Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

@Sunshine State

Čuo sam da u mitrovačkoj bolnici imaju 4 zone po težini covid pacijenata. I da je u nekom momentu ove jeseni bila direktiva da što više ljudi zadrži u bolnici. Bar u SM.

Izvor je medicinska sestra iz druge ruke, ali verujem da je ta sestra to izjavila.

 

Evo i Slaviša ima sličnu info.

 

A pitanje za tebe nije jasno baš - jel si testirano pozitivna ili sumnjaš?

Deluje da po simptomima nisi loša, koliko mogu da ukapiram.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CheshireCat said:

@Sunshine State

Čuo sam da u mitrovačkoj bolnici imaju 4 zone po težini covid pacijenata. I da je u nekom momentu ove jeseni bila direktiva da što više ljudi zadrži u bolnici. Bar u SM.

Izvor je medicinska sestra iz druge ruke, ali verujem da je ta sestra to izjavila.

 

Evo i Slaviša ima sličnu info.

 

A pitanje za tebe nije jasno baš - jel si testirano pozitivna ili sumnjaš?

Deluje da po simptomima nisi loša, koliko mogu da ukapiram.

 

Danas testirana, pozitivna....

Mislim, ako ovako ostanu simptomi, ja na konju! Problem s ovim gadom je sto svaki dan moze biti razlicit.

 

@sreta-steta @sasha arsenal

@wrecktangle 

 

Vi i vasi svi ok??

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  Novembar je, ruzno vreme, svakako nikud necu ni mrdati i da sam negativna [emoji846]

 

Provericu antitela za koji mesec.

 

Srecan ti put, pozdravi mi Suboticu!!

 

Hvala. Pozdravit cu svakog ko pita za tebe [emoji23]

 

Drzi se, budi hrabra.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Ne znam ko sve ide u bolnicu ali znam da mi je pricala prijateljica kad je radila u kovid odeljenju bolnice u Subotici, da su vecina pacijenata kojima nije nista, zadrze ih par dana da prate situaciju. Ne verujem da bas svi kod nas imaju upalu pluca

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 

Nemaju svi upalu pluća i ti što nemaju ni ne idu u bolnicu. Eno moj zet ima samo glavobolju od simptoma i izgubio čulo mirisa i ukusa i sedi kod kuće. Znam za dosta takvih slučajeva. A znam i za one sa upalom pluća koji su išli u bolnicu. Dosta njih nisu trebali kiseonik, ali su ih ostavili tamo par dana na posmatranju, jer često ljudi za par sati od normalnog disanja dođu do respiratora.

Znam i za čoveka koji je prvo bio kod kuće, ali onda sedmi dan imao naglo pogoršanje stanja i završio na respiratoru. Pričao sam već, jak čovek, krupan, 36 godina. Sad se već oporavio. Samo se jedan dan probudio i nije imao snage da sam ustane iz kreveta. A uveče legao u relativno dobrom stanju.

Edited by Wookie
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Danas testirana, pozitivna....

Mislim, ako ovako ostanu simptomi, ja na konju! Problem s ovim gadom je sto svaki dan moze biti razlicit.

 

@sreta-steta @sasha arsenal

@wrecktangle 

 

Vi i vasi svi ok??

Ok sam.Stanje na plućima i disanje se popravilo.Ostao kašalj ali ne stalan.Još tri dana terapije i kontrola.Imao sam pre par dana mučninu i povraćanje,verovatno od tableta.Požalio se doktoru ali on mi rekao da nastavim sa terapijom.

Inače danas mi je isteklo tih 14 dana.Verovatno ću sutra da se testiram.

 

edit:utisak je da je u Čačku baš mnogo zaraženih.Samo u mojoj firmi,kako sam čuo,preko 200.U kovid ambulantama se čeka po 6h.Tast otišao sa mnom na pregled i čoveka nisu hospitalizovali sa rezultatom crp-a 205.Tek sutradan kada je ponovo radio analizu i kada je jos više skočio(247),uz čekanje do 3h ujutro,napokon je hospitalizovan i to na žensko odeljenje.Puni su kapaciteti.

  • Like 1
  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Znas kako, ako ne razmisljas, ok je, ali onda negde u malom mozgu se setis silnih pisanija kako ljudi od "skroz ok, za par sati zavrse na respiratoru".

U toj nesretnoj Srbiji bar izvade krv i snime ljudima pluca, pa znaju s cim se bakcu, ovde je otprilike na tebi da procenis kad ti se jave "severe symptoms".

Naravno da se svasta razmislja, ali uzmi u obzir onu pricu da je Musk uradio 4 testa, 2 pozitivna a dva negativna. I cula sam slicne price.

Savrseno mi je jasno da je stres u ovoj situaciji veliki bez obzira sto situacija nije opasna. 

Pa jbga kad nas horrorisu (moj izraz) vec skoro godinu dana.

1 hour ago, AgroLaki said:

 

Budalastina. Propasce Holandija ako se ulozi jos neki dinar u dodatne analize... (A ako cemo i do toga dal je to levicarski ili kapitalisticki,  dodatne bazicne analize  ljudima mogu da produze zivot, a duzi zivot = duzi radni vek, vise para, vise potrosnje)

Ma daj brale, to je fakin' EKG, a u vezi korone snimanje pluca, obicna krvna slika. 

Ja bih rekla levicarski kapitalisticki, taj sistem treba od necega da zivi. Kod nas posto to ide na osiguranje, sto se tice lekara da dodjes do njega, moras da imas simptome koji su jaci, tipa visoka temperatura neko vreme, otezano disanje (to zbog lockdowna), a kad dodjes do njega ....poslace te i na test trudnoce da naplate osiguranju, i ako bioloski nema smisla.

Jedino kako mozes da dodjes do lekara sa blazim simptomima je da imas ozbiljno oboljenje pa da ubrzaju. 

Nisam proverala ni da li jos uvek traze uput lekara za testiranje ili mozes da se pojavis onako....znam da je pre trebao uput, a to neces dobiti bez ozbiljnih simptoma, ili da postoji ozbiljna sumnja da si bio u prisustvu nekog pozitivnog.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sunshine State said:

 

Danas testirana, pozitivna....

Mislim, ako ovako ostanu simptomi, ja na konju! Problem s ovim gadom je sto svaki dan moze biti razlicit.

 

@sreta-steta @sasha arsenal

@wrecktangle 

 

Vi i vasi svi ok??

Da, danas je i srednja cerka testirana negativna. Dakle zvanicno - prebolesmo. Ne znam sta bih ti rekao... zena je prosla za nijansu gore od mene, nije bilo strasno i vvt da nije ove histerije ne bi ni bilo toliko drame. Ali ja ovoliko nisam bio bolestan u zivotu, to je definitivno.  

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Koji je to haos od organizacije u Srbiji po kovid ambulantama?!

Oni u ambulante primaju i one koji prvi out dolaze i one koji dolaze na kontrolu (a to su manje-vise svi)?

Drugar iz Srbije kaze da je jutros u 7:30 otisao na kontrolu, zavrsio oko 17:30!!

 

Procedura, kako on opisuje, ovako:"Cekao 3h u ambulanti, oni mi dali uput da vadim krv i snimim pluca, naravno red, cekas; kad dobijes rezultate, ponovo se vracas u ambulantu i cekas da pogledaju rezultate"

 

😞

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sunshine State said:

Koji je to haos od organizacije u Srbiji po kovid ambulantama?!

Oni u ambulante primaju i one koji prvi out dolaze i one koji dolaze na kontrolu (a to su manje-vise svi)?

Drugar iz Srbije kaze da je jutros u 7:30 otisao na kontrolu, zavrsio oko 17:30!!

 

Procedura, kako on opisuje, ovako:"Cekao 3h u ambulanti, oni mi dali uput da vadim krv i snimim pluca, naravno red, cekas; kad dobijes rezultate, ponovo se vracas u ambulantu i cekas da pogledaju rezultate"

 

😞

Ih pa ja sam to pisao ima mesec dana valjda. Još idu busom do doma zdravlja,ko nema kola, ali eto kao nose maske, pa je valjda ok. Meni je najgori bedak što ih teraju da čekaju napolju na ovoj zimi, to je poseban zločin.
Uopšte ne kapiram kako su to organizovali da ljudi čuče napolju na 1 stepen i čekaju satima, gde je tu logika i empatija, kako je to uopšte moguće...

 

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Da, ovde je haos sto se tice ambulanti.  Drugar je otisao (asmaticar) sa temperaturom, kasljem, itd... cekao 8h, uradili antigenski i poslali bolesnog coveka kuci jer je bio negativan. Nateram ga u zavod za biocide, uradi test (pozitivan naravno) i krene po doktorima na terapiju. 

U Beogradu postoji i neka varijanta sa privatnim lecenjem, ali po Srbiji ne. 

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sreta-steta said:

Da, ovde je haos sto se tice ambulanti.  Drugar je otisao (asmaticar) sa temperaturom, kasljem, itd... cekao 8h, uradili antigenski i poslali bolesnog coveka kuci jer je bio negativan. Nateram ga u zavod za biocide, uradi test (pozitivan naravno) i krene po doktorima na terapiju. 

U Beogradu postoji i neka varijanta sa privatnim lecenjem, ali po Srbiji ne. 

Postoji, ako nekom treba info u pp. Nisu ni neke dramatične pare u pitanju a i niko ti n kuka da je preopterećen, nego samo zakazuju u štrikaju. Šta ti je poslodavac, eto razlike.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U večerašnjem izveštaju za Kg stoji da je broj pozitivnih od početka epidemije 3,76 u odnosu na br.stanovnika, znači tek smo sad na tih 30%. Koliko je ovaj talas brutalan govori i da smo 23.oktobra bili na oko 15%.

Inače je u Kg bolnici hospitalizovano samo oko 15% Kragujevčana. Da li šalju dalje, ne znam.

Imamo i mi Sajam, videla neke slike, užas, ne zbog teških bolesnika, već zbog bolidne organizacije. Nije baš da kadra nema. 

Sve je politika, i ti isti nesposobnjakovići i politički uhlebi uređuju i ovo.

Neverovatno sposobna zamenica DZ Kg je dala otkaz pre dve nedelje i otišla u PIO komisiju za manju platu.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...