Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 minutes ago, Harmonika said:

toliko se ne razumem, koliko je mrtav od kovida uopste zarazan, kontam, da nije, ne bi radili limeni sanduci..

Valjda je dovoljno što neće smeti da se prilazi sanduku na bliže od par metara, a i nama živima ne preporučuju distancu od kilometar, nego od samo 2 metra.

Link to comment
Share on other sites

Zimi, razumem, sada, kada je em prolece kod njih, em nemaju koronu, cemu, zasto..koji paradoks, mi nemmao nista od mera,a gorimo ovde,a kod njih skroz obrnuto..

Just now, Wookie said:

Valjda je dovoljno što neće smeti da se prilazi sanduku na bliže od par metara, a i nama živima ne preporučuju distancu od kilometar, nego od samo 2 metra.

ma daj Boze da si u pravu..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CheshireCat said:

sigurno ste pisali o ovom:

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=11&dd=19&nav_category=78&nav_id=1766812

 

Meni je ovo Orvelčina najstrašnija. Australija ipak nije PRC, a ni Vučićeva gubernija.

mene više strah od masovne histerije nego od kovida. kovid me može ubiti, a živeti doveka ionako neću. A živeti u ovoj histeriji, ma gde je taj kovid?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, CheshireCat said:

sigurno ste pisali o ovom:

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=11&dd=19&nav_category=78&nav_id=1766812

 

Meni je ovo Orvelčina najstrašnija. Australija ipak nije PRC, a ni Vučićeva gubernija.

Pa poenta zaključavanja i jeste da sprečiš lokalnu transmisiju, kad krenu hiljade slučajeva, onda je kasno za zaključavanje. Šta bi sad vredeo policijski čas kod nas, kad je virus već u hiljadama domaćinstava?

 

@HarmonikaNajbitnije je da se nekako spreči da ljudi ispred hrama i u hramu prave gužvu i da se poštuje nošenje maski. Neće se niko zaraziti od pokojnog patrijarha, veća je šansa da se virus prenosi u gomili ljudi, ako se svi budu gurali bez maski.

Edited by Wookie
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, urosg3 said:

Povod je sigurno bio ko se prvi setio predloga koji će se Vučiću baš dopasti. Zašto je onaj dobio orden, a pre njega je neko bio korsniji u izlaženju u susret potrebama Vučića. Kako je ova postala ministarka, a neko drugi je pre nje rekao Vučiću nešto što se Vučiću baš dopalo.

Oni su grupa ljudi koji od jutra do mraka traži nešto što bi se baš dopalo Vučiću i nadaju se da se neko drugi neće pre dosetiti i biti bliži Vučiću

 

Ovo ti je ne za jednu, vec za tri medalje 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wrecktangle said:

Ma pazi...mene rodbina zove antihrist 😁 tako da ako si se meni izvinjavao, nema potrebe a i inace jer nista lose nisi rekao. 
Poenta je da je bilo reagovanja Crkve na ovu situaciju (mislim da je i Amfilohije negdje jos u martu pozivao slicno, za Irineja ne znam) i gledanje stvari tako sto objema stranama treba dati jednak prostor kad se prica o necemu. Ovo je samo primjer. 

 

Razumemo se, sve ok. Vidiš, nisam znao da je Amfilohije pozivao na oprez, mada sad kada si spomenuo čini mi se da se kroz maglu prisećam nekog njegovog apela da se čuvamo...zato sam se izvinio unapred, osetljiva je tema a i momenat, čovek je umro pre neki dan pa mi je glupo da tvrdim nešto a da nisam siguran.

1 hour ago, Harmonika said:

policijski cas navodno od pnedeljka, mada, mozda je jos jedna u nizu pustenih buva, a i da nije, kao da je vise vazno,i ja pisem da bih pisao..

 

Gde si čuo za policijski čas?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, implant said:

 

Razumemo se, sve ok. Vidiš, nisam znao da je Amfilohije pozivao na oprez, mada sad kada si spomenuo čini mi se da se kroz maglu prisećam nekog njegovog apela da se čuvamo...zato sam se izvinio unapred, osetljiva je tema a i momenat, čovek je umro pre neki dan pa mi je glupo da tvrdim nešto a da nisam siguran.

Vidi ako pričamo o Amfilohiju, meni je on umro 15.3.2003. u trenutku dok je izgovarao onaj otrovan govor. Ja lično nemam odgovornost duhovnika, niti bilo kakav crkveni čin da moram da isijavam pravoslavnu hrišćansku samilost i sistem vrednosti istočnog hrišćanstva.
Običan sam čovek, mogu da budem zajedljiv, kiseo, ne moram da budem ni pošten. Sve ono što Amfilohije po prirodi stvari mora da bude.
Pa ako on nije, moja je obaveza još manja.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:

Vidi ako pričamo o Amfilohiju, meni je on umro 15.3.2003. u trenutku dok je izgovarao onaj otrovan govor. Ja lično nemam odgovornost duhovnika, niti bilo kakav crkveni čin da moram da isijavam pravoslavnu hrišćansku samilost i sistem vrednosti istočnog hrišćanstva.
Običan sam čovek, mogu da budem zajedljiv, kiseo, ne moram da budem ni pošten. Sve ono što Amfilohije po prirodi stvari mora da bude.
Pa ako on nije, moja je obaveza još manja.

 

Pa i nije obaveza, naravno; ja sam jednostavno takav, ti si drugačiji, Amfilohije je bio takav kakav je bio. O govoru ne bih na ovoj temi, da ne odemo u politiku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, CheshireCat said:

sigurno ste pisali o ovom:

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=11&dd=19&nav_category=78&nav_id=1766812

 

Meni je ovo Orvelčina najstrašnija. Australija ipak nije PRC, a ni Vučićeva gubernija.

 

Orvelčina je jedino ako australijske vlasti imaju nameru da ovo zadrže kao trajno stanje, što ne verujem da će se desiti. Meni deluje kao potez odgovorne države koja hoće da spreči ovo kroz šta mi prolazimo ovih dana, nemamo razloga da odmah posumnjamo da Australiju vode neka velika braća, jbg. Možda malo preterano, a možda i nije - nadam se da im je namera da mirno uđu u leto i malo odmore od svega.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, implant said:

 

Orvelčina je jedino ako australijske vlasti imaju nameru da ovo zadrže kao trajno stanje, što ne verujem da će se desiti. Meni deluje kao potez odgovorne države koja hoće da spreči ovo kroz šta mi prolazimo ovih dana, nemamo razloga da odmah posumnjamo da Australiju vode neka velika braća, jbg. Možda malo preterano, a možda i nije - nadam se da im je namera da mirno uđu u leto i malo odmore od svega.

Piše lepo da su uveli policijski čas na 6 dana jer su imali dvadesetak pozitivnih slučajeva i tri hiljade ljudi su stavili u izolaciju i da računaju da će se i poneki bez simptoma koji im je promakao otkriti za tih 6 dana. Ja tu nikakvog Orvela ne vidim, pošto je policijski čas ograničen na jednu državu u Australiji, a i trajaće samo par dana. Za to vreme ostatak Australije je čist i normalno je da ne žele da im se virus raširi svuda.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, implant said:

 

Razumemo se, sve ok. Vidiš, nisam znao da je Amfilohije pozivao na oprez, mada sad kada si spomenuo čini mi se da se kroz maglu prisećam nekog njegovog apela da se čuvamo...zato sam se izvinio unapred, osetljiva je tema a i momenat, čovek je umro pre neki dan pa mi je glupo da tvrdim nešto a da nisam siguran.

 

Gde si čuo za policijski čas?

ma, rekla kazala, vrlo verovatno netacno..

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, John Terry said:

 

Nece, jer im bilo koji savet struke i nauke direktno rusi dogmu da ih neko svevisnje bice cuva. Oni bre misle da se u crkvi ne mozes zaraziti, i to misle STVARNO, ubedjeni su u to. O cemu dalje da razgovaramo?

 

Da budem blag...pises gluposti. Ko veruje? Ko je to rekao i ko je pricao vernicima da dolaze slobodno i da se ne plase? Koliki procenat iz SPC? 

Ovo pricaju ljudi koji nisu usli u crkvu nikad pa su culi ovde ili onde ili je neka budala iz SPC rekla, pa se iz tih par primera generalizuje da je stav cele crkve. Jednostavno, apsolutno nigde ne postoji dogma po kojoj se ne mozes zaraziti u crkvi. Vise vernici sami to pricaju, nego sto im je receno od crkvenih ljudi.

 

12 hours ago, urosg3 said:

Ja mislim da je stvar dosta jednostavna iako imam samo načelni uvid, a obrazovanje na temu je skoro pa nikakvo.
Crkva je sva u kanonima, i propisuje ponašanje za svaki obred. I tu je problem, valjda, sa maskama u crkvi. Nije po kanonima.

Ako grešim neka me ispravi neko.

Netacno.

12 hours ago, dulematic said:

 

Ne moraju da zatvore crkve ali treba da postuju propisi kao sto i mi obicni smrtnici moramo.

Ali ne, crkva je izuzeta od svega, tamo svi mogu istu kasiku da lizu, a sa druge strane da ne placaju poreze i doprinose kojima se finansira lecenje ljudi.

Ko je tu onda licemer?

 

Eno pre par dana u NS, slava grada, popovi opusteno u gradsku kucu ulaze bez maske.

Meni ne bi dali da provirim unutra bez iste.

Da li neplacanjem poreza krse zakon ili su zakonski oslobodjeni od toga? Ako je ovo drugo, onda ne znam zasto je upuceno na pogresnu adresu. I ovo populisticko "doprinosi kojima se finansira lecenje ljudi". Jeste, samo taj porez je falio pa bi spasio ljude i lecio decu umesto sms-om, a ne bi iste te pare uzeli oni koji i sada uzimaju i kada isto ima dovoljno za to isto lecenje, samo im je sladje da uzmu sebi. 
Uvodjenje poreza bi povuklo sa sobom neke druge stvari, poput vracanja Crkvi imovine koja im je oduzeta (bespravno) posle WW2, pa je samim tim ovim "ustupkom" na neki nacin izjednacen dobitak/gubitak. Kada se bude potpuno vratila ta imovina (a to bi i trebalo uskoro), ocekujem da ce se i te stvari sa porezom promeniti. Do sada nije bilo realno i zakonski je tako uvedeno.

 

8 hours ago, Laki21 said:

 

 

 

Premalo, kranje premalo. To je čin očajničke samoodbrane.

 

U redovnim vremenima nije suviše bitno ko u koje izmišljene bajke veruje. No u ovim zajebanima vremenima, kada se zaraza prenosi kao od šale, ludaci koji veruju da je OK ljubiti leš čoveka koji je umro od zarazne bolesti, čiji propovednici propovedaju da je sjajno lizati istu kašiku koju je pre tebe lizalo možda desetine zaraženih, da neko izmaštano biće štiti sledbenike od virusa te stoga ne moraju da se poštuju mere zaštite, svako ko se ponaša na taj način je NEPRIJATELJ. 

 

Zašto? Jer svojim ponašanjem DIREKTNO UGROŽVA normalne ljude koji se pridžavaju mera profilakse a koji nisu ni luk jeli ni luk mirisali.

 

Kada bi oni bolest širili samo među sobom, super, do jaja, njihova odluka, što ih sleduje su zaslužili, sve za pet. 

 

Međutim, budući da virus mnog ne zanima ko u šta veruje ili ne, ti ludaci će naravno zaraziti i nekog ko apsolutno nikakve veze sa njihovim sulidim mahnitanjem nije imao. Pa će taj da najebe, njegovi ukućani, prijatelji, poznanici...

 

Stoga ta agresija, ne samo opravdana, već očajnički potrebna.

 

 

 

U mojoj porodici ima svestenika koliko hoces. Sa sve prijateljima i rodbinom, znam ih 20ak bar...i gle cuda, niko se nije zarazio, a svake nedelje i praznika lizu tu istu kasiku posle svih koji se izredjaju. Ni ono, niti bilo ko iz porodice. Ovde ne ulazim uopste u pricu da li je moguce zaraziti se ili nije, ali eto, cisto da dam primer, kako to bas i nije epidemioloska bomba i kako cemo svi da poginemo u vodu jer se vernici pricescuju. 

 

I od svih svestenika i crkvenih ljudi koje znam, niko ne prica ljudima da slobodno dolaze u crkvu jer tu vladaju neke natrpirodne sile i da se ne mogu zaraziti. Cak su i maske poceli da dele onima koji dolaze. Za samo pricesce, da, ali za dolazak u crkvu apsolutno ne.

Jeste, Crkva je najveci problem, tu se zarazise hiljade ljudi dnevno, a ne po diskotekama jebenim, restoranima, na koncertu Boza Vreca, kladionicama i svim onim mestima gde se apsolutno ne nose maske i ne postuju mere. Ali da, hajde da zatvorimo crkve i vernike, agresivnim metodama, pa ce onda da bude manje zarazenih. Hoce, sigurno. Ako ljudi ne mogu a da ne odu na nastup Djanija, Karleuse i  ko zna koga, na splavove, koji su po svim onim parametrima high risk za zarazavanje, onda apsolutno vernici i crkva nisu ni blizu najveci problem ove epidemije. Po parametrima medium risk, ako se secam grafikona.

 

I da, na kraju, da pitam moderaciju, moze li se i za pripadnike drugih drustvenih kategorija i grupa pisati "treba sve njih zatvoriti"? Ovo je forum na koji se ponosite? Selektivno primenjujete pravila, zavisno od toga sta vi licno podrzavate i sta je vama ok. Sramota.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, implant said:

nadam se da im je namera da mirno uđu u leto i malo odmore od svega.

To je plan, da se otvore sve granice unutar Australije do Božića. Što se mene tiče, već bi trebale biti otvorene ali to je druga tema. Karantin iz inostranstva + contact tracing + izolacija obolelih i bliskih kontakata je upalila svugde sem u Viktoriji, zbog sistema koji nije bio dovoljno dobar za veliki broj zaraženih.

3 hours ago, Harmonika said:

vise od pola slava vec proslo..jeza vec jebemo, sta ce dalje biti, videcemo...

Posle skidate kondome

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

I da, na kraju, da pitam moderaciju, moze li se i za pripadnike drugih drustvenih kategorija i grupa pisati "treba sve njih zatvoriti"?

@Sprivel se zajebavao. To jest, bar sam ja tako shvatio iz konteksta. Naravno, to ne znači da neko iz te grupe nema pravo da bude uvređen. Offence is taken, not given - manje više. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, implant said:

 

Jel ovo neka švedska DKT? Ne radi se o tome da li je beskorisno ili ne, nismo sigurni da li pravi razliku ili ne. Radi se o zalihama, ali ne o zalihama nego o razlici, ima li je ili ne. Ludilo, kao u crtanom filmu, bilo bi smešno da ova bolest nije takva kakva jeste.

 

 

 

Ovaj virus spada u sneg, zverka, trag događaje.

 

Bukvalno deluje kao lakmus papir da bi se što jasnije video sav besmisao vremena i sistema u kojem živimo, gde se eksplicitno pokazuje da su cirka 3/4 kadra koji odlučuje o nečemu na svim nivoima, od vrhova država pa do raznih prišipetlja po opštinama i ostalim institucijama moroni, retardi i idioti svakojakih vrsta i fela, funkcionalno operisani od zdravog razuma i bilo kakve mogućosti logičkog razmišljanja i izvlačenja validinih zaključaka o bilo čemu.

 

Negativna selekcija je daleko gora nego u doba komunizma, ovo je doslovce spektakl, šou gde je BUKVALNO nemoguće nabrojati sve gluposti i idiotarije kojima nas zaspaju ne iz dana u dan nego iz minuta u minut.

 

Živimo (ne samo mi ovde, već čistav svet) idiokraciju 1/1.

 

7 hours ago, Wookie said:

A i ta priča o tome da nekakva dogma zabranjuje sveštenicima da nose maske. Čista glupost. Ako Vranjo i Vartolomej mogu da nose maske, onda mogu i ovi naši vladike, nadam se da i hoće, ako im je ostalo nešto malo razuma.

pope-francis-and-ecumenical-patriarch-of

 

 

Koliko zdravog razuma je ostalo videli smo u direktnom prenosu prilikom sahrane Amfilohija.

 

Edited by Laki21
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, wrecktangle said:

Ne govorim o zakljucavanju misa mu. Niti ga podrzavam nego govorim o manje stetnim ( a izvodivim) mjerama koje mozemo vecina primjeniti i u tom smislu podjednako iznijeti teret.  Koji ce mi distanca...maska je brnjica..okupljanje...ma kakvi nece nas i tako. O tome ja pricam. A najcesca posljedica neslusanja zdravog razuma i jeste zakljucavanje u konacnici. Koje licno (a i ogromna vecina) nikada nisam podrzavao. 
 

Pa dobro ali se raspravljas samnom koja u stvari pricam o alternativi zakljucavanju, pricam o merama koje imaju smisla u statistici i u nauci.

Ovo su manje stetne mere, a ne to gde cemo svi "podjednako izneti teret", i onda neki odu na svadbu, a neki izgube sve sto su radili 30-40 godina. To mi je isto kao da mi kazes ajde svi da ne jedemo par nedelja, da budemo isti, iako ce od toga umreti samo neuhranjeni.

Uz to posledice tih "jednakih" mera su daleko gore nego onih "nejednakih".

 

Kad je uveden lockdown ovde, prodavnice su rezervisale ujutru par sati za starije od 65, nisu nista nametali - rekli su nasi sugradjani iznad 65 su ugrozeni, oslobodite par sati da mogu bezbednije da kupuju. I niko se nije bunio!

 

Medjutim ako zakljucas sve u kucu, da bi zastitili bake i deke, a neki pate disproporcionalno, sta mislis da li ce stvarno brinuti o bakama i dekama?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Medjutim ako zakljucas sve u kucu, da bi zastitili bake i deke, a neki pate disproporcionalno, sta mislis da li ce stvarno brinuti o bakama i dekama?

Bake i deke odavno vise nisu problem. Meni je juce preminuo komsija u 51voj godini. Neko bi rekao deka, ali tip je bio fitness maniac. Odvezla ga hitna pomoc pre tri nedelje i vise se nije vratio.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DJORDJE said:

Bake i deke odavno vise nisu problem. Meni je juce preminuo komsija u 51voj godini. Neko bi rekao deka, ali tip je bio fitness maniac. Odvezla ga hitna pomoc pre tri nedelje i vise se nije vratio.

Mislim da je jasno da sam taj izraz upotrebila kao sarkazam. Kod nas ces retko cuti da se za nekog ko ima 65 upotrebljava izraz baka i deka, iako mozda prakticno jesu. Upotreba izraza treba da izazove emocionalnu reakciju, i to je cista manipulacija.

 

E sad kod vas mozda imate razlicite procente umrlih u razlicitom dobu (sto mozda ima veze sa ukupnim zdravljem u regionu), kod nas je jasno - 80% su iznad 65. Primer da je neko od 50 umro ko je delovao potpuno zdrav, ipak ne cini statistiku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Pa dobro ali se raspravljas samnom koja u stvari pricam o alternativi zakljucavanju, pricam o merama koje imaju smisla u statistici i u nauci.

Ovo su manje stetne mere, a ne to gde cemo svi "podjednako izneti teret", i onda neki odu na svadbu, a neki izgube sve sto su radili 30-40 godina. To mi je isto kao da mi kazes ajde svi da ne jedemo par nedelja, da budemo isti, iako ce od toga umreti samo neuhranjeni.

Uz to posledice tih "jednakih" mera su daleko gore nego onih "nejednakih".

 

Kad je uveden lockdown ovde, prodavnice su rezervisale ujutru par sati za starije od 65, nisu nista nametali - rekli su nasi sugradjani iznad 65 su ugrozeni, oslobodite par sati da mogu bezbednije da kupuju. I niko se nije bunio!

 

Medjutim ako zakljucas sve u kucu, da bi zastitili bake i deke, a neki pate disproporcionalno, sta mislis da li ce stvarno brinuti o bakama i dekama?

 

Tvoja prica o izolaciji samo starijih, da bi oni mladji mogli normalno da rade i privredjuju, meni zvuci jednako deplasirano kao ona Vuciceva o zastiti baka i deka. Kao sto kolega gore rece, ako je nekad i pilo vodu, sada to nije slucaj. Nisu stariji ljudi debili koje neko treba da zakljucava. Oni su i sami svesni da su najugrozeniji i ogromnom vecinom su se samoizolovali. Mnogi su to bili i pre korone, neki zato sto zive po domovima, a drugi jer su jednostavno usamljeni. Nema tu vise prostora da se uradi bilo sta, ali pandemija je i dalje problem. 

Svi vidimo da u ovom drugom (trecem, bemliga koji je) talasu medju obolelima ima vrlo malo starih. A i za njih je izvesno da nisu jurcali okolo, nego su im zarazu doneli oni koji se brinu o njima. Ja bih slobodno rekla da je granica ”ugrozenosti” sada spustena na 50+ godina, ako nije i nize. Pri tome ne mislim samo na rizik od smrti, nego i na dugorocne posledice, za koje je sve izvesnije da nisu za salu i igranje.

Ili da postavim ovako, da bude jasnije: Ako pustis sve osim 65+ da slobodno cirkulisu, zarazavaju se i sire zarazu, imaces situaciju sa mnogo ozbiljno bolesnih u mladjim uzrastima. Gresis kada mislis da bi intenzitet sirenja virusa bez restriktivnih mera ostao na ovom nivou na kojem je danas, a vec je visok. Tada bi imala i vise ozbiljno bolesnih i umrlih medju mladjima od 65. Vec to imamo, u poredjenju s prolecem i to je logicno, zar ne, sada kad su se stariji i sami povukli, koliko je ko mogao, i bez obzira na mere? I sta bi onda radila, nastavila da spustas granicu? 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...