj biti,  i zato svi treba da se cuvaju, da ne bi zavrsili u onih 20 (5 ili 2) %!

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Tiodorovic k'o onaj:"Znam ko je ukr'o moju gusku, al' sta me briga!"

Pa da a onda smo mi građani istovremeno i ukrali gusku i bahati i neodgovorni. 
Još bolje, onaj Stevanović što je onako besno prekinuo KZŠ onomad, došao doktor sa prve linije brobe protv korone, gde je radio 24 sata za dobro pacijenata koji su ni krivi ni dužni zaraženi našom bahatošću (jer zaraženi u tom narativu su uvek nedužni, mi koji smo bahati širimo zarazu i ne razboljevamo se nekako) umesto da se bori za svaki udisaj naših pacijenata ode da leči Dodika lično. Dodiku inače, ozbiljno sumnjam -nije ništa nego se sklonio da prođe gužva oko ikone, pa mu zgodan izgovor.

I ode dr Stevanović da leči probleme oko ukradene ikone iz Ukr, u međuvremenu Dodiku dojadilo da sedi u bolnici, pa kao otišao na kućno "lečenje" gde će ga lečiti istaknuti član KŠ lično.
Komedija!

  • Like 1
  • Thanks 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Za @urosg3 i ostale..Molim vas, pročitajte ovo

 

https://www.021.rs/story/Zivot/Zdravlje/261567/Sta-kada-primite-vakcinu-Zivot-se-nece-tako-brzo-vratiti-u-normalu.html?utm_campaign=ug.contentexchange.me&utm_medium=referral&utm_source=ug.contentexchange.me&utm_term=ug.contentexchange.me

 

Nosim masku na otvorenom kad ne mogu da obezbedim distancu od 2m- na pešačkom prelazu na primer. Nosim masku na otvorenom i zbog ovog zagađenja vazduha.

 

Nosim je svuda gde je obavezna-prevoz, prodavnica..

 

Želim da primim vakcinu kad dođem na red. 

 

I ne mogu da dočekam da se sve vrati u normalu. Sudeći po ovom tekstu, još dugo, dugo ćemo nositi maske..

 

Nisam depresivna, nisam puno anksiozna, ali sam nervozna. Psihički sve teže podnosim. Nije to da se samo plašim za mamu i sve ostale iz uže i dalje porodice, prijatelje, poznanike, komšije...

 

Dosta mi je ovakvih tekstova, iz gornjeg linka. 

 

Prestaću da čitam portale koji pišu o koronavirusu. TV, tj vesti gledaću samo jednom ( to već i radim ).   

 

Ostajem na ovoj temi, jer se, i pored svega šalimo 🙂 i znače mi sve informacije koje delimo ovde.

 

Eto..pročitajte ovaj linkovani tekst i dajte svoje mišljenje.

 

Što se KŠ tiče, odavno je postalo jasno da su oni za vlast. I dalje neregularno sede tamo i primaju pare.

 

Ne znam ni ko se setio da tom telu da to ime Krizni štab.

 

Da li postoje članovi Agencije za zaštitu zdravlja i borbu protiv zaraznih bolesti na teritoriji Srbije? Mislim da je to pravi naziv te Agencije koja postoji u zakonima koji se bave zdravstvom.

 

Pitam jer sve vreme znam, i svi znamo da je taj KŠ neregularno formiran. Opozicione stranke su više puta tražile smenu, baš zbog postojanja Agencije..između ostalog.

 

A informacije na dnevnom nivou..Testiraju manje i zato je broj novozaraženih pao sa 8000 na 4000 i nešto.

 

I opet ću ponoviti-dosta mi je ovakvog načina života. Moram da razmišljam da li i kada da idem kod moje frizerke - plašim se da budem iskrena..jer je ona iz Ripnja a tamo je veliki broj ljudi zaražen i u kućnoj je izolaciji i u bolnicama..

 

Eto, neću više da vas gnjavim..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Evo ja ću prvi. Svaka čast portalu 021 inače ali ovaj tekst je pun kontradiktornih informacija i poluinformacija i služi u podgrejavanju ove plandemije sic.

Pazi ovako:
 

Quote

ali bi svakako trebalo da nose maske i izbegavaju velika okupljanja, jer naučnici još uvek čekaju potvrdu da li vakcinisani ljudi mogu da prenesu virus drugima, prenosi Njujork tajms.

Mogli bi ti naučnici što čekaju da prosto pitaju regulatorna tela koja su vakcine odobrili, jer vakcina sa nepoznatim dejstvom ili neispitanim dejstvom ne bi mogla da dobije dozvolu. Ukoliko se ovo ne zna - moram da se pitam a šta se još ne zna? Pre bih rekao da se zna. I to je autor teksta morao da nam kaže.
 

Quote

Stručnjaci kažu da bi okupljanje u slučaju u kom su svi ljudi vakcinisani bilo bezbednije, ali da velike grupe ljudi i dalje ostaju rizične.

Kako? Okupljanje u kome su svi vakcinisani je rizično? Kako? Da im padne klavir na glavu??? Ili da se zaraze? Od virusa protiv koga su vakcinisani... Ma daj... To stručnjaci tipa Jankovića verovatno 🙂
 

Quote

Takođe, pošto rana istraživanja pokazuju da je vakcina efikasna oko 95 odsto, to i dalje znači da će pet odsto ljudi ostati izloženo virusu, što može da bude i veliki broj. 

Izgleda da smo na suštini ovde, odlično pitanje. 95% je zaštićeno 5% nije. Zašto je Korona izuzetak od ostalih bolesti nemam odgovor. Zašto samo od korone treba 100% sigurnosti i zaštite a od ostalih bolesti ne? Po čemu je kovid toliko izuzetan? Zar ne postoji razumna granica rizika sa kojom društvo može da živi normalno, ni jedna bolest do sada nije 100% iskorenjena neće ni korona, pa šta? 

I na kraju, logikom iz teksta, svi bi mogli da se veselo čuvamo, izbegavamo kontakt, krijemo po podrumima izolovani i umremo na kraju - potpuno zdravi, to je valjda željeni ishod.

To novonormalno je opasna stvar, trebaće ozbiljan ustanak protiv,

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

Još jednom sam se pretvorio u uvo 🙂 Bilo koja ideja, sve dolazi u obzir.

Dovedeni smo, na žalost u bezizlaznu situaciju, u kojoj  nas nagovaraju da se opet pokorimo, sada vakcinaciji i da se istovremeno pokoravamo svemu ostalom. Ako postoji neki način da sačuvamo samopoštovanje i pokorimo im se (a lepo smo se složili ko su i kakvi su) super. Ako nema drugog načina - opet idemo guramo kao da ne postoji.

Stvar je u samopoštovanju i integritetu, delimično. Ja ozbiljno nisam verovao, a ne verujem ni danas u potrebu za policijskim vikendom, ali moram da trpim jer sam manjina. Takođe nisam verovao u opravdanost mere da uveče ne smem da pustim kuče sam samcijat napolju da vrđi nuždu - ali sam manjina pa moram da trpim.
Ozbiljno ne verujem u postojeću praksu oko nošenja maski - ali nosim je savesno, žrtvujem sopstveni integritet jer sam u manjini.

U praksi sam se pokorio onome u šta ne verujem.

Sada vidim priliku da vratim deo samopoštovanja koje mi je delom uzeto nasilno, a delom sam ga dao dobrovoljno. To je ta mala rupa da je vakcinacija poželjna a nije zakonski propisana, Pa se nešto mislim neka to bude moj otpor. I to ima rizika, jasno. Moram da se pazim i čekam da društvo stigne do kolektivnog imuniteta i da steknem sigurnost na taj način - tuđom žrtvom. Ali i to nije novost...

Kad me država zvala u vojsku da je branim odazvao sam se, iako je to mnogo veći rizik meni za život od onih koji nisu pozvani i ostali su kod kuće, ali sam smatrao da je u redu da svojom žrtvom branim druge. E sad malo da  ti drugi svojom žrtvom brane mene. Neka se društvo žrtvuje za mene. 

Ne mogu više smučili su mi se. Evo dobrog primera, ali da razdvojim postove, ček da završim nešto na poslu

Kako ce se prepoznavati vakcinisani od onih koji to nisu, osim ako im ne istetoviraju formulu na celu? Strepnja da ne znamo ko je pored ili ispred nas nam nije potrebna te su maske za sve ipak bolje resenje do daljnjeg. Moj obim glave je 50+ cm, usi mi otpadaju posle pola sata sa maskom, koliko sam puta morala da se vracam po masku ne brojim vise. Bez nje ne mogu ni u apoteku da udjem  da je kupim. Repertoar oslobadjanja od stresa mi je sirok: udaranje oklagijom po jastuku, vristanje u peskir u kupatilu i pranje resa tepiha ne bas cetkicom za zube ali onom za ruke....sva moja kreativnost je isparila kao sneg u Avgustu. Da ne bih pocela da zavijam na Sunce i Mesec, pocela sam da prepravljam odecu i spremam "kolekciju" za iduce leto, rucno shivenu. Dakle, smatrajte me za psihicki bankrotiranu. 

  • Like 4
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...