Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

53 minutes ago, sreta-steta said:

Ja lezim, ne pravim se vise pametan da nesto kao setam. Temperaturu od sinoc nemam ali znajuci djubre to nista ne znaci. Interesantno je da pijem gomilu tecnosti, mislim znam da je to i savet ali bas imam potrebu da se “nalivam”. Inace sem te neke slabosti sam ok, nije bilo termina pre sutra pa idem na pregled da mi poslusaju pluca. Jel moze upala bez da ja ista osetim?

Ne bih da te plasim, ali drugar letos: u sredu rentgen i pulmolog sve cisto. U petak pulmolog sve ok. U nedelju vece u bolnicu, obostrana upala pluca.

Doduse astmaticar je.

 

Link to comment
Share on other sites

Irinej kriticno,a bio je dobro pa lose pa dobro pa opet lose.  Neverovatna mi je ova bolest gde postoje takve oscilacije u simptomima, kod virusa na koje smo navikli obicno ide lose, pa bas lose i onda polako oporavak, ovde od sjaja do ocaja i nazad i nazad 10 puta. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djole said:
4 minutes ago, berti said:
Da li iko nekada ove razbojnike iz kriznog staba prupitao o postovanju mera u onim zadrugama i parovima.

Pa oni su najsigurniji ako su izolovani 😄

Polne bolesti koje haraju tamo su verovatno satrle i koronu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, AgroLaki said:

Irinej kriticno,a bio je dobro pa lose pa dobro pa opet lose.  Neverovatna mi je ova bolest gde postoje takve oscilacije u simptomima, kod virusa na koje smo navikli obicno ide lose, pa bas lose i onda polako oporavak, ovde od sjaja do ocaja i nazad i nazad 10 puta. 

 

Ne prepadaj nam @sreta-steta-u ....Irinej ima 90 godina, sreca pa je i do tih godina proziveo u dobrom zdravlju.

Sto kaze jedan moj komsija:"Ja bih sad potpisao njegove godine!"

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=11&dd=19&nav_category=78&nav_id=1766812

 

"Jedno od najjačih zaključavanja u Australiji počelo je danas, vlada je zabranila sva okupljanja na otvorenom, uključujući i svadbe, sahrane, isporuku hrane."

 

Koliko je ovo moguce na duze staze? Mislim, jesu ostrvo i mogu kontorlisati ko im dolazi, ali i nakon svakog otvaranja postoji sansa da im opet dodje "jedan zarazen Britanac" - hoce tako svaki put pod strogi kljuc?

 

Ne znam, stvarno, ne moz' covek biti pametan...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sunshine State said:

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=11&dd=19&nav_category=78&nav_id=1766812

 

"Jedno od najjačih zaključavanja u Australiji počelo je danas, vlada je zabranila sva okupljanja na otvorenom, uključujući i svadbe, sahrane, isporuku hrane."

 

Koliko je ovo moguce na duze staze? Mislim, jesu ostrvo i mogu kontorlisati ko im dolazi, ali i nakon svakog otvaranja postoji sansa da im opet dodje "jedan zarazen Britanac" - hoce tako svaki put pod strogi kljuc?

 

Ne znam, stvarno, ne moz' covek biti pametan...

Bolje 6 dana zaključani, nego 9 meseci psihoze u kojoj mi živimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Boze mi oprosti, nije smesno, ali cim sam videla ovaj post, zamislila sam @Kronostime kako stavlja onaj video iz Ko to tamo peva:"E sad je stvarno ...."

Kad me vec vuces za tastaturu:

Kakva je guzva kod Sv.Petra ovih dana, tek sada doslo rociste Amfilohiju - da ga nije naveo kao svedoka odbrane? :smiley33:

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wookie said:

Bolje 6 dana zaključani, nego 9 meseci psihoze u kojoj mi živimo.

Koliko pratim Australijance, oni su ozbiljni u zakljucavanju sve dok ne dodje vakcina, pretpostavljam da racunaju jos nekih mesec dana. Zbog specificnosti (ostrvo, lockdown I tako to) mislim da su dobri kao neki 'eksperiment', koji ce dati odgovore na mnoga pitanja oko sirenja I kontrole virusa, ali i reakcije stanovnistva, dugorocnih posledica etc.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djura.net said:

Koliko pratim Australijance, oni su ozbiljni u zakljucavanju sve dok ne dodje vakcina, pretpostavljam da racunaju jos nekih mesec dana. Zbog specificnosti (ostrvo, lockdown I tako to) mislim da su dobri kao neki 'eksperiment', koji ce dati odgovore na mnoga pitanja oko sirenja I kontrole virusa, ali i reakcije stanovnistva, dugorocnih posledica etc.

 

Jedino sto je komponenta "ostrvska drzava" izuzetno bitan faktor, koji, nazalost, ne mozemo primeniti na veci deo sveta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...