Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 minutes ago, ciao said:

 

Ziskar D'Esten umro od korone kad to procitam ja se izneviram moram da priznam - covek ima 94 godine i poslednjih meseci je u bolnici - pa mora covek da umre od neceg majku mu

Citam ima neki zahtev da se ubuduce precizira izraz - umro od korone ili umro sa koronom - make sense po meni mnogo vise nego reci da je neko u 94 oj umro od korone, naravno to sada forsiraju - samo sto ne kazu evo da je poziveo jos par meseci da doceka vakcinu ziveo bi zauvek

 

e pa sad, nemam pojma da li je umro od korone ili s  koronom, samo tako cuh na vestima. u svakom slucaju je sve jedno - covek je umro i ne moze sad da se ukljuci u kampanju za vakcinisanje.

 

4 minutes ago, urosg3 said:

Možda ćeš se iznenaditi, ali slažem se da ih treba pooštriti. Ako je premisa da ipak štite, na šta sam voljan da se složim, na ovaj način kao do sad - ne daju rezultate. Od tvrdnje, da bi bez njih bilo gore, od toga nema vajde...
Znaš ja ću da pristanem na sve što je argumentovano i logično.
Nema mi logike da se nosi maska u javnom prostoru, a da je rizik veći izvan javnog prostora. Zato i mislim da, ukoliko smo se složili da maska ipak štiti da se pooštri. jedini logični ishod trenutne situacije, on mi se ne dopada, ali zvuči kao logičan plan.

 

Rizik postoji gde god imas dva coveka na malom rastojanju, koji ne nose maske i koji duze vreme borave u neprovetrenoj prostoriji, nevezano za to da li su u rodbinskim odnosima ili ne (ponovo se vracam na onaj tekst MIlanka Seklera koji je uprosceno objasnio problem). Ti mozes da sve vreme nosis masku (kao sto je npr Baby nosila), a da ti virus donese u kucu dete koje ide u skolu koje se druzilo s nekim ko je inficiran, a nije se pridrzavao mera (jer ne veruje u njih). I sta sad?  Nije problem sto te mere postoje, vec sto se ne pridrzavaju svi mera ili sto su mere nedovoljne.

 

Kod nas su ovo objasnili tzv. modelom svajcarskog sira (onog s rupama). Pripremicu (prevescu) par ilustracija koje su dali, pa cu postaviti.

 

34 minutes ago, ciao said:

@wwwwTaj francuz pretpostavljam Stephan Bancel je direktor-menadzer Moderne koji je imao ideju da se orijentisu na vakcinu cim se virus pojavio i postao je za ovih 6 meseci multimilijarder ni iz cega

 

BTW nisam ga gledala i slusala jos - kakav ti je utisak ostavio?

samo sam uhvatila kraj, tako da ne mogu nesto specijalno da kazem.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

sto se ne pridrzavaju svi mera ili sto su mere nedovoljne.

Ovo je potpuno logično, ne pridržavaju se svi, to je jasno na prvi pogled. I onda kreće medijska histerija, neodgovorni bahati,  ok, i volšebno tim neodgovornim i  bahatima nije ništa a stradaju nevini, i sve neki pristojan svet kojii se pridržava mera.
Ovde je komunikacija novokomponovane elite problem, ne mere, ma skoro pa ništa. Ta histerija je veći zločin nad ljudima i društvom od virusa, mislim da možemo da se složimo oko toga.
Nedovoljne su, verovatno. Da li su takve kakve jesu - efikasne, upitno je. Mislim da bi sa ovakvim merama i bez njih bilo manje više isto, ali to je nagađanje.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, urosg3 said:

Edit: inače tebi posebno hvala na krajnje temeljitom i posvećenom izveštavanju ove naše male zajednice, stvarno. Takav sam bio u zori interneta, pa sam nostalgičan za tim danima, imalo se onda i vremena i volje za sve, divno je da taj duh živi u tebi, inspirativan si sagovornik, meni je posebna čast da delim razgovor sa tobom i svima ovde.

Mnogo poljubaca od mojih devojaka i mene, hvala ti.

ma nema problema.

ovo je, izmedju ostalog, i vid lecenja frustracije (kao sto je bilo ciscenje i pranje sveg zivog u doba bombardovanja).

pozdrav i odavde (i nemo' da siris defetizam :classic_biggrin: )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

ma nema problema.

ovo je, izmedju ostalog, i vid lecenja frustracije (kao sto je bilo ciscenje i pranje sveg zivog u doba bombardovanja).

pozdrav i odavde (i nemo' da siris defetizam :classic_biggrin: )

jao ta 1999. mene zaboo Kopaonik, i prislušni centar VJ ma živog čoveka da nije u uniformi nisam video dok je trajalo. Vezista JNA, zna Uroš engleski a i ume sa tim kompjuterima je bio razlog da sam upao u takvu depresiju koju su lečili Johnny Cash, Kris Kristofferson i Willie  Nelson u Americana trilogiji, renegade, i Man in Black.
Pričaću ti anegdotu kad nas obišla opskurna ekipa na čelu sa Miljm Vujanović i predavanjem kako da pravoslavnim misticizmom i Teslinim tajnim tehnikama obaramo NATO avione kad ih čujemo i saznamo gde su...

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

Ovo je potpuno logično, ne pridržavaju se svi, to je jasno na prvi pogled. I onda kreće medijska histerija, neodgovorni bahati,  ok, i volšebno tim neodgovornim i  bahatima nije ništa a stradaju nevini, i sve neki pristojan svet kojii se pridržava mera.
Ovde je komunikacija novokomponovane elite problem, ne mere, ma skoro pa ništa. Ta histerija je veći zločin nad ljudima i društvom od virusa, mislim da možemo da se složimo oko toga.
Nedovoljne su, verovatno. Da li su takve kakve jesu - efikasne, upitno je. Mislim da bi sa ovakvim merama i bez njih bilo manje više isto, ali to je nagađanje.

posebna prica je sizofreno stanje u Srbiji, to smo se odavno slozili.

 

A sto se tice mera generalno, evo vidimo na primeru Francuske kako su ostre mere drasticno smanjile eksponencijalni rast zarazenih i sad dnevno ima mnogo manje zarazenih nego u Nemackoj npr..

Kod nas mere nisu tako ostre, pa i nemamo opadanje nego stagnaciju broja inficiranih. Zato sad pojedini predsednici vlada pokrajina (Bavarske npr.) pricaju o poostravanju mera, jer se u ovakvom status quo stanju ne moze nastaviti: niti se spasavaju zivoti niti se cuva privreda. Videcemo.

Savezni ministar zdravlja apeluje na ljude da ne idu na maksimiranje koriscenja onog sto je dozvoljeno tokom Bozica. Npr. trenutno nema ogranicenja za broj dece ispod 14 godina koji mogu da budu u grupi, sto ne znaci da sad treba pozvati u goste 30-toro dece jer to teoretski mera dozvoljava. Ili da se jedan dan druzimo s jednim domacinstvom (s max. 10 ljudi + deca), naredni s drugim domacinstvom (s isto tako max. 10 ljudi + deca), treceg dana s trecim domacinstvom itd. Apelovao je na koriscenje zdravog razuma u primeni mera.

 

Inace, kod nas u NRW broj inficiranih polako opada (ali bas polako), dok u Sachsenu (gde je Lajpcig) bas onako eksponencionalno raste (ne znam da li se secas, pisala sam da je pre nekoliko nedelja tamo bio anti-corona protest s 20000 ljudi koji niti su nosili maske niti su se distancirali).

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja shvatio čitajući jedan tekst sa linka koji je @wwww ostavila (zahvaljujem!), najbolje bi bilo imati tzv. live attenuated vakcinu, jer ona sprečava i zaražavanje i prenos virusa na druge iz gornjeg dela našeg respiratornog sistema. Da li se razvija takva vakcina i ko to radi? Sve ove ostale izgleda da dobro štite pluća onoga koji je primi što eliminiše teži oblik bolesti, ali virus (ako se ipak negde i nekako zakači) se razvija u grlu i ždrelu čineći vakcinisanog malo ili nimalo bolesnim, ali zato sposobnim da prenese virus drugome. @wwww, zar nije bila priča da je ova kineska vakcina upravo to, oslabljeni virus?

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, implant said:

Koliko sam ja shvatio čitajući jedan tekst sa linka koji je @wwww ostavila (zahvaljujem!), najbolje bi bilo imati tzv. live attenuated vakcinu, jer ona sprečava i zaražavanje i prenos virusa na druge iz gornjeg dela našeg respiratornog sistema. Da li se razvija takva vakcina i ko to radi? Sve ove ostale izgleda da dobro štite pluća onoga koji je primi što eliminiše teži oblik bolesti, ali virus se razvija u grlu i ždrelu čineći vakcinisanog malo ili nimalo bolesnim, ali zato sposobnim da prenese virus drugome. @wwww, zar nije bila priča da je ova kineska vakcina upravo to, oslabljeni virus?

uh, sad me pitas previse strucne stvari.

Pfizer&Biontech i Moderna koriste mRNA virusa kojima se daju instrukcije celijama da naprave protein onog pipka koji ce onda da izazove imuni odgovor.

Valjda je AstraZeneca oslabljeni virus, a mislim da su i neke kineske takve (ali se ne secam da li oni prave i jos neke). Ne secam se sad kakva bese ruska.

 

Elem, trebalo bi valjda za sat vremena da bude emisija o vakcinama s Dr Faucijem na CNN. Pretpostavljam da ce pricati i o tome.

Edited by wwww
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Meni blago receno cudno ono sto nama ovde prica sada premijer i krizni stab itd a to je

 

- vakcina je tu da zastiti druge a ne tebe, ti vakcinu primas jer si altruista

 

- na pitanje novinara da li ce clanovi vlade da se vakcinisu u prvoj turi ( a uz objasnjenje da bi to mozda bilo dobro jer francuzi nisu mnogo entueijasti a i obzirom da su Obama ... rekli...) - odgovor naseg premijera je da to ne dolazi u obzir jer postoji redosled, zna se ko ima prioritet i na nama je da postujemo red .

 

Da li ovo samo meni zvuci idiotski ?:classic_unsure::reading:

Ne, zvuci i meni idiotski.

Ja bi recimo preferirala da vakcinu prime svi na vlasti, its a win win.

51 minutes ago, wwww said:

 

pa evo citali smo sta su Amgelia i Baby pisale kako je virus dosao i njihove kuce.

Angelia nema virus u kuci :classic_smile: Angelia je malo iz zezanja ispricala pricu koja jeste mogla da se zavrsi tako, ali nije. Mislim, ako je Uros vozeci pozitivne tamo-amo mogao da dobije virus tako je i moj klinac mogao jer je pomagao prijatelju.

 

Inace danas sam bila na putu na sastanak sa nekim koga znam godinama - osim sto poslovno saradjujemo i privatno smo prijatelji. Da bi me on nazvao pre sastanka i rekao "izvini, ali samo da znas zena mi je danas imala test na Covid, ima blage simptome prehlade, ali za svaki slucaj". Sastanak smo otkazali odmah, ali recimo znam da su oni izuzetno pazljivi jer imaju dvoje male dece.

 

Tako da - ne treba trenutno praviti zakljucak da su svi neodgovorni, samo mi jedna stvar nije jasna....kako toliko odgovornih ljudi je pozitivno? Znam te ljude, relativno su izolovani, nose maske, peru ruke, ne idu na zurke ni na splavove.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

cek, da pokusam da shvatim o cemu se ovde radi:

protein, koji je u pipcima corona virusa, izaziva reakciju organizma (proizvodnju antitela), a koja napadaju placentu kod zena, pa ce one biti sterilne.

zasto autori ovog clanka samo pljuju vakcinu, a ne i sam virus, tj. zasto ne agituju da se zene uopste ne zarazavaju ovim virusom? da li to "pravi" virus nema taj protein ili nekako ne izaziva sterilitet kod zena, a delic tog virusa, koji je (prema autorima) u vakcini,  izaziva? :smiley24:

 

jesu li mozda ispitali zene koje su do sada prelezale corona virus da li su sad sterilne?

 

na stranu to sto u pomenutoj vakcini nije protein vec mRNA koja ljudskom organizu daje informaciju kako da sintetise doticni protein.

 

ko su autori tog teksta?

Nemam pojma ko su autori texta, ako si primetila, podmetnuo sam i autizam koji neki mudraci pripisuju dečijoj vakcini. Namera mi je bila samo da skrenem pažnju na razne strahove koji će da prihvataju ove neozbiljne teorije.

Nisam ni u jednom trenutku mislio da podržavam ovo mišljenje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Bas se razboleo po drugi put, sa sve simptomima, ili je "samo" pozitivan, jer se zbog posla testira?

 

Sto rece jedan lekar, mi ne treba da lecimo test, vec coveka/simptome

 

Oba puta oboleo, sa blažom kliničkom slikom, oba puta potvršeno PCRom.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Ne, zvuci i meni idiotski.

Ja bi recimo preferirala da vakcinu prime svi na vlasti, its a win win.

Angelia nema virus u kuci :classic_smile: Angelia je malo iz zezanja ispricala pricu koja jeste mogla da se zavrsi tako, ali nije. Mislim, ako je Uros vozeci pozitivne tamo-amo mogao da dobije virus tako je i moj klinac mogao jer je pomagao prijatelju.

 

Inace danas sam bila na putu na sastanak sa nekim koga znam godinama - osim sto poslovno saradjujemo i privatno smo prijatelji. Da bi me on nazvao pre sastanka i rekao "izvini, ali samo da znas zena mi je danas imala test na Covid, ima blage simptome prehlade, ali za svaki slucaj". Sastanak smo otkazali odmah, ali recimo znam da su oni izuzetno pazljivi jer imaju dvoje male dece.

 

Tako da - ne treba trenutno praviti zakljucak da su svi neodgovorni, samo mi jedna stvar nije jasna....kako toliko odgovornih ljudi je pozitivno? Znam te ljude, relativno su izolovani, nose maske, peru ruke, ne idu na zurke ni na splavove.

Komplikovano do besvesti: snajka zapela da radi, propasce firma bez nje, kaze da je bezbedna na poslu. Njeni roditelji, par godina stariji od mene cuvaju dete i kazu : "Nema potrebe da i ti rizikujes, strpi se, videces unuka cim se ovo malo "zaravni". A unuku ispao i drugi zubic, pohvalio se preko Vibera.....idem da im napravim kolace, bar neka vajda od mene.

Za razliku od proletos kada sam vezbala kod kuce, zdravo se hranila, sad nista od toga ne radim, energija mi je na nuli kao i optimizam. Ubedjena sam da sam u nekoliko navrata zakacila malu kolicinu vuirusa: iz cista mira bi me zabolelo grlo, par dana bih imala neko suvo kasljuckanje, temperatura oko 36.5, malaksalost i - bolela bi me kosa, tj - koza glave, sada me boli uvo, moja slaba tacka i imam vrtoglavicu. Cekam da mi se ovo jos malo smuci, da se onako zdravo naljutim i kazem sebi "alo, devojko, vracaj se u normalu, pretvaras se u gomilu jada i cemera a cerka ti dolazi u posetu na prolece, obecala je...." Koliko ima do proleca...?

Edited by Pletilja
  • Love 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ciao said:

Makronova zena ne spada u rizicnu starosnu  grupu ona ima 67 godina a kod nas si mator sa 75+. Posle te starosne rizicne grupe su 64+ ali uz pridruzenu bolest koju ona koliko znamo nema, znaci ona takodje nece da uzme vakcinu preko reda od nekog kome je potrebnija - po narativu i instrukcijama vlade

 

@wwwwTaj francuz pretpostavljam Stephan Bancel je direktor-menadzer Moderne koji je imao ideju da se orijentisu na vakcinu cim se virus pojavio i postao je za ovih 6 meseci multimilijarder ni iz cega

 

BTW nisam ga gledala i slusala jos - kakav ti je utisak ostavio?

Kakav altruista, taj Bancel 😍

7 hours ago, implant said:

Koliko sam ja shvatio čitajući jedan tekst sa linka koji je @wwww ostavila (zahvaljujem!), najbolje bi bilo imati tzv. live attenuated vakcinu, jer ona sprečava i zaražavanje i prenos virusa na druge iz gornjeg dela našeg respiratornog sistema. Da li se razvija takva vakcina i ko to radi? Sve ove ostale izgleda da dobro štite pluća onoga koji je primi što eliminiše teži oblik bolesti, ali virus (ako se ipak negde i nekako zakači) se razvija u grlu i ždrelu čineći vakcinisanog malo ili nimalo bolesnim, ali zato sposobnim da prenese virus drugome. @wwww, zar nije bila priča da je ova kineska vakcina upravo to, oslabljeni virus?

Da, Sinovac, to čekam, ima dosta testiranja efikasnosti jer to u Kini ne mogu da rade, nemaju bolesne ( Peru, Brazil, Indonezija, Turska, UAE, Saudi Arabija), ali nema zvaničnih rezultata.

A naš precednik je rekao da zbog geopolitike ne može nju.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Q&A o vakcini:

 

bilo je pitanje i o zenama koje doje i o trudnicama: da li da se vakcinisu i koji su rizici.

probacu da nadjem na cnn celu emisiju, ovo gore su samo par pitanja i odgovora.

 

trebalo bi da je ovde:

https://edition.cnn.com/2020/12/05/app-news-section/full-coronavirus-town-hall-december-4/index.html

pocetak je o logistici u USA i uopstena prica, Fauci je od 6min, a posle njega je jedna druga doktorka odgovorila ne jos nekoliko pitanja.

 

drugi deo emisije:

https://edition.cnn.com/videos/health/2020/12/04/entire-december-4-coronavirus-town-hall-part-two-sot-vpx.cnn/video/playlists/entire-cnn-december-4-coronavirus-town-hall/

prvo ide objasnjenje kako funkcionise mRNA vakcina, pa prica dvoje probanata Moderna vakcine (koje efekte su imali)

 

poslednji deo emisije:

https://edition.cnn.com/videos/health/2020/12/04/entire-december-4-coronavirus-town-hall-part-three-sot-vpx.cnn/video/playlists/entire-cnn-december-4-coronavirus-town-hall/

da li da se vakcinisu oni koji su imali virus, o dojiljama i trudnicama, o muskoj sterilnosti...

 

Edited by wwww
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, implant said:

Koliko sam ja shvatio čitajući jedan tekst sa linka koji je @wwww ostavila (zahvaljujem!), najbolje bi bilo imati tzv. live attenuated vakcinu, jer ona sprečava i zaražavanje i prenos virusa na druge iz gornjeg dela našeg respiratornog sistema. Da li se razvija takva vakcina i ko to radi? Sve ove ostale izgleda da dobro štite pluća onoga koji je primi što eliminiše teži oblik bolesti, ali virus (ako se ipak negde i nekako zakači) se razvija u grlu i ždrelu čineći vakcinisanog malo ili nimalo bolesnim, ali zato sposobnim da prenese virus drugome. @wwww, zar nije bila priča da je ova kineska vakcina upravo to, oslabljeni virus?

 

Upravo procitah jedan poveci tekst gde su opisivali razne vakcine i izmedju ostalog pise da Sanofi tj Institut Paster radi na tri tipa vakcine - ovu koju koriste Pfizer i Moderna (ARN nazvanu) ali i live attenuated i to dva tipa, jedan gde polaze od virusa covid i obradjuju jedan njen deo na nacin da ga naprave bezopasnim a da pravi antitela a drugu live attenuated prave nekom adaptacijom virusa protiv boginja. Ova prva ANR ce biti spremna za juni a druge dve traze vise vremena za ispitivanje medjutim od njih se ocekuje da budu trajno efikasne za razliku od ANR koja bi trebalo da ublazava simptome jedno odredjeno vreme mozda samo 3-4 meseca a  mozda godinu dve, ne znaju.

 

Druga stvar koju sam procitala i interesantna je - tekst koji pise o tome cija ce biti odgovornost ako neko ima sekundarne efekte od vakcine. Po ugovorima koji postoje (ima ovde strucnjaka vecih za te stvari mislim ali evo sta iscitah) glavni odgovorni je proizvodjac vakcine ali to nije tako jednostavno tj nije jednostavno dokazati da su neki nezeljeni efekti tj posledice koje se pojave kasnije eventualno direktna posledica vakcine, ali nije ni nemoguce ako bude veliki broj istih i slicno; Kazu jos da su se i drzave potpisnice koje su unapred finansirale rad na vakcini obavezale da ce i one ako bude veci problem snositi deo svoje odgovornosti.

Naravno ovo sve uzima vreme takodje - za samo pravljenje vakcine je  sada kazu u istrazivackim laboratorijama odlazi oko 30% vremena na sama istrazivanja a 70% na proveravanja i kontrole. i zbog toga to sve trazi vreme

 

Jos jedna interesantna vest - pise da kinezi sad imaju problem, vakcina je spremna ali nemaju vise dovoljno obolelih da bi mogli da je testiraju na ljudima sto je treca faza

 

Edited by ciao
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, urosg3 said:

Pričaću ti anegdotu kad nas obišla opskurna ekipa na čelu sa Miljm Vujanović i predavanjem kako da pravoslavnim misticizmom i Teslinim tajnim tehnikama obaramo NATO avione kad ih čujemo i saznamo gde su...

 

Znaci, Grupa 69 je stvarno postojala i ti si bio njen clan? Straaaaava 🙂

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, urosg3 said:

Nije problem, sa mog stanovišta ja to vidim ovako:
1. sumnjive epidemiološke mere (dokaz: 66,5 miliona nisu zaštitile)
2. sumnjive vakcine (dokaz: nije jasno i transparentno manje više sve oko njih)

Država od mene može da dobije ili 1 ili 2. Ne može i jedan i dva, dođavola preterali su svaku meru. Biram manje zlo - 1.
Moj život, moja odluka. Ne dam im sve.

 

Vakcine nikako nisu sumnjive, nego kao i sve vakcine imaju određene neželjene efekte. Što se duže proučavaju efekti i neželjeni efekti, to se više usavršavaju vakcine i smanjuju neželjena dejstva, ali za to je potrebno vreme. Generalno, laički, "seljački", ja bih više voleo da nam Šizoje nabavi vakcine koje u sebi imaju malo korone, pa da mi pravimo antitela, nego one druge koje imitiraju koronu, pa se prave antitela. Izgleda da će vakcine da budu slabo efikasne u smislu da se malo korone ili imitacije korone pomoću njih unosi u organizam, pa će i količina napravljenih antitela da bude srazmerna, tj nedovoljna kad te baš naeks strefi koronapast, jer:

- "slabije" vakcine = manja zaštita (ili stručno šta već) ali i manje neželjenih efekata,

- "jače" vakcine = veća zaštita i više neželjenih efekata.

Pošto se svi sad nešto pitamo da l' oćemo ili nećemo i antivakserski lobi je jak, oni (političari, farmaceutske kuće, Bil Gejts itd) će da nam ponude "slabe" vakcine, kao isitsafeyesitis, ali naravno ima i tu tvist koji si opisao, primio sam vakcinu, gotovo, to je to, sad ću da živim ko pre korone i neću više masku da nosim i slično, iako vakcine neće biti dovoljno "jake" da ti omoguće takvo ponašanje.

 

Država nije tvoj glavni protivnik već virus. Može da se desi i najverovatnije će da se desi da virus i pored svega ostane sa nama (i njemu se živi, razmnožava, mutira i prenosi), s obzirom da smo mi homosapiensi takvi kakvi jesmo.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sin, 19 godina, nesto ga malo grebuckalo u grlu, jedno merenje temp 37, supruga odmah pali Defcon 1 level opasnosti, testiramo krv, urin i sve ostalo.

Svi nalazi odlicni, samo ima 

 Igg 16,4 necega, sto mu valjda znaci da je pre ccc 6 nedelja nesto fasovao.

Nikakvog simpoma nije imao u zadnjih par meseci, isao na fakultet redovno, kafice, pivo,( mislim i mango) ne svakodnevno ali poprilicno cesto. 
Izbegavali smo da kontaktira sa babama i dedama koliko se moze, a i kad je bilo kontakta samo sa maskama. 
Sad dal smo ja i supruga fasovali aj znaj, moracemo i mi Igg da testiramo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...