Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Dobih insajd info i za svoju opstinu, ako je pouzdano..nisu veliki redovi, slicno kao letos..a i to je verovatno malo jer svakog sa bolom u grlu i kijavicom salju u kovid, to je rpocedura, znam, jer su i moju majku hteli da salju na kovid,jos pre mesec i po, jer kasljuca..

25 minutes ago, AgroLaki said:

Ima li novih mera, sta se desava?

saopstenje uemsto konferenicje, to je receno so far..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, sasha arsenal said:

Ubacili su mi novi antibiotik(Orvažil) i da pojacam dozu za disanje(Durofilin).

Pojačao mi se kasalj.Sve ostalo po starom 😄

 

edit:kolega jutros isao da se testira u Kovid ambulanti.Za danas imaju 17 testova.Po njegovim rečima,bilo je 100 ljudi u redu,manje-više.Dakle,nema testova.

Imaš li dijareju? Pre Orvažila si pio Pancef, tako beše?

Link to comment
Share on other sites

Just now, wrecktangle said:

Ove iz Blica treba optuziti za dizanje panike. Svima je jasno da nije zajebancija ali naslovi tipa ovog danas su za krivicno gonjenje. Ako su ovi naslovi posljedica dostignuca slobode medija onda jebiga 

ma treba ih u rudnik slati da rade..zlikovci..

Sasa, izdrzi..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sasha arsenal said:

Trenutno ne.Imao sam prekjuče kad su mi prepisali Pancef.Pijem probiotik dva sata nakon uzimanja Pancefa.

Zato orvažil. Biće to ok.

Živim za trenutak da ovo g...no postane endemska priča. Pa da me zezaju pedijatri kao za ćerkin grip: Evo je ova, dete joj kašlje sedmi dan, ona brže bolje kupila Longacef. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I ja..e sad, koliko cemo cekati dotle, to je pitanje..ja se malo nadam da je ipak ovo sad najgore, i da nas ceka smirivanje, noc je najmracnija pred zoru..

Aha, sad ce da  izadju ali, ne znaju kada..ili ne znaju sta ce vise, a vrlo verovatno ne znaju, ili su prepustili Sizoju da drzi govoranciju, ili je kombinacija jednog i drugog..

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

4 hours ago, BojanaCZV said:

Patrijarh nije Pop.

 

Uplices me u stvari tipa porezi i doprinosi koji uopste nisu tema mog posta.

 

U sustini previse agresije prema vernicima, bar ja tako to vidim, bez potrebe zaista.

 

Mislim da ne treba bas sve ni reci ni napisati.

 

Gospodjo Sunshine, nisam nikako htela da Vas uvredim, svako dobro.

 

Premalo, kranje premalo. To je čin očajničke samoodbrane.

 

U redovnim vremenima nije suviše bitno ko u koje izmišljene bajke veruje. No u ovim zajebanima vremenima, kada se zaraza prenosi kao od šale, ludaci koji veruju da je OK ljubiti leš čoveka koji je umro od zarazne bolesti, čiji propovednici propovedaju da je sjajno lizati istu kašiku koju je pre tebe lizalo možda desetine zaraženih, da neko izmaštano biće štiti sledbenike od virusa te stoga ne moraju da se poštuju mere zaštite, svako ko se ponaša na taj način je NEPRIJATELJ. 

 

Zašto? Jer svojim ponašanjem DIREKTNO UGROŽVA normalne ljude koji se pridžavaju mera profilakse a koji nisu ni luk jeli ni luk mirisali.

 

Kada bi oni bolest širili samo među sobom, super, do jaja, njihova odluka, što ih sleduje su zaslužili, sve za pet. 

 

Međutim, budući da virus mnog ne zanima ko u šta veruje ili ne, ti ludaci će naravno zaraziti i nekog ko apsolutno nikakve veze sa njihovim sulidim mahnitanjem nije imao. Pa će taj da najebe, njegovi ukućani, prijatelji, poznanici...

 

Stoga ta agresija, ne samo opravdana, već očajnički potrebna.

 

8 hours ago, John Terry said:

Ok, Preminuo Patrijarh.

 

Sad ce sahrana od 10 000 ljudi koji ce da ljube ruku.

 

Sledece nedelje, eksplozija, 8000 zarazenih dnevno.

 

Odlican uvod za novo zatvaranje.

 

2 hours ago, Harmonika said:

Zar ce ovi ludaci zaisata pustiti sahranu patrijarha sa masom ljudi, naravno da  hoce, zasto uopste pitam..

 

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a674429/Sahrana-patrijarha-Irineja-u-nedelju-u-Hramu-Svetog-Save.html

 

Evo prilike za nove desetine i stotine laureata Darvinove nagrade. Prirodna selekcija uživo.

 

Na žalost problem je što neće ostati ograničeno samo na njih.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki21 said:

 

 

 

Premalo, kranje premalo. To je čin očajničke samoodbrane.

 

U redovnim vremenima nije suviše bitno ko u koje izmišljene bajke veruje. No u ovim zajebanima vremenima, kada se zaraza prenosi kao od šale, ludaci koji veruju da je OK ljubiti leš čoveka koji je umro od zarazne bolesti, čiji propovednici propovedaju da je sjajno lizati istu kašiku koju je pre tebe lizalo možda desetine zaraženih, da neko izmaštano biće štiti sledbenike od virusa te stoga ne moraju da se poštuju mere zaštite, svako ko se ponaša na taj način je NEPRIJATELJ. 

 

Zašto? Jer svojim ponašanjem DIREKTNO UGROŽVA normalne ljude koji se pridžavaju mera profilakse a koji nisu ni luk jeli ni luk mirisali.

 

Kada bi oni bolest širili samo među sobom, super, do jaja, njihova odluka, što ih sleduje su zaslužili, sve za pet. 

 

Međutim, budući da virus mnog ne zanima ko u šta veruje ili ne, ti ludaci će naravno zaraziti i nekog ko apsolutno nikakve veze sa njihovim sulidim mahnitanjem nije imao. Pa će taj da najebe, njegovi ukućani, prijatelji, poznanici...

 

Stoga ta agresija, ne samo opravdana, već očajnički potrebna.

 

 

 

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a674429/Sahrana-patrijarha-Irineja-u-nedelju-u-Hramu-Svetog-Save.html

 

Evo prilike za nove desetine i stotine laureata Darvinove nagrade. Prirodna selekcija uživo.

 

Na žalost problem je što neće ostati ograničeno samo na njih.

 

Nadamo se da ce se drzati odluke koju su upravo doneli:

 

https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/937592/nova-odluka-stupa-snagu-evo-kako-ubuduce-postupati-telima-preminulih-korone

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

@sasha arsenal @sreta-steta @wrecktangle @Baby

 

Svi ok, svi na broju?

Mrdam, ovo sa mirisom me izludjuje, osecaj je kao na plivanju ili ronjenju... Nemam temperaturu, jedino mi je glava malo teska i onako... slabost je prisutna, ali pre godinu dana ovo ne bih zvao bolest. Stigli rezultati PCRa: supruga -, ja +. Zvao skolu da pitam kako se sada ponasamo, oni mi rekli "pa kako vi mislite" 😄 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wrecktangle said:

Ma slazem se s tobom naravno. Evo link pa da poslusa koga zanima.

 

Manje vise ono sto smo neki na forumu pisali i pre. Zastiti ranjive i move on.

Evo i Oxford objavio istrazivanje - imunitet preko 6 meseci, cak i za one koji su imali blagi oblik. Ako nastave ovako bice i godinu dana.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Laki21 said:

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a674429/Sahrana-patrijarha-Irineja-u-nedelju-u-Hramu-Svetog-Save.html

 

Evo prilike za nove desetine i stotine laureata Darvinove nagrade. Prirodna selekcija uživo.

 

Na žalost problem je što neće ostati ograničeno samo na njih.

 

Telo blaženopočivšeg Patrijarha srpskog Irineja biće izloženo u Sabornom hramu Svetog arhangela Mihaila u Beogradu tokom svete Liturgije na dan slave Sabornog hrama, 21. novembra 2020.

 

Corona telo ce biti javno izlozeno?! Kakav Mrak. Kakav Zlocin. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...